Aká je najlepšia manikúra: hardvér alebo hrany?

Aká je najlepšia manikúra: hardvér alebo hrany?

Manikúra - najobľúbenejšia kozmetická procedúra. Vďaka nej môžete v krátkom čase dať nechtom dobre upravený a zdravý vzhľad. K dnešnému dňu existuje mnoho techník na vykonávanie manikúry a každá z možností má výhody aj nevýhody. Mnohé ženy sa však zaujímajú o to, čo je najlepšia manikúra: hardvér alebo hrany, pretože oba tieto typy sú najobľúbenejšie.

Hlavné typy

Dnes existuje niekoľko typov manikúry, ktorá umožňuje ženám vybrať si najlepšiu možnosť pre seba. Najbežnejší je klasický typ. Často je tento typ manikúry nazývaný hranami, pretože kožička je odstránená pomocou špeciálnych nástrojov. Predtým by sa ruky mali umiestniť do kúpeľa s horúcou vodou tak, aby pokožka mierne zjemnila.

Vďaka tomuto strihu je kutikula oveľa jednoduchšia a nechty nemôžu byť zranené. Na vytvorenie požadovaného tvaru sa používajú špeciálne nožnice a na dokončenie postupu sa použije pilník na nechty.

Stojí za zmienku, že dĺžka nechtov by mala byť rovnaká na oboch rukách.

Nemenej obľúbenou možnosťou je európska manikúra. V porovnaní s predchádzajúcim názorom je táto metóda bezpečnejšia. Dôvodom je skutočnosť, že počas vykonávania postupu nie je potrebné odstraňovať pokožku.

V poslednej dobe je americký vzhľad veľmi populárny. Táto možnosť nie je príliš odlišná od klasickej metódy, ale má svoje vlastné charakteristické vlastnosti. Počas vykonávania oválneho tvaru nechta. Na zdobenie nechtov sa používa výlučne monofónna kompozícia, hlavne krémová farba.

Jedinečný pohľad je hardvérová manikúra. Proces spracovania dosky netrvá veľa času a na vykonávanie špeciálneho zariadenia s rôznymi tryskami sa používa.

rysy

technické vybavenie

Vzhľadom k tomu, hardware a trim manikúra sú najobľúbenejšie možnosti, musíte sa zoznámiť s hlavnými funkciami každého typu, porovnať ich výhody a nevýhody.

Stojí za zmienku, že obidva postupy sa vykonávajú ako v stenách kabíny, tak aj doma.

Čo sa týka hardvérovej manikúry, je to jeden z typov európskeho smerovania. Na vykonanie procedúry sa používa malé zariadenie. Rotujúce prvky dopĺňajú dýzy na brúsenie dosky, vďaka čomu prebieha celý proces. Pomocou zariadenia na neošetrenú manikúru sa kožička odstráni, ale koža, ktorá sa nachádza okolo nechta, sa nepoškodí.

Zvláštnosťou tejto možnosti je, že špeciálne kvapaliny sa nepoužívajú na spracovanie platne, ako sa to deje počas používania iných typov.

Majstri odporúčajú nevykonávať takúto manikúru doma, najmä pri absencii špeciálnych zručností. Je to spôsobené tým, že existuje vysoké riziko poškodenia povrchu dosky.

Stojí za zmienku, že hardvérový postup sa najčastejšie používa v prítomnosti poškodeného povrchu nechta. Tento typ je ideálny pre majiteľov tenkej kože. Spracovateľské zariadenie sa používa v tesnej blízkosti nádob.

Treba poznamenať, že pomocou takéhoto zariadenia je možné vyrábať rôzne možnosti spracovania. Zariadenie sa používa na leštenie, odstraňovanie kalenej kože, brúsenie. Toto je rozdiel medzi hardvérovou metódou.Ak vezmeme do úvahy orezaný pohľad, potom v porovnaní s touto metódou nie je tak funkčný.

Ďalšou výhodou je, že postup nie je traumatický. Dokonca aj v tesnej blízkosti ciev je minimálne riziko, že sa pokožka počas zákroku poraní. V podstate sa takéto rozpaky vyskytujú v neprítomnosti skúseností od majstra.

Navyše hardvérová metóda má dlhodobý účinok. Kvôli absencii zranení a drobných poranení pokožka nerastie príliš intenzívne. Preto majstri odporúčajú používať hardvérovú metódu raz za 2 týždne. Ak je účinok pretrvávajúci, postup sa môže opakovať ešte menej často.

Pokiaľ ide o nedostatky, stojí za to zdôrazniť náklady. V porovnaní s inými typmi je cena služby pomerne vysoká. Ale v tomto prípade závisí výber iba na preferenciách klienta.

Často počas práce bezohľadní remeselníci zle zvládnuť nástroje. To platí pre všetky druhy manikúry. Tento problém nevynechal hardvérovú metódu. Preto, keď prídete do salónu, mali by ste venovať pozornosť čistote pracovného povrchu, sterilite všetkých nástrojov a malým kozmetickým doplnkom, ktoré sa používajú v procese.

zdobené

Ak sa hardvérová metóda nazýva "suchá", potom spôsob opracovania je úplný opak. Ako je uvedené vyššie, v tomto procese je potrebné vykonať zmäkčenie pokožky. Na tieto účely sa používajú špeciálne riešenia, ktoré sa s úlohou rýchlo vyrovnávajú. Po zmäkčení kutikuly sa používajú pinzety na spracovanie. Nástroj tlačí nadbytočné plochy a potom ich odstráni.

V porovnaní s predchádzajúcim názorom je táto technika zložitejšia. To je vysvetlené tým, že v tomto procese existuje vysoké riziko poškodenia pokožky. Nanešťastie existujú prípady, keď infekcia preniká cez telo cez otvorené rany. Preto by mali byť nástroje, s ktorými master pracuje, dôkladne spracované.

Zvláštnosťou klasickej manikúry je, že postup sa musí pravidelne opakovať. Majstri odporúčajú robiť to raz týždenne. V podstate by táto metóda mala byť adresovaná tým ľuďom, ktorí majú hrubú a veľkú kožičku.

Stojí za to zvážiť, že v tesnej blízkosti kapilár pomocou tohto spôsobu liečby sa neodporúča. Ten istý moment sa týka majiteľov jemnej kože.

Obrazová manikúra ako aj iné typy má svoje výhody a nevýhody. Hlavnou výhodou tohto typu je rýchlosť vykonávania. Nie je potrebné tráviť veľa času na spracovanie platní, pretože na prácu sa používa mnoho rôznych nástrojov. Rýchlo dajte klinec dĺžku, môžete použiť bežný pilník na nechty.

Na spracovanie sa často používajú špeciálne vyžínače. S ich pomocou dochádza k rýchlemu a presnému odstráneniu pokožky. Treba poznamenať, že manikúra s hranami je ideálnym riešením pre zanedbaný stav nechtov. Tento typ by mal byť vybraný a majitelia hrubej kože.

Mnoho majstrov odporúča použiť túto techniku ​​na odstránenie otrepov. Vzhľadom k tomu, že nožnice je strihajú v samotnom koreni, nevedie to k ďalšiemu poškodeniu kože.

Ako je uvedené vyššie, hlavnou nevýhodou tohto typu je riziko zranenia. Problém sa zhoršuje v prípade, keď majster zle ovláda nástroje po odchode zákazníkov. Čistenie príslušenstva na prácu prebieha v podstate v niekoľkých fázach.

Keď prídete do salónu, neváhajte sa opýtať, ako sú nástroje spracované. Treba si uvedomiť, že vaša bezpečnosť na ňom priamo závisí. Venujte pozornosť prítomnosti špeciálnych čistiacich zariadení v kabíne. Ak si všimnete, že príslušenstvo nie je v najlepšom stave, mali by ste vyhľadať inú inštitúciu.

Kombinované zobrazenie

Okrem vyššie uvedených metód existuje aj iný univerzálny typ manikúry - kombinovaný.Z názvu je zrejmé, že táto metóda kombinuje niekoľko technológií. Na vykonávanie manikúry sa najčastejšie používa hardvérové ​​spracovanie súčasne s mechanickými manipuláciami. Kombinácia takýchto metód umožňuje dosiahnuť maximálny výsledok.

Táto možnosť sa výrazne odlišuje od jednotlivých metód. Počas magisterského štúdia sa zohľadňujú zvláštnosti kože a klientovej dosky a na tomto základe vyberá nástroje a schému práce. Kombinovaná metóda je bezbolestná a bezpečná.

Čo si vybrať?

Rozdiel medzi hardvérovými a trimovacími metódami je pomerne významný vzhľadom na všetky vyššie uvedené skutočnosti. Stojí za zmienku, že tieto techniky sa používajú nielen na vytvorenie manikúry. K dispozícii je klasická aj hardvérová pedikúra, takže na základe problémov si môžete vybrať najvhodnejšiu metódu pre seba.

Napríklad klasická pedikúra sa neodporúča v prítomnosti chorôb nôh. Naparovanie nie je povolené pre kŕčové žily a trombózu. Ľudia, ktorí trpia cukrovkou, sa tiež musia vzdať tohto postupu. Tento moment sa vzťahuje na pedikúru a manikúru.

Tí, ktorí sa starajú o svoje zdravie, by sa mali obrátiť na hardvérovú metódu. Pri tejto technike sa nevyskytujú kožné rany. Treba poznamenať, že aj pri absencii dôkladnej dezinfekcie je riziko preniknutia infekcie minimalizované.

Súbory, ktoré sa používajú na klasickú manikúru, sa ťažko sterilizujú. Ani pri starostlivom spracovaní na dokončenie čistenia nie je možné.

Pri výbere vhodného typu hodnotenia pomôžu tým ľuďom, ktorí už tieto dve metódy riešili. V podstate väčšina volí hardvérové ​​zobrazenie, pretože je bezpečnejšie. Ale tí, pre ktorých sa náklady na postup zdajú byť príliš vysoké, dávajú prednosť upravenej verzii.

Podrobnosti o hardvérovej manikúre nájdete v nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky