Nail Art Pre manikúru

Nail Art Pre manikúru

Mnoho dievčat je závislých na manikúre, ale často ich poznanie končí v lakoch, kamienkoch a samolepkách a veľmi málo ľudí vie, akú obrovskú úlohu má tvar nechtov.

typy

Takže manikúra obsahuje niekoľko komponentov a okrem dekoratívnych lakov a šablón hrajú samé nehty samé veľkú úlohu. Koniec koncov, je to v skutočnosti ten istý make-up, len pre nechty, a ako berieme do úvahy tvar tváre a stavu kože, musíte tiež venovať pozornosť tvaru nechtovej platničky.

Existuje ich niekoľko druhov. Najbežnejšie sú:

 • Štvorcový tvar. Ideálny pre majiteľov dlhých, tenkých prstov s krásnymi falangami a kĺbmi a nie je vhodný pre dievčatá s krátkymi alebo mohutnými prstami a príliš širokými alebo krátkymi nechtami (v tomto prípade sa štvorec zvýši na špičku a vytvorí hrazdu). Ľahko sa dá do tejto formy podať nechty doma, ale zasahuje do každodenného života, pretože je najjednoduchšie chytiť námestie, napríklad oblečením. Štvorcový môže byť buď ostrý, tvarovaný alebo mäkký (v tomto prípade je riziko háčika a zlomenia nižšie). Táto forma nechtov vyzerá rovnako dobre ako bez laku na nechty as ním, a stojí za to vyzdvihnúť techniku ​​„francúzskej manikúry“ samostatne - bola vytvorená len pre hranaté špičky.
 • Round. To je rovnako bežné u ľudí s veľkými prstami, nechtové lôžko a dlane všeobecne, a medzi majiteľmi tenké zápästia a elegantné tenké prsty. Je to vlastne neusporiadaný kruh. Takáto prírodná forma je spravidla najťažšie meniteľná - nechty rastú všade okolo a je veľmi ťažké ich premeniť na rovný štvorec alebo navyše na stylet. A mimochodom, naopak. Najlepšia voľba pre dĺžku tejto formy - krátke elegantné nechty, pokryté čírym lakom alebo elegantnou manikúrou.
 • Oval. Táto forma je pre mnoho dievčat prirodzená a mnohí si ju vyberajú. Faktom je, že ovál je pomerne všestranný (vhodný pre úzky klinec, široký a dlhý prst, krátke, tenké a plné) a voľný okraj je hladký, vo forme oblúka a nerozbije sa, čo ho robí ideálnym pri umývaní riadu šport. Pokiaľ ide o dĺžku, oválny tvar vyzerá najlepšie na krátke a stredné nechty, dlhé, možno nie vhodné. S nimi môžete zvážiť akúkoľvek verziu manikúry, vrátane tých istých notoricky známych "francúzskych".
 • Zaoblené. Prechod medzi štvorcom a oválom je štvorec s hrotmi vyrezanými pod kružnicou. Je to tiež všestranná možnosť, a na rozdiel od námestia, vyzerá dobre na krátke nechty a prsty a je pomerne prirodzenou voľbou.
 • Akútna forma, trojuholníky alebo bodce (názov je uvedený na počesť tvaru čepele). Najviac agresívna a extravagantná možnosť, ale ako pocta móde sa často volí ako denná možnosť. Rovnako ako štvorcové nechty, táto forma je vhodná pre majiteľov tenkých a dlhých prstov, úhľadné nechtové lôžko a nechty najmenej strednej dĺžky - alebo skôr by mali byť dosť dlhé. Špička ostrých nechtov výrazne vyčnieva, čo ju robí nie najpohodlnejšou na nosenie.
 • Mandľový tvar špičkový alebo špičatý ovál. Je to prechodné spojenie medzi oválnym a styletom a je menej živou verziou. Základ nechtu pre takúto manikúru by mal byť úzky a špička by mala byť užšia, ale nie špicatá ako štrbiny.

Vlastnosti a výhody

Možno ste si všimli viac ako raz, že mnohí ľudia majú prirodzene rôzne tvarované nechty - napríklad ostrejšie na ukazovákoch so štvorcovými druhými alebo okrúhle len na veľkých. V podstate je to preto, že ženy musia meniť tvar a často len na problémových prstoch. No, alebo kvôli dovolenke, môžete urobiť manikúru štylizovanú - ostré nechty a nechty-bodce sú ideálne pre smrteľné obrazy, zatiaľ čo okrúhle sú dobré v každodennom živote.

Áno, tvar nechtu sa teoreticky ľahko mení - ale v praxi musíte pochopiť, že nie každá forma sa zmestí do určitej dĺžky a niekedy môžu nechty rásť veľmi, veľmi pomaly. V tomto čase môžete samozrejme použiť faktúru požadovaného formulára. Dôležitú úlohu zohrávajú ich kvalita, prírodné črty a samotné ruky.

Výber tvaru nechtu, musíte sa viac zamerať na plnosť a šírku prstov, ich dĺžku. Tiež vo forme, ktorú musíte vyzdvihnúť manikúru. Nechty - vaša hlavná dekorácia na rukách, čo priťahuje pozornosť. A mali by ste pochopiť, že napríklad ostré nechtové platničky by mali byť vždy lakované, pretože jednoducho nevyzerajú holé, zatiaľ čo oválne alebo štvorcové krátke s jasnými dúhovými lakami sa stávajú vizuálne ešte menšie.

Ako si vybrať ten správny?

Po prvé, musíte stavať na svojej prirodzenej forme. Áno, často sa stáva, že formuláre sú odlišné a musíte si vybrať jednu. Nezabudnite, že:

 1. Pri výbere formulára je potrebné venovať pozornosť len dĺžke prstov a veľkosti nechtového lôžka, pretože dĺžka nechtov narastie.
 2. Majitelia širokého nechtu zapadajú oválny tvar a zaoblený štvorec. Pokiaľ ide o dĺžku, nemôžete sa báť príliš veľa - krátke prsty budú vyzerať veľmi prirodzene, a tie dlhé nebudú vyzerať preťažené.
 3. Pre úzku alebo malú nehtovú platňu a dlhé, tenké prsty bude ideálny tvar štvorca - to je univerzálna možnosť, ich dĺžka nezáleží. Môžete tiež dávať pozor na mandľové tvary, zaoblené námestie a bodce - ale tie sú veľmi nepríjemné nosiť.
 4. Ak je pre vás vhodnejšie nosiť krátke nechty alebo sa vám nepáči maľovať ich v jasných farbách, potom sa zastavte v oválnom alebo štvorcovom oválnom tvare. Takže budú vyzerať dobre upravované, ale nebudú vyžadovať veľkú pozornosť a starostlivosť.
 5. Kôra hrá úlohu. Ak je oválny alebo zaoblený, môžete si dovoliť akýkoľvek tvar nechtovej platničky. Ak je trojuholníkový - mandľový a špicatý tvar dokonalý, dobre, ak námestie - potom námestie, mäkké alebo ostré, je vytvorený priamo pre vás.

Ako urobiť ten správny?

Ak chcete dať požadovaný tvar, môžete sa obrátiť na pána alebo sa ho pokúsiť urobiť sami - schéma je veľmi jednoduchá. Budete potrebovať pilník na nechty.

Ak chcete nechať nechty silné, používajte len pilníky na nechty s hodnotou zrna (hustota) od 220 do 300. Dajte si pozor na kovové súbory, ak máte tenké a slabé nechty, a ak sa nebojíte utrácať veľké peniaze, vyberte si sklenené, pôsobia dostatočne mäkko na tanieri. Papierové súbory na báze lepenky a žuly alebo kremeňa - jednorazové. Ideálna možnosť bola a zostáva plastový súbor.

Ak chcete vyrovnať dĺžku, musíte použiť pilník na nechty vo forme banánov alebo obvyklých rovných. Je potrebné ho držať, keď umiestnite štyri prsty hore a veľké - zdola. Urobte si čas - vždy máte čas vyrovnať prebytok, ale obnoviť - nie.

Po prvé, určiť dĺžku nechtov - to by malo byť približne rovnaké, a držať pilník kolmo na prst, starostlivo trim príliš dlhé nechty. Pamätajte, že nie je nič atraktívne v jednom dlhom klinec, ak ostatné deväť je výrazne kratšia.

Zamerajte sa na budúcu podobu - ak hovoríme o štvorci (rovný alebo zaoblený), strihajte ho opatrnejšie, takže ako ho opraviť bez straty dĺžky neskôr tento formulár nebude fungovať.

Potom prejdite do formulára.Ak chcete vytvoriť ovál, zaoblite rohy v požadovanom uhle, pohybujúc sa v priamke od stredu dosky k špičke a naopak. Aby boli rohy dokonale okrúhle, zatiaľ čo stred zostáva rovný, musíte viesť pilník na nechty v rovnakom uhle. Ďalej odporúčame chodiť po rohoch mäkkej píly na dosiahnutie symetrie. Podľa podobnej schémy sú vytvorené štvorcové klince so zaoblenými rohmi - pokiaľ roh nepotrebuje menej rezania a stred nie je vôbec ovplyvnený. Stred zostáva rovný. V prípade konvenčného štvorca môžete obmedziť orezanie na rovný rez a symetriu upraviť mäkkou pílou.

Rezanie nechtov na akútnu formu je v skutočnosti veľmi jednoduché, ale je tu jeden „ale“ - v tomto prípade by mala byť nechtová platňa dostatočne dlhá alebo aspoň stredná, pretože budete musieť odrezať od stredu klinca. Musíte dať klinec do oválu a potom ostriť jeho hrot s pohybmi opačnými k zaobleniu - stred nechtu zostáva nedotknutý a strany sú aktívne spracované so súborom na rovnomerný trojuholníkový rez.

Ak sa v procese rezania súbor skĺzol a jeden z kúskov nechtov je oddelený a hrozí, že sa zlomí, môžete použiť špeciálne kozmetické lepidlo na nechty. Vezmite malý kúsok kopírovacieho papiera alebo papiera na pečenie, rozotrite ho tenkou vrstvou lepidla, pripojte na miesto rozbitia a lepidla. Tento manéver je schopný zachrániť klin pred rozbitím, ale papier bude znateľný - preto je nevyhnutné, aby boli klince následne pokryté lakom.

Až potom môžu byť nechty natreté. Mimochodom, malá rada - tesne pred farbením, použite základňu laku a okolo kutikuly a nechtov, rozotrite ho špeciálnym silikónom, aby sa lak nedostal von.

Tajomstvo špecialistov

Je lepšie nerobiť nechty alebo ihly iných originálnych tvarov a veľkostí na vlastnú päsť. Ak chcete vyniknúť - kontaktujte pána alebo, oveľa lepšie, dostať falošné nechty - pre dočasné ponožky extravagantné formy je najlepšia voľba, pretože ako prax ukazuje, dievčatá 21. storočia sú príliš aktívne na nosenie bodce bez zlomenia.

Predtým, než pôjdete do salónu, prehodnotte všetku svoju prácu - určite bude škoda rozbiť mandľové nechty po prvom čistení. Ak často zadávate klávesnicu, špicatá forma tiež nefunguje. Ak vediete pomerne aktívny životný štýl, športujete, vykonávate náročnú fyzickú prácu a domáce práce - potom sa zastavte na oválnych, hranatých tvaroch a prechode medzi nimi. Dĺžka v tomto prípade by sa nemala vykonávať nadpriemerne.

Kvalita nechtov má tiež veľký vplyv - sú silné alebo slabé, krehké alebo silné, či už odlupujú. Pamätajte si, že je vždy lepšie vyliečiť nechty, a až potom sa vysporiadať s ich výzdobou. Napríklad, ak chcete pestovať dlhé nechty, ale rýchlo sa rozkladajú a odlupujú, potom namiesto zrýchľovania rastu znamená venovať pozornosť posilňovaniu a vyživovaniu. Poškodený klinec opatrne odložte tak, ako rastie, a tak získate krásne dlhé nechty - po tom všetkom, so správnou starostlivosťou, budú zdravé. Venujte pozornosť voskom a olejom.

Ako urobiť korekciu nechtov v ďalšom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky