Vlasová maska ​​s kávou

Vlasová maska ​​s kávou

Pre väčšinu ľudí je káva nádherným aromatickým nápojom, s ktorým sa môžete ráno zobudiť rýchlejšie a zapájať sa do každodenných starostí. A veľmi málo ľudí si uvedomuje, že je to tiež "lekár", schopný riešiť problémy s vlasmi.

To je všetko preto, že prírodná káva sa stala jednou z prísad kozmetických výrobkov relatívne nedávno, ale veľmi rýchlo sa jej podarilo stať sa populárnou a milovanou v tejto funkcii.

Väčšina jeho vlastností je spokojná so ženami, ktoré majú príliš suché kučery, čo potvrdzujú aj ich recenzie. Nakoniec, vlasová maska ​​s kávou šetrí vlasy pred vypadávaním vlasov, zmierňuje lupiny a prispieva k aktívnejšiemu rastu prameňov. Káva dôvodov, ako sa ukázalo, môže zvlhčiť kadere a vyživujú, takže účes výrazne zmeniť k lepšiemu.

Vlastnosti použitia

Bohužiaľ, táto kompozícia je vhodná len pre tmavé kučery a takéto masky sú kontraindikované pre blondínky. Aj ich prameň, samozrejme, zlepší svoje zdravie, získa silu a môže ešte viac aktívne rásť, ale farba necháva veľa na želaní, a preto je pre nich ešte lepšie, aby sa vzdali masiek na kávu.

Nevyberajte recept na základe kávy a ľudí s nestabilným krvným tlakom. Aj keď vo vnútri drogy v tomto prípade nie je prijaté, ale vôňa ešte v tomto prípade nebude robiť dobre. Možno by títo ľudia mohli raz urobiť masku na kávu, ale bolo by to bezvýznamné, pretože dosiahnutie tohto efektu v tomto prípade závisí od pravidelného používania masiek tohto druhu (ako aj od iných prípravkov).

Kompozícia nemôže byť pripravená na báze rozpustného produktu, ale len z koláča spiacej prírodnej kávy - mletej alebo zrnitej.

Bohužiaľ, káva je veľmi silný alergén, čo znamená, že musí byť vykonaný test, ktorý ukáže, či máte individuálnu neznášanlivosť na zložky obsiahnuté v tejto maske. Na vyčírenie sa odoberie malé množstvo kompozície a aplikuje sa na ušnú oblasť. Po 10 minútach je možné všetko zmyť a zistiť, či je začervenanie alebo nie. Nie - máte šťastie a môžete použiť masku.

Ak si vyberiete masku založenú na káve, potom si nebudete môcť umývať vlasy každý deň - nemali by ste to robiť aspoň tri dni, pretože stačí použiť kompozíciu na špinavé vlasy. Účinnosť nárazu závisí od toho - vlasy sú čistejšie, účinok je nižší.

Predtým, ako začnete aplikovať zloženie kávy, posypte kučery vodou pomocou sprejovej fľaše - takže to bude pre vás oveľa jednoduchšie.

Doma, použitie masky z kávových zŕn, majte na pamäti, že česanie čiastočiek hrubých vlasov z vlasov nie je také jednoduché a preto si vopred osvojte hrebeň so širokými zubami a balzamom na ľahké česanie kučier.

Ak sa rozhodnete vyrobiť kompozíciu s použitím čerstvo uvareného nápoja, je to v zásade možné, ale nakoniec to nebude fungovať veľmi efektívne. Kefy z kávy na spanie sú omnoho účinnejšie, hoci je možné dosiahnuť určitý minimálny výsledok.

Ako sa prihlásiť

Účinok kávovej masky je ekvivalentný tak v bazálnej oblasti hlavy, ako aj po celej dĺžke vlasov, ako aj na jej špičkách, a preto by sa kompozícia mala aplikovať rovnomerne na celú hlavu. Nestačí však len aplikovať kompozíciu - potom musíte masírovať celú hlavu aspoň päť minút, čím sa dosiahne čo najrovnomernejšie rozdelenie zmesi.

Účinok bude ešte silnejší, ak po nanesení a masáži položíte na hlavu kúpací klobúk alebo ho jednoducho zabalíte do plastového vrecka a potom aj do froté uteráku.

Pri dievčatách s tmavými vlasmi sa odporúča, aby sa zmes nevypierala asi jednu hodinu, kým výrobok sa nepoužíva na hnedé vlasy dlhšie ako dvadsať minút.

Domáce recepty

S lopuchom a brandy

Budete potrebovať ošúpanú a strúhanú cibuľu, alebo skôr z nej vylisovanú šťavu. Do nádoby s touto šťavou pridajte tekutý med (asi 30 ml), brandy (40 ml) a olej lopúcha (50 ml).

Urobte kávu a po konzumácii výrobku 60 gramov hrubého, pošlite do zvyšku zložiek. Teraz zostáva všetko miešať a rozdeľovať kompozíciu rovnomerne na kučery, vrátane samotných tipov.

Po dobu piatich minút vykonajte masážne pohyby po celej hlave a potom kučery rozčesávajte až na dno. Zabi svoje vlasy a zahrej si hlavu. Pre blond vlasy je trvanie expozície maximálne 20 minút, pre brunetky jednu hodinu.

Budete mať možnosť umyť hrubé bez problémov, ak ponoríte hlavu do umývadla s veľkým množstvom vody, potom použite kondicionér a hrebeň použite na hrebeň. V prípade potreby môžete použiť šampón.

S mliekom

Hrubý v tomto recepte ide samostatne - ako kroviny. Ale v hlavnom recepte obsahujú prísady ako horúci nápoj (75 ml), mlieko alebo smotanu (30 ml) a želatínu (25 gramov).

Želatína by sa mala miešať v nápoji, kým sa všetky zrná úplne nerozpustia. Potom by sa mala zmes ochladiť, po čom sa k nej pridajú dva surové žĺtky a všetko sa zmieša.

Pred uložením tejto kompozície na jej hlavu by sa nemali umývať aspoň dva dni. Hmota sa aplikuje na hlavu spočiatku silnou vrstvou a potom sa rozloží na všetky vlasy a niekoľko minút sa masíruje. Potom by mali byť kučery česané hrebeňom, špendlíkom a izoláciou polyetylénom a froté uterákom.

Táto maska ​​je staršia pol hodiny okrem majiteľov blond vlasov - pre nich je tento čas skrátený na 15 minút.

S vodkou a ricínovým olejom

Ak nie je vodka, môžete použiť alkohol zriedený vodou. Vodka bude potrebovať 40 ml, ricínový olej - 35 ml. Zmes by mala byť homogénna.

V oddelenej nádobe sa premieša 30 gramov kávovej usadeniny so 40 ml espressa. Teraz by sa všetko malo premiešať a okamžite aplikovať na vlasy, rovnomerne rozdeliť kompozíciu po celej dĺžke prameňov.

Táto kompozícia má takú konzistenciu, že je nevyhnutné, aby z kučier utiekla. Aby ste sa tomu vyhli a neznečistili, radšej zabaliť hlavu filmom a uterákom. Kompozíciu môžete začať umyť približne po 45 minútach.

S hennou a basmou

Ako je známe, Basma a henna sa označujú ako prírodné farbivá, aj keď existujú kompozície bez farbiacich vlastností. Presne také produkty sú vhodné ako zložky pre liečivé zmesi.

Bude trvať 40 gramov preosiatej basmy a 30 gramov henny. Zmiešajú sa s malým množstvom teplej vody a infundujú sa 30 minút.

Potom v inej nádobe nalejeme silnú horúcu kávu a roztopíme v nej med (30 gramov). V niektorých receptoch sa tiež odporúča pridať retinol (1 ampulka), po ktorom sa zmiešajú všetky zložky.

Jemne krúži a rozloží kompozíciu. Masáž hlavy, potom sa špongia a distribuovať zmes po celej dĺžke prameňov. Kompozícia by mala pôsobiť do pol hodiny (je lepšie zabaliť hlavu plastovou fóliou a izolovať ju). Keď čas vyprší, umyte si vlasy šampónom.

So soľou a cibuľou

Takéto "nechutné" zloženie je veľmi efektívne schopné obnoviť aj tie oslabené vlasy. Budete potrebovať dve hlavy fialovej cibule, ktoré by mali byť rozdrvené pomocou mlynčeka na mäso. Z výsledného kalu vypustite šťavu, zloženú gázu v troch vrstvách. Do šťavy pridajte brandy (45 ml), horúcu kávu (30 ml) a 10 g kávy. Výsledná zmes s použitím hrnca sa uvedie do horúceho stavu (asi 60 ° C).

V horúcej hmote pridajte med (50 gramov), morskú soľ (10 gramov) a sódu na špičku noža. Ďalej, obvyklý proces hojenia - aplikovať, masírovať, distribuovať, zabaliť a vydržať minúty 35.

Ak si umyjete hlavu, cítite nepríjemný zápach, potom sa ho môžete zbaviť pomocou zriedenej šťavy jedného citróna v 1,5 litri teplej vody. Pri opláchnutí vlasov týmto roztokom ho nevypláchnite.

S ovsenými vločkami a želatínou

Bude vyžadovať nádobu s keramikou. Pridá sa želatína (27 g), olivový alebo mandľový olej (10 ml) a vriaca voda (70 ml). Želatína sa dôkladne mieša až do posledného zrna a potom sa zmes nedotkne pol hodiny.

Kým je čas, pripravte si kávu - potrebujete silné espresso a hrubé (50 ml a 20 gramov). Tu by ste mali tiež pridať mleté ​​ovsené vločky (40 gramov) - všetko zmiešať a zahriať.

V horúcej forme posielame do želatíny. Hmota sa mieša, až kým nie je úplne homogénna. Kompozícia sa aplikuje na kučery v rovnej vrstve, masíruje, nechá sa 45 minút a potom sa vymyje.

S bambuckým maslom

Ak doma nemáte takúto exotickú prísadu ako bambucké maslo, je to v poriadku, pretože je v lekárňach a na pultoch obchodov s kozmetikou. Budete potrebovať 40 ml tohto produktu, ktorý by mal byť zahrievaný vo vodnom kúpeli a pridať k nemu mastný jogurt (10 ml). Teraz pridajte kávové usadeniny (hŕstka) - liečivá zmes je pripravená, stačí ju aplikovať, masírovať pokožku hlavy, rovnomerne rozložiť kompozíciu na špičky a držať potrebný čas na vlasoch (najlepšie zohriate pod teplým polyetylénovým uterákom).

V tomto prípade je to asi 40 minút.

S medom a jogurtom

Kyslé mlieko bude potrebovať 80 ml, med - 40 a škrob z ryže - 10. Všetko premiešajte a nechajte na teplom mieste hodinu. Potom nalejte 40 ml kávy do zloženia kávy, všetko dôkladne premiešajte a pokračujte v aplikácii masky.

Doba expozície je 1 hodina, potom sa šampón premieša s vodou a maska ​​sa vymyje z kučier.

S kakaom a žihľavovým odvarom

Najprv pripravte žihľavový odvar. K tomu potrebujete listy žihľavy (40 gramov, nezáleží na tom - suché alebo čerstvé). Naplňte ich 1 hodinu vriacou vodou. Po 60 minútach pretiahnite infúziu a pridajte preosiate kakao (40 gramov) a kávové usadeniny (hrsť).

Posypte korene vlasov teplou vodou cez fľašu s rozprašovačom a potom na túto oblasť naneste masku. Vydrhnite asi tri minúty celú kožu hlavy, čím ju zbavíte mŕtveho epitelu. Rozprestrite kompozíciu na všetky vlasy, vytvorte tepelný efekt a držte masku asi 20 minút.

Výnimka z pravidla: instantný nápoj a ryazhenka.

40 g granulovaného produktu sa zriedi vriacou vodou (80 ml) a do tejto zmesi sa naleje viac kukuričného alebo slnečnicového oleja.

Upečené mlieko (najmenej 4% tuku) zohrejte hrncom a želatínou (jedno balenie), miešajte, kým nezmiznú hrudky a nechajte 15 minút napučať.

Teraz kombinujte všetky ingrediencie v jednej kompozícii a rozdeľte ju cez vlasy. Potom všetko, ako obvykle - masáž, distribúcia, teplý kúpeľ. Udržujte asi pol hodiny a opláchnite šampónom.

S šampónom a vajcom

Budete potrebovať 60 ml svojho obľúbeného šampónu a dve surové kuracie vajcia. Beat by nemal byť - len mierne zmiešaný s opatrne vloženým 30 ml espressa. Pred použitím masky, hladko kefy.

V tomto prípade bude účinok tiež oveľa silnejší, ak pol hodiny alebo 40 minút udržia kompozíciu na hlave v skleníkovom efekte.

Pozrite si video nižšie pre masku na masky z vlasov.

Nakupujte nástroje

Organic Shop je prírodný produkt - 100% extrakt zo zelených kávových zŕn, ktorý je schopný efektívne ovplyvniť aktiváciu funkčnosti pokožky hlavy a skutočnosť, že rast kučier sa výrazne zrýchľuje. Kučery budú znateľne mäkšie, získajú krásnu pružnosť a lesk, prestanú vypadávať. Vizuálne to bude zrejmé, ako silnejšie sú vaše pramene a ako dobre ich žiarovky stvrdli.

Tento produkt sa odporúča aplikovať na novo umyté kučery, rovnomerne ich distribuovať a čas hojenia v tomto prípade je len päť minút, po ktorom nasleduje pravidelný šampón.

Nápravný prostriedok, ako je kofeín rinfol v ampulkách môže urobiť proces pestovania vlasov oveľa rýchlejšie, najmä ak si ho votrite do pokožky niekoľko minút po jeho aplikácii. Kofeín vyvoláva externý vplyv na problémovú oblasť a vďaka masáži sa zvyšuje prietok krvi a tým aj moc vlasových folikulov.

Kozmetičky odporúčajú nepoužívať sušič vlasov alebo iné zariadenia na sušenie vlasov po terapeutických účinkoch masiek - nechajte kučery vyschnúť.

Káva, ktorá zostane vo vlasoch po šampónovaní, sa nesmie odstraňovať z mokrých vlasov. Na dosiahnutie plného účinku masky by sa mala vykonávať po dobu 3 mesiacov s frekvenciou 2 krát týždenne.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky