Žlté vlasové tonikum

Žlté vlasové tonikum

Problémy so žltnutím sa objavujú takmer vo všetkých dievčatách, ktoré pravidelne farbia vlasy. Veľmi často, po zvýraznení, namiesto studenej bielej, nepríjemné žlté odtiene sa objavujú aj v popol hnedých vlasy-ženy a prírodné blondínky. Ak chcete pochopiť, ako sa vysporiadať s touto pohromou, musíte si uvedomiť, čo sa stane s vlasmi počas farbenia.

Základom každého procesu intenzívnej zmeny farby je použitie oxidačného činidla, ktorého úlohou je otvoriť váhy, preniknúť do tyče a rozpustiť prírodný pigment.

Pri farbení a odfarbení sa používa oxidačné činidlo od 1,5 do 12%. Čím vyššie percento okysličovadla (od 6%), tým viac je otvorená a fixovaná v tejto neprirodzenej polohe váhy.

Nadmerné farbenie, miešanie farieb alebo časté bieliace postupy vedú k rovnakému účinku. Preto sa jeden alebo dva šampóny a farbivá ľahko vymyjú, cez zvyšnú farbu začne ukazovať prirodzenú farbu, ktorá v mnohých prípadoch dáva žlté odtiene.

Pórovitosť vlasovej štruktúry umožňuje, aby sa na nej usadili všetky látky, napríklad najmenšie nečistoty hrdze alebo chlóru z vodovodnej vody, prachu a nečistôt. Je potrebné umývať hlavu častejšie a bežné šampóny a balzamy obsahujú vlastné účinné látky, ktoré reagujú v interakcii a dávajú neočakávané, nie vždy príjemné odtiene.

Z tých istých dôvodov je povinné tónovať bielené vlasy a zosvetliť na prameňoch. Je lepšie vyplniť poréznu štruktúru vlasov potrebným farebným odtieňom, než sa spoliehať na šancu.

Aby ste sa vyhli žltnutiu, musíte dodržiavať základné pravidlá:

  • postupujte podľa pokynov na farbenie;
  • po vyfarbení, zvýraznení, vyrovnaní keratínu, chemickej alebo biovlnnej forme, zosvetlite vlasy najskôr po dvoch týždňoch;
  • vlasy nezosvetľujte ihneď po farbení, aj keď boli použité prírodné henny a basma;
  • v prípade radikálnej zmeny farby umyte starú. Tento postup môže vykonať len odborník.

Vráťte sa k svetlejšiemu životu

Vo všetkých prípadoch nie je možné oživiť zažltnuté vlasy.Pokusy o dosiahnutie požadovaného výsledku za každú cenu vedú k vypadávaniu vlasov alebo strihaniu vlasov. Ak existuje nádej, ako sa zbaviť žltačky, musia byť ošetrené vlasy.

Existuje mnoho receptov, ktoré naše babičky a matky testovali na sebe: opláchnutie po umytí vodou s malým množstvom octu, peroxidu vodíka alebo sódy. Pridajte zelený čaj, suché biele víno alebo vodku.

Starostlivá obnova s ​​osvetlením poskytuje masky s medom, kefírom, ílom, zmiešané s citrónovou šťavou. Je však potrebné pripomenúť, že pokožka hlavy po aktívnych chemických reakciách je ponechaná bez ochrannej vrstvy a musíte byť opatrní pri používaní ostrých komponentov. Citrón nevyhnutne zmäkčuje napríklad oleje alebo glycerín.

masky

Kefír s citrónom

štruktúra: kefír (so zámerom zakryť si vlasy po celej dĺžke), trochu citrónovej šťavy a zmäkčiť jeden žĺtok.

Zložky sa miešajú do hladka a aplikujú sa na vlasy. Po pol hodine opláchnite teplou vodou (nie horúcou, pri vysokej teplote sa vločky otvoria) a opláchnite vlasy. Horenie by nemalo byť, pri prvých príznakoch okamžite opláchnite!

Med a íl

štruktúra: jedna polievková lyžica prírodného medu (môže byť roztavená) a päť polievkových lyžíc bieleho ílu.

Zložky sa jemne premiešajú, aby sa získala homogénna hmota (ako hustá kyslá smotana) a aplikujú sa na čistenie bielených vlasov alebo prameňov.Namočte pod fóliu alebo fóliu asi hodinu, opláchnite šampónom.

Ľudové recepty masiek, plákaní a odvarov môžu mať za následok zosvetlenie vlasov, alebo naopak môžu zhoršiť situáciu farbou - chémiou, jedným slovom. Test na jednom pryadke bude chrániť pred novými problémami.

Najlepšou cestou je kontaktovať špecialistu. Existujú kontraindikácie pre mnoho metód obnovy, rovnako ako farbenie, odstránenie žltosti, len odborník bude schopný presne posúdiť stav kože a vlasov, vybrať potrebné lieky a spôsob liečby.

A tu je ďalší recept na masku na zosvetlenie vlasov doma.

Odborná starostlivosť

Vývojári prípravkov na starostlivosť o vlasy ponúkajú svoje metódy boja proti žltosti - špeciálnym šampónom. Pomáhajú zničiť a nepríjemný tieň, a jemne odtieň prameňov. Navrhnuté pre rôzne štruktúry, dokonca aj pre sivé vlasy. Pôsobia jemne, šetrne, obohatené o aditíva proti lupinám. Dlho po nich, účinok tónovania nedrží, ale výsledok je.

Najosvedčenejší: Silver Shampoo od firmy LOreal Professional, Blond Explosion, Irida, BONACURE Color Save - výrobca Schwarzkopf, Šampónová antianová značka TM Lecher, Antiellow effekt - Estel a Tonic.

Pri použití tónovacieho prostriedku je potrebné pripomenúť, že neodstráni žltosť, ak sa aplikuje na špinavé vlasy so zvyškami výživných pien, lakov alebo balzamu.

8 fotografie

Podľa recenzie na fórach, Tonika 9.01 od Ametyst z RoColor vedie medzi lacné prostriedky. Účastníci diskusie dôrazne odporúčajú nepoužívať ho vo svojej čistej forme, ale miešať, aby nedošlo k preťaženiu s bežným šampónom: pre jednu časť Tonics, 2-3 diely detergentu. V niektorých prípadoch sa odporúča jednoducho zriediť vodou a použiť ako oplach. Používajte rukavice. V žiadnom prípade to nepreháňajte: namiesto studených odtieňov bielej sa javí šedá alebo jemne modrá. Udržať výsledok - po 3-4 sedeniach umývania hlavy.

Odborný komentár k balzamu tonikum.

Princíp odstránenia žltnutia z drahých značiek v mnohých prípadoch zostáva rovnaký ako princíp demokratickej Toniky. Pomer proporcií sa môže líšiť, takže pred aplikáciou na všetky vlasy stojí za to sa pokúsiť umyť tonizujúcim šampónom a vysušiť jeden prameň.

Profesionálne masky, peny, pleťové vody a balzamy pomáhajú obnoviť a zbaviť sa prameňov žltej farby. Sú ako lepiace stupnice na tyč, čo zvyšuje pevnosť vlasov a lesk. Kompozícia nezahŕňa amoniak, účinok čistenia sa dosahuje v dôsledku sily a schopností prírodných zložiek. Medzi známe produkty patria masky Essense Ultime a MARILIN, balsamová značka Estel, Wella pena, pena na farebné aktivátory a produkty na vlasy.

A teraz vám ponúkame pozerať sa na video zo slávneho stylistu-kaderníka Marka Kaufmana "Ako sa zbaviť žltých vlasov".

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky