Zelený očný make-up

Zelený očný make-up

Na Zemi je len veľmi málo zelených ľudí - len asi 2% svetovej populácie. Predpokladá sa, že je to kvôli inkvizícii. Koniec koncov, zelené oči majú zvláštnu príťažlivú silu: dokonca zložili verše a piesne, boli spomenuté v legendách a rozprávkach.

Čas prázdnych povier sa ponoril do zabudnutia, ale magnetizmus zostáva. A teraz roztomilý majitelia smaragdovo-farebné oči hľadajú spôsoby, ako zdôrazniť prírodné krásy s make-up.

rysy

Vizážisti rozlišujú bohatú škálu odtieňov zelených očí. Každý sa vyznačuje individuálnym výberom farieb pomocou tieňov. Je založený na zdôrazňovaní prirodzenej krásy a hĺbky očí, čo im dáva lesk a výraznosť. Preto prvým krokom v úspešnom make-upu zelenookých dievčat bude určenie odtieňa dúhovky.

Existujú len štyri hlavné úrovne:

 1. Svetlozelená so zlatými pruhmi. Sú trochu pripomínajúce slnečné lúče. Toto je najbežnejší odtieň. Tam je malé tajomstvo pri výbere palety pre takýto gradient: farba kozmetiky nemôže byť silne pigmentované, nepoužívajú bohatšie farby ako iris. Je dôležité zachovať výnimočne ľahké možnosti;
 2. Nasýtená zelená. Je to najtmavší zo všetkých odtieňov smaragdových očí. Perfektnou voľbou by boli teplé hnedé farby. Studené je lepšie sa vyhnúť - dávajú vzhľad transparentnosti;
 3. Zelený so sivastým leskom. Je to veľmi jemná, atraktívna gradácia. Jeho majitelia si musia vybrať najjemnejšiu paletu tieňov. V niektorých prípadoch môžete použiť svetlozelenú farbu. Ale musíte byť veľmi opatrní, aby ste neprerušili prirodzenú farbu očí;
 4. Azúrová zelená s tyrkysovým subtónom. Ľudia ich niekedy nazývajú modrozelenou. Ale to nie je úplne pravda. Najpozoruhodnejšia vec pre ich majiteľov je, že perfektné očné linky a odtiene modrej bude vyhovovať im.

Nemenej dôležitá je klasifikácia podľa typu farby. V žiadnom prípade však nie sú iní, skôr je možné vyvodiť určitú paralelu. Všetky štyri body zodpovedajú obdobiu, od jari do zimy.

 1. Dievčatá v jarnom štýle sa vyznačujú všetkými svetlými kožami, vlasmi, očami, Možno prítomnosť peh. Ide o typ teplej farby, takže pri výbere farebnej škály sa musíte zamerať na teplé odtiene. Týka sa to nielen make-upu, ale aj oblečenia a štýlu všeobecne;
 2. V lete. Dievčatá typu studenej farby. Okrem toho je to typ kontrastov - vyznačuje sa ľahkou kožou a tmavými vlasmi, alebo svetlou kožou a svetlými vlasmi. „Leto“ je väčšina populácie žien v Rusku;
 3. Jeseň je teplá. Koža je dosť ľahká, bledá, silne sa opaľujúca. Vlasy - so zlatým leskom. Medzi majiteľmi zelených očí prevláda tento typ farby. Modrooké dievčatá sú však automaticky vylúčené;
 4. Winter. Studený typ Bohaté tmavé vlasy, ľahká koža, ľahké opálenie - klasický príklad dievčatá, "Zima". V tomto type farby nie sú žiadne ženy s červenými vlasmi.

Ďalším dôležitým rysom - vyzdvihnúť make-up, vhodný pre vek. Koniec koncov, hlavnou funkciou kozmetiky - skryť nedostatky a zdôrazniť výhody.

Vek make-up - to nie je urážlivá fráza pre ženu. Mnohí ju začnú aplikovať po 30 rokoch, hneď ako sa objavia prvé jasne viditeľné vrásky.Tu môžete a dokonca potrebujete používať kozmetiku s liftingovým efektom, nezabudnite na správnu starostlivosť a dôkladnú prípravu tváre.

Pri aplikácii kozmetických prípravkov sa okrem očí veľmi pozorne venuje aj tónovacím prostriedkom. Často, dievčatá preskočiť radu o základni, ale to je tiež docela dôležité pre produkt kože - včasná ochrana zabraňuje mnohým kožným problémom v budúcnosti.

A samozrejme nezabudnite na oblečenie. Ak je oblečenie ležérne, potom by oči nemali vystupovať jasne a byť nevhodným svetlým bodom. Celý obraz ako celok musí byť vykonaný diskrétne a technicky. Výber možnosti dôrazu na oči pre večerné šaty sa už riadia inými pravidlami: kombinácia farebných schém, rozhodnutie zamerať sa na kakah alebo držať sa klasiky.

Hlavná vec, nezabudnite, že medzi vulgarity a šik je veľmi tenká čiara.

Rozsah farieb

A teraz budeme hlbšie porozumieť otázkam výberu kvetov.

Taký životný hack je prijateľný - spektrálny kruh. V ňom sú všetky farby očíslované, priľahlé gradácie sú umiestnené v susedstve a oproti sebe sú úspešne harmonizované. Mali by ste zvoliť tón oka a zistiť, čo je paleta farieb pred ním. Spravidla ide o kontrastné, ale harmonické tóny.

Pri výbere palety je najdôležitejšie si uvedomiť, že nemôžete kombinovať teplé a svetlé farby.

Tri-farebné palety sú ideálne pre denný make-up. Na večer môžete použiť viac alebo urobiť klasickú dymovú očká.

 • Pre dúhovku, kombinujúci dva odlivy a tieň možno opísať ako karet-zelená, všetky gradácie fialovej, zelenejšie bližšie k khaki, marsh-zelená, svetlo lila tieňov bude dokonale vyhovovať;
 • S prevládajúcou smaragdovou farbou sú oči už považované za zelenohnedé. V tomto prípade by ste mali vybrať broskyne, medené, zlaté odtiene;
 • Docela obyčajný typ sivozeleného odlesku v očiach. Hlavným pravidlom pre ich majiteľov nie je používať modré tiene. Nielen modrastá, ale aj všetky tóny a poltóny v zozname: modrá, azúrová, tyrkysová, aqua. Mali by byť zvolené farby šedej, čiernej, zelenej, broskyňovej, slivkovej, studenej ružovej farby. Hlavným pravidlom je, že modrá sa nehodí do šedej, vyhnite sa jej na viečkach;
 • Sú tam zelené a modré oči. Často sa označujú ako chameleóny. Všetko je tu jednoduché: akékoľvek svetlé odtiene budú robiť;
 • Tiež našiel iný typ - oči, ktoré sa nazývajú mačka. Toto je taká zlatozelená hra v dúhovke. Existuje pomerne málo rozptylov rôznych odtieňov žltej. Make-up umelci radia používať odtieň o niečo ľahší ako tieň dúhovky. A ak má dievča červené vlasy, potom sú zlaté odtiene dokonalé;
 • Čo sa týka monofónnych smaragdových očí, s impregnáciou alebo bez impregnácie, platí nasledovné pravidlo - použite farby, ktoré sú prítomné v dúhovke. Či už sa jedná o odtiene zelenej alebo žltej, zlatohnedej, hnedej prelínanej inklúziami.

Ako si vybrať kozmetiku?

Ak chcete použiť bezchybne zelené oči dievča, budete potrebovať základnú sadu kozmetiky - tonálne nástroje, očné tiene, očné linky (ak chcete urobiť orientálny make-up alebo jednoducho zdôrazniť objem mihalníc s šípkami), maskaru, nástroj na obočie, rúž alebo pravý lesk.

Existujú farby, ktoré nezapadajú do zelenookých dievčat. A títo nepriatelia potrebujú vedieť osobne:

 • Modrá a všetky jej odtiene. Pre sivozelené oči nie je vhodné kategoricky, ale pre odtieň aqua možno použiť. Zvyšné odtiene očí sa dobre nezosúladia s modrými tieňmi;
 • Čierna. Šípky, očné linky tejto farby môžu výrazne vážiť vzhľad. Preto je lepšie použiť tmavo hnedé farby ceruziek, očných šošoviek a tieňov. Toto pravidlo sa vzťahuje na denné opcie, zatiaľ čo vytvorenie svetlé slávnostné make-up čierne očné linky by bolo celkom vhodné. Zvlášť pre veľké oči.Dlhé šípky budú vyzerať veľmi pôsobivo;
 • Ružová. To nie je kategoricky nevhodné farby - pre niektorých majiteľov zelených očí, to stále zapadá. Ale je lepšie používať studené, svetlé odtiene ružovej. A zabudni na neho, ak máš tmavú pokožku;
 • Silver. Nechajme to s majiteľmi sivých očí a zelené oči majú zlaté a smaragdové odtiene. Existuje mnoho skvelých nápadov s trblietavými tieňmi ako vrcholom make-upu;
 • Odolnosti za studeného bronzu sa najlepšie vyhýbajú - dodajú gravitačný vzhľad, A hlboko uložené oči nerozlišujú, ale naopak, vyčerpaný pohľad.

Pokiaľ ide o lesk a matné tiene, môžete použiť oboje. Make-up nemajú kaziť. Všetko závisí od typu udalosti, pre ktorú je určená. Pre večer sú najlepšie trblietavé obleky a pre každodenné nosenie akty.

Očné linky. Zelenooké dievčatá sa neodporúčajú používať čierne očné linky. Je lepšie ho nahradiť tmavohnedou alebo uhoľnošedou. Ale čokoľvek sa dá povedať, čierna je najlepšia pre večerný make-up, takže by mala byť v arzenále.

Je možné zvoliť aj palety so zameraním na farbu vlasov. Hnedé a červenovlasé dievčatá budú vyhovovať hnedým odtieňom, brunetkám - odtieňom fialovej, broskyňovej a fialovej. Blondes - olivové tóny so zlatým leskom.

typy

Hlavným pravidlom vytvárania bezchybného make-upu je, že sa musí zhodovať s udalosťou alebo miestom, na ktorom sa vykonáva. V práci, pre každý deň, stretnutia s priateľmi a stranami, bude make-up štýly úplne odlišné. Hlavnou vecou je prísne dodržiavať čiaru medzi nimi.

deň

Je vhodný na každodenné použitie - na prácu, na obchodné rokovania, na „nečakané“ stretnutie so starými známymi. Zvláštnosť tohto make-upu - je takmer nepostrehnuteľná, veľmi ľahká. Obmedzenie, skromnosť, prirodzenosť - tri veľryby. Nepoužívajte na korekciu bronzeru, trblietavých tieňov, jasných farieb z palety. Rovnaká technika sa používa na jeho uskutočnenie pre okrúhlu tvár, ovál a pre iné typy.

Večer (slávnostné)

Majster vízie sa pri jeho vykonávaní nebojí aplikovať najviac chytľavé a žiarivé gradienty tieňov a vložiek. Takýto make-up sa vykonáva na párty, narodeniny, dátum.

Keď ho vytvoríte, nemali by ste sa báť experimentovať - ​​často viac odtieňov, tým lepšie. Hlavným pravidlom je, že všetko sa robí starostlivo a nie sú tam žiadne škvrny. Primárne farby pre použitie sú harmonické a odrážajú farby dúhovky. Verný asistent bude slúžiť ako spektrálny kruh.

Práve v tomto type make-upu sa používajú expresívne šípky, ktoré dievčatám dávajú orientálnu krásu. Arabský make-up si môžete vytvoriť jasným zvýraznením očí a obočia. Celý obrys oka je nakreslený v kruhu a zhora je nakreslená tučná čierna šípka. Obraz je doplnený zlatými leskmi.

Ak viete, že udalosť bude bledé osvetlenie, musíte urobiť diskrétny make-up, ktorý bude ešte dávať určitý dôraz na tvár. To sa dosahuje pomocou prechodných farieb tieňov. Vhodné sú aj trblietavé šortky, čierne šípky.

Ak máte bielené vlasy, bude vyzerať dobrý lesk na perách.

Nyudovy

Tento typ make-upu získava čoraz viac popularity. Je to jemný prírodný make-up, ktorý môže byť každodenný aj večerný. Táto možnosť je dokonalé leto - nie je potrebné aplikovať veľa kozmetiky, upravíte množstvo tonálnych zdrojov sami. Ich hlavnou úlohou je vytvoriť hladký tón tváre, nie voskovú masku.

Ako sa prihlásiť?

Základná technika aplikácie dekoratívnej kozmetiky pre očné viečka je jedna a je celkom jednoduchá - vyberajú sa tri gradienty harmonického tónu - tmavý odtieň, mierne ľahší a transparentnejší.Cez všetky pohyblivé očné viečka, mierne presahujúce vonkajší okraj oka - aby sa predĺžil, je najtmavší tón zatienený. Pod obočím až k mobilnému očnému viečku dali stredný tón a opatrne ho zatienili. A najťažšie štádium je ukončené vopred určeným transparentným odtieňom pozdĺž vonkajšieho okraja pod okom (dolné viečko). Kompletné celé make-up očné linky a maskary. To je všetko opis krásneho make-upu vo fázach. Budeme analyzovať krok za krokom každý druh.

Ak chcete urobiť make-up dňa, vykonajú sa tieto operácie:

 • Maskovanie nepravidelností kože. Používa sa hlavná základňa, používa sa hustý korektor a základný opaľovací krém;
 • Použite základňu pod tieňmi. Do konca pracovného dňa nepotrebujeme všetko úsilie, aby sme sa dostali do nepríjemných hrudiek a hromadili sa v rohoch očí;
 • Na hornom pohyblivom viečku sa starostlivo tieni svetlo, niekedy sa vykonávajú biele tiene z palety. Je zlatá, béžová, bledoružová;
 • Na zdôraznenie jasnej čiary oka sa od stredu oka k vonkajšiemu rohu nakreslí tenká čiara. Niekedy je vhodnejšie to urobiť v opačnom smere. Náradie - ceruzka alebo tenký štetec. Nie je vhodné, aby bola čiara tmavá, v klasickej odporúčanej verzii je zelená;
 • Symetricky sa vykonáva rovnaká operácia na spodnom okraji oka. Správne prevzatie gradientu je o niečo ľahšie ako ten, ktorý bol použitý predtým - takáto manipulácia urobí oči širšie otvorené;
 • Aplikujte druhú vrstvu tieňov. V odporúčanom príklade je zelená. Pri výbere odtieňov sa neodporúča používať kontrastné farby;
 • Všetko je starostlivo zatienené, riasy sú pokryté maskarou.

Nahé líčenie sa vykonáva nasledovne:

 • Používa sa základný náter, základ pre make-up. Aj keď je to najprirodzenejšie zo všetkých možností, tón pleti musí byť zarovnaný. Preto nezabudnite na základ a prášok;
 • Pre nahý make-up aplikujte jemný pastelový ruměnec. Aplikujú sa jemne načechranou kefou na jablkách tváre;
 • Čo sa týka očí, zdôrazňujú tmavohnedú líniu pri raste rias. Najlepšie je použiť ceruzku, nie tieň alebo očné linky;
 • Mascara sa aplikuje len jednou vrstvou. Často používajú aj čiernu, ale hnedú maskaru;
 • V prípade potreby môžete pinzetu na riasy skrútiť, ale to nie je nevyhnutné;
 • Ak chcete použiť tiene, mali by ste si vybrať pastelové svetlé odtiene alebo dokonca biele;
 • Upravte obočie. Ale to sa robí s tieňmi, nie so špeciálnou voskovou ceruzkou - všetko by malo byť prirodzené;
 • Na perách nepoužívajte lesk. Použite matnú rúž v jemných farbách a tieňte ho prstami.

Ako urobiť večerný make-up:

 • Zarovnanie tónu tváre. Odolné tonálne pomôcky sa používajú z praktických dôvodov - môžete sa potiť a nekvalitná kozmetika sa zhromaždí do hrudiek;
 • Kreslenie a lemovanie obočia obvyklým spôsobom;
 • Pod vonkajším hrotom obočia sa aplikuje trblietavý alebo svetlý tieň;
 • Teplý a bohatý odtieň tieňov, ktorý zodpovedá míľniku dosahujúcemu obočie, je vybraný z palety vhodnej pre prirodzený tón dúhovky;
 • Tmavší tón sa aplikuje na pohybujúcu sa časť storočia s druhou vrstvou, prípadne zlatým alebo lesklým gradientom z palety;
 • Aj so zlatými trblietavými tieňmi môže zvýrazniť kútik oka v blízkosti nosa a dole. Uistite sa, že je všetko v tieni;
 • Dolné viečko pod riasami sa vyznačuje hnedými odtieňmi. tieňa;
 • Čierna široká šípka je nakreslená tekutým očným očné linky. Špička je odstránená pohyblivým viečkom o 0,5-1 cm a zdvihnutá nahor;
 • Použite maskaru v 3 vrstvách;
 • Pery by mali byť zvýraznené jasnou rúžom len vtedy, ak sú na očiach neutrálne tiene a nie sú jasným akcentom obrazu. Potom tento dôraz môže byť pery. Vo všetkých ostatných prípadoch používajte matný rúž alebo bezfarebný lesk.

Tajomstvo umelcov

Odborníci majú svoje vlastné tajné manévre, aby čo najlepšie využili dekoratívnu kozmetiku. Mnohé takéto triky sú držané v najprísnejšej dôvere, ale niektoré sú stále k dispozícii.

Pre úspešné zvýraznenie malých očí je hlavnou úlohou otvoriť oči široko. Nemôžete robiť dymové make-up, "mačacie oko", zhrnuté a na spodnej sliznici oka. Takéto manipulácie spôsobia, že oči budú užšie a menšie. Ak ich chcete zdôrazniť, potrebujete:

 1. Použite svetlé odtiene tieňov. V našom prípade je to aj teplý tón. Pri svetlej pokožke sú povolené ružové prechody;
 2. Starostlivo sledujte pokožku okolo očí. - mimické vrásky, opuchy, modré pod očami iba vizuálne znížia ich veľkosť. A okrem toho vyzerá ošklivo. Preto sa starostlivo staráme o našu pokožku a ak je ťažké bojovať proti vráskam, potom je možné pravidelne vykonávať masky a pleťové vody z edému a modrú;
 3. Zlomenina obočia. Táto manipulácia tiež robí oko otvorenejším. Zvyšuje sa podzemný priestor, ktorý by mal byť odľahčený svetlými odtieňmi;
 4. Riasy môžu byť tónované na horných a dolných viečkach. Iba ak ich na vrchole aktívne vyberáme, potom ich v spodnej časti vidíme len viditeľne. Môžete použiť hnedú maskaru.

V roku 2017, skutočné šípky, dlhé riasy, nahé rúže. Klasické dymové oči, jasné pery, kovové (môžete použiť iskry).

Tipy pre vekový make-up: bez ohľadu na to, koľko ste starí - 30, 50 alebo viac, ak pokožka stráca elasticitu, potom sa make-up používa častejšie ako v dobrom stave.

Hlavné body:

 • Vyhnite sa jasným farbám. Všetko závisí od veku a pevnosti. Za 40 rokov, nemali by ste maľovať svetlé fialové odtiene alebo jasne červené. Je lepšie zvoliť matné odtiene týchto farieb, ak vám vyhovujú a sú v súlade s vybraným obrazom;
 • Glitter na perách - nie je najlepší nástroj krásy. Ani nechodia do všetkých tínedžerov. Okrem toho akumulujú škodlivé účinky slnečného žiarenia, ktoré má veľmi negatívny vplyv na takú citlivú pokožku;
 • Šípky budú nevhodné. Veľkou alternatívou k nim je kresba hornej línie rán a mierne zvýšený hrot zostavy;
 • Pre ženy so sivými vlasmi veľmi svetlomodré alebo svetlohnedé očné linky;
 • Textúra tieňov je dôležitá. Krém by sa nemal používať - ​​veľmi rýchlo sa odvaľujú a zhromažďujú v záhybe storočia.

Ako urobiť make-up pre zelené oči, pozrite si nasledujúce video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky