Maska na jemné vlasy

Maska na jemné vlasy

Nie každá dievčina sa môže pochváliť vynikajúcou hlavou. Niekto matka príroda obdarila tenkými a nie veľmi hrubými vlasmi. Niekto v každodennom používaní stylingovej kozmetiky alebo rôznych stylingových zariadení (žehlenie, sušiče vlasov, kulma) prináša ich krásne vlasy do žalostného stavu. Niekto sa objaví rozdelené konce kvôli častému zafarbeniu, zvýrazneniu alebo implementácii chemickej perm.

Dôvody, pre ktoré sú vlasy krehké, tenké a matné, dosť veľa. Najdôležitejšia vec je správna starostlivosť, ktorá umožní dať prameňom do poriadku, vrátiť im silu a zdravie.

Maska pre jemné vlasy je vynikajúcim nástrojom, ktorý pomáha starať sa o poškodené kučery, dodáva objem a našuchorenie, ako aj vracia ich prirodzený lesk a žiarivosť.

Profesionálne masky pre starostlivosť o oslabené pramene si môžete zakúpiť v obchode alebo si to urobiť sami doma. Ale prvé veci ako prvé.

Varenie doma

Každá maska ​​na tenké vlasy, ktoré si pripravíte, pomôže obnoviť poškodenú štruktúru chĺpkov, posilní ich pri koreňoch, obnoví zdravý lesk a silu oslabených zámkov.

Po použití takýchto nástrojov vyzerajú tekuté pramene hrubšie a objemnejšie a tiež získavajú dobre upravený vzhľad.

Aby bol takýto nástroj účinný a efektívny, je potrebné ho riadne pripraviť. Postupujte podľa jednoduchého súboru pravidiel:

 • Vyberte si ako súčasť masky iba čerstvé produkty.

Vynikajúce ingrediencie, ktoré majú priaznivý vplyv na matné a slabé vlasy sú:

 1. olivový olej;
 2. kefír, kyslá smotana;
 3. kuracie vajcia;
 4. čierny chlieb
 • Nemali by ste používať recepty, ktoré obsahujú silné agresívne zložky, napríklad:
 1. citrón;
 2. horčica;
 3. alkohol;
 4. korenie.
 • Aby bola konzistencia homogénna a bez hrudiek, Všetky výrobky sa musia miešať pomocou mixéra alebo mixéra.
 • Pred nanesením masky na tenké vlasy vlasy sa musia dôkladne umyť a prirodzene vysušiť do mierne vlhkého stavu bez použitia sušiča vlasov.
 • Nástroj sa aplikuje masážnymi pohybmi, mierne trením koreňov a pokožky hlavy. Potom by sa táto zmes mala starostlivo rozdeliť po celej dĺžke vlasov, pričom by sa mala venovať osobitná pozornosť tipom.
 • Kučery musia byť skrútené v buchty, na vrchole nasadené na kúpaciu čiapku alebo na obyčajný plastový sáčok, obaliť si hlavu uterákom.
 • Tieto masky sa musia uchovávať 20-30 minút, potom dôkladne opláchnuť teplou vodou a osušiť uterákom. Nie je potrebné otáčať prameňmi alebo trieť, takéto činnosti poškodzujú štruktúru chĺpkov, poškodzujú ju.
 • Ak je olej obsiahnutý v zložení kozmetického výrobku pre veľmi slabé vlasy, potom by mal byť vypraný pomocou šampónu., K tomu aplikujte šampón, dôkladne opláchnite a potom opláchnite vodou. Iné lieky by mali byť dokonale vyprané a bez ďalšieho mydla.

Uistite sa, že ste použili akúkoľvek masku na tenké vlasy, ktoré musia byť testované na toleranciu svojich komponentov.

Za týmto účelom aplikujte malé množstvo peňazí na zápästie alebo na kožu za uchom a počkajte 10 minút. Ak neexistuje alergická reakcia alebo iné prejavy podráždenia, takýto liek sa môže bezpečne používať.

recepty

Tu sú niektoré z najpopulárnejších spôsobov, ako robiť masky pre jemné vlasy, ktoré získali najpozitívnejšie recenzie:

Vaječná maska ​​s maslom a medom. Pre jeho prípravu budete potrebovať:

 • 1 žĺtok;
 • 1 polievková lyžica. med;
 • 2 polievkové lyžice. olej lopúcha.

Všetky prísady sa dobre premiešajú až do homogénnej hmoty a aplikujú sa masážnymi pohybmi na mierne vlhké vlasy. Zhora nasaďte na sprchovací uzáver, zabaľte uterák a držte 20 minút. Po uplynutí tejto doby dôkladne opláchnite zmes teplou tečúcou vodou.

Maska na chlieb. Hlavné komponenty:

 • čierny chlieb;
 • minerálnej vody alebo kyslej smotany.

Chlieb sa rozdelí na malé kúsky, pridá sa minerálna voda alebo kyslá smotana. Všetko dobre premiešajte, až kým nezískate hladký kašu. Naneste na 15 minút na čistú pokožku hlavy. Po tejto dobe opláchnite a opláchnite kučery minerálnou vodou.

Ak ste použili kyslú smotanu, potom, aby sa zmyla kozmetika, budete potrebovať malé množstvo šampónu.

Terapeutická kompozícia s kozmetickým ílom. Na tieto účely potrebujete bielu, modrú alebo žltú hlinku. Musí sa zriediť malým množstvom vody, pridaním vitamínov A a E, ako aj aloe šťavy. Naneste na pramene a držte 15 - 20 minút.

Recept na masku na tenké vlasy, pozri video nižšie.

Hodnotenie najlepších profesionálnych nástrojov

Hotové profesionálne masky od známych kozmetických firiem sú veľmi obľúbené medzi veľkými pohlaviami.

Hodnotenie najlepšej starostlivosti o slabé kučery:

L'Oreal "Mythic Oil" - tento nástroj má vynikajúci regeneračný účinok, vďaka čomu sú prúžky mäkké a hodvábne na dotyk. Tento prípravok môže byť tiež použitý pred styling, aby kučer elasticity a aby boli viac učenlivý. Pridáva sa do farbiva pred farbením vlasov, aby sa zabránilo vysušeniu. L'Oreal "Mythic Oil" obsahuje užitočné zložky:

 • vitamíny A, B1, B2, D;
 • mastné kyseliny;
 • prírodné minerály;
 • prírodné oleje (hroznové semená a avokádo).

Tento tesniaci prostriedok obnovuje štruktúru kučier, pričom každý vlas obklopuje ochranným filmom. A prírodné oleje z hrozna a avokáda majú antioxidačný účinok.

Maska z rakytníka z Natura Siberica má regeneračný účinok na veľmi slabé a poškodené vlasy, stimuluje ich rast a regeneráciu štruktúry. Má ochranný účinok pri použití fénu alebo žehlenia. Zloženie tohto nástroja obsahuje iba prírodné zložky:

 • Rakytníkový olej a arganový olej stimulujú produkciu keratínu, ktorý poskytuje lesk a pevnosť;
 • olej z cédrového orecha a makadamia pomáhajú udržiavať vlhkosť v štruktúre každého vlasu.

Maska z rakytníkov z Natura Siberica pomáha obnoviť chĺpky v poškodených oblastiach, vyhladzuje kučery, vracia ich prirodzený lesk a dodáva dobre upravený vzhľad.

Maska pre jemné vlasy od spoločnosti ING Professional obsahuje olivový olej, ktorý dokonale vyživuje a zvlhčuje pramene, obnovuje ich štruktúru. Okrem toho ich robí veľmi mäkkými a poslušnými, vracia zdravý vzhľad. Tento nástroj je ideálny pre:

 • starostlivosť o slabé, zriedkavé pramene;
 • starostlivosť o vlasy po farbení, zvýraznenie alebo vykonanie perm.

Vďaka tesniacim vlastnostiam robí každé vlasy výrazne silnejšie.

Zriedkavé, tenké alebo slabé pramene - to nie je veta. Ak sa starostlivo postaráte o oslabené zámky, naneste masku na tenké vlasy, potom môžete dať vlasom nielen neuveriteľný objem a okázalosť, ale aj vrátiť zdravú žiaru a žiarivosť.

Správna starostlivosť

Oslabené kučery vyžadujú osobitnú starostlivosť bez ohľadu na dôvod, ktorý ich priviedol k tomuto stavu.

Ak chcete, aby kučery vyzerali lepšie, musíte vykonať súbor opatrení na ich obnovu:

 1. Aplikujte dvakrát týždenne masku na jemné vlasy. Môžu byť varené doma alebo hotové. Takáto kozmetika nasiakne chlpy užitočnými a živinami, vitamínmi a mikroelementmi.
 2. Použite špecializované šampóny pre zriedkavé, matné alebo slabé kučery. Použite kondicionéry, ktoré sú prispôsobené vášmu typu vlasov.
 3. S cieľom liečiť alebo obnoviť oslabené vetvy, Je potrebné použiť špeciálne prípravky, napríklad séra alebo rôzne oleje.
 4. Ako zriedka je to možné použiť žehličky, sušiče vlasov, kliešte a ďalšie zariadenia pre tvorbu účesov. Vytvárajú len viditeľný efekt objemných a stlačených vlasov. V skutočnosti takéto zariadenia spôsobujú nenapraviteľné škody kučerám, ničia ich štruktúru a spôsobujú oslabené prvky v žalostnom stave.

Môžete pridať objem do svojho účesu pomocou hrebeňa s prírodnými zubami pre každodenné česanie vlasov, rovnako ako vykonávanie masážnych pohybov, ktoré stimulujú prietok krvi do vlasov.

V ďalšom videu sa môžete dozvedieť viac tajomstiev tenkej starostlivosti o vlasy.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky