Ostrenie nástroje na manikúru

Ostrenie nástroje na manikúru

Krásna manikúra dáva rukám dobre upravený vzhľad. Dôležitú úlohu pri vytváraní skutočne elegantného a elegantného nechtového dizajnu hrajú nielen zručnosti manikérskeho špecialistu, ale aj kvalitné nástroje, ktoré sa v práci používajú. Nikto nechce rezať prsty počas procesu manikúry - alebo kutikula bola čiastočne odstránená, s "roztrhnutými" hranami. Aby sa zabránilo takejto situácii, majstri pravidelne brúsia nástroje na manikúru.

Technika a vlastnosti ostrenia

Pre profesionálne ostrenie zásob bude musieť zaplatiť slušnú sumu peňazí. Takáto investícia sa však opodstatňuje, pretože predlžuje životnosť nástrojov. Okrem toho dobre naostrené nožnice, pinzety alebo kliešte neubližujú pokožke a nepoškodzujú nechtovú platňu.

Niektorí sa snažia vykonať tento postup sami, doma.

Ale prvé veci ako prvé. Je potrebné pochopiť zložitosť profesionálneho ostrenia a samotnú realizáciu takýchto manipulácií. Nie každý vie, ako sa vyhnúť chybám a nie pokaziť zásoby.

Ak pôjdete do dielne na brúsenie nástrojov pre manikúru, pokúste sa nájsť názory a názory zákazníkov, ktorým sa podarilo využiť služby tohto špecialistu. Neverte svojim nástrojom „putujúcim“ majstrom, ktorí sa pri hľadaní klientov sťahujú z jedného salónu krásy do druhého. Môžu vykonať potrebný postup nedostatočne alebo jednoducho zrušiť platnosť zoznamu.

Existujú dve techniky na zostrihanie manikúr:

 1. Použitie špeciálneho stroja.
 2. Manuálne - alebo takzvané individuálne ostrenie.

Ak majster použije prvú techniku, potom sa vaše nástroje ostria na špeciálnom zariadení pomocou diamantových a leštiacich kotúčov a ako finálna fáza - plstená podložka. taký stroj umožňuje:

 • vrátiť sa k nástrojom bývalej ostrosti;
 • zarovnajte okraje čepelí;
 • odstraňovať škrabance a drsnosť, ktoré sa objavili v procese používania nástrojov na manikúru.

Medzi hlavné výhody tejto techniky patrí:

 • úspora času - proces je oveľa rýchlejší ako v manuálnom režime;
 • odstránenia možnosti poškodenia štruktúra samotných čepelí.

Nezabudnite však, že počas prevádzky sa odstráni dostatočne veľké množstvo čepele. Pinzety, nožnice a kliešte môžu odolať 8 až 12 takýmto manipuláciám - v závislosti od veľkosti samotných čepelí.

Ak majster vykonáva ručné brúsenie, potom musíte byť trpezliví, pretože môže trvať 30 minút až hodinu s týmto postupom, v závislosti od stavu nástrojov. Tento proces sa uskutočňuje pod mikroskopom s použitím diamantovej tyčinky. Špecialista leští každý milimeter čepele.

Ak zveríte váš prístroj vysokokvalifikovanému špecialistovi, manuálne ostrenie sa vykoná na vyššej úrovni ako pri použití obrábacieho stroja. Ak sa vaše zariadenia dostanú do rúk neskúseného špecialistu, potom je tu riziko, že ich trvalo poškodíte.

Pinzety, nožnice a kliešte budú schopné odolať od 25 do 35 takýchto postupov - na rozdiel od prvej možnosti.

Stojí za zváženie podrobnejšie, ako ostriť každý nástroj pre manikúru.

Kutikulárne kliešte

Proces ostrenia kožných klieští sa vykonáva v niekoľkých fázach:

 • K odstráneniu vôle dochádza.
 • Nastavenie pružiny.
 • Odstránenie stôp hrdze, ak bola vytvorená počas používania kutikuly.
 • Ostrenie klieští na kutikulu zvnútra, každej rovine je venovaná osobitná pozornosť.

Aby tieto zariadenia dobre fungovali bez toho, aby mali negatívny vplyv na kutikulu, musia byť odlíšené ostrým rohom nosa a ostria, inak budú kliešte trhať kožu.

Skontrolujte, či kvalita vykonanej práce je pomerne jednoduchá - použite zvyčajné tenké plastové vrecko. Musíte natiahnuť hrany takého balíka medzi prsty a pokúsiť sa ho znížiť.

Ak boli kutikulárne kliešte správne naostrené, dostanete rez, ktorý sa líši aj ostrými hranami. Ak nástroj "žuva" plastový sáčok, znamená to, že proces brúsenia bol vykonaný v rozpore s technológiou, a kapitán musí opraviť chyby.

Namiesto polyetylénu na testovanie môžete na kreslenie použiť mokrý toaletný papier alebo list albumu.

Pinzeta na manikúru

Počas prevádzky sa hadica pinzety stáva nerovnomernou, posúva sa pozdĺž nechtovej platne bez toho, aby ju odrezala. Akonáhle si všimnete takýto problém, budete musieť výrobok odovzdať na ostrenie.

Ostrenie nastrihávačov nastane s použitím diamantového súboru. Je to veľmi namáhavá úloha, ktorá vyžaduje určité zručnosti a zručnosti od špecialistu.

Ak chcete skontrolovať kvalitu vykonanej práce, musíte tiež otestovať, ale namiesto plastového vrecka s použitím hustejšieho materiálu - napríklad elektrickej pásky alebo papiera do tlačiarne. Mali by ste dostať rez s čistými hranami, bez roztrhaných alebo žuvaných prvkov.

píly

Sklenené pilníky na nechty získavajú popularitu medzi odborníkmi na manikúru kvôli tomu, že tento nástroj nepoškodí nechtovú platňu počas používania. Nechty nie sú stratifikované, okrem toho môže byť rezanie takýchto súborov v rôznych smeroch.

Časom sa abrazívny povrch tohto zariadenia stáva nepoužiteľným. Nie je vôbec potrebné sa zbaviť takéhoto skleneného pilníka na nechty, môžete ho vziať do dielne na ostrenie. V zručných rukách majstra bude tento produkt vrátený do svojich pôvodných vlastností, môže byť znova použitý.

pinzeta

Ak vaše pinzety, ktoré používate na trhanie obočie, prestali správne chytiť chlpy (nie je možné vytiahnuť krátke vlasy alebo chytiť svetlé chĺpky s ním), potom je potrebné nástroj zaostriť. Podobná situácia môže nastať s pinzetou na predĺženie rias.

Po naostrení týchto zariadení dbajte na nasledujúce body:

 1. Hrany pinzety po procese ostrenia by mali dokonale zapadnúť, nezanechali žiadne lúhy ani medzery a ešte menej deformácií.
 2. Na perách pinzety by sa nemali objavovať otrepy alebo prvky, ktoré vyčnievajú. Pracovný povrch by mal byť zaoblený, pomôže vám pri poranení pokožky pri vytiahnutí chĺpkov.
 3. Upozorňujeme, že pinzety by mali byť naostrené takým spôsobom, aby zachytili chĺpky a neskúšali ich. V opačnom prípade vlasy nebudú vytiahnuté koreňom, ale odrezané. A čoskoro sa bude musieť korekcia zopakovať. Toto pravidlo platí aj pre pinzety na predĺženie rias. S takou nevýhodou, toto zariadenie nebude schopné zachytiť umelé riasy, ale bude jednoducho znížiť.

Ak počas prevádzky tieto pinzety prešli deformáciami, budú jemne ohnuté alebo zahnuté a vrátia pôvodný vzhľad.

Ako ostriť doma?

Ak chcete vykonať postup ostrenia nástrojov pre manikúru, buďte pripravení na to, že potrebujete špeciálne vybavenie. Stroj na brúsenie nástrojov by mal mať diamantový kotúč.

Použitie ľudových metód, ako je „rezaná fólia alebo brúsny papier“, môže viesť k zlomeniu nástroja. Rezná časť bude nenávratne poškodená a budete musieť kúpiť nové nástroje.

Okrem toho budete potrebovať určitú prax na dosiahnutie požadovaného efektu.

Podrobný proces brúsenia nástrojov na manikúru na príklade kutikulárnych klieští vyzerá nasledovne:

 1. Odstráňte prehrávanie. K tomu je potrebné vziať kliešte na rukoväte a hojdať sa k sebe navzájom. Ak pocítite pohyb, musíte upnúť strednú skrutku.
 2. Ostrie ostria z vnútra a snažte sa o zarovnanie rezných hrán.
 3. Ďalej musíte ostrie ostriť z vonkajšej strany, ako aj opraviť hroty.
 4. Stlačte nožičky na kutikuly a ostria obidve čepele z vonkajšej strany v oblasti ich kontaktu. Snažte sa nenarušiť geometriu produktu.
 5. Posledným krokom je vyleštenie nástroja kusom kože alebo leštiacej pasty.

Proces ostrihania nechtov na nechty je oveľa ťažšie vykonávať, musíte byť veľmi opatrní a opatrní, aby ste ich nepokazili. Buďte pripravení na to, že spracovanie tohto zariadenia vás omnoho dlhšie.

Užitočné tipy

Frekvencia procesu ostrenia závisí od správneho a starostlivého prístupu k nástrojom na manikúru.

Uvádzame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu predĺžiť životnosť modulov gadget:

 • Z pinzety, klieští, pinziet a pinziet na pult alebo hrebeň nevyraďujte chlpy, šupky ani strihané nechty.
 • Neodporúča sa variť produkty. Na odstránenie choroboplodných zárodkov sa používajú špeciálne dezinfekčné zariadenia.
 • Je lepšie uchovávať všetky pracovné nástroje v ochranných prípadoch alebo prípadoch. Dbajte na to, aby sa zariadenia nedotýkali, pretože by to mohlo spôsobiť otupenie nožov.
 • Kliešte a pinzety môžu stratiť svoju ostrosť rýchlejšie, ak ich položíte na stôl s plátnami.
 • Nenechávajte pinzetu, kliešte a pinzetu dlhší čas v dezinfekčných prostriedkoch, pretože môžu tiež viesť k otupeniu ostrých prvkov.
 • Starostlivo manipulujte s artikulárnymi časťami vašich prípravkov na manikúru, pretože medzi nimi sa tuk a chĺpky neustále akumulujú, čím sa znižuje životnosť nástrojov.
 • Po práci a dezinfekcii by mali byť výrobky naolejované.
 • Strávte včasné ostrenie od špičkového špecialistu.

Správne nabrúsené nástroje s opatrným zaobchádzaním vám umožnia vytvoriť dokonalú manikúru a vydrží dlho.

Ako zaostriť nožnice na nechty nájdete v nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky