Rezačky pre hardvérové ​​manikúry

Rezačky pre hardvérové ​​manikúry

Všetky odvetvia, ktorých cieľom je zlepšenie kvality služieb v posledných rokoch, sa rýchlo vyvíjajú. Je prirodzené, že v kozmetickom priemysle sa čoraz viac využívajú nové technické trendy. V súlade s týmto trendom, tradičná manikúra prišla do nášho života, aby nahradila tradičnú zdobenú manikúru.

Čo je to?

Hardvérová manikúra v porovnaní s tradičnými hranami urobila významný krok vpred pre majstrov aj pre tých, ktorí túto službu využívajú. Toto technické zlepšenie umožňuje majiteľovi výrazne zlepšiť kvalitu svojej práce. Pokiaľ ide o klientov, hardvérová manikúra im poskytuje skutočné pohodlie a bezpečnosť: strach z bolesti, porezania a dlhé neliečivé rany je minulosťou.

V porovnaní s orezanou manikúrou má hardvér niekoľko výhod:

 • dlhodobé výsledky s minimálnymi časovými nákladmi;
 • vylúčenie hubových ochorení;
 • garantované zlepšenie kvality nechtovej dosky vďaka rýchlemu prispôsobeniu tvaru a mäkkému brúseniu;
 • nedostatok mikrotrhlín a škrtov;
 • bezbolestný postup a jeho bezpečnosť;
 • schopnosť liečiť problematické nechty.

Zvládnutie techniky hardvérovej manikúry - pomerne realizovateľná úloha. To je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí nemôžu často dosť urobiť manikúru kvôli exfoliačné, lámanie alebo predĺženie nechtov.

popis

S cieľom zvládnuť techniku ​​manikúry domáceho hardvéru, musíte dôkladne preskúmať vhodné vybavenie. Po prvé, budete musieť kúpiť špecializované zariadenie s názvom mlyn, alebo frézka.

V súčasnej dobe je na predaj široká škála fréz, ktoré sa líšia technickými vlastnosťami, a teda aj súborom špecifických funkcií.

Pri kúpe frezeru odporúčajú odborníci zvážiť také modely, ktoré vám pomôžu vyriešiť veľmi špecifické úlohy, ktorým čelíte. To znamená, že je múdrejšie, aby sa nováčikovia dočasne vzdali kúpy nového multifunkčného zariadenia.

Pri výbere smerovača postupujte takto:

 • jasne definovať funkčný účel zariadenia (iba pre manikúru alebo manikúru a pedikúru);
 • vopred rozhodnúť o rozsahu jeho použitia (len pre osobné použitie alebo pre salón);
 • starostlivo preštudujte technické vlastnosti routera (osobitná pozornosť by sa mala venovať takým aspektom, ako je záručná doba, dostupnosť ochrany pred možným prehriatím atď.);
 • vyhodnotiť uvažované zariadenie z hľadiska pohodlia práce s ním (hmotnosť routera, dĺžka drôtu atď.);
 • skontrolujte, či sada fréz umožňuje vykonávať postup hardvérovej manikúry v plnom rozsahu.

Pred zvládnutím technologických zručností hardvérovej manikúry musíte študovať náhradné príslušenstvo, ktoré je pripojené k frézke. Patria sem rôzne dýzy (vo forme fréz, vrtákov). V tomto prípade môžu byť dýzy súčasťou súpravy alebo predávané samostatne.

V oblasti manikúry hardvéru sa používajú rôzne dýzy, ktoré sa navzájom líšia v materiáli použitom na ich výrobu, ako aj v ich funkčnej špecializácii, a teda v konštrukčných vlastnostiach.

Čo je potrebné?

Všeobecne platí, že pre pedikúru a manikúru vykonáva pomocou routeru, sú potrebné rôzne trysky vo veľkom množstve. Pomocou špeciálnych dýz, ktoré sa vkladajú do frézy, kutikuly a bočných valcov, sa spracováva voľný okraj a povrch samotného klinca. Špeciálne trysky sa tiež používajú na leštenie vytvrdnutej kože a na odstránenie nechtov, ktoré narástli.

Spracovanie a dizajn nechtov v celej jeho rozmanitosti - vrátane starostlivosti o akrylové, gélové a falošné nechty - znamená schopnosť pracovať kompetentne s použitím potrebných trysiek.

Hlavným nástrojom pri vykonávaní hardvérovej manikúry je rezačka. Je dôležité vedieť, že účel rezačky určuje jeho tvar.

V praxi sa bežne používajú frézy 4 skupiny, ktoré sa líšia na základe špecifickej formy. V súlade s tým sa rozlišujú tieto skupiny rezačiek:

 • tupé;
 • uzkokonechnye;
 • s guľovitým koncom;
 • s "kukuričným" koncom.

Tupá frézapodobá sa kužeľ alebo valec vzhľadu sa používa počas strippingu, keď potrebujete zdvihnúť kutikulu na nechte, očistiť nechtovú platňu a tiež odstrániť predchádzajúci náter.

Úzka fréza s ostrým alebo zaobleným hrotom vyčistí bočné dutiny a oblasť pod kutikulou a odstráni z nich pterygiu.

Guľová fréza má tvar gule a plní mimoriadne dôležitú funkciu: čistí vyvýšenú kutikulu a vykonáva jej následné leštenie.

Mlyn s "kukuričný" koniec, známy ako "kukurica", je schopný starostlivo odstrániť aj hrubú vrstvu povlaku na umelých nechtoch a uľahčuje ho bez toho, aby spôsobil najmenšie poškodenie.

Pretože frézy majú špecifický funkčný účel, majú rôzne vlastnosti v rade ukazovateľov, medzi ktoré patrí napríklad typ vzdelávania, rýchlosť otáčania, priemer frézy.

typy

Rezačky môžu byť rozdelené do určitých typov v závislosti od materiálu použitého na ich výrobu. Na základe tejto diferenciálnej funkcie sa rozlišujú tieto typy fréz, ako napríklad:

 • korund;
 • diamond;
 • keramika;
 • karbid;
 • granátové jablko;
 • karbid kremíka;
 • silikón;
 • oceľ.

Frézy Corundum sú odolné voči vysokým teplotám a rôznym abrazívnym vlastnostiam. V procese leštenia nechtov a kože používajte korundové nástroje s mäkkou a strednou tvrdosťou.

Pri vykonávaní hardvérovej manikúry sa tradične používajú diamantové dýzy, ktoré sa vyznačujú veľkou škálou tvarov, veľkostí a funkcií. Takéto diamantové trysky ako „plameň“ a „guľka“ sú obzvlášť populárne: môžu účinne liečiť pokožku, hrubú pokožku, voľný okraj nechtovej platničky, bočné podpery a v prípade potreby mozoly. Tieto diamantové špičky dobre fungujú pri korekcii umelých lakov na nechty.

Keramické hroty meniace tvrdosť spolu s bočnými valcami účinne ošetrujú nechtové platničky trhlinami a vyleštia hrubozrnnú pokožku. Keramické rezačky sa vyznačujú konštrukčnou jednoduchosťou a bezpečnosťou. Oni tiež zahriať menej v porovnaní s kovovými.

Pri vykonávaní hardwarových manikúr sú široko používané karbidové frézy, ktoré sa líšia v špeciálnych verziách zárezov. Trysky malého priemeru starostlivo spracovávajú kutikulu, nie sú o nič menej dobré v procese úpravy gélu, gélového laku a akrylového povlaku.

Silikónové manikúrové špičky (tiež známe ako leštidlá) sa používajú predovšetkým pri spracovaní prírodných nechtov. Zároveň sú široko používané pri práci s mäkkým umelým trávnikom. Z hľadiska abrazivity sú silikónové dýzy rozdelené na tvrdú, strednú tvrdosť a povrchovú úpravu.

K dispozícii je tiež špeciálna, kombinovaná verzia trysiek: materiálom na ich výrobu je karbid silikónu. Bol to on, kto zabezpečuje transformáciu silikónových leštidiel na tvrdšie trysky. Zároveň sa dosahuje vysokokvalitné a rýchle leštenie nechtov kombináciou kombinovaných a silikónových leštidiel rôznej tvrdosti.

Rezačky granátového jablka sú vysokej kvality a sú určené pre rôzne operácie manikúry. Takéto odrody trysiek ako „granát z granátového jablka“, „guľa z granátového jablka“, „kvapka granátového jablka“ a iné z tejto série sa vyznačujú zvýšeným dopytom.

Bežné trysky sú karbid kremíka: trysky tohto typu sú jednorazové uzávery s gumovým základom. Oni sú tiež vhodné na použitie pri vykonávaní na nechty konštrukčné práce. Niektoré trysky vykonávajú úzke funkcie. Obzvlášť sa používa volfrámový mlyn s povlakom z titánového konca, keď je potrebné vykonať hornú alebo vnútornú korekciu akrylového alebo gélového povlaku.

vymenovanie

Aby sme sa naučili rozumieť rôznorodosti nožníc, je potrebné vedieť, že v praxi sa majstri spoliehajú na ich klasifikáciu, ktorá je založená na funkčnom účele nástroja. Táto klasifikácia vám umožňuje vyhnúť sa chybám priamo pri vykonávaní manikúrnych procedúr a tiež slúži ako spoľahlivý základ pre orientáciu v rýchlo aktualizovanom sortimente dýz.

Prehľad hlavných funkcií tipov ukazuje, že keď sa spoliehame na toto kritérium, sú rozdelené do 5 typov. Patria sem frézy:

 • oceľ (účelom je odstrániť kutikulu a liečiť periungálnu zónu);
 • keramika alebo korundako modernejší analóg keramiky (úzky účel - nepružné odstraňovanie kutikuly, ako aj tvarovanie nechtom);
 • karbid (umelé nechty vysokej kvality);
 • diamant (široké nasadenie - použitie v manikúrach a pedikúrach a tradičnou aplikáciou je hardvérová korekcia nechtov gélovým alebo akrylovým povlakom);
 • leštičky (úzka špecializácia - leštenie prirodzených aj rozšírených nechtov).

Pretože dnes existuje veľké množstvo rôznych dýz, ktoré sa líšia v mnohých parametroch, je veľmi ťažké vybrať vhodnú súpravu bez príslušných skúseností bez špeciálneho výcviku. V tejto veci je bezpečnejšie spoliehať sa na odporúčania odborníkov.

Ako si vybrať?

Obtiažnosť výberu požadovaných príloh sa vysvetľuje nielen rôznymi komerčne dostupnými nástrojmi, ale aj obtiažnosťou určiť, ako vám ponúkame kvalitné vzorky.

Vyberanie nožov a trysiek pre hardvérové ​​manikúry si vyžaduje, aby sa vysokokvalitná manikúra dala robiť len s dostupnosťou kvalitných nástrojov. Preto je lepšie kúpiť si kompletnú sadu renomovaných výrobcov.

Ak sa rozhodnete vybrať komponenty sami, mali by ste vziať do úvahy niekoľko odborných tipov, ktoré je potrebné dodržiavať. Stručne povedané, možno ich zhrnúť takto: \ t

 • začnú zvládať hardvérovú manikúru pomocou bezpečnejších keramických rezačiek;
 • pri spracovaní klincov s diamantovými rezačkami by sa mal odstraňovať kožičku pomocou malých hrotov;
 • na odstraňovanie kureniec používajte väčšie karbidové frézy;
 • používajte špeciálne leštičky a brúsky, začnite leštiť najtvrdší rezač a ukončiť túto operáciu najjemnejšiu z dostupných.

Za nevyhnutnú podmienku na dosiahnutie optimálneho výsledku vašej práce by sa mal považovať kompetentný výber fréz a ich aplikácia v správnom poradí v súlade so všetkými bezpečnostnými požiadavkami.

Ako používať?

Aby bolo možné efektívne používať router, musíte sa najprv rozhodnúť pre sadu trysiek. Kapitáni odporúčajú nákup príloh na riešenie konkrétnych aktuálnych problémov, a nie zbierať ich zbierky. Je potrebné zvládnuť technické zručnosti krok za krokom, počnúc jednoduchšími a potrebnejšími postupmi.

Ako vložiť do zariadenia?

Pre tých, ktorí sa chystajú robiť svoju vlastnú hardvérovú manikúru, často vzniká otázka, ako vložiť trysku do stroja správne. Niektoré z ťažkostí, ktoré táto jednoduchá, v skutočnosti prevádzka môže do určitej miery spôsobiť, sú vysvetlené tým, že existujú 3 typy svoriek:

 • ruka;
 • poloautomatický;
 • automatické.

Najbežnejšie z nich sú manuálne a poloautomatické. Pokiaľ ide o automatické upínanie, používa sa spravidla len zriedka, spravidla v zariadeniach vybavených vstavaným vysávačom.

Najpohodlnejší klip je automatický. Rezačka je upevnená najjednoduchším spôsobom: je vložená do svorky a jej ďalšie upevnenie prebieha v automatickom režime.

V poloautomatickom zariadení na upevnenie alebo výmenu dýzy by sa rukoväť mala otáčať, až kým nezacvakne. To zaisťuje otvorenie svorky, čo umožňuje výmenu dýzy. Po výmene dýzy musíte vykonať poslednú operáciu - otočte sekciu v opačnom smere.

Pokiaľ ide o manuálne upínanie, je pomerne ľahké ho otvárať a zatvárať. Dýza sa zvyčajne vkladá bez námahy, ak stlačíte tlačidlo umiestnené na tele. Potom musíte odskrutkovať podložku. Zároveň musíte vedieť, že časť rukoväte, na ktorej je dýza pripevnená, vykonáva funkciu upnutia. Na zatvorenie svorky je potrebné stlačiť to isté tlačidlo, počkajte na utopenie a pevne utiahnite podložku.

Podľa posudkov profesionálnych remeselníkov, všetky tieto klipy pracujú spoľahlivo a prítomnosť určitého typu klipu v písacom stroji je zvyčajne určená špecifikami jeho modelu.

Ako urobiť manikúru?

S cieľom urobiť hardvér manikúru doma, musíte poznať príslušné pravidlá pre jeho realizáciu, rovnako ako funkcie zariadenia určené pre domáce použitie. Faktom je, že domáce modely prístrojov sa líšia od profesionálnych zariadení pomalšou rýchlosťou otáčania dýz.

Treba tiež pamätať na to, že aby sa zabránilo prehriatiu, domáce spotrebiče by mali pracovať prerušovane, pretože zvyčajne nemajú zabudované vysávače a ventilátory. Pracovná doba by nemala presiahnuť 5-7 minút.

V počiatočnom štádiu získavania zručností na vykonávanie hardvérovej manikúry sa odporúča použiť minimálnu rýchlosť otáčania dýz. V tomto prípade musíte zaistiť, aby bola dýza vložená striktne pod uhlom 45 ° a rezačka sa presunula zo stredu nechtovej platne na jej hrany. Môžete pracovať s jednou alebo dvoma rukami, hlavná vec je zabezpečiť jasnosť pohybu dýzy.

Manikúra hardvéru by sa mala vykonávať v prísnom súlade so stanovenými pravidlami, nevyhnutne krok za krokom, ktorý je určený inštrukciou:

 • dôkladne umyté ruky sú dezinfikované;
 • existujúci dekoratívny náter sa odstráni z nechtov;
 • kožička sa posunie smerom von s drevenou tyčinkou smerom k otvoru na nechty;
 • bočné valce a kožička sa spracúvajú pomocou bubnov s priemernou tuhosťou;
 • kožička zdvihnutá kosou diamantového ihlového tvaru;
 • kužeľová fréza sa používa na odstránenie kutikuly a na jej brúsenie sa používa fréza v tvare guľky;
 • dlane a prsty sú očistené od odumretých buniek kože abrazívnymi mäkkými guľovými výbežkami;
 • nechtová platňa má požadovaný tvar pomocou valcových alebo lichobežníkových fréz;
7 fotografie
 • vykonáva sa záverečné čistenie nechtovej platne a po nej sa aplikuje olej;
 • po nanesení oleja sú nechty leštené obojstrannou leštičkou;
 • Odmasťovaný povrch nechtov sa najprv pokryje základným náterom a potom finálnym lakom;
 • Po ukončení procedúry sa na ruky aplikuje krém a vykonáva sa masáž.

Napriek tomu, že hardvérová manikúra má očividné výhody oproti orezávaniu, musíte pochopiť, že kvalita manikúry je stále do značnej miery určená zručnosťou majstra: musíte vedieť, ktoré tipy použiť v každom konkrétnom štádiu práce, aký čas na výmenu fréz, starostlivo kontrolovať ošetrené oblasti, sledovať postupnosť konkrétnych operácií.

Nezabudnite, že hardvérová manikúra by sa nemala robiť častejšie 1 krát týždenne. Ďalšie obmedzenie sa týka ľudí, ktorí majú tenkú nehtovú platňu: ich manikúra je pre ne kontraindikovaná.

Ako sterilizovať?

Manikúra prístrojov znamená povinnú sterilizáciu fréz. Prístroje musia byť zároveň dezinfikované postupne. Dezinfekcia zvyčajne prebieha cez 3 povinné fázy:

 • ponorenie nástrojov do špeciálneho dezinfekčného roztoku s následným dôkladným umytím;
 • čistiace frézy zo všetkých druhov nečistôt;
 • finálna sterilizácia rezákov varením alebo použitím koncentrovaných dezinfekčných prostriedkov.

V každom štádiu sterilizácie musia byť nástroje starostlivo spracované, prísne dodržiavané všetky časové a teplotné parametre uvedené v návode.

recenzia

Ten, kto sa snažil urobiť hardvérovú manikúru aspoň raz, spravidla ho neodmietne neskôr. Výhody tohto postupu oproti tradičným sú zrejmé: úplne odstraňuje možnosť zranenia a vykonáva sa v podmienkach, ktoré sú vo všetkých ohľadoch pohodlné.

Nepochybnou výhodou hardvérovej manikúry je aj jej široká funkčná škála, ktorá umožňuje poskytovať vysokokvalitnú manikúru aj v prípade, že sa vyskytnú chyby na nechtoch a na koži prstov.

V súčasnosti nie je hardvérová manikúra považovaná za trend trendu, ale za postup vyžadovaný moderným životom a určený prioritami moderného človeka. Dobre udržiavané krásne ruky a nechty sú dnes ďaleko od luxusu, ale tradícia, ktorá ukazuje, že zachovanie vlastného zdravia a zabezpečenie toho, aby ich obraz spĺňal estetické kritériá prijaté v modernej spoločnosti, je pre človeka dôležité.

Viac informácií o výbere fréz pre hardvérové ​​manikúry - v ďalšom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky