Detská kefka na vlasy

Detská kefka na vlasy

Keď sa narodí dieťa, je na neho mnoho otázok. Jeden z hlavných - ako si vybrať dieťa hrebeň?

Vlastnosti a výhody

Každá matka sa stará o zdravie dieťaťa, vrátane vlasov a pokožky hlavy. Pri starostlivosti o vlasy dieťaťa je veľmi dôležité, aby nedošlo k poškodeniu najtenšej epidermy, nie k prenosu infekcie.

Ale česanie dieťaťa potrebuje nielen pestované vlasy. Dokonca aj trochu chmýří vyžaduje starostlivosť s hrebeňom. Nestačí teda len vlasy, ale aj masáž hlavy a stimulácia žiaroviek na rast vlasov.

Ale hrebeň je v kontakte s pokožkou dieťaťa, čo môže nepriaznivo ovplyvniť jeho zdravie, spôsobiť alergickú reakciu, preto je veľmi dôležité zvoliť si hypoalergénne materiály.

typy

Detský hrebeň, bez ohľadu na to, aký jednoduchý je tento koncept, má mnoho typov.

V prvom rade sú rozdelené podľa veku.

Od 0 do 1 roka

Mäkká hrebeňová kefa. Tieto masáže bez zubov. Vyzerajú ako kefa na oblečenie. Najčastejšie majú prirodzené štetiny. Ale môže byť vyrobený z umelých. Za týmto účelom musia byť plastové štetiny veľmi mäkké, aby nedošlo k poškodeniu epitelu. Musíte použiť tento hrebeň od narodenia, aj keď vaše dieťa je úplne plešatý. Masáž tejto kefy umožní žiarovkám otvoriť sa a stimuluje rast vlasov.

Hrebeň na odstraňovanie kôry. Tento hrebeň je nevyhnutný pre vaše dieťa, ak je jeho pokožka hlavy šupinatá. Po nanesenom oleji sa zmäknú kôry. Zuby tohto príslušenstva nie sú ostré, na koncoch majú často okrúhle hrbole, aby nedošlo k poškriabaniu hlavy náhodou.

Staršie ako jeden rok

Keď sa hlava vlasov vášho potomka trochu rozrástla a pokožka hlavy sa stala silnejšou, sada hrebeňov by sa mala zmeniť a doplniť novými modelmi. Výber typu príslušenstva je tu veľa a závisí od štruktúry a dĺžky vlasov.

Masážna kefka môže byť už so zubami alebo štetinami, v závislosti od typu vlasov, ale štetiny by mali byť tuhšie ako pri dojčenskej masáži.

 • Hrebene pre styling, ako je brasingi alebo "rybie kosti", deti nepotrebujú.
 • Pozitívny účinok masáží s ionizačnou funkciou ešte nebol preukázaný, nemajú ani klinické štúdie zamerané na použitie u detí, preto sa neodporúča používať na česanie kučier.

Frekvencia zubov hrebeňa pre deti staršie ako jeden rok je úplne iná a je lepšie mať niekoľko z nich v súprave pre dieťa. So vzácnym usporiadaním zubov je ideálny pre nie príliš dlhé kučery, s častými - pomôže rozlúštiť tipy.

Ako si vybrať

Výber hrebeň pre deti, v prvom rade stojí za to venovať pozornosť tomu, čo je vyrobené z. Zvyčajne je to drevo, plast alebo kov.

 • drevo, Je to ekologický, hypoalergénny materiál. Pri použití masáže a mušle z neho, vlasy nie sú elektrifikované, štruktúra vlasov nie je narušená, konce nie sú rozdelené. Príslušenstvo z tohto materiálu má liečivé vlastnosti, ktoré sa mierne líšia v závislosti od typu dreva.

Dubové hrebene uvoľňujú stres. Cedr, santalové drevo, jalovec majú antiseptický účinok, zmierňujú napätie, upokojujú podráždenú pokožku hlavy. Brezové hrebene zabraňujú lupinám. Ale nemali by ste si vybrať tieto doplnky leštené alebo potiahnuté farbou. Úplne strácajú svoje prospešné vlastnosti.

Tieto hrebene však majú nevýhody.

 • Po prvé, je ťažké sa o ne starať. Strom musí byť chránený pred vyschnutím, inak môže prasknúť. Môžu sa prať len v studenej vode. Horúci môže spôsobiť deformáciu. Musia byť dobre vysušené, inak sa môžu usadiť škodlivé baktérie a plesne.
 • Po druhé, je možné prepichnúť hlavu dieťaťa, alebo sa deti môžu zraniť. V prípade nesprávnej obsluhy.
 • Po tretie, tieto hrebene majú ostré zuby, ktoré môžu poškodiť pokožku hlavy.
 • plastický, Z tohto materiálu sa vyrábajú aj masáže a hrebene.

Je ľahké sa o neho starať. Umyte v teplej mydlovej vode a opláchnite. Nebojia sa agresívnych vplyvov na životné prostredie. Majte dlhú životnosť. Ale hrebene tohto typu silne elektrolytické vlasy, môžu poškodiť ich štruktúru.

 • kov, Hrebene z tohto materiálu by nemali kupovať deti. Samotný materiál kazí vlasy. A tvar tohto výrobku je vyrobený tak, aby sa dieťa mohlo zraniť.
 • Prírodné štetiny. Mäkká, skvelá voľba pre deti. Ale prirodzenosť výrobku môže spôsobiť alergie. Nepoužívajte ho ani s mastnými vlasmi. Nie je vhodný pre dievčatá s hustými kučeravými kučeravými kučerami, pretože ich jednoducho nebudú môcť hrebeňovať.
 • Umelá štetinová masážna kefa pre deti má zvyčajne hrče na konci zubov. To je hygienické, ľahko sa čistí, nespôsobuje alergie, ale elektrifikuje vlasy. Skvelá voľba pre tvrdé, nie príliš dlhé vlasy.

Ďalším výberovým kritériom je kvalita vlasov vášho dieťaťa. Je jasné, že krátke vlasy je možné česať s akýmkoľvek hrebeňom, ale pre dlhé vlasy je lepšie zvoliť vhodný vzhľad.

Pre kučeravé vlasy musíte mať dva hrebene. Prvým je hrebeň so vzácnymi zubami. On bude hrebeň na vlasy, pri zachovaní krásy kadere. Druhou je masáž, ktorá v prípade potreby pomôže trochu narovnať kučery.

Pre vzácne vlasy, ktoré nerastú dobre, vynikajúcou možnosťou by bolo kúpiť hrebeň s dvoma typmi štetín. Masáž hlavy s dvoma druhmi zubov pomôže otvoriť žiarovky, a aby vlasy rastú.

Pre dlhé, tenké, často zmätené vlasy, ideálny je špecializovaný hrebeň na rozmotávanie spleti. Ich zuby sú mäkké, rôzne na výšku, a bude ľahko upratať vlasy ráno.

Pri kúpe tohto príslušenstva pre dieťa musíte požiadať o certifikát kvality pre tieto výrobky.

Tiež nezabudnite, že dieťa sa páčilo hrebeň. Najmä začína byť dôležité roky až dva. Preto si vyberte krásne kefy na vlasy, napríklad s kreslenými postavičkami, aby sa dieťa mohlo ľahko postarať o vlasy a naučil sa to robiť sám.

Najlepšie hodnotené

Veľa spoločností, ktoré vyrábajú doplnky pre deti majú vo svojom sortimente a hrebene pre deti. Všetky výrobky týchto spoločností sú certifikované a vhodné pre dieťa od narodenia.

 • Chicco hrebeň Set Má dva atribúty: masáž s prírodnými štetinami na masáž hlavy a plastový hrebeň na čistenie kôry. Druhý typ má na konci plastové guličky, ktoré chránia pokožku hlavy pred zranením. Vyrobené v modrej a ružovej farbe. Cena asi 700 rubľov.
 • Nuk set - podobné predchádzajúcej vzorke. Má žlté, zelené, červené a modré farby. Cena asi 400 rubľov.
 • Lacnejší ekvivalent predchádzajúcich súborov - Šťastné dieťa, Zaujímavý dizajn, ktorý zdobí hrebene, osloví matku aj dieťa. Cena 200 rub.
 • Baby nova Je to tiež sada dvoch hrebeňov. Štetiny na kefke sú umelé a hrebeň nemá na koncoch zubov ochranné gule, ale sú zaoblené, čo je tiež úplne bezpečné. Ale na predaj sú aj jednotlivé hrebene tohto výrobcu s prírodnými štetinami. Cena 250 rub.
 • Zaujímavý súbor Kurnosiki, hrebene vyrobené vo forme zvierat. Budú zase česanie do herného prvku. Materiály sú tu rovnaké ako v predchádzajúcom odseku. Cena 150 rubľov.
 • Hrebeň Winx od Vitka Populárne s princeznami. Zaujímavý dizajn osloví dievčatá a ionizátor zabudovaný do hrebeňa udrží vaše vlasy zdravé. Účinnosť tohto zariadenia však nie je úplne pochopená. Zvážte, či si ho kúpiť pre vaše dieťa. Cena 1300 rubľov.
 • Faberlic - Toto je ďalší hrebeň pre mierne vyrastenú princeznú. Vyrobené v ružovej farbe, zuby pripomínajú kučery a majú dúhovú farbu.Hrebeň je vybavený zrkadlom a bezpochyby sa vám to bude páčiť. Cena 230 rubľov.

recenzia

Recenzie o kefkách na vlasy a ich používaní pre deti sú veľmi odlišné. Niektorí ľudia ako umelé štetiny viac, to hrebene lepšie, niektoré pre prírodný produkt. Ale všetci súhlasia s tým, že hlavná vec je, že hrebeň by mal mať dieťa ako dieťa a nemal by ho negatívne ovplyvňovať.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky