Okrúhly tvár make-up

Okrúhly tvár make-up

Každý typ tváre vyžaduje správny make-up. Len v tomto prípade môže byť obraz harmonický, prirodzený a krásny. To platí najmä pre dievčatá s okrúhlou tvárou. Vzhľadom na charakter svojej štruktúry je potrebné starostlivo vyberať make-up na okrúhlu tvár. Inak môže žena vyzerať ako hračka, alebo naopak príliš vulgárna.

Funkcia make-up pre okrúhlu tvár

Okrúhla plocha sa vyznačuje predovšetkým rovnakou dĺžkou a šírkou, veľkými a zaoblenými lícnymi kosťami. Tieto ženy majú spravidla malý nos, a často aj blízke oči. V niektorých prípadoch je brada tiež úplne okrúhla a stráca sa na všeobecnom pozadí tváre.

Hlavnou úlohou je preto vizuálna transformácia okrúhlej plochy do oválu. To si vyžaduje úpravu lícnych kostí, obočia, líca a brady, ich vizuálny výber a zvýraznenie.

S nesprávne vyrobeným make-upom môže okrúhla tvár vyzerať plocho a jeho majiteľ vyzerá ako porcelánová bábika. V niektorých prípadoch to ženy preháňajú make-upom a naopak, vyzerajú príliš prezieravo a neprirodzene.

Pri vykonávaní make-upu na okrúhlom povrchu skúsení vizážisti upozorňujú, že je potrebné zvýrazniť hornú časť tváre, čela, obočia a očí. Správne kladený dôraz na ne pomôže roztiahnuť lícom nahor a upriamiť hlavnú pozornosť na oči.

Vytvorenie make-upu, je potrebné mať na pamäti, že dôležitú úlohu v jeho vnímaní inými ľuďmi bude hrať účes. Preto je v prvom rade potrebné zvoliť si najlepšiu možnosť pre účes, ktorý tiež vizuálne pomáha mierne predĺžiť tvár. Nezabudnite, že pri výbere ďalšieho make-upu by ste mali zvážiť veľkosť a tvar nosa, obočia a pier. Všetky tieto časti by sa mali ďalej harmonicky pozerať a upravovať tvar tváre správnym smerom.

Druhy make-upu

Dnes, profesionálny make-up umelci identifikovať niekoľko typov make-up: nápravné, deň, večer a dovolenku., Pre každý z týchto typov platia osobitné pravidlá. Pre typ okrúhlej tváre je základom správny korekčný make-up. Musí sa vykonať pred večerom, sviatkom alebo dňom.

Je to štrukturálne make-up, ktorý pomôže dať tvár najviac správny formulár a skryť všetky nedostatky.

Takéto základné modelovanie je základom akéhokoľvek make-upu, je to pomerne jednoduché, aby sa s ním prispôsobila kruhová tvár. Ako správne vykonať takýto make-up, bude uvedené nižšie.

Denný make-up pre plnú a zaoblenú tvár je len dodatok k nápravnému prostriedku. Pri jeho vykonávaní sú pery a oči mierne tónované. Je navrhnutý tak, aby minimalizoval hlavné výhody očí alebo pier.

Večerný make-up je výraznejší. Pri jeho vykonávaní sa používajú tmavšie a sýtejšie farby, ako aj väčšie množstvo líčidiel. Zvyčajne sa pri jej vykonávaní prideľuje niektorá zóna, napríklad iba oči alebo pery.

Slávnostný make-up zahŕňa použitie veľkého množstva rôznych prostriedkov dekoratívnej kozmetiky, jasných farieb a ďalšieho príslušenstva. Môže to byť svadba, javisko alebo tematický.

V samostatnej kategórii môžete vybrať položku a vek make-upTo platí najmä pre majiteľov okrúhlej tváre.

Každý z typov make-upu bude opísaný v niekoľkých fázach nižšie, hlavná vec je, že je potrebné si uvedomiť, že základom vo všetkých prípadoch bude opravný make-up.

Ako si vybrať kozmetiku?

Dôležitú úlohu zohrávajú dobre zvolené kozmetické výrobky. Aby ste neboli sklamaní výsledkom, mali by ste dodržiavať tieto tipy:

 1. Tonálny nástroj. Je lepšie používať tonálne krémy dvoch odtieňov naraz: svetlé a tmavšie. Pomôžu vizuálne roztiahnuť tvár.
 2. Zvýrazňovač zakúpený na rovnaký účel., Pomôže to zredukovať niektoré časti, zvýrazniť tvár a vo všeobecnosti ju zúžiť.
 3. Ceruzka na obočie, Je lepšie zvoliť si jednoduchú ceruzku od dobrého výrobcu. Správne zdobené a tónované obočie môže zmeniť tvár k lepšiemu mimo uznania. Je žiaduce, aby bola mäkká a ideálna pre prirodzenú farbu vlasov.
 4. tieň, Z teplých odtieňov a tieňov s veľkým množstvom veľkých kamienkov a iskier by sa malo okamžite upustiť. Je lepšie získať matný odtieň studených farieb, ktorý by zdôraznil prirodzenú krásu očí. Môžete zásobiť viac tmavých tieňov s miernym perleťovým leskom. Budú potrebné pri slávnostnom a večernom make-upu.
 5. Riasenky. Malo by to byť prirodzené farby a vždy dobre sa rozširujúce. Natiahnuté mihalnice tiež pomôžu napraviť tvár k lepšiemu.
 6. rúž, Mali by byť, rovnako ako tiene, studené tóny.
 7. Rúž a lesk na pery. S okrúhlou tvárou je najlepšie získať tieto prostriedky pokojných, neutrálnych odtieňov. Z príliš svetlých a kričiacich farieb by sa malo upustiť.

Je lepšie vybrať si kozmetiku od renomovaných výrobcov, ktorí vyrábajú naozaj kvalitné výrobky, ktoré sú plne v súlade s vyhláseniami výrobcu, najmä s ohľadom na zvýrazňovače a tonálne prostriedky.

Je potrebné zvoliť farbu všetkých kozmetických prípravkov na základe ich osobného typu farby. Na blondínach bude veľmi nevhodné vyzerať svetlomodrý odtieň. Je veľmi dôležité, aby výrobky, ktoré ste si zakúpili, vo svojom odtieni len zdôrazňovali prirodzenú krásu, čo je obzvlášť dôležité pre tiene a červenať.

Forma uvoľňovania týchto kozmetických výrobkov môže byť ľubovoľná, pokiaľ ich môžete použiť dokonale a pri aplikácii na pokožku by nemali spôsobiť žiadne nepríjemnosti.

Tieto jednoduché odporúčania vám pomôžu ľahko získať správny make-up pre bacuľaté dievčatá.

Ako sa prihlásiť?

Hlavnou fázou výkonu okrúhlej tváre je jej korekcia alebo korekčný make-up. Vykonávanie programu krok za krokom vyzerá takto:

 1. Bočné časti nosa, celkový oválny povrch tváre a brada sú pokryté tmavším tónom nadácie. Na všetky ostatné časti sa aplikuje svetlý odtieň.
 2. Pomocou korektora sa rozlišujú aj nadočnicové oblúky a horný vrchol lícnych kostí.
 3. Keď sú rohy očí dole, aplikuje sa na nich aj malé množstvo zvýrazňovača.
 4. Pysky sa ošetrujú bezfarebným leskom.

Ďalšia postupnosť činností závisí od typu vykonávaného make-upu. Ak sa vytvorí denný make-up, potom sa na hornom viečku nakreslí malá šípka s hnedým očným viečkom. Mala by byť rovnaká ako dĺžka očného viečka alebo mierne vyčnievajúca z neho a šípka by mala byť krátka a vždy ohnutá nahor. Mascara sa aplikuje v jednej alebo dvoch vrstvách, uistite sa, že zdvihnete riasy s kefou. Blush sa aplikuje na stred lícnych kostí v smere nahor s malým úzkym prúžkom a opatrne zatienený a huby sa môžu farbiť svetlo ružovou rúžom alebo jednoducho pokryté leskom.

Pri vykonávaní večerného alebo sviatočného make-upu je všeobecný sled činností rovnaký, až na niekoľko výnimiek. Oči je potrebné usporiadať jasnejšie, napríklad kružnice okolo horného očného viečka pomocou vložky alebo ceruzky, navyše by mali tvoriť horné viečko s tieňmi.Hlavná vec na zapamätanie je, že šípky na očiach a riasy by sa mali pozrieť hore. Použitie svetlej rúže sa tiež neodporúča. Ale je celkom možné, aby sa pery vytvárali vo viac viditeľnej farbe.

Pre staršie ženy, základy make-upu zostávajú rovnaké., Len oni by mali odmietnuť zveličovať oči dokonca aj vo večernom make-upu, a pri vykonávaní opravného make-upu sa odporúča aplikovať tonálny základ na krk a zvýrazňovačom na ošetrenie pokožky okolo očí, obzvlášť opatrne, aby nedošlo k zvýrazneniu vrások.

Tajomstvo umelcov

Profesionálny make-up odborníci hovoria, že existujú nejaké triky, ktoré dokážu premeniť okrúhlu tvár v priebehu niekoľkých minút:

 1. Správne zdobené obočie, a to aj bez použitia ďalších kozmetických prípravkov, môže zúžiť šírku tváre. Mali by mať malý oblúkovitý tvar, širokú časť na vnútornom rohu očí a užší na vonkajšom rohu.
 2. Najlepšia voľba pre večerné make-up - oči s efektom "mačacie oko."
 3. Je potrebné starostlivo maľovať riasy na vonkajšom rohu očí - pomáha zužovať časovú oblasť.
 4. Ak chcete, aby tvár viac úzky môžete úplne opustiť ľahké broskyne, béžové a ružové kvety v make-upu. Ide najmä o červenavé a tonálne zdroje.
 5. Na lícach a brade by sa mali používať zelené korektory na tvár. Pomáhajú nielen maskovať menšie chyby, ale aj vizuálne znižujú objem týchto zón.

Dodržiavaním týchto jednoduchých odporúčaní, ako aj správne vykonávaním make-upu, môžete ľahko vytvoriť krásny a harmonický obraz pre všetky ženy s okrúhlou tvárou bez ohľadu na vek.

Ako urobiť make-up pre okrúhlu tvár, pozri nasledujúce video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky