Ako si vybrať make-up, aby zodpovedali farbe šaty?

Ako si vybrať make-up, aby zodpovedali farbe šaty?

Pri výbere make-upu pod šaty, hlavná vec je nielen vybrať správne farebné kombinácie, ale aj byť schopný správne ich aplikovať.

Možné kombinácie

Farebná harmónia predstavuje rovnováhu a jednotu farieb. Ľudský mozog sa vyznačuje zmyslom poriadku, vytvoreným harmóniou a rovnováhou, preto je mimoriadne dôležité, aby sme ho nasledovali v make-upu.

Odborníci majú špecifické teórie založené na psychológii farieb, ktoré sú esteticky príťažlivé a príjemné pre každého. Hlavné typy farebných kombinácií podľa názoru odborníkov:

 • Monochromatická harmónia používa rôzne odtiene v rovnakej rodine farieb. Napríklad všetky odtiene červenej, modrej, čiernej atď., Ktoré sú navzájom kombinované.
 • Podobná harmónia založené na troch alebo viacerých farbách, ktoré sú vedľa seba na farebnom kolese. Napríklad žltá, hnedá a zelená.
 • Ďalšie farby - To sú tie, ktoré sú umiestnené oproti sebe v spektre. Napríklad žltá a fialová.

Niektorí dizajnéri dávajú prednosť výberu každej farby, definovaniu farebnej harmónie a opisu farieb a potom nájdu ďalšie prvky pre ich dizajn. Ostatní dizajnéri urobia pravý opak: vytvoria si vlastný farebný plán, reagujú na inšpiráciu alebo iný dizajnový prvok. Preskúmanie významov a asociácií rôznych farieb môže pomôcť nájsť správne kombinácie.

Správna voľba

Pre každý typ oblečenia by mal byť vybraný vhodný make-up. Aby sme sa nestali zmätení vo všetkých typoch šiat, zameriame sa na tri hlavné typy:

 1. Svetlé šaty. Je lepšie nechať farbu pery prirodzenú alebo s odtieňom bobúľ. Pre oči je lepšie zvoliť elegantný metal. Nie je potrebné používať falošné riasy, so svetlými šatami je lepšie držať dôraz na oblečenie. Napríklad pre leopardové šaty je lepšie zvoliť šampanské farebné rúže.
 2. elegantný, Ak máte šaty ako Audrey Hepburn a Grace Kelly - s klasickou siluetou by mal byť make-up naopak dosť dramatický. Tu je klasická dymová "Smokey" dokonalá, je lepšie použiť tieňové tiene, môžete použiť falošné riasy. Rúž - od čokolády po farbu baklažánu. Nádherné šaty sa najlepšie kombinujú s lesklými nechtami. Napríklad, je lepšie zvoliť si čerešňovú, fialovú alebo karmínovú rúž na klasickú masku alebo šaty Marsala.
 3. S romantickými šatami Dôraz v make-up je lepšie, aby sa oči lesk, v doslovnom zmysle použiť lesk namiesto tieňov a lesklý lesk na pery. Napríklad, pre nevädzu modrú, jemnú modrú, farbu mincovne alebo pre šaty s kvetinovou potlačou, je lepšie zvoliť zlaté odtiene a pery fuchsie. Lavender šaty sa najlepšie kombinujú s mliečnou rúžom. Šaty v gréckom štýle budú vyzerať skvele s práškovou rúžom.

Vytvárame dokonalý obraz

Je dôležité venovať pozornosť nielen farbe zvoleného oblečenia, ale aj farbe vlasov toho, kto nosí tieto šaty.

brunety Do očí môžete pridať teplo metalickými odtieňmi (bronz, meď alebo zlato). Potom držte čiernu šípku pozdĺž vnútorného okraja spodnej línie rias. Môžete dokončiť make-up s dvoma alebo tromi ťahmi maskary. Bronzery dávajú lícom reflexnú žiaru. Pre brunetky fit sivé, verejné a svetlo zelené šaty a rovnaké odtiene v make-upu.

Platinové blondínky Vyzerajú najlepšie v čistých odtieňoch broskyne, ružové, zlaté a šampanské.Ak chcete vytvoriť zdravú žiaru musíte použiť červeno-ružové červenať na jablká tváre. Na perách - veľa lesku s lesklým odtieňom broskyňovo ružovej farby. Pre blondínky sú vhodné zlaté, strieborné šaty, akvamarín a polka-bodkované farby, ktoré si môžete bezpečne vybrať v líčení.

červená Môžete bezpečne vybrať všetky odtiene zelenej. Môžete použiť odtieň tejto farby a dokončiť make-up s červenohnedé očné linky cez horné riasy. Ružová smotanová červenať bude vaša tvár lesk. Na perách je možné dať hnedý alebo béžový lesk.

V prípade červenej farby je vhodný práškový odev v elektrických, khaki a citrónových farbách, takže tieto odtiene môžete pridať do make-upu.

Ako to urobiť?

Aby sme nerozmýšľali o tom, ako robiť make-up pre rôzne príležitosti, môžete preskúmať univerzálnu možnosť, ktorá sa hodí na akékoľvek šaty, môže sa použiť aj na promócie a fotenie. Make-up je lepšie urobiť krok za krokom.

Tvár

Základný make-up pod šaty by mali byť prirodzené a tlmené. Je lepšie, aby ste sa ani nepokúšali prekryť farbu svojich šatov. Skončí katastrofou. Ak nie je možné nájsť odtieň na tvári rovnako ako tón pleti, je lepšie zmiešať dve farby (jednu tmavšiu, druhú svetlejšiu). To poskytne požadovaný odtieň prášku alebo základu. Tón by mal byť aplikovaný rovnomerne pomocou špongie. Môžete si tiež vybrať dobrý hydratačný namiesto nadácie make-up.

tváre

Nech tváre hovoria o teplo a zdravie. Na tento účel sú vhodné krémovo ružové odtiene. Bronzové farby tiež dobre vyzerajú. Ak chcete mať ružovú žiaru, takmer ako prirodzené svetlo, musíte dať tieň na jablká tváre. Ak chcete zdôrazniť lícne kosti, potom je potrebné dať ju priamo pod tvár. Farby ako broskyňa, koralové a ružové vyzerajú krásne s akýmikoľvek šatami.

oči

Bez ohľadu na to, akú farbu nosíte šaty, je dôležité zvoliť správny očný make-up. Môžete sa tiež zamerať na vaše pery a dať do očí jednoduché ceruzky a maskaru.

Veľmi tmavá ceruzka na kreslenie tenkej tmavej čiary okolo rias.

Ak chcete vytvoriť dymový efekt, musíte najskôr zakryť viečka krémovou farbou. Potom navlhčite hnedý tón tieňov a aplikujte ho dovnútra. Pomocou uhlovej kefy musíte vytvoriť roh v tvare V s matnými čiernymi očnými tieňmi a kresliť rovnakú farbu pozdĺž horných a dolných línií mihalníc. Celý proces môžete dokončiť čiernou vložkou. Ak chcete zlepšiť účinok dymových očí, musíte pridať lesk do stredu horného viečka a po slzných kanáloch.

pery

Ak sa make-up skladá z dymového zloženia očí, pery by mali byť neutrálne.

Môžete si vybrať ružový alebo pomarančový olej alebo hustú ružovú alebo hnedú rúž.

Ak majú oči a tváre prirodzený make-up, môžete zvýrazniť prízvuk výraznou červenou rúžkou. Najlepšie je začať s ružovou alebo broskyňovou vložkou okolo okrajov pier.

Hlavným pravidlom je držať sa minimalistického make-upu a ako tenké doplnky, ako môžu byť, a potom je dôvera poskytnutá dievčaťu.

Príklady hviezd

Aby ste sa stali profesionálnym vizážistom, musíte vziať do úvahy zvláštnosti make-upu hviezd. Sú nasledovné:

 1. Jeden z tajomstiev - Zaviesť korektora do stredu tváre a nie priamo pod očami.
 2. Ako bežné ženytak celebrity pracujú dlhé hodiny, takže očné tiene musia zostať na mieste po dlhú dobu. Tajomstvo je primér. Ak celebrity nemajú dostatok času, vyhodia krémové základy a použijú základný náter.
 3. Celebrity by mali svietiť v reálnom čase, Ak chcete dosiahnuť rovnaký vzhľad, musíte použiť zvýrazňovač na hornej strane tváre a len na okraji očí. To robí oči iskru. Mnohé slávne ženy používajú zvýrazňovač tesne nad perami, aby ich prirodzene zväčšili.
 4. Oči sú zbraňou a oknom do duše. Celebrity vybrať svieže a hrubé falošné riasy.Mnohí používajú čierne očné linky s trblietkami. Malé zvýraznenie je ideálne pre ženy nad 30 rokov.

Príklad make-upu hviezdy "Gossip Girl" od Jessica Shore:

 1. Fialové, zafírové a smaragdové odtiene vyzerajú skvele na očiach. Bohaté červené rubíny dobre fungujú na perách. Ak je farba oblečenia alebo hornej časti nie je nasýtený, musíte zvoliť jasnú farbu make-upu, najmä pre večerné možnosť.
 2. Strieborný tieň na vnútorných rohoch Jessiky naozaj priťahuje oko. Je potrebné použiť!
 3. Zvyšok tváre by mal zostať neutrálny. Pred použitím farby musíte vybrať jednu funkciu (oči, pery alebo líca) ako jasný prízvuk. Všetko ostatné by malo byť jednoduché a prirodzené.
 • Hlavná herečka "Masky" od Jessica Pare. Číry biely odtieň umožňuje vytvoriť zaujímavé variácie, pokiaľ ide o farbu pier, takže si môžete vybrať módnu oranžovú farbu a aplikovať ju s dôverou. V tomto prípade je lepšie zvoliť minimalistický očný make-up.
 • Doplňte Adriana lima pod čiernymi šatami. Slávny model má jasné rysy tváre: veľké oči a pery, zreteľné lícne kosti. Preto sa jej maskérka rozhodla zdôrazniť prirodzené výhody. Pery sú pokryté červenou rúžom, predtým, ako profesionál aplikuje pery na líčenie rovnakého odtieňa. Lícne kosti sú zvýraznené hnedým červenaním. V očiach visazhitu zostala len malá šípka. Samozrejme, bez falošných rias by make-up s takými šatami vyzeral oveľa horšie.

Ako doplniť zelené šaty na ples, pozrite si ďalšie video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky