Pánske obleky na svadbu

Pánske obleky na svadbu

Vlastnosti a výhody

Obraz ženícha na svadbe by mal byť elegantný, sofistikovaný a vhodný pre vybrané nevesty. Preto je veľmi dôležité vybrať si ten správny oblek, ktorý by dokonale zapadol na obrázok. Môžete si ho kúpiť, objednať alebo prenajať - to všetko závisí od vášho želania a finančných možností.

Má zmysel kupovať hotový drahý oblek alebo ho šiť na objednávku, ak ho ženích plánuje nosiť v budúcnosti, a tento scenár je celkom bežný.

Módne štýly a modely

Každý rok návrhári ponúkajú rôzne štýly a farebné kombinácie svadobných oblekov pre mužov. Tradičný čierny oblek v tejto sezóne nie je na vrchole popularity, ale je stále považovaný za klasiku svadobnej módy. Relevantné sú modely hnedej, bielej, striebornej, modrej, sivej a fialovej farby.

Typy svadobných oblekov sa líšia predovšetkým krajčírskymi bundami. Medzi nimi sú smokingy, chvosty, kabáty, oblek z troch kusov, klasický oblek alebo oblek na vizitky.

Pre smoking je charakteristická predĺžená jednoprsová alebo dvojradová bunda so saténovými alebo rebrovanými hodvábnymi klopami. Košeľa sa nosí so stojacím golierom. Nohavice s rovnými strihanými pásmi sa nosia buď s podväzkami, ktoré sú ukryté za vestou alebo s pásovým krídlom.

Čierny smoking je najtradičnejšia, menej často tmavo modrá látka sa používa na šitie. Ak sa však oslava koná v lete, potom bude vhodné obliekať si biely smoking. Velvet tuxedo vyzerá obzvlášť elegantne a výnimočne, spĺňa požiadavky skutočných znalcov chuti.

Klasický svadobný oblek obsahuje sako a nohavice rôznych farieb a štýlov. Je to praktickejšie na rozdiel od smokingu, pretože je vhodné ho nosiť po oslave v práci, na obchodných stretnutiach a oficiálnych podujatiach.

V obleku na vizitky je na zadnej strane bunda so zaoblenými podlahami, zapínaná jedným tlačidlom vpredu, ktorá bola obľúbená v XIX storočí ako bežné oblečenie. Vyzerá to veľmi slávnostne a je vhodný pre tematický svadobný obrad.

Iný oblek na špeciálne príležitosti - kabát. Jeho bunda je krátka vpredu a predĺžená vo forme úzkych chvostov vzadu. Nohavice sú pomerne úzke a na bokoch sú vybavené dvojitými hodvábnymi lamelami. Nosí sa biela košeľa, biela vesta a biely motýlik.

Aj v tejto sezóne je veľmi populárny svadobné obleky v štýle "retro".

mladosti

Pánske pánske obleky na svadby sa vyznačujú vlastnosťami strihu a akýmsi neformálnym vzhľadom - to sú spravidla moderné modely pozostávajúce z osadenej a orezanej bundy (alebo jednoducho orezanej) a zúžených nohavíc s šípkami alebo bez nich. Celý oblek alebo sako môže byť vyrobené z farebnej alebo kockovanej látky alebo tkaniny s ornamentom.

Taký oblek dopĺňa úzka kravata alebo farebný motýľ.

Módna verzia kostýmu pre svadbu mladých je kostým v štýle "ležérne". Bunda a nohavice v nej môžu byť vyrobené z materiálov rôznej farby a textúry. Nespornou výhodou kostýmu je, že sa môže nosiť po oslave.

vybavená

Vybavené obleky vyzerajú najlepšie na štíhlych mužoch stredného alebo nízkeho rastu. Pri nákupe takéhoto obleku by ste mali venovať osobitnú pozornosť tomu, ako vám to vyhovuje, pretože vhodný oblek neumožňuje kompromisy.

Správne zvolená bunda nebude mať vrásky pri zapínaní a bude sedieť na vás ako druhá koža. Dĺžka bundy by mala dosiahnuť do polovice stehna, pokiaľ samozrejme nehovoríme o skrátenom modeli.Dĺžka rukávu - zápästia s rukami nadol. Ak aspoň jedna z uvedených častí nezodpovedá realite, skúste na nasledujúcom modeli.

trojica

Trojdielny oblek sa stal populárnym na začiatku 20. storočia, ale jeho móda dodnes existuje. Ide o kombináciu jednodielnej bundy, vesty a nohavíc z rovnakej tkaniny. Stylisti veria, že takýto oblek je vhodnejší pre mužov v dospelom veku.

Má však nesporné výhody - napríklad vestu, ako keby dotiahol obrázok. Trojdielny oblek sa navyše môže nosiť po svadobnom obrade a na obchodných rokovaniach alebo v kancelárii bude vyzerať harmonicky.

Neobvyklé a originálne

Smoking sa môže stať veľmi originálnym outfitom pre ženícha, muž v ňom vyzerá veľmi elegantne. To môže byť doplnené o bielu košeľu a klasický čierny alebo farebný motýlik, v závislosti na farebné akcenty vašej svadby, alebo motýlik možno vybrať v rovnakej farbe ako šaty družičky.

Ďalšie neobvyklé svadobné šaty sú šaty. Vyzerá majestátne vďaka svojmu tradičnému strihu - krátkej prednej bunde a nohaviciam s pruhmi predĺženými vzadu. Môže byť vyrobený v tradičnej čiernej alebo bielej farbe.

Na svadbu na jeseň alebo na jar je výbornou voľbou kabát. Je podlhovastá, dvojradová a viac ako srsť. Obraz bude veľmi elegantný.

Pre plné

Čierny, tmavosivý alebo tmavo modrý pruhovaný oblek, perfektne prispôsobený veľkosti alebo na mieru v ateliéri, bude vhodným oblekom pre mužov s nadváhou. Tento kostým vás bude vizuálne štíhlejší a vyšší.

letné

Pre svadobný obrad, ktorý sa koná v lete, je lepšie dávať prednosť oblekom svetlých farieb - béžovej, svetlosivej, modrej alebo bielej. A tiež dovolené nosiť tričko s krátkymi rukávmi.

Okrem toho sa v posledných rokoch v lete stalo módne usporiadať tematické svadby. Ak vaša svadba patrí k tomuto druhu osláv, potom by ste sa mali obliekať podľa štýlu zvolenej témy.

farby

Svadobné obleky hnedej a modrej farby sú dnes považované za módne. Modely modrej, fialovej, šedej, bielej, béžovej farby alebo slonoviny sú však veľmi populárne.

Pre najodvážnejšie povahy sú kostýmy červenej, vínovej a zelenej farby.

Konzervatívni mladí ľudia si na obrad stále vyberajú klasický čierny oblek. Ak chcete pridať trochu mladého štýlu k nemu, mali by ste vyzdvihnúť jasný prízvuk, napríklad vo forme kravaty alebo motýľa bohatých farieb.

Modrá a tmavo modrá

Navy oblek s modrou kravatu a bielu košeľu vyzerá celkom štýlovo. Túto možnosť môžete nosiť po oslave.

Modrý oblek na slávnostnú príležitosť môže byť vyrobený zo saténovej tkaniny. Dobre sa hodí k bielej saténovej veste a kravate, ako aj k bielej matnej košeli. Ďalšou možnosťou je kombinovať modrý oblek s bielou košeľou, čiernou vestou a čiernym motýlikom.

Kombinácia tmavomodrého obleku s modrou košeľou a čiernou kravatu bude tiež vyzerať dobre.

biela

Kostým v štýle "bieleho luku" vyzerá skvele a veľmi slávnostne. Tento kostým môže byť vyrobený z bielej monofónnej tkaniny alebo bielej textúry s ornamentom. Kombinácia saténového obleku a kravaty s vesta a košele z matnej bielej látky vyzerá zaujímavo.

Vynikajúcou voľbou by bolo kombinovať biely oblek s modrou košeľou a modrou saténovou kravatou o pár tónov tmavších ako košeľu.

červená

Oblek červenej farby, s najväčšou pravdepodobnosťou, bude vybraný mužom, ktorý bol zvyknutý byť vždy v centre pozornosti, bez ohľadu na prebiehajúce udalosti.Taká odvážna farba by sa určite mala kombinovať s šatkami nevesty - napríklad by mala mať červený široký pás na snehobielej šaty a svadobný kyticu v červených farbách v kombinácii s červenými topánkami.

Aj tento oblek je vhodný pre jasnú mladú svadbu v štýle "štýlu". Takéto svadby sa stali neuveriteľne populárne po tom, čo šli na filmové plátna rovnakého mena.

vínny

Svadobné šaty burgundskej farby sú veľmi elegantné a nezvyčajné. Stylisti odporúčajú starším mužom vybrať si taký oblek, pretože farba je vnímaná ako veľmi pevná. S bordovým oblekom môžete kombinovať bielu, čiernu alebo béžovú košeľu.

Vínový oblek v kombinácii s modrou košeľou a modrou kravatu bude vyzerať nezvyčajne. Zaujímavou možnosťou by bol oblek, v ktorom má bordová farba len sako, nohavice sú vyrobené z čiernej tkaniny.

Kostým je konzervovaný z tmavej bordovej tkaniny v kombinácii s čiernou košeľou a čiernou kravatu.

zelená

Zelený oblek na svadbu, samozrejme, vyzerá veľmi svetlé a priťahuje menej pozornosti ako červená. Aby to nevyzeralo nevhodne, musíte sa pokúsiť nájsť vhodné detaily, ako je kravata alebo motýlik, tričko, manžetové gombíky atď. Musíte tiež pozorovať farebnú kombináciu s obrazom nevesty, aby tento sviatok pre dvoch mladých ľudí vyzeral ako pár.

hnedý

Brown je trend tejto sezóny v pánskej svadobnej móde. Hnedý oblek sa hodí dobre s bielou košeľou a kravatou kravatou alebo hnedou potlačou.

Ak chcete pridať trochu hravosť na vážne hnedý oblek, môžete skúsiť kombinovať s bielou košeľu, hnedé podväzky a motýlik, aby zodpovedali.

modrý

Modrý svadobný oblek je vhodný na usporiadanie svadby v teplejších mesiacoch. Zvlášť dobre vyzerá na blond a blond mužoch s modrými očami. Tento oblek môže byť doplnený o snehovo bielu košeľu a modrú kravatu alebo motýlik.

Vyzerá to skvele modrý oblek v kombinácii s modrou košeľu pár tónov ľahšie ako oblek a kravatu pár tónov tmavšie ako oblek. Ukazuje sa, že je to veľmi harmonický obraz.

čierna

Čierny svadobný oblek - to je najklasickejšia a najbežnejšia verzia pánskeho oblečenia pre špeciálne príležitosti. Je veľmi praktická a po svadbe sa dá už dlho používať.

Zaujímavou kombináciou by bol čierny oblek s vesta a kravatu, vyrobený zo saténovej tkaniny s béžovo-farebnou potlačou. Taký elegantný vzhľad dopĺňa biela košeľa alebo košeľa farby pečeného mlieka.

materiály

Ak sa svadba koná počas chladného obdobia, spravidla sa vyberie z vlny. Vyzerá skvele a udržuje teplo.

Ak je svadba naplánovaná na leto, v polovici jari alebo začiatkom jesene, potom môžete venovať pozornosť takým látkam, ako je ľan, bavlna alebo hodváb. Uistite sa však, že táto tkanina obsahuje určité percento elastanu - bez neho sa tkanina veľmi rýchlo pokrčí a nevyzerá najlepšie.

Ako si vybrať

Svadobný oblek by nemal len zdôrazňovať všetky výhody mužského vzhľadu, ale aj skrývať všetky chyby na obrázku, ak nejaké existujú. Preto by sa mal brať do úvahy výber kostýmu, berúc do úvahy všetky vlastnosti tela ženícha. Napríklad, vysoký, štíhly muži sú lepšie venovať pozornosť dvojité-breasted bunda a rovné strih nohavice, ale je možné si vybrať vybavenú bundu.

Nízka, naopak, musíte si vybrať mierne zúžené nohavice a jednoradovú krátku bundu, je tiež možné zvoliť si model oblečenia.

Plne farebné obleky tmavej farby alebo tmavé obleky s tenkými prúžkami sú vhodné pre mužov s plnou postavou. Na nohaviciach je dôležité mať šípky a bunda si musí vybrať klasický strih. Montované modely by mali byť kategoricky vylúčené.

Tenké muži si môžu vybrať jednoprsú rovnú bundu a ľahko zúžené nohavice, ako aj dať prednosť kravatu namiesto kravaty.

A ak sú vaše plecia príliš široké, zdvihnite si jednodielnu bundu s náplasťovými vreckami a chudými nohavicami.

Môžete si vybrať tričko založené na farbe očí človeka. Napríklad muži s modrými očami nosia košele v modrej, azúrovej, modrošedej alebo šedej farbe. Muži s hnedými očami môžu vyzdvihnúť béžovú alebo hnedú košeľu.

Čo nosiť

Okrem kostýmu je potrebné starostlivo vybrať košeľu, ktorá by sa hodila do kostýmu vo farbe a zároveň by sa dokonale hodila na postavu. V závislosti od strihu sú košele osadené a uvoľnené. A ak máte trochu nadváhu, je lepšie zvoliť voľnú košeľu.

Ideálna dĺžka rukávov košele by mala dosiahnuť kĺb palca na ruke a nevystavovať zápästie, keď je rameno ohnuté.

Keď je golier košele zapnutý na všetky tlačidlá, medzi krk a golier by mali byť umiestnené 1-2 prsty.

Manžety košele by sa mali nahmatať z rukávov bundy asi o 1,5 cm, môžu byť buď na gombíkoch alebo pod ponožkami. Pre svadobný oblek, je vhodnejšie vybrať si tričko na manžetové gombíky, ktoré, mimochodom, môže byť vykonané v štýle v blízkosti šperky nevesty.

Košele môžu byť vyrobené z elastanu a polyesteru, bavlnenej tkaniny s nízkym obsahom elastanu, bavlnenej tkaniny bez prídavku syntetických látok, ľanové tkaniny alebo prírodného hodvábu.

Ak si vyberiete oblek z matnej tkaniny, je vhodné vyzdvihnúť košeľu zo saténovej tkaniny a naopak - saténové obleky v kombinácii s košeľou z matnej tkaniny budú vyzerať zaujímavejšie.

Výber obuvi a doplnkov

Topánky sú dôležitým dokončovacím nádychom svadobných šiat, mali by byť ideálne prispôsobené kostýmu vo farbe a štýle. Najjednoduchším pravidlom, ktoré treba dodržiavať, je vybrať tmavý oblek s tmavými odtieňmi topánok a tie svetlé s ľahkými. To isté platí aj pre ponožky.

Zvláštnu pozornosť si zaslúži príslušenstvo. Medzi nimi je boutonniere, ktorý by mal byť kombinovaný s svadobné kytice nevesty, kravatu alebo luku, ktoré odrážajú farbu šaty nevesty, podväzky, manžetové gombíky a kravatu pin. Jedná sa o detaily, ktoré sú vyberané starostlivo a s chuťou, ktoré môžu urobiť obraz rafinovanejšie.

Tuxedo vhodné nosiť s čiernym motýlikom. Stylisti majú sklon veriť, že biely motýľ je lepšie kombinovaný s šaty, ale všetky pravidlá majú svoje výnimky.

V niektorých svadobných oblekoch, namiesto kravaty alebo motýľa, tam je krk šatku. Pre neho platí to isté pravidlo - musí byť v súlade s šaty nevesty alebo zapadať do štýlu.

Môžete doplniť módny svadobný obrázok s vreckovkou v náprsnom vrecku, aj keď niektorí nápadníci nechcú preťažiť to a dať prednosť jednej veci - buď boutonniere alebo vreckovku.

Koľko je

Náklady na svadobný oblek s výnimkou košele, kravaty, topánok a ďalšieho príslušenstva začína od 10 tisíc rubľov a záleží na látke, z ktorej je kostým šitý, a dizajnér alebo módny dom, ktorý tento kostým vyrobil.

Ak hovoríme o prispôsobení obleku na objednávku, potom v štúdiu náklady na krajčírstvo môžu začať od 30 tisíc rubľov a závisia od zvolenej tkaniny, štýlu svadobného oblečenia a niekedy aj rýchlosti krajčírstva.

Štýlové obrázky

  1. Pánsky svadobný trojdielny oblek z dvoch typov tmavo fialovej saténovej tkaniny v kombinácii s bielou košeľou a fialovým šiatom na krk s barrette vyzerá veľmi elegantne, sofistikovane a neobvykle. Obraz dopĺňa biely šál v náprsnom vrecku.

  2. Tmavohnedý trojdielny oblek v kombinácii s bielou košeľou a šatkou, ktorá sa hodí k obleku, sa dokonale hodí na svadobný obrad a je tiež trendom tejto sezóny.

  3. Ušľachtilý tmavozelený oblek s mierne zúženými nohavicami a sako v kombinácii s vestou, bielu košeľu a čiernu úzku kravatu s vlásenkou bude vynikajúcou voľbou pre svadbu mladých.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky