Nožnice na nechty pre novorodencov

Nožnice na nechty pre novorodencov

Mnoho mladých matiek, ktoré zbierajú veno pre svoje dieťa, sa snažia nezabudnúť na nič, čo je potrebné, ale často strácajú zo zreteľa také jednoduché veci, ako sú špeciálne nožnice na nechty. Pre nich sa stáva úplným prekvapením, keď sa dieťa narodí s už dospelými nohami, tenkými a mäkkými, ako sú filmy, ale už veľmi ostré. Preto by mal byť problém získania špeciálnych detských nožníc znepokojený skôr, ako pôjdete do nemocnice.

rysy

Zdá sa, že problém detskej manikúry možno vyriešiť bežnými „dospelými“ nožnicami alebo pinzetou, no faktom je, že počas prvých mesiacov života sú detské perá v náhodnom pohybe, preto kosenie nechtov bez strihania alebo poškriabania jemných prstov nie je najjednoduchšia úloha. Niektorí rodičia sa s ním môžu vyrovnať len vtedy, keď dieťa spí. Preto hlavnou kvalitou, ktorá odlišuje špeciálne detské nožnice od obvyklej manikúry, je ich bezpečnosť.

Väčšina modelov má spravidla veľké plastové krúžky a malé čepele, často so zaoblenými koncami. Sú nevyhnutné na to, aby sa pri rezaní nestlačil prst, ale často narúšajú kvalitatívne odstraňovanie rohov.

Niekedy na krúžkoch je špeciálna svorka, ktorá chráni nožnice pred náhodným otvorením.

typy

Novorodenec má rovnako tenké nechtíky na rukách a nohách, takže nie je potrebné pre neho kupovať profesionálne nožnice na manikúru a pedikúru.

Nožnicové modely sa líšia materiálom, z ktorého sú prstence zhotovené - môžu byť plastové alebo kovové. Plne kovové detské nožnice sú často podobné tým, ktoré sa používajú na pravidelnú manikúru, ale vždy majú na konci čepele zaoblené.

Čepele sú veľmi krátke - asi 1 cm a dlhšie - až 3 cm, niekedy až 5 cm. Nožnice s dlhými čepeľami sú vhodnejšie pre nechty starších detí - od troch rokov. Niekedy sú čepele mierne zakrivené, čo ich robí vhodnejšími na rezanie rohov nechtov.

Obľúbení výrobcovia

V súčasnosti v každom obchode s detským tovarom nájdete niekoľko modelov nožníc pre novorodencov, ktoré sa líšia v krajine výroby, ceny a kvality.

 • Pigeon. Tento japonský výrobca vyrába "referencie", podľa mnohých kupujúcich, detské nožnice. Majú veľké pohodlné plastové krúžky na držanie troma prstami a veľmi tenkými čepeľami, ktoré umožňujú ich použitie od prvých dní života dieťaťa. Dodáva sa s plastovým puzdrom. Ale ich cena je pomerne vysoká - asi 700 rubľov.
 • Mertz Manikúra. Táto nemecká spoločnosť vyrába "večné" nožnice na nehty z kvalitného kovu, ktoré slúžia ich majiteľom už mnoho rokov. Detský model má pomerne hrubé čepele so zaoblenými koncami, vďaka čomu je pohodlný a bezpečný pre prácu. Môžete si kúpiť tieto nožnice za 400-500 rubľov.
 • Zinger. Detské nožnice tejto nemeckej značky, dlhé a pevne spojené so značkou kvality, nie sú výnimkou. Ich krátke, tenké čepele končia v malých vyčnievajúcich kolesách, ktoré slúžia pre bezpečnosť, a malý ohyb lopatiek uľahčuje rezanie rohov nechtov. Zároveň sú relatívne drahé - asi 300 rubľov.
 • Kiehl Rusko a Yoko. Tieto domáce značky vyrábajú širokú škálu profesionálnych nožníc a iných nástrojov na manikúru z rôznych druhov ocele.Títo výrobcovia nemajú oddelené detské línie, avšak mladé matky často poznamenávajú, že je veľmi vhodné používať tieto nožnice na rezanie detských nechtík.
 • "Staleks". Ukrajinský výrobca, ktorý vyrába širokú škálu nožníc na nechty z lekárskej ocele. Detský model sa vyznačuje miniatúrnymi ostrými tenkými čepeľami, mierne zaoblenými a zaoblenými na koncoch.
 • "Okrídlené Samaras." Populárny ruský výrobca detských výrobkov. Nožnice pre novorodencov tejto značky sa vyznačujú nízkou cenou - asi 150 rubľov a príjemným "veselým" dizajnom.
 • Chicco. Krajina pôvodu tejto značky je Taliansko. Ich nožnice majú krátke a dlhé čepele z nehrdzavejúcej ocele, modrej, ružovej a zelenej. Dodáva sa s pohodlným plastovým puzdrom. Cena sa pohybuje od 300 do 400 rubľov.
 • Canpol deti. Jedná sa o poľskú značku, ktorá vyrába svoje výrobky v Číne. Ich detské nožnice sú považované za bezpečné a praktické, za prijateľnú cenu (asi 300 rubľov). Vyznačujú sa svetlým dizajnom a pomerne dlhými rovnými čepeľami.
 • Bebe-Jou. Modely tejto holandskej značky sa vyznačujú dlhými tenkými čepeľami so zaoblenými koncami a ergonomickými krúžkami. Nožnice vyrobené výlučne z kovu. „Vizitka“ značky, okrem vysokej kvality, je individuálnym štýlovým puzdrom pre nožnice s krásnym vzorom z plastu alebo mäkkého materiálu. Cena za túto krásu je vhodná - asi 600-700 rubľov.

Ako si vybrať?

Aby ste sa nemýlili pri výbere detských nožníc, postupujte podľa jednoduchých tipov:

 • Pred nákupom starostlivo skontrolujte nožnice. Ak je to možné, vezmite ich z obalu a "rozrežte" vzduchom. Mali by ste ich pohodlne držať. Prsty by mali byť voľné pre vstup do krúžkov a nie sklz.
 • Čepele nožníc by mali byť ostré, voľne sa rozbiehajúce, ale nie striedavé. Hrubé čepele nie sú vhodné na rezanie nechtov novorodenca - bude pre vás veľmi nepohodlné zdvihnúť ich tenké, mäkké dosky s nimi.
 • Je veľmi pohodlné, keď sú nožnice vybavené plastovým uzáverom - chráni čepele pred nečistotami a otupením a dieťaťom, ak k nim náhodou dôjde.
 • Nezabudnite zistiť krajinu pôvodu, uistite sa, že všetky časti nožníc sú vyrobené z hypoalergénneho materiálu. Pred nákupom si prečítajte recenzie na internete - pomôže to ušetriť čas a urobiť správnu voľbu.
 • Nekupujte veľmi lacné modely. Budú vám slúžiť dlhú dobu a bude to nepohodlné ich používať a niekedy to nie je bezpečné. Je lepšie kúpiť drahší model raz, ktorý budete radi používať mnoho rokov.
 • Výrobcovia často vyrábajú detské manikúrové súpravy - nožnice, pinzety a pilník na nechty. Ale získanie takého súboru by malo brať do úvahy, že aj použitie špeciálnych pinziet na rezanie nechtov u novorodenca je veľmi nepohodlné a nebezpečné, a dokonca aj najjemnejší pilník na nechty na spracovanie mäkkých nechtových platní je úplne zbytočný.

recenzia

Napriek zrejmému pohodliu a bezpečnosti, mladé matky často zahŕňajú detské nožnice na nechty na tie zbytočné veci v detskom vene, a to platí najmä pre lacné modely domácich výrobcov s hrubými čepeľami a nepohodlnými obloženiami. Mnohí ľudia nemajú radi, že kvôli ochrannému zaobleniu na koncoch nie je možné odrezať ostré rohy a že je veľmi nepohodlné pripojiť tenkú nehtovú platňu.

Mami, ktorým sa podarilo nájsť vhodný model, však často píšu, že takéto nožnice sa stali ich nepostrádateľným pomocníkom v starostlivosti o deti a že ich používajú mnoho rokov.

V podstate si ich cenia pre bezpečnosť pri používaní. Niekedy sú tieto nožnice také pohodlné, že ich používajú všetci členovia rodiny.

Ďalšie informácie o tom, ako si vybrať nožnice pre nechty novorodenca, sa dozviete z nasledujúceho videa.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky