Oblek v materskej škole

Oblek v materskej škole

Deti od útleho veku majú umenie, pretože každá rola, ktorú spolu s postavami žijú, sa stávajú jedným z nich s ich charakterom. Možno je to dôvod, prečo materské školy radi prezentujú nové úlohy a organizujú matiné a karnevaly, rozvíjajú deti a sledujú svoj let fantázie.

Vlastnosti a účel

Takže by ste mali začať pripravovať kostým pre dieťa v materskej škole vopred, pretože každé dieťa sa chce cítiť jedinečné a odlišné od ostatných.

Je potrebné pripomenúť, že hranie rolí je pre dieťa veľmi užitočná činnosť. Dieťa v takejto hre nielenže rozvíja svoju predstavivosť, ale tiež sa učí komunikovať, byť v spoločnosti a ak je hra dôkladne pripravená, tiež sa učí počítať a písať. Samozrejme, je to oveľa zábavnejšie hrať v zaujímavých kostýmoch, pretože sú rovnaké ako u dospelých alebo v postave z obľúbených karikatúr.

Oblek pre dieťa môže pozostávať výlučne z oblečenia a môže obsahovať určité položky, napríklad kufrík lekára.

druh

Všetky deti zbožňujú hry, v ktorých sa reinkarnujú do dospelých alebo sa stávajú obyvateľmi živočíšneho sveta. Bohužiaľ, rodičia často nevenujú dostatočnú pozornosť takýmto hrám a deti v nich hrajú len v materskej škole, v kostýmoch zakúpených pri tejto príležitosti. Psychológovia a špecialisti dôrazne odporúčajú pripomenúť si výhody takýchto aktivít a zakúpiť si rôzne kostýmy pre vaše dieťa, v ktorých sa môže vyvíjať vždy a všade.

Úloha rolí a grafov

Plot-role-playing hry vynašiel obrovský súbor. To možno pripísať, a scény o obchode, knižnice, kaderníctvo, školy, vojenské spravodajstvo, polícia, atď

Samozrejme, kostým pre každú postavu zo scény by mal byť špeciálny a veľmi zrozumiteľný. Takže školský kostým pre dieťa by mal byť podobný skutočnej školskej uniforme, ale zároveň by sa mal líšiť od zábavy. Tak, aby klasické nohavice fit roztomilé podväzky. Nezabudnite na školský základ, ktorý je absolútnym atribútom školy.

Staršie deti aktívne hrajú vojenských spravodajských dôstojníkov. Ak chcete vytvoriť takýto obrázok, budete potrebovať čiapku, maskovacie oblečenie a zbrane.

Bežné kostýmy na hranie rolí, ktoré nenesú žiadny pozemok, zahŕňajú kostýmy roztomilých zvierat. Bunnies, lišky, veveričky, medvede a vlci môžu byť harmonickým atribútom každého matiné.

holič

Kaderníctvo je miesto, kde muselo ísť každé dieťa. Vlastný účes alebo úloha pozorovateľa fascinuje dieťa a spôsobuje obdiv, pretože toľko zaujímavých predmetov je v schopných rukách profesionála.

Súčasťou kostýmu kaderníka je plášť pre kaderníka a plášť, teda tkanina pre klienta, ktorý sa má strihať. Materiál obleku je polyester alebo akýkoľvek iný hladký materiál. Početné vrecká na kapote poskytujú dieťaťu s pohodlím, tam môžete zložiť nožnice, hrebeň a zrkadlo, pretože skutočný majster je vždy po ruke.

Zaujímavým detailom v niektorých modeloch kostýmu bolo miesto pre odznak. Profesionálny osobný oblek - nie je to to, o čom sníva mladý pán?

Oblek leto, jar, jeseň a zima

Materská škola sa snaží vyvinúť dieťa komplexne. Ročné obdobia - častá téma pre matiné.

Výber letný oblek, dávajte pozor na ľahké tkaniny, napríklad šifón.Slnečné šaty vo voľnom strihu a veniec z kvetov budú dobrou voľbou. Odtiene odevu musia samozrejme zodpovedať letným farbám. Takže správna možnosť by bola zelená, červená a malé množstvo žltej farby.

Ale v obleku z jesene žltá farba sa používa na maximum. Sundresses a šaty, vyšívané s oranžovými a červenými listami, vyzerajú obzvlášť harmonicky a presne s objemným vencom listov s bobúľmi rowan.

Zimný oblek je jedným z najznámejších. Biele a modré tóny sú dokonale kombinované v kabátoch a šatách s kožou. Nezabudnite na mrazivý vzor, ​​ktorý zakryl jeho žiarenie šaty a čiapku.

Naopak, jar je často zamieňaná s letom. A to všetko je zelené, prítomné v oboch. Správna možnosť by bola ľahká letná bielizeň nebeskej látky, pokrytá nenápadným kvetinovým vzorom. Celý obraz by mal vytvoriť dojem prvých kvetov na pozadí odchádzajúcej zimy.

Z povolaní

Dieťa z materskej školy by malo poznať minimálne informácie o povolaniach, potom otázka, s ktorou rodičia pracujú, nespôsobí strnulosť. Okrem toho pochopenie významu profesií sa stáva pre dieťa základom pre rešpektovanie rôznych pracovných miest.

Napríklad najznámejšou profesiou pre dieťa je postavenie predávajúceho. Oblek pre túto pozíciu zahŕňa zásteru a čiapočku z hladkej a nepretiahnutej textílie. Dávajte pozor a potrebné atribúty tejto profesie. Kalkulačka, skóre a stupnice - to je to, čo mladý odborník nemôže urobiť bez.

Zaujímavým spôsobom bude kostýmová letuška a stewarte. Modrá alebo červená vesta a čiapka budú presným zobrazením ich vzhľadu.

Chlapci budú mať rád policajt kostým. Cape a prútik - jednoduchý a rozpoznateľný všetkými.

prechladnutie

Ponúkajú sa vyskúšať v materskej škole av nie príliš príjemných obrazoch. Prechladnutie je zaujímavá úloha, ktorá spôsobuje bolesť hlavy u rodičov. Čo obliecť dieťa? Treba povedať, že existuje veľa možností.

Takže synonymum, ktoré sa považuje za základ, sa môže stať kikimorou. Jej kostým obsahuje beztvaré zelené a močaristé oblečenie a rozcuchané vlasy.

Ďalším spôsobom, ktorý je pre deti zrozumiteľnejší, bude prechladnutie, oblečené v pyžame s veľkým teplomerom v podpazuší as viazaným šatkom okolo krku. Dokonalý účes tu bude tiež nadbytočný, ale dokonale padne domáca spánková čiapka.

divadlo

Ďalším spôsobom, ako rozvíjať predstavivosť v dieťati a vytvárať predstavy dobra a zla, je rozprávať rozprávku. Ale nielen to povedať a ponúknuť, že sa stane jeho hlavnou postavou.

Základom inscenácií sú známe ruské rozprávky o Kolobokovi, Mashe a medveďoch, Ryaba Chicken. Rozprávky nestačia bez Red Riding Hood, Puss v topánkach a Snežnej kráľovnej.

Stojí za to povedať, že hlavným prvkom je čelenka. Žltá volumetrická čiapka s veselou tvárou zobrazí obrázok buchty, klobúk s zobákom a očami v pockmarked sfarbenie sa vzťahuje na kurča a tak ďalej. Bude len vyzdvihnúť oblečenie, aby zodpovedali.

Hrdinovia detských inscenácií sú čoraz viac šelmy. Je jednoduché kúpiť si kostýmy v obchode, ale je to stále tá najkrajšia vec, keď si obraz vytvoríte sami pod vedením milovaného dieťaťa.

kuchári

Cook - obľúbený obrázok grafu. Dieťa je s touto profesiou dobre oboznámené, pretože každý deň v materskej škole vidí dobrého kuchára, ktorý sa zaoberá varením lahodnej kaše a želé.

Zloženie kostýmu zahŕňa kuchársku bundu, čiapku, rukavicu, lyžice a naberačku. Nezabudnite na odznak tohto kuchára.

indický

Horizont dieťaťa sa neustále rozširuje. A teraz prichádza čas, keď je čas dozvedieť sa o národoch sveta. Indický kostým dá dieťaťu jasnú reinkarnáciu.

Indický kostým vo verzii pre chlapca a dievča by mal obsahovať košeľu až po kolená, doplnenú lemom. Nohavice sú pridané do chlapčenského obleku a obväz na boky pre dievčenský oblek.

Čiapka z peria dvoch rôznych farieb, napríklad modrá alebo červená, bude presne zapadať do obrazu.

Z odpadového materiálu

A dieťa by si malo byť vedomé toho, čo je to ekológia a aké dôležité je ju zachovať. Obleky pre matiné z odpadového materiálu môžu slúžiť ako jasná a zaujímavá lekcia pre dieťa.

Najobľúbenejšie kostýmy z tejto kategórie sú modely z plastových tašiek. Plášte Koshchey Immortal sú vyrobené z veľkých vrecúškov na odpadky a malých girlandy, volánikov a kvetov na šaty z módy.

Zaujímavou a nezvyčajnou možnosťou by boli šaty z polovíc jednorazových pohárov. Uložte ich na objemový rámový lem.

Najpriaznivejšie oblek je model obalov cukroví. Veľkolepé vence na vlasoch a perličkách sú vytvorené jednoduchým skladaním cukríkov s akordeónom a následným navlečením na niť.

Staré noviny sú ďalším rýchlym spôsobom, ako vytvoriť model pre matiné. Zošívačka, lepiaca páska a veľký počet novín sú potrebné na nevyžiadanú kombinézu.

Kostýmová súťaž v materskej škole - nápady

V materských školách sa pravidelne konajú súťaže najlepších kostýmov a neobmedzuje sa na predstavu rodičov. Avšak, niektoré mamičky a oteckovia, naopak, hádať. Ponúkame niekoľko originálnych nápadov.

Veselá možnosť by bol oblek Chung-Chang. Tento rezident horúcich krajín bude jasným bodom vianočného večera. Na oblek stačí krátka sukňa a čierny top s čiernymi pančuchami. Pre tvár a ruky vhodný detský make-up alebo nylonové pančuchy. Avšak, v snahe o presný spôsob, pamätajte na pohodlie vášho dieťaťa.

Keď premýšľate o nápade, opýtajte sa svojho dieťaťa na radu. Možno chce byť v úlohe kreslenej postavičky. Najjednoduchší a najobľúbenejší bude postava Masha. Červené vreckovky, ruské šaty a druh spokojného dieťaťa prinesú víťazstvo.

Matiné na Nový rok nie je možné bez elegantného vianočného stromu. Tak prečo nie len byť vaša dcéra v tejto úlohe? Kokošnik vo forme vianočného stromu a saténových dlhých šatiek bohato zdobených korálkami, vianočnými guličkami a girlandami prinesie radosť mladej módnej žene.

Ďalšou myšlienkou kostýmu budú obyvatelia lesa. Nie, nehovoríme o populárnych kostýmoch. Pamätajte na tých, ktorých kostýmy sú zriedkavé na matinees. Napríklad ostnatý ježko s košíkom jabĺk a húb bude vyzerať veľmi originálne. Hroty môžu byť vyrobené nezávisle od papiera pomocou papier-mâché a pokryté čiernou farbou.

Vytvorenie alebo nákup kostýmu, nebojte sa byť vtipný a zábavný, pretože to sú kreatívne obrazy, ktoré zostávajú v pamäti a robia dieťa hviezdou každého matiné.

Originálne kostýmy pre matiné

Roztomilý jesenný vzhľad vytvorí oranžové šaty zdobené sušenými kvetmi. Krídla listov obnovia vzhľad nymfy jesenného lesa.

Zimný kostým z oblečenia s kožušinovým lemom, doplnený vzorom v podobe snehových vločiek a kožušinovej čiapky, ozdobí každý vianočný večierok.

Odvážny a agilný mačka v topánkach - obraz pre chlapca. Red hat a topánky v tóne sú požadované atribúty kostýmu.

Vianočný stromček vyrobený z šaty s volánikmi a čelenkou so zeleným závojom stelesní novoročný vzhľad.

Moderné karikatúry sú plné farebných znakov. Legrační a láskavo veselý kolega Shrek ožije v zelenom obleku s rohmi.

Biely jemný a načechraný mačací kostým, ktorý sa skladá z čelenky v tvare tlamy a plyšovej sukne, ozdobí matiné v akomkoľvek predmete.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky