Kyselina manikúra

Kyselina manikúra

Ako hovorí príslovie, oči sú zrkadlom ľudskej duše a jeho ruky sú jeho druhou tvárou. Osobitnú pozornosť treba venovať dievčatám a ženám akéhokoľvek veku. Zástupcovia krásnej polovice ľudstva dávajú značné množstvo voľného času na vykonávanie rôznych postupov starostlivosti o ruky, odstraňovania kožičky a konštrukcie nechtovej platničky. Teraz existuje mnoho ponúk pre módy, nikto nie je obmedzený vo výbere. Trend posledných rokov je kyslá manikúra. Je to módny trend, postup, ktorý nielenže kladie ruky žien do poriadku, ale dáva aj veľa radosti a príjemných pocitov.

rysy

Ľudia, ktorí sú neinformovaní v oblasti zdravotnej starostlivosti mylne veria, že kyselina manikúra je jednou z odrôd dizajnérskych manipulácií pre nechty. Vskutku, svetlé, neónové a chytľavé farby sú dnes považované za módne, v takých farbách môžete urobiť veľmi krásnu manikúru. Treba však pamätať na to, že pokiaľ ide o kyslú manikúru, máme na mysli niečo iné, konkrétne špeciálny typ starostlivosti o nechty a ruky žien.

Hlavnou zložkou postupu kyslej manikúry je ovocná kyselina. Toto je súčasťou nástroja nail art. S jeho pomocou sa keratínové bunky odlúpnu a odstránia, ruky a prsty sa stanú vizuálne mladšími a pokožka je jemnejšia a príjemnejšia na dotyk. Tento postup má ďalšie veľké plus - to nie je únavné, pretože by malo byť vykonané nie viac ako raz za mesiac.

Výhody neobvyklej manikúry zahŕňajú:

  1. Rýchlosť dosiahnutia požadovaného výsledku - za pár minút (zvyčajne jedna alebo dve) ruky, nechty a kutikula sa stávajú dokonale čistými a krásnymi.
  2. Ovocná kyselina je pre ľudí absolútne bezpečná. Pomocou tohto spôsobu čistenia vylučujete pravdepodobnosť infekcie v krvi alebo neúmyselného zmrzačenia.
  3. Výrobok pôsobí jemne a jemne.
  4. Tento postup nevyžaduje špeciálne zručnosti - nie je potrebné absolvovať špeciálne kurzy alebo sledovať vzdelávacie videá na internete. Dosť na čítanie pokynov.
  5. Primerané ceny. Kyselá manikúra je rozpočtová možnosť, ktorá nahrádza drahé manipulácie so salónom. Prineste krásu teraz a doma.
  6. Biogel, zakúpený pre manikúru, môžete tiež robiť peeling nohy.
  7. Vďaka ovocným a mliečnym kyselinám, ktoré sú súčasťou prostriedkov na lúpanie, sa zlepšuje vzhľad a štruktúra pokožky.

Je tiež dôležité, aby zložky, z ktorých vytvárajú zmesi pre kyslú manikúru, boli získané z látok prírodného pôvodu, čo umožňuje vykonávať tento typ manikúry aj pre tehotné ženy a dojčiace ženy.

Okrem toho majú antibakteriálne, ako aj protizápalové účinky. Pravidelné používanie ovocia a mliečnych kyselín zlepšuje krvný obeh, dodáva pleti zdravý a dobre upravený vzhľad, krásnu farbu.

Kozmetické výrobky na kyslú manikúru sa zvyčajne vyrábajú na báze kyselín. Pôsobia však s osobitnou jemnosťou a môžu ich používať aj majitelia citlivej pokožky. Kupujúci by tiež mali vedieť, že kyselina mliečna bieli kožu, takže tí, ktorí nechcú vidieť odľahčené oblasti na rukách, by si mali kúpiť iba zmes na báze ovocnej kyseliny.

Je potrebné pripomenúť, že výrobky na kyslú manikúru obsahujú rôzne ďalšie zložky, ktorých vplyv by sa mal zvážiť pred prvým použitím biogelu. Mali by ste skontrolovať jeho prácu v určitých oblastiach, aby sa zabránilo výskytu alergií.

kontraindikácie

Neexistujú prakticky žiadne negatívne momenty pri použití kyslých manikúrových gélov.Hlavnou vecou je skontrolovať pred použitím výrobku pre pravdepodobnosť alergických reakcií na ktorúkoľvek zložku lieku. Na tieto účely sa odporúča testovať produkt - naneste niekoľko kvapiek prostriedkov na malú plochu kože. Ak začne pálenie alebo iné nepríjemné momenty, je lepšie zastaviť postup.

Výrobky na kyslú manikúru nemožno použiť, ak dôjde k poškodeniu pokožky - rany, škrabance, popáleniny.

Táto metóda je kontraindikovaná u ľudí s hubovými ochoreniami.

Lúpanie je dôležité robiť presne podľa pokynov - nedržte nástroj dlhšie ako je uvedené v popise výrobcu. Ak preháňate biogel - môžete vysušiť kožu, bude mať pocit pálenia, ako aj iné nepríjemné pocity. Okrem toho by sa gél nemal aplikovať príliš hrubý - mal by sa rozotierať riedko a len na správnych miestach.

Tipy

  1. Manipulácia s čistením musí začať len vtedy, ak sa vykonáva úplná kontrola poškodenia kože. Ak sú vredy, vredy, praskliny alebo rezy, je lepšie odložiť peeling až do uzdravenia.
  2. Postup by sa mal vykonávať raz mesačne, nie častejšie.
  3. Dĺžka postupu, o ktorom výrobca hovorí, nemôže byť zanedbaná. Náradie nesmie byť dlhšie ako dve minúty, inak môže byť pokožka veľmi suchá.

Pokyny krok za krokom

Pred použitím biogelu je potrebné, aby nechty vytvárali požadovaný tvar. Súbor potrebuje len suché nechty, ak sú mokré - nechtová platňa bude musieť vyschnúť. Po podaní môžete pokožku a všetku hrubú pleť pomazať peelingovým činidlom.

Keď čas uvedený v opise končí, budete musieť opláchnuť ruky teplou vodou.

Ďalej musíte utrieť končatiny a aplikovať hydratačný krém na pokožku a nechty. Náradie rozotrite na mäkké masážne pohyby, nadmerné množstvo - odstráňte handričku.

Až po úplnom vyschnutí smotany bude možné použiť lak. Nezáleží na tom, akú farbu si vyberiete pre nechty. Nápady dizajnu nechtovej platne sú nekonečné - hlavná vec je, že dekoratívny náter sa aplikuje na krásne, čisté a dobre udržiavané nechty.

Na nasledujúcom videu sa dozviete viac o kyslej manikúre.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky