Vlasový korektor

Vlasový korektor

Vlasy vytvárajú dôležitý základ ženského obrazu - krásny účes môže skutočne zmeniť dievča. A je to farba vlasov, ktorá tu zohráva významnú úlohu, preto je dôležité, aby bola rovnomerná a jasná. To môže pomôcť korektorom - čistým farebným pigmentom, ktoré sú schopné neutralizovať nežiaduce odtiene a vylepšiť želané.

Čo je to?

Korekcia pre vlasy, alebo mikston je farba v čistom stave. Žltá, fialová alebo iná. Môže byť použitý samostatne pre kreatívne farbenie, zmiešaný dohromady a tiež použitý na poskytnutie určitého odtieňa jasu alebo na jeho neutralizáciu.

paleta

Voľba mixton je individuálna záležitosť a závisí od vašej počiatočnej farby vlasov a efektu, ktorý chcete dosiahnuť. V každom prípade je odtieň zvolený pomocou farebného kolieska. Napríklad, ak potrebujete odstrániť nazelenalý odtieň na vlasoch, mali by ste mať tieň oproti zelenej na kruhu. Je červená.

Farebné kruhy sú rozdelené do troch kategórií - primárna, sekundárna a terciárna.

  • Primárny - tento mixton vo svojej najčistejšej forme, nezávislé farby, napríklad žltá a modrá.
  • Sekundárne sa získavajú ich zmiešaním (napr. Modrá a žltá spolu dávajú zelenú).
  • Terciárne farbenie sa nepoužíva.

Tam sú mixton mnohých odtieňov. Žltá farba napríklad zjemňuje červené, medené a hnedé odtiene a odstraňuje nežiaduce fialové pigmenty. Oranžová jednoducho dodáva teplé tóny sýtosti. Červená neutralizuje zelené a samozrejme v súlade s medenými a červenými odtieňmi. Fialová neutralizuje žltnutie a dáva popolavý odtieň (to isté platí pre šedú, grafitovú alebo striebornú zmes). Modrá neutralizuje oranžovú, zeleno-červenú.

K dispozícii je tiež bezfarebný korektor - používa sa na zasklievanie a lamináciu, dodáva lesk, zlepšuje štruktúru, robí kučery hustejšie a zdravšie a mení sýtosť. Potom sa rozdelí na amoniak a amoniak. Amberless redukuje sýtosť, takže môžete dosiahnuť jemný pastelový alebo svetlý odtieň. Amoniak je nasýtený na čírenie, použitý s 3% a 6% oxidačných činidiel alebo zmiešaný s farbivami.

Ktorý odstraňuje žltnutie?

Blondínky, prírodné alebo farbené, a dievčatá so svetlými hnedými vlasmi často chcú odstrániť nepríjemný žltý odtieň. V tomto prípade im budú pomáhať purpuroví a modrí korektori, vytvorení špeciálne na to, aby mali vlasy chladný alebo neutrálny odtieň popola.

výrobcovia

Najobľúbenejšie korektory značky Estel Správne, Líšia sa demokratickou cenou a profesionálnou kvalitou. Predstavuje v rade farebné aj bezfarebné mixtony.

Aj pri značke nájdete sériu "Estel Deluxe". Na rozdiel od správneho je táto čiara bez amoniaku a pôsobí jemnejšie na vlasy. Je to s okysličovadlom 1,5% tejto série, že môžete tónovať vaše vlasy v požadovanom odtieni bez straty kvality.

Ollin Professional - profesionálna značka starostlivosti o vlasy, ktorá produkuje dve rady korektorov. Prvý z nich je „Senzorická čiaraAktívne sa používa na zatváranie čiernych a iných nasýtených tmavých odtieňov. Vlasy po aplikácii mixtonu sú celkom mäkké hneď po použití, ale stuhnutosť hrotov je stále prítomná - ale to je normálne pre akýkoľvek chemický účinok na vlasy, stačí pridať niekoľko živných ampuliek do náterovej hmoty / korektora alebo urobiť hydratačnú olejovú masku pred ďalším praním.

Druhým je „Korekcia farby linky". Náklady na tento korektor sú asi - 400 rubľov pre 2 skúmavky 125 ml produktu a balenie obsahuje návod na použitie. Vôňa korektora nie je dobrá, ale nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity počas farbenia alebo po ňom - ​​iba zaschne špičky trochu a samozrejme zmení štruktúru vlasov, preto musia byť ošetrené maskami alebo olejovými zmesami. Neobsahuje čpavok, čističe, môže sa používať len s amoniakovými farbami a oxidačnými činidlami.

Kapous Professional - celkom dobre známa spoločnosť, známa mnohým pre vysoko kvalitné farbivá na vlasy. Samozrejme, rovnako ako každá spoločnosť, ktorá rešpektuje seba samého, produkuje aj korektor farieb, ktorého hlavným účelom je zmyť nechcené farby a posilniť opačnú farbu.

Korelátor popola z tejto spoločnosti je veľmi populárny, ale okrem toho má Kapous Professional zlaté, fialové, modré, medené a červené tóny.

Ako používať?

Pred použitím si musíte prečítať návod.

Na neutralizáciu určitej farby použite opačný tón na farebnom kolese. Ak chcete pridať jas a sýtosť, vyberte tónový ekvalizér najbližšie k číslu, napríklad v prípade 6,71 (tmavo hnedý popol hnedý), môžete si vybrať 0,11 alebo 0,77 korekčných korekcií - prvý z nich zvýrazní fialový pigment, čím sa rygina stane sýtejšou.

Zamerajte sa na subtonové farbivo - to sú dve číslice za bodkou.

A aby jas potreboval vziať do úvahy, že množstvo korektora by nemalo prekročiť jednu štvrtinu farby. Napríklad, vezmite 45 namiesto 60 gramov farby a pridajte 15 gramov Mikstonu, nezabudnite, že množstvo oxidačného činidla sa nemení.

Ako pridať?

Pri výbere korektora je potrebné brať do úvahy nielen tieň, ale aj jeho proporcie. Napríklad pri svetlých odtieňoch musíte odobrať menšie množstvo mixtonu ako tmavé, pretože sú často poréznejšie a náchylnejšie k poškodeniu a poškodeniu.

Všeobecne platí, že pravidlo desiatich alebo pravidlo jedenásť sa používa na výpočet požadovaného množstva korektora.

V prvom prípade vyzerá vzorec takto: 10 - požadovaný odtieň (môžete ho vidieť na hárku kaderníka alebo na obale s farbou. Napríklad svetlá blondínka je označená číslom 7, to znamená 10 - 7). V prípade nášho príkladu sa ukazuje 10-7 = 3. Takže v tomto prípade vezmeme 57 gramov farby, 60 okysličovadiel a 3 gramy (alebo centimetre) korektora.

Podľa pravidla jedenásteho, princíp je podobný, len tón je už odobratý z 11. Rozdiel medzi týmto a predchádzajúcim odtieňom je, že rôzne značky majú buď 10 alebo 11 farieb v pravítka a musíte si vybrať metódu založenú na tomto.

Je možné zmiešať vlasy s vlasmi?

Korekciu bez amoniaku možno použiť ako nezávislé farbivo na vyčírenej báze - najlepšie s 3% oxidačným činidlom. Pokiaľ ide o zmes čpavku, zastavte svoj výber na 1,5% oxidačného činidla. Ale táto farba trvá asi dva týždne, a ak chcete mierne zmeniť odtieň, potom je lepšie vyrobiť plnú farbu s pridaním korektora v nátere alebo zvoliť tónovanie 1,5%. Tiež, ako možnosť, dostať tónovacie šampóny alebo krémy.

recenzia

Odpovede na finančné prostriedky od Ollin Professional sú priemerné, ale vo všeobecnosti dievčatá dávajú obrovskú výhodu tomu, že obaja pravítka môžu byť použité doma jednoducho čítaním pokynov. "Service Line farba korektor" má hodnotenie 4,5, nízka cena vyniká. Pri nákupe budete mať dve očíslované trubice, ktoré je potrebné zmiešať v rovnakom pomere. Je veľmi ľahké použiť túto zmes, a so správnou zručnosťou, výsledok vás poteší. Vlasy po použití sú v dobrom stave a nevyžadujú liečbu.

Hodnotenie „Sensetive line“ je nižšie ako 3,6, ale blondínky ju veľmi oceňujú - nežiaduci odtieň trvá doslova desať minút. Taktiež veľmi dobre odstraňuje odolné nátery a kreatívne tóny, takže sa dá použiť aj ako pranie.Vlasy po pohľade živé a hodvábne, farba je hladká, textúra je hladká a bez použitia špecializovaných nástrojov. Korektor pracuje veľmi jemne, ale účinne.

Napriek tomu, že nie je toľko recenzií o farebnom korekčnom zariadení Kapous Professional, hodnotenie nástroja je pevné. Je možné okamžite identifikovať rôzne odtiene - je ich šesť, takže si každý môže nájsť niečo pre seba. Odporúča sa použiť korektor farby od tej istej spoločnosti, 3% okysličovadlo a pridať päť až sedem kvapiek ochranného oleja Kapous Helix, aby sa predišlo vysušeniu a rezu. Je to tento mikston, ktorý dokonale odstraňuje červené a červené škvrny, pomáha zbaviť sa nežiaducich "zelených" na hlave, robí odtieň vlasov po farbení neutrálnym alebo ušľachtilým.

Návod na farbenie vlasov na vás čaká v tomto videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky