Kokosový olej na strie počas tehotenstva

Kokosový olej na strie počas tehotenstva

Tehotenstvo je dôležitou udalosťou v živote každej ženy. V tomto období dochádza k veľkým zmenám, a to vnútorným aj vonkajším. Meniace sa návyky, chute. Bohužiaľ, takáto priaznivá udalosť môže byť zatienená striemi na tele. Môžu sa vyskytnúť na hrudi, bruchu, v niektorých prípadoch aj na bokoch a zadku. Prečo sa to deje?

Príčiny

Existuje niekoľko dôvodov pre tento druh problémov, a to:

  • hormonálne zmeny vyskytujúce sa v tele budúcej matky kvôli plodu, ktorý sa aktívne vyvíja. V tomto okamihu pokožka takmer nevytvára kolagén, čo ho robí veľmi suchým;
  • dedičnosť, ktorá nie je kontrolovaná lekárskymi alebo kozmetickými výrobkami;
  • rýchly nekontrolovaný prírastok hmotnosti, čo vedie k natiahnutiu kožených poťahov.

Aby sa predišlo takémuto osudu, počas tehotenstva sa odporúča používať rôzne kozmetické prípravky, najmä kokosový olej. Podľa lekárov je obohatený o rôzne absorpčné a aminokyselinové zložky, ktoré obnovujú pokožku.

Pozrite sa na tento produkt.

Čo je kokosový olej?

To je úplne prírodný produkt, ktorý nepoškodzuje vás a vaše budúce dieťa. Koniec koncov, je vyrobený bez použitia ďalších vonných látok, príchutí alebo akýchkoľvek chemických umelých prísad. Získava sa z buničiny z kokosu alebo z jeho jadier. Má preto veľmi jemný, príjemný dotyk, hustú textúru, krémový odtieň a samozrejme úžasnú arómu.

Kokosový olej je veľmi účinný proti striám počas tehotenstva, pričom nespôsobuje alergie ani žiadnu inú negatívnu reakciu na kozmetický výrobok. Tento nástroj je možné aplikovať dvoma spôsobmi: externe a ako potravinárska prísada.

Medzi hlavné výhody kokosového oleja, odborníci rozlišujú schopnosť preniknúť do hlbších vrstiev kože, kde sa vyskytujú medzery, a v dôsledku toho jazvy a zabrániť ich výskytu. To tiež prispieva k napínaniu kože, ako mnohí spotrebitelia písať do svojich recenzií.

štruktúra

Liek obsahuje nasledujúce pomocné látky: \ t

  1. Kyselina laurová poskytuje produktu antiseptické a antibakteriálne vlastnosti.
  2. Kyselina hyalurónová - hydratačný. S jeho pomocou sú bunky nasýtené ďalšou vlhkosťou v epiderme.
  3. Triglyceridy sú mastné kyseliny. S ich pomocou sa aktívne zložky absorbujú oveľa lepšie a rýchlejšie.
  4. Rôzne kyseliny, ako je arachidónová, linolová, kaproická a mnohé ďalšie. Majú priaznivý vplyv na naše telo.

Je to použitie takého zloženia, ktoré pomôže tehotnej žene chrániť jej telo pred strie a udržať jej napnutú a elastickú pokožku.

Dnes existuje široká škála takýchto výrobkov. Ako si vybrať správne a nie dostať na falošný?

Správna voľba

Je známe, že výrobok s nízkou kvalitou neprinesie úžitok nášmu telu. Falšovaný výrobok môže poškodiť dve naraz - matku a nenarodené dieťa. Preto odborníci neodporúčajú nákup kokosového oleja na trhoch alebo v obchodoch bez toho, aby sa oboznámili s jeho etiketou.

Na kvalitnom kokosovom oleji musí byť jeden z nápisov - „Bio“ alebo „Organic“. To znamená, že kokosové orechy sa pestovali v prirodzenom prostredí bez chemikálií alebo pesticídov.

Vysoko kvalitný olej pri teplote pod 25 stupňov by mal zmeniť jeho konzistenciu, to znamená, že by mal stvrdnúť.

Spotrebitelia vo svojich posudkoch píšu o veľmi kvalitných ekologických produktoch, ktoré vyrába Thajsko alebo Dominikánska republika. Môže to byť akákoľvek iná krajina, ale hlavným ukazovateľom je: kokosové orechy v ňom by mali rásť a dozrieť v prirodzenom prostredí.

Predtým, ako aplikujete produkt na problémové oblasti pokožky, by ste ho mali vyskúšať na alergie alebo podráždenie. To možno vykonať nasledovne: naneste malú vrstvu krému na zápästie alebo na kožu lakťa. Ak sa za pol hodiny necítite nepríjemné pocity v tejto oblasti alebo nie sú žiadne stopy sčervenania, potom ju môžete bezpečne aplikovať na problémové oblasti kože. Dermatológovia odporúčajú pre začiatočníkov používať olej proti striím v malých množstvách.

Ako používať?

Tento výrobok sa musí aplikovať veľmi opatrne a kompetentne. Tento liek môže byť použitý v druhom trimestri, potom je to, že dieťa začne aktívne rásť, a strie sa môžu objaviť na tele budúcej matky.

Dermatológovia odporúčajú aplikovať kokosový olej na čistú, suchú pokožku v noci každý deň. Vo väčšine prípadov sa vyskytujú problémy v hrudníku, bruchu a bokoch. Preto sa odporúča aplikovať olej do týchto oblastí ľahkým, masážnym pohybom. Takéto konanie by malo byť pravidelné, inak nedosiahnete úspech v jeho aplikácii.

Po nanesení oleja na telo vytvára neviditeľný tenký film, ktorý si zachováva vlhkosť a zároveň robí našu pokožku jemnou a vláčnou. Spotrebitelia uvádzajú, že vzhľadom na svoje prirodzené zloženie nespôsobuje žiadne nežiaduce reakcie z kože, s výnimkou zriedkavých prípadov alergie, ktoré sa prejavujú vo forme sčervenenia a podráždenia. Našťastie sa to však stáva veľmi zriedkavo: podľa štatistík je to jeden prípad zo sto.

Ak nechcete riskovať, potom môžete použiť tento liek nie v jeho čistej forme, ale zriedený, stačí pridať niekoľko kvapiek, povedzme, olivový olej alebo rozmarín alebo levanduľový éterický olej a urobiť nádherné vody s jemnou arómou.

Tento nástroj získal vďaka svojej vysokej kvalite príjemnú spätnú väzbu od svojich používateľov. Takže sa nemusíte starať o problémovú kožu, ale radšej si vychutnajte svoju magickú pozíciu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky