Dámske tašky Radley London

Dámske tašky Radley London

Britská značka Radley je známa predovšetkým pre svoje vysoko kvalitné kožené tašky s logom spoločnosti vo forme psa. Okrem kvalitných kabeliek z pravej kože vyrábajú opasky, peňaženky, dáždniky a ďalšie doplnky.

O značke

História značky sa začala v roku 1984 v hlavnom meste Veľkej Británie. Zakladateľom značky Radley sa stala mladá dievčina Love Harder. Dievča sa zaujímalo o kultúru hippie, a tak začala predávať originálny etnický tovar.

Má rada svetlé kožené tašky s neobvyklými indickými odtlačkami, takže bola odhodlaná urobiť ich. Rýchlo si našla dodávateľov v Indii a po vyriešení problémov s materiálom začala pracovať na vytváraní tašiek, ktorým by sa rada páčila. Dokonca aj prvé tvorivé pokusy Lovelu sa stali úspešnými a prilákali pozornosť zamestnancov módneho priemyslu.


Individuálny štýl slečny Harderovej však nezodpovedal koncepcii firmy. Preto prvé tašky, ktoré sa líšili farbou a použitím jasných farieb, boli chladne prijaté jej kolegami aj cieľovou skupinou. Oni boli nazývaní príliš vzdorný a chytľavé, a požiadal návrhára, aby sa ďalšie ich výtvory menej jasné. Poučenie sa naučilo a tašky z novej kolekcie Lovel sa priblížili klasike, hoci láska zakladateľa k jasným farbám je stále viditeľná v každej novej kabelke Radley.

Názov značky Radley London sa stal oficiálnym len 11 rokov po začatí spolupráce. V roku 2002 sa značky Harder a TULA zlúčili. Od tej doby sa spoločnosť zaoberá spoločným vydávaním vysoko kvalitného príslušenstva v elegantnom britskom štýle.

Značkové doplnky značky Radley London sa nachádzajú len v Británii. Majú len jeden obchod so značkami, ktorý sa nachádza v Liverpoole. Vo zvyšku sveta sa Radley predáva v predajniach. Môžu byť tiež objednané prostredníctvom internetového obchodu.

Vlastnosti príslušenstva

Kabelky Radley sú vyrobené z jemne oblečenej prírodnej kože. Napriek tomu, že značka je klasická, farby tašiek sú veľmi odvážne a jasné.

Ďalším firemným vyznamenaním príslušenstva Radley London je logo v podobe skákacieho psa plemena Scotch Terrier (Scottish Terrier). Po prvý raz sa firemný imidž objavil na príslušenstve začiatkom deväťdesiatych rokov a od tej doby sa bezohľadne dopĺňali kabelky, dáždniky a peňaženky od spoločnosti Radley.

Prehľad najnovšej kolekcie

Dizajnéri značky Radley zlepšujú svoje produkty s každou kolekciou. Ich tašky sa stále vyznačujú hladkosťou línií a kvalitou použitej kože.

V najnovšej kolekcii sa dizajnéri spoliehali na klasiku a vytvorili si tašky v stlmených a pastelových farbách. Prakticky každý model dopĺňa elegantný šev, ktorý zodpovedá vrecku.

Pozoruhodná je elegantná kabelka tlmenej koralovej farby. Jeho kompaktná veľkosť sa podobá spojke na krátkej rukoväti. Na okraji vrecka je hrubý šev. Príslušenstvo tvorí dekoratívny psík tlmenej ružovej farby.Zakladateľ pôvodného štýlu, z ktorého začala značka Radley London, sa odrazil vo veľkej čiernej taške zdobenej jasnými kvetmi. Vzory kontrastujú vo farbe so základňou tašky, ktorá vyzerá veľmi pôsobivo. Vrecko je vhodné pre každodenné používanie vďaka svojej priestrannosti a krátkym pohodlným rukovätiam.

Kombináciu indických motívov a britských klasík možno vysledovať v iných produktoch z najnovšej kolekcie Radley London. Vyzerá štýlovo v taške v štýle patchwork, vytvorenej z kusov potlačených usní, ktoré sú roztrúsené béžovými vložkami. Vďaka širokému ramennému popruhu a pohodlným krátkym rukovätiam je taška vhodná na každodenné nosenie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky