Pánsky trojdielny oblek

Pánsky trojdielny oblek

Vlastnosti a výhody

Spôsob života veľkého mesta, samozrejme, zanecháva svoju stopu na štýle oblečenia. Postupom času náš každodenný život prestal vzrušovať globálne ekonomické vzostupy a pády, ako napríklad kríza deväťdesiatych rokov, zlyhania a iné problémy. Vo svete módy tiež prišla relatívna stabilita. A v pánskom šatníku zaujal pevne trojdielny oblek.

Kostým je formálnosť, elegancia, stav a konečne pohodlie, pretože keď je v ňom oblečený, je nemožné dostať sa do neporiadku a vyzerať nevhodne, pokiaľ, samozrejme, neexistuje hubárčenie alebo rybárčenie.

Klasika je vždy relevantná, preto, ak si kúpite drahý pánsky oblek, nemôžete sa obávať zbytočných peňazí. Na rozdiel od široko inzerovaného sloganu "Obraz - nič", šaty neboli zrušené, a je obrovský rozdiel v tom, že museli ísť na rozhovor, keď sa uchádzate o zamestnanie v serióznej spoločnosti v oblečení, ktoré sa zhoduje s ležérnym štýlom alebo v prísnom obleku.

Okrem toho, vesta, ktorá je súčasťou súboru, dá mužovi štíhly a reprezentatívny. Špeciálna elegancia je oblek šitý na mieru, pretože ideálne sedí na obrázku, skrýva chyby a robí svojho majiteľa slušným majstrom života.

Módne štýly a modely

V závislosti od krajčírstva môžu byť kostýmy rozdelené do niekoľkých kategórií.

Anglický trojdielny oblek

Najpopulárnejšia je vždy tradičná verzia kostýmu, vedúca jeho líniu z brehov Misty Albion a pozostávajúca z jednoprsovej bundy, nohavíc a vesty monochromatických farieb, väčšinou čiernej, šedej alebo tmavo modrej. A ak je sivá farba považovaná za trochu demokratickú, potom je tmavo modrá ideálna na vytvorenie najprísnejšieho luku.

Dôležitú úlohu zohráva počet tlačidiel. Je potrebné poznamenať, že bunda umožňuje maximálne štyri a vesta môže byť otvorená pre nečlenov s maximálne dvoma tlačidlami.

Vesta môže byť dve možnosti - zatvorené alebo otvorené. Uzavretý model má malý primárne výrez, len mierne otvorenú kravatu. Otvorená vesta znamená hlboký strih vpredu, klopy, ktoré zapínajú krk, vytvárajú ilúziu plnohodnotnej vesty. V skutočnosti zostáva chrbát odkrytý.

Bunda anglického obleku je vybavená ramennými chráničmi, ktoré podporujú siluetu v nepoškvrnenom stave, štýl sa vyznačuje trochu zúženým strihom a vysokým pásom, ktorý očividne zužuje nositeľa. V zadnej časti je umiestnená štrbina, aby sa predišlo porušeniu prísnych línií. Nohavice majú vysoký strih.

Taliansky kostým

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia o Talianoch, ako horúcich, emocionálnych a mnohých gestikulovacích mužov, dávajú prednosť striktným kostýmom, nie krikaniu, v duchu minimalizmu. Ak sú nohavice rovné, ak je bunda jednoprstá s mierne zdvihnutými úzkymi ramenami, nie sú tam žiadne štrbiny. V poslednej dobe dizajnéri umožňujú niektoré odchýlky od zavedených tradícií a môžete nájsť dvojradové modely, ale silueta linky sú stále dokonale ploché.

To, čo samotní Taliani nemohli zmeniť, je výber látky. Materiál na šitie oblekov sa líši v rafinovanosti, bohatstve faktúry, vysokej kvalite a vysokej cene.

Vďaka dodržiavaniu priamočiarosti a nedostatku excesov bude taliansky kostým vyhovovať ako štíhlym mužom, tak aj tým, ktorí majú nadváhu, pretože strih ľahko skryje nedostatky postavy.

Americký kostým

Americký trojdielny oblek bude vyhovovať všetkým mužom, ktorí dávajú pohodlie predovšetkým. Voľný strih, ktorý sa stal dôvodom pre prezývku „taška“ pripojenú k modelu, má nepopierateľnú výhodu vo forme schopnosti nebrániť pohybu a zároveň vyzerať oficiálne ako biznis. Bunda odmieta prítomnosť ramenných vankúšikov v zásade, je demokratická, pokiaľ ide o silu, nemá jasné predpisy o počte tlačidiel, a pre väčšie pohodlie je vybavený spline na zadnej strane. Nohavice sú konštruované v rovnakom štýle, voľné a mierne zopnuté k pásu.

Európsky kostým

To sa stalo rozšírené v osemdesiatych rokoch minulého storočia a je odporúčané pre extrémne vysokých mužov Bunda je mierne vybavená, má predĺžený strih, ktorý vizuálne vyvažuje postavu.

Nemecký kostým

Charakteristickým znakom je tkanina, ktorá má vlastnosť na zachovanie pôvodného vzhľadu a nie na pokrčenie. Rez je skôr voľný, rukávy nebránia pohybu. Vo všeobecnosti sa podobá americkej verzii na úkor nejakej nešikovnosti, ale v tom, čo neberie do úvahy nemeckú kvalitu a praktickosť, je to v prítomnosti rozopnutých tlačidiel na rukávoch a ručne lemovaných slučkách.

Francúzsky kostým

Vrchol milosti a elegancie. Orezaná bunda so zaoblenými ramenami, zužujúcou sa smerom dole bude vyzerať dobre na krátkych mužoch astenickej fyziky.

Všetky opísané kostýmy je možné rozdeliť do troch kategórií - klasické, vybavené a obchodné.

Klasický oblek

Nepochybne, dlaň v tomto segmente patrí anglickej trojke, ale taliansky kostým, navrhnutý striktne, nie je mimo kontroly. Hoci každý model má právo byť nazývaný klasikou, ak kombinuje tieto kvality ako závažnosť línií a farieb, minimalizmus v detailoch.

Tenký oblek

To zahŕňa anglickú verziu, ako aj francúzsku a európsku. Klasický typ sa vyznačuje oslnivou bielou košeľou v súbore a monochromatickými farbami látky.

Obchodný oblek

Názov hovorí sám za seba, táto kategória je reprezentovaná všetkými spomínanými modelmi, s výnimkou smokingu a šaty.

farby

Základnú farebnú schému troch oblekov reprezentuje čierna, sivá a tmavo modrá. V princípe oficiálna situácia umožňuje variabilitu modrej farby, ale ak je prípad veľmi zodpovedný, potom je to tmavo modrý tón, ktorý bude najlepšie riešiť úlohu vytvoriť striktne obraz, najmä v kombinácii so snehovo bielym alebo modrastým tričkom. V poslednej dobe sa návrhári čoraz viac odporúča venovať pozornosť ružovej alebo fialovej košele. Niekedy vo farbách trojitý oblek pruhy môžu byť prítomné.

Šedá farba je demokratickejšia, a preto prispieva ku komunikácii. Úspešní podnikatelia berú túto funkciu do úvahy pri plánovaní rokovaní, keď je potrebné, aby sa partner čo najviac priblížil. Výber medzi odtieňmi šedej, je lepšie dať prednosť uhliu, pretože je vždy v trende a spojené s bohatstvom.

Čierny oblek je najvhodnejší v slávnostnej atmosfére, ale aj v pracovných dňoch bude aj jeho majiteľ v priaznivom svetle.

Pokiaľ ide o pastelové farby, sú v obchodnom prostredí neprijateľné, dokonca aj v letnej sezóne, ale mierne viditeľná bunka alebo prúžok môže pridať eleganciu obrazu.

materiály

Podľa zavedenej tradície sú kostýmy šité hlavne z vlnených tkanín, pretože jednou z výhod vlny je, že sa nezvrásňuje. Vlnená tkanina je tiež priedušná, čo vám umožní cítiť sa pohodlne v obleku v lete iv zime.

Pre špeciálnu odolnosť proti opotrebeniu a ochranu materiálu pred deformáciou sa do vlny pridávajú vrásky, lycra alebo hodváb. Hodvábne nite prispievajú k rýchlemu obnoveniu tvaru, zachovaniu pôvodného vzhľadu.

Ak je potrebné hľadať pevné a reprezentatívne, odporúča sa venovať pozornosť klasickému tvídovému obleku. Spočiatku, tweed dostal štart v živote ako spoľahlivý, trvanlivý materiál, ktorý chráni anglický páni z nepredvídateľné triky miestnej klímy, a neskôr získal obdivovateľov na pevnine. Pokúste sa, aby ste v Spojenom kráľovstve požiadali obchod, aby ukázal oblek s tvídom, určite vám bude ponúknutý tradičný model s vlastnosťami na vedenie tepla porovnateľnými so skráteným plášťom. Tiež podľa tradície, tvídové nohavice sú nevyhnutne vybavené podvazky.

Ako si vybrať

Pri výbere obleku by sa malo pripomenúť, že klopy goliera by mali priliehať k telu. V žiadnom prípade by závesy nemali visieť, vrásky a vrásky sú na zadnej strane neprijateľné. Optimálna dĺžka rukávu je až po zápästnú kosť, čo vám umožňuje vidieť rukáv košele o jeden centimeter.

Podľa pravidiel je prostredné tlačidlo na bunde v jednej rovine s pupkom. Ulnárny šev rukávu končí v súlade so začiatkom spline a má štyri až päť tlačidiel.

Bunda klasického trojdielneho obleku zatvára zadok, zatiaľ čo slot sa nerozlišuje do strán.

Čo nosiť

Tradične sa kostým nosí s bezchybne bielym tričkom, hoci odchýlka od normy je povolená v smere iných svetlých farieb. Podľa zavedených kánonov nie je spodné tlačidlo na bunde upevnené.

Business oblek dokonale s klasickou pánskou obuvou.

Príslušenstvo, kravata, opasok a náramkové hodinky nie sú vôbec zbytočné. Hlavnou vecou je dodržiavať pravidlo, že doplnky majú vytvoriť dojem, že ich cena prevyšuje cenu kostýmu. Môžete pridať malý "korenie" vo forme zložitého hrudného šatku.

Novinky značky

Medzi vynikajúcimi dizajnérmi, ktorí sa otočili k pánskemu obleku, drží taliansky Brioni dlaň. Na vytvorenie svojich zbierok používa veľmi jemnú vlnu. Vo svojich produktoch chváli posledný James Bond Daniel Craig, a tiež im dáva prednosť ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin.

Kostýmy amerického dizajnéra Williama Fioravantiho, ktorý je najprísnejším štýlom, patria medzi najdrahšie na svete. Vizitka je hlboký výstrih, ukazujúci košeľu a kravatu. Náklady na oblek môžu dosiahnuť až dvadsať tisíc dolárov.

Ďalší taliansky dizajnér Enzo D'Orsi vytvoril špeciálny rad kostýmov z vlny austrálskych a novozélandských oviec.

Dizajnér Alexander Amosu sa vyznačoval tvorbou kostýmu zdobeného spinkami z 18-karátového zlata.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky