Krásny očný make-up

Krásny očný make-up

Oči - základ každého make-upu a predmet pozornosti druhých. Ako sa tvoria, závisí od nálady ženy a jej sebavedomia. Profesionálni vizážisti venujú veľkú pozornosť správnemu prístupu k zdôrazňovaniu očí. Je dôležité zdôrazniť ich krásu, ale nie zbaviť sa ich prirodzeného šarmu. Krásne očné make-up je téma, ktorá vzrušuje mnoho žien.

Návod

Očné make-up je dnes porovnateľné s umením umelca. Úlohou vizážistky je ukázať hĺbku a výraznosť zraku, pričom žena má právo na individualitu. Pomocou rôznych techník make-upu môžete vytvoriť vhodné obrázky v akomkoľvek štýle. Tvar očí každého zástupcu spravodlivého pohlavia je individuálny. Určuje spôsob aplikácie kozmetiky.

Vzhľadom k premenlivej nálade, žena je neustále v hľadaní dokonalého make-upu, ktorý by ju prezentoval v najlepšom svetle. Vďaka takýmto pokusom je dnes očný make-up tak rôznorodý, že vám umožní vyskúšať si akýkoľvek obraz s ohľadom na najnáročnejšie preferencie.

Je potrebné poznamenať, že očný make-up rôznych farieb sa líši v rade nuansy. Čo je dobré pre brunetka, nevyhovuje blondína. Okrem toho je potrebné mať na pamäti typ farby a tón pleti.

Čo je potrebné?

Pri výbere kozmetiky pre oči by sa malo brať do úvahy množstvo faktorov. Okrem arzenálu správnej kozmetiky a kefiek na aplikáciu musíte dbať na prípravu pokožky. Okrem toho, aby ste si vybrali dokonalý make-up, musíte vziať do úvahy farbu, incíziu a hĺbku očí.

Základným pravidlom bezchybného make-upu je dokonalá pleť. Oči nevyzerajú krásne, ak sú obklopené pigmentovými škvrnami a akné. Hygiena a starostlivosť o dermis je nutnosťou, takže musíte najprv dať do poriadku kožu.

Pripravte si hladké pozadie

Výber kozmetiky nemôže byť náhodný. Odporúča sa kúpiť výrobky označené HD, ktoré poskytujú najprirodzenejší výsledok s hustou vrstvou aplikácie, keď potrebujete skryť chyby pokožky. Ak chcete, aby tvár vyzerala perfektne, budete potrebovať:

 • základňa na make-up;
 • nadácie;
 • korektor;
 • sypký prášok.

V kozmetickej taške by mali byť vždy dva odtiene základu: tmavý tón je potrebný na zarovnanie základne, svetelnú masku, ktorá nie je možné skryť prvú vrstvu.

Okrem tonalnikov, budete potrebovať korektor. Dáva pleti dokonalý vzhľad a tón by mal byť o jeden odtieň svetlejší ako koža. Zlepšuje pleť a je nenahraditeľná, ak neexistuje ľahký základ. Prášok je nevyhnutný drobivý: položí sa tenkou, priesvitnou vrstvou, zároveň dodá pokožke tuposť.

Kozmetika a nástroje

Očný make-up je kompletný bez použitia kefiek:

 • lesk so skoseným zdriemnutím (tvarovanie obočia);
 • úzke koleso (umiestnenie akcentov);
 • malé (použitie tieňov);
 • okolo stredu (tieňovanie tieňov).

Make-up oči nemožno realizovať bez krásnych tieňov. Ich textúra môže byť matná, trblietavá, trblietavá. Tiene prichádzajú v niekoľkých variantoch:

 • suché (jednoduché alebo v súprave s aplikátorom);
 • vo forme ceruzky (výhodná voľba pre začiatočníkov);
 • tekuté (ultra odolné, alternatívne k tekutým očiam na oči);
 • tieňový krém (zmäkčený Prvé ceruzkou).

Najpotrebnejšie sú suché, iné sú volené podľa ľubovôle.

Bleskové a kyslé nátery nie sú povolené: Farebná paleta tieňov by mala byť ušľachtilá. Ak chcete pridať kreativitu a luxus, môžete použiť kamienky.

Ak chcete zdôrazniť oči, aby oči široké a expresívne, potrebujeme vhodné akcenty. Kozmetická taška by mala mať ceruzku a očné linky.Pre zmenu štýlu, mali by ste kúpiť dve farby maskary: hnedá a čierna. Prvý je vhodný v popoludňajších hodinách, druhý je nenahraditeľný večer a je prízvukom slávnostného make-upu.

Krásny očný make-up netoleruje monotónnosť: jedna ceruzka nestačí. Často sa make up vykonáva v dvoch alebo dokonca troch odtieňoch. Preto sú potrebné hnedé, čierne a biele ceruzky. Blondínky by na túto paletu mali pridať sivú ceruzku: v kombinácii so tieňmi dokáže obraz priniesť svetlosť a prirodzenosť.

Len málo ľudí venuje pozornosť, ale bez hladkého, jasného a symetrického tvaru obočia nie je dokonalý očný make-up možný. Dnes, módny priemysel ponúka rôzne make-up nástroje. Pre bezchybný vzhľad budú potrebné šablóny obočia. Táto jednoduchá technika umožňuje, aby boli symetrické, pričom sa mení tvar.

Minimálny make-up pre obočie je ceruzka. Nekupujte výrobok čiernej farby: zameranie make-upu sú oči. Všetko ostatné je sekundárne. Pri pridávaní ceruzky do kozmetickej tašky musíte vziať do úvahy jej tón, berúc do úvahy farbu vlasov:

 1. Brunette brilantné obočie by malo byť svetlejšie ako vlasy;
 2. Blondínske obočie je trochu tmavšie ako prirodzená farba kučier.

Krásny očný make-up zdôrazňuje správnu rúž.

Hľadáte mäkké, tlmené farby, inak rúž zabije prízvuk oka. Najlepšie tóny sú priesvitné, prirodzené. Môžete použiť jasnú farbu, ale len v špeciálnych prípadoch alebo keď sa pery stávajú prízvukmi.

Druhy make-upu

Hlavné nástroje, ktoré určujú typ make-upu sú tieň, ceruzka alebo očné linky. Z nich závisí od intenzity a povahy make-upu. V závislosti od miesta určenia môže byť make-up:

 • každodenný (Prírodné);
 • bábka (pre ázijské oči);
 • večer (bohaté a svetlé);
 • profesionálny (pre fotenie).

Make-up pre každý deň rôzne prírodné.

Je to ľahké a jednoduché oko. V podstate sa kozmetika používa prirodzené a tlmené tóny.

Bábkový make-up v štýle kórejských žien je univerzálny a vyznačuje sa prítomnosťou svetlých odtieňov tieňov a kozmetiky nude range. Jedná sa o jemný make-up pre zvislé očné viečka s účinkom otvoreného vzhľadu.

Večerný obraz nie je možné vyblednúť: uvítajte jasné, bohaté a dokonca aj tmavé tóny palety. V kurze sú nielen hnedé, ale modré, zelené, zlaté, strieborné tiene, ako aj čierne akcenty vo forme vložky a kostry.

Profesionálny make-up vykonáva vizážista a predpokladá správne umiestnenie akcentov pre fotoaparát. Je vždy nasýtený, ale nie vulgárny, berie do úvahy určitý obraz, vek, pohlavie a predmet. Paletu tónov je možné meniť. Okrem toho je možné použiť aj ďalší dekor (kamienky, face-art).

Okrem hlavných typov, krásne očné make-up sa vykonáva pomocou nasledujúcich techník:

 1. "Banana" (dizajn valcovacieho storočia pripomína exotické ovocie);
 2. "Birdie" (technika, ktorá robí horné očné viečka ako otvorené krídla vtáka);
 3. Mačacie oko (zmena tvaru oka cez očné linky, čo mu dáva šikmý vzhľad);
 4. ceruzkou (make-up s ceruzkami);
 5. "Smoky eyes" (dymové make-up oči, ideálne pre večerné a slávnostné udalosti).

Lekcia pre začiatočníkov

Make krásny očný make-up podľa síl akejkoľvek dievčatá. Môžete sledovať postupný rituál profesionálnych vizážistov, aplikovať ich schémy a rôzne techniky v praxi. Aby sa make-up správne a zabránilo chybám, je lepšie experimentovať s pokynmi odborníkov.

V závislosti od tvaru a strihu očí môže byť technika aplikácie kozmetiky:

 1. klasický;
 2. horizontálne;
 3. do zvislej polohy;
 4. uhlopriečky.

Všetky techniky sú dobré pre hlboké oči. Klasický univerzálny a určený pre oči akéhokoľvek typu a incízie. Horizontálne možno aplikovať na vlastníkov vydutých a okrúhlych očí.

Pomocou rôznych techník môžete ľahko meniť tvar očí, vyjadriť ich expresívne a prezentovať ich v najlepšom svetle.

Pre okrúhle oči

Hlavnou úlohou je zmeniť tvar v mandľovom smere. Matné tiene stredného a tmavého tónu sú brané ako základ (perleťový a svetlý odtieň posilnia okrúhlosť očí).

Tónový zapaľovač sa musí aplikovať na oblasť očných viečok od okraja rias až po líniu obočia. Tmavý odtieň zvýrazňuje vonkajší roh a mierne zvýrazňuje dolné (pevné) očné viečko, čím sa znižuje okrúhlosť očí.

Povinná úprava vo forme šípky na mobilnom storočí, či už je to ceruzka, špeciálny marker alebo očné linky. Pre výrazné oči sa najlepšie aplikuje maskara na horné riasy, čím sa zvyšuje intenzita vrstvy na vonkajší roh. Tvar obočia by mal byť jasný, ale bez kreatívnych zákrut.

Pre mandľový tvar

Mandľový tvar oka umožňuje veľa experimentov. Výber mačiek alebo ázijských očí je jednoduchý: potrebujeme svetlé tiene, ceruzku a maskaru. Ak chcete odstrániť závažnosť vzhľadu, musíte pracovať s tvarom obočia, mierne nadvihnúť vonkajší okraj.

Ak chcete zväčšiť veľkosť očí, potrebujete svetlé tiene: aplikujú sa na horné viečko a mierne zvýraznia dolné.

Potom tón tmavšieho vonkajšieho rohu.

Pre zvýšenie efektu je potrebná tenká čiara bielych tieňov alebo ceruzka. Hnedý obrys od stredu pohyblivého očného viečka a mierne v spodnej časti zmení tvar na požadovaný. Posledný úder bude maskara v dvoch vrstvách na hornom a jednom na dolnom viečku. So šípkami musíte byť opatrní: už môžu urobiť oči.

Pre svetlo

Táto farba očí vyžaduje svetlé odtiene odtieňov a dôraz na pery. Tmavé tiene nie sú žiaduce, ale ak sú vlasy tmavé, je to prijateľné. Výber palety kozmetiky závisí od konkrétneho prípadu a dennej doby. Je dôležité nepreťažiť obraz prebytkom kozmetiky.

Použitie svetlých odtieňov dodá pohodlie. Ak použijete make-up, nadmerne zvýrazníte oči v štýle „dymových očí“ počas dňa, a dokonca si doplníte pery jasnou rúžom, vzhľad bude vulgárny a bez chuti. Ľahkosť sa ľahšie vytvára pomocou svetlých, takmer bielych tieňov vo vnútornom rohu, béžovej v strede a tieni kakaa - v zóne vonkajšieho rohu. Ak chcete zvýrazniť oči, môžete použiť tmavosivé očné linky alebo ceruzku podobného odtieňa. Mascara na hornom viečku - konečný dotyk.

Pre močiar

Oči bažín sú nezvyčajné a potrebujú akcent pomocou ceruzky alebo tieňov. Takýto make-up sa riadi pravidlami kozmetiky pre oriešky a zelené oči. V skutočnosti môžete použiť akékoľvek odtiene kozmetiky, hra kontrastov je vítaná, ale nie je povolená náhoda tónu dúhovky a tieňov.

Čierna mäkká ceruzka je skvelé riešenie. Zdôrazňuje horné a dolné viečka a ťahá šípku, ktorá by nemala byť príliš tenká ani široká. Lesklé tiene sú nežiaduce, ale nepriehľadné svetlo na vnútornej strane a tmavé na vonkajšom viečku sú perfektným riešením. Obočie by sa nemalo zdôrazňovať ceruzkou, ale s odtieňmi, ktoré zodpovedajú vlasom.

Pre hnedé

Perfektný odtieň potrebuje správny prízvuk. Svetlé farby kozmetiky sú vhodné pre ležérny vzhľad, večerný make-up potrebuje svetlú paletu, vložku a čiernu maskaru. Čiary by mali byť čo najtenšie: otvorí oči a nezníži veľkosť očí. Vynikajúcou možnosťou by boli tieňovanie tieňov s efektom ombre: ostré prechody sú neprijateľné, inak nebudete schopní zdôrazniť prirodzenú krásu.

Orientálny štýl make-upu umožňuje šípky byť silnejšie, ale to nemusí nutne robiť je príliš dlho: to môže zatvoriť vzhľad. Riasy sa môžu zvýšiť drobivým práškom alebo špeciálnou dvojfázovou maskarou. Voľba očných liniek pre dievčatá s hnedými očami je neobmedzená: pomocou techniky kontrastu s tieňmi môže byť hnedá, fialová, zelená, fialová.

Modrý

Blue-eyed prírody lepšie nepreťažiť krásu očí s celým artilérie kozmetiky.Nebeský tieň môže byť matný na pozadí širokej očnej linky a čiernych tieňov. Tento make-up podlieha pravidlám pre jasné oči a vyžaduje ľahkosť. Len tak bude dokonalý. Jasné farby sú povolené na večer, ale potom je vylúčený akcent na pery.

Časté chyby

Očný make-up neakceptuje chyby. Pred aplikáciou kozmetických prípravkov je potrebné zvážiť skúsenosti umelcov s make-upom a vysvetliť dôvod neúspešného make-upu:

 • nedostatok podkladu v tieni znižuje odolnosť kozmetiky;
 • príliš husté vrstvy základu vytvárajú efekt masky;
 • príliš svetlý korektor dáva očiam vydutie a robí vaky pod očami jasnejšie;
 • účinok osvetlených očí sa vytvára pomocou korektora (nie korektora);
 • neudržiavané obočie kazí celkový dojem, príliš tenké pridáva vek a zbavuje rysy tváre;
 • kocky maskary a účinok lepkavosti ničí dokonalý make-up (vyžaduje špeciálny hrebeň a nie viac ako tri vrstvy kozmetiky);
 • modrá farba tieňov je prípustná len pre hnedooké a modrooké dievčatá (v niektorých prípadoch a na pódiu);
 • použitie tieňov viac ako troch odtieňov je neprijateľné a škaredé;
 • perleťové tiene vo vonkajšom rohu oka pokazia koncipovaný štýl: lesk očí sa dosahuje pomocou trblietavej očnej linky alebo perlete v strede očného viečka;
 • očné linky na pevnom viečku starnú tvár, eliminujú široký otvorený a výrazný vzhľad, oči sú menšie;
 • hojnosť rouge zbavuje obraz ľahkosti;
 • ostré hrany bez hladkého prechodu pokazia celý make-up (treba zatienenie);
 • očné linky kayal sú menšie;
 • lesklé tiene zväčšujú veľkosť očí, matný - redukujú;
 • identická farba očí a tieňov je neprijateľná (ako posledná možnosť, len ceruzka alebo očné linky môžu zachrániť make-up);
 • červená farba tieňov robí z očí choré, opuchnuté a slzavé;
 • akcentujú oči, nevylučujú obočie ani pery.

Poznať autoritatívny názor stylistov, aby krásne očné make-up nie je ťažké.

Čo strieľať?

Odstránenie make-upu je nevyhnutnou podmienkou, ktorá umožňuje koži udržať mladosť a krásu dlhšie. Ak neodstránite make-up včas, spôsobí upchatie pórov, akné, akné, vrásky a predčasné starnutie pokožky.

Je neprijateľné spať s make-upom: z týchto rias sa stávajú krehké a oslabené, tmavé kruhy okolo očí vystupujú jasnejšie a koža očných viečok dostáva senilný tón a ochabnutosť.

Správny make-up je odstránený takto: prvý, rúž, potom oči, a potom - tvár a dekolt kože. Očný make-up sa odstraňuje v smere od vnútorného rohu smerom von s jemnými pohybmi. Vatový tampón môže byť navlhčený vodou, po ktorej sa pridáva čistiaci prostriedok: to ušetrí odstraňovač make-upu.

Je lepšie používať mlieko, micelárnu vodu alebo mlieko: ich pôsobenie je jemnejšie ako mydlo. Iné prostriedky na odstránenie make-upu zahŕňajú oleje: ricín, broskyňa, mandle. Make-up môžete odstrániť pomocou japonskej techniky: použitím oleja aplikovaného na celú tvár. V tomto prípade sa po masážnom zákroku uskutoční umývanie peny, po ktorej sa použije hydratačný krém.

Pena má sušiaci účinok, takže je nežiaduce ju používať, pretože bude vysušovať pokožku očných viečok.

Ako si vybrať farby?

Aby nedošlo k omylu pri výbere farebnej palety, stojí za to začať z vlastnej farby očí:

 • modré oči odtiene broskyne a korálovej farby sú vhodné pre prírodu s béžovými tónmi, kozmetika v béžovej a hnedej farbe sú v dokonalej harmónii s tónom pleti „slonovinou“;
 • zelenooký dievčatá s teplým odtieňom kože sú zobrazené nahé a fialové farby palety, a ak je tón pleti studený, je lepšie použiť farbu tehál a kávy;
 • majitelia sivých očí Práškové a terakotové odtiene palety sú ideálne pre teplý tón pokožky, pre chladný odtieň pleti dávajte pozor na béžové a fialové farby;
 • s orieškovými očami zmes vo fialovom, modrom a smaragdovom odtieni kozmetiky;
 • tmavo hnedé oči potrebujú bronz, tmavý nahý, močiar a smaragdovú farbu tieňov;
 • pre chameleonové oči (modrošedé), Môžete použiť oceľ, svetlo modrú, zriedenú modrú farbu, grafitovú farbu, fialové, béžové, strieborno-koralové, medené a trávnaté odtiene palety, v závislosti od tónu kozmetiky;
 • zaujímavé riešenie pre hnedé a močové oči tam bude čierno-biela smokey make-up.

Okrem toho môžete vziať do úvahy typ vzhľadu ("svetlosť").

Napríklad svetlý typ (svetlý tón pokožky, vlasov a očí) je vhodnejší pre svetlé farby kozmetiky, zatiaľ čo tmavé a nezvyčajné tiene budú vyzerať lepšie na majiteľoch tmavých vlasov a tmavej pleti.

Triedy Master

Pomocou techník make-up umelcov, môžete opakovať všetky make-up tutorial.

Pre oči chameleonov

Zarovnaním odtieňa pokožky a použitím podstavca v tieni začnite vytvárať svetlý make-up:

 • pomocou tieňa ceruzky na ciliárnej línii horného viečka ťahajte šípku;
 • pomocou štetca je šípka zatienená v smere od vnútorného rohu k vonkajšiemu;
 • zvyšky tieňov trávia niekoľko dolných úderov pozdĺž dolného viečka a zintenzívňujú farbu do vnútorného kútika oka;
 • potom sú potrebné tmavé tiene na zvýraznenie vnútorného rohu;
 • pozdĺž línie rastu rias pozdĺž dolného viečka, čierna kreslí tenkú čiaru, šípka na vrchu by mala byť širšia;
 • aby sa dosiahol trblietavý vzhľad, pridávajú sa na báze mihalníc tekuté tiene s trblietkami;
 • Zostáva, aby sa mihalnice a hrebeň špeciálnym štetcom.

"Smoky eyes"

Chic makeup opar dnes je jedným z najpopulárnejších. Je schopný priniesť obraz luxusu a slávnosti. A tento make-up je jednoduchý:

 • držať tiene na dlhú dobu, položte základňu;
 • potom použite čierne tiene alebo špeciálnu ceruzku, ktorá označuje záhyb horného viečka a nedotýka sa stredu;
 • pomocou plochej kefy vykonajte operáciu, po ktorej okraj kefy zvýrazní dolné viečko a zmäkčí prechod;
 • stred horného viečka je vyplnený tieňom kontrastnej farby (napr. modrá) a roztiahne tón do kútikov oka, pričom kombinuje dva odtiene tieňov;
 • pomocou ceruzky sa obrys oka vyznačuje tenkou čiarou;
 • vonkajší roh je zatemnený a uskutočňuje sa miešanie;
 • Nakoniec sú mihalnice maľované čiernou riasenkou: na vrchole sú dve alebo tri vrstvy a jedna alebo dve sú na spodnej strane (majú maľované riasy, sú česané, eliminujú účinok „pavúčnych nôh“ - lepkavosť a hrudky).

Pri vykonávaní krásneho očného make-upu by ste nemali zabudnúť na tvar obočia: mal by byť dobre upravený.

Ak chcete zvýrazniť ohyb a demonštrovať jasnosť, svetlé tiene sa aplikujú na tón svetlejšej farby tváre na spodnej línii rastu čela.

Naučíte sa podrobný tutoriál o vytvorení krásneho make-upu z nasledujúceho videa.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky