Termálna voda Vichy

Termálna voda Vichy

Použitie termálnej vody z Vichy je skvelý spôsob, ako dodať vašej pleti energiu a sviežosť. Tento nástroj sa používa na čistenie a hydratáciu pokožky. To je jedna z hlavných častí komplexnej starostlivosti o dermis. Mineralizovaná zlúčenina zlepšuje ochranné funkcie epitelu a dodáva mu prirodzený lesk.

Čo to je?

Liečivo založené na vode získanej z tepelných zdrojov sa nazýva "termálne". Jeho výhody sú v prítomnosti obrovského množstva užitočných prvkov a vitamínov, čo znamená, že takáto tekutina má schopnosť starať sa o pokožku a obnoviť epidermu. V zložení nástroja sú stopové prvky, ako je zinok, horčík, vápnik a kremík. Uhličitanové zlúčeniny, ktoré sú prítomné v kompozícii, zmäkčujú a matnú dermis. Zinkové inklúzie bojujú proti zápalu, zatiaľ čo selén prispieva k antioxidačnému náboju pokožky a zabraňuje vädnutiu epitelu. Termálna voda je upokojujúca, odporúčaná pre všetky typy pleti a nemá žiadne kontraindikácie.

Spoločnosť Vichy využíva v srdci svojich fondov prírodnú vodu, vyťaženú v hlbinách sopečných hornín Francúzska. Na území Auvergne (prírodná rezervácia) sa nachádzajú termálne pramene, ktorých hĺbka je asi 4000 metrov a teplota vody je 130 stupňov Celzia. Kvapalina prechádza množstvom suchozemských hornín a vrstiev, nasýtených veľkým množstvom minerálov a vitamínov, predtým ako sa dostane do laboratórií. Tepelné produkty Vichy nasýtia 15 vzácnych mikroprvkov z hlbín zeme. Ľudské telo nemôže produkovať tieto vzácne minerály samostatne, takže sú nevyhnutné v produktoch starostlivosti o pleť.

vlastnosti

Voda s vysokým obsahom prospešných solí od firmy Vichy má čisté zloženie, hypoalergénne a vhodné pre všetky typy pleti. Jej vlastnosti:

 • upokojuje, zmierňuje svrbenie a sčervenanie tváre - v kompozícii je prítomný vápnik, vďaka čomu sa upokojujúci účinok viackrát zvyšuje;
 • saturuje dermis kyslíkom, urýchľuje metabolické procesy medzi bunkami, ktorá ovplyvňuje pokožku len pozitívne - získava žiarivosť a rovnomerný tón;
 • má antioxidačný účinokv dôsledku prítomnosti selénu;
 • obnovuje výmenu tuku a vody vo vnútri pokožkyvďaka zinku a síre;
 • udržiava hladinu hydratácie. Treba však pripomenúť, že tepelný prostriedok nedokáže obnoviť hladinu vody a nasýtiť dehydratovanú a suchú dermis - je možné len udržať existujúcu vlhkosť vo vnútri buniek;
 • posilňuje - Vichyova tekutina aktivuje katalázu v epiteli. Tento enzým chráni bunky pred chemickými karcinogénmi. Jeho pôsobenie je spôsobené väzbou voľných foriem kyslíka s radikálmi počas ich tvorby. A to znamená, že termálna voda vytiahne nielen znečistenie, ale aj toxíny. Po 30 rokoch veku pokožka drasticky znižuje produkciu enzýmu, čo ovplyvňuje celkový tón pokožky. Oficiálne štúdie ukázali, že použitie tepelných produktov Vichy urýchľuje výrobu katalázových zlúčenín o 20% a prispieva k aktivácii ochranných funkcií kože;
 • lieči, Obnovenie optimálnej rovnováhy (inými slovami, tlmivý účinok) je možné vďaka zloženiu, ktorého kyslosť je blízka prirodzenému indikátoru - pH 6,7. Termálne vody preto liečia pokožku a obnovujú jej rovnováhu. Ochranná vrstva sa nezhroutí ani po agresívnom vystavení (kroviny, šupky a poveternostné podmienky).

štruktúra

Zloženie termálnej vody Vichy nezahŕňa parabény, vône a farbivá.Má mäkkú štruktúru a používa sa kedykoľvek počas roka. Účinné látky:

 • vápnik - podporuje regeneráciu dermis, chráni bunkové membrány pred negatívnymi účinkami prostredia;
 • železo - podieľa sa na výmene kyslíka medzi bunkami, zlepšuje pleť;
 • mangán - je prírodný antioxidant;
 • fluór - pomáha posilňovať cievy;
 • draslík - zvlhčuje, odstraňuje nadmerné opuchy, zadržiava vlhkosť vo vnútri buniek;
 • kremík - obnovuje funkciu čistenia pokožky;
 • magnézium - aktivuje regeneráciu pokožky, zjemňuje tón tváre;
 • sodík - reguluje metabolické procesy medzi vrstvami dermy, podporuje vlhkosť;
 • síra - odstraňuje toxíny, chráni epitel pred voľnými radikálmi;
 • bor - obnovuje poškodené oblasti epidermy;
 • lítium - má antiseptický účinok;
 • stroncium - eliminuje zápal, napína póry;
 • hydrokarbonátní - vlastnosti pufra;
 • amónneho - aktivuje syntézu aminokyselín kože;
 • ortofosfáty - vyživuje bunky zvnútra, energizuje.

Výhody a nevýhody

Jednou z hlavných výhod termálnych vôd Vichy je ich spôsob získavania. Kontrola kvality prebieha vo všetkých fázach. Počas extrakcie sa produkt testuje podľa šiestich mikrobiologických ukazovateľov a kontrolujú sa jeho chemické a fyzikálne vlastnosti. Aby sa zachovali všetky užitočné minerály v kompozícii a zároveň sa čistila voda do kryštalického stavu, podrobí sa mäkkej filtrácii. Potom sa tekutina naleje do hermetických nádob a dopraví sa do závodu Vichy. Tam prechádza druhou etapou: test piatich kľúčových ukazovateľov - typ, aróma, štruktúra, vodná bilancia a zloženie.

Ďalej sa testuje percentuálny pomer minerálov a prospešných solí, vďaka čomu má termálna tekutina Vichy harmonické zloženie. Zabezpečenie kvality je podporované dlhodobým zachovaním vlastností - cca 4 roky.

Viac o kvalite výrobkov Vichysa môžete dozvedieť z nasledujúceho videa.

Vichy mineralizujúca tekutina:

 • hypoalergénne;
 • žiadny zápach;
 • vhodné pre akúkoľvek pokožku;
 • bez konzervačných látok.

Vichy "Spa" je vhodný pre mastnú, normálnu, suchú a citlivú pokožku. Používa sa pri kožných ochoreniach, ako sú kuperóza, psoriatické lézie alebo alergická vyrážka. Používa sa v letnom období.

Existuje niekoľko nevýhod termálnej vody:

 • môže vysušiť pokožku - pre veľmi suchú pokožku môže mať náprava opačný účinok ako hydratácia. Ak je peeling viditeľný pri použití, potom je to jasné znamenie, že bunky kože aktívne strácajú vlhkosť;
 • kvapalinu nemožno použiť pred opaľovaním, pretože odráža slnečné lúče a zvyšuje účinok na pokožku o 20%. V tomto prípade môže dôjsť k popáleninám.

typy

Termálna voda sa líši podľa druhu. Existujú:

 • izotonické formulácie, Výrobky s týmto názvom sú čo najbližšie k rovnováhe pokožky a majú neutrálne pH. Termálna voda tohto typu je určená pre normálny a dehydratovaný typ dermis. Odstráňte zápalové procesy a vyživujte pokožku;
 • voda s vysokým obsahom selénu - najlepšie sa hodí na leto, horúce obdobie. Soľné inklúzie chránia dermis pred vysychaním, bránia menším prejavom únavy, neutralizujú vystavenie ultrafialovým lúčom a eliminujú toxíny;
 • vody s uhľovodíkmi a sodíkom - sú mineralizované zlúčeniny, ktoré obsahujú približne 17 minerálov a prospešných solí. Termálna voda je vhodná pre mastné a kožné problémy, hojí poranenia a rany, suší zápaly a aktivuje ochranné funkcie kože;
 • zlúčeniny s estermi olejov a rastlín - \ t v blízkosti ukazovateľov termálnej vody, ale nie. To je obyčajná čistená voda, umelo obohatená vitamínmi. Z komponentov samotných závisí od spôsobu aplikácie;
 • vody so slabou mineralizáciou - obsahovať minimálne množstvo látok užitočných pre pokožku.Táto termálna voda je vhodná pre veľmi suchú a citlivú pokožku, hydratuje, zmierňuje začervenanie a znižuje podráždenie.

Termálna voda akéhokoľvek druhu má svoje individuálne vlastnosti. Ako si vybrať podľa osobných kritérií:

 • ak potrebujete chrániť pokožku počas opaľovania, mali by sa uprednostniť formulácie selénu;
 • na odstránenie mastných kožných problémovje potrebné zvoliť termálnu vodu s antiseptickými a protizápalovými zložkami;
 • aby sa vysušená koža nesušila, musíte nakupovať fondy s minimálnou mineralizáciou;
 • pre mastnú pleť Najlepšie je aplikovať vysoko mineralizovanú termálnu vodu - soľné a minerálne zlúčeniny vysušia dermis a utiahnu póry;
 • na prevenciu alergických kožných reakciíje potrebné odmietnuť umelo obohatenú vodu.

Ako sa prihlásiť

Aby termálna voda Vichy účinne ukázala svoje vlastnosti, je potrebné dodržiavať jednoduchý spôsob použitia:

 1. Je hojné aplikovať prostriedky na celú tvár na masážnych líniách osoby, na t-zóne a potom na kožu okolo očí. Pred čistením a starostlivosťou o tvár je potrebné aplikovať termálnu vodu. Tiež by mala byť použitá po odstránení make-upu.
 2. Opatrne odstráňte prebytok. Po krátkom čase (5-7 minút) by mal byť prebytok odstránený suchou handričkou s jemnými pohybmi, bez otierania. Dermis potom zostane vlhký. Na vrchole sa môže aplikovať hydratačný krém, make-up základ alebo výživná nočná tekutina. Činnosť zložiek v zložení výrobkov bude posilnená látkami termálnej vody, čím sa pokožka stáva zdravšou.
 3. Urobte si masáž. Príjemné, záverečné štádium, ktoré je určené na uvoľnenie svalov tváre, takže živiny z termálnej vody prenikajú do hlbších vrstiev pokožky. Odborníci Vichy Institute odporúčajú masáž, ktorá upokojuje pokožku - pomocou technológie „pokožka na kožu“ (od dotyk k dotyku). Prax by mala byť vykonávaná so studenými rukami: musíte držať ruky krátko v studenej vode, potom ich osušiť a pohybmi pohybovať po čele a lícach - od stredu k okraju.

recenzia

Podľa recenzií to dievčatá často spomínajú Vishy "Spa" Najlepšie na mastnú pokožku. Všimnite si jednoduchý spôsob nanášania (jemný sprej) a možnosť aplikácie priamo na make-up. Je vhodné používať výrobok doma aj na cestách - výrobca ponúka na výber z dvoch objemov - 50 ml a 150 ml.

Termálny koncentrát Vichy "Eau Thermale" ako dievčatá podľa mnohých kritérií: v lete osviežuje a odstraňuje mastný lesk a v zimnom období je schopný vyživovať a zadržiavať vlhkosť. Podľa mnohých pripomienok je hlavnou výhodou tepelného produktu firmy Vichy optimálny pomer ceny a kvality. Použitie tohto nástroja sa odporúča aj na efekt rohože, elimináciu začervenania a kožných vyrážok.

Negatívne hodnotenia niekedy charakterizujú nepríjemnosti postrekovača a určitú suchosť po aplikácii mineralizovanej vody z Vichy.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky