Ručný vosk

Ručný vosk

Kozmetika používaná na každodennú starostlivosť o pokožku je známa už dlhú dobu. Je pozoruhodné, že v našej dobe sa čoraz viac ponúkajú rôzne syntetické analógy, ktoré priťahujú svojou dostupnosťou a vysokou účinnosťou. S prírodnými zložkami a zložením sa však stáva čoraz obľúbenejším.

Napríklad výhody včelieho vosku na kožu rúk hovoria aj odborníci v oblasti medicíny. Nie je nič prekvapujúce v tom, že môžete vidieť rôzne krémy a masti s obsahom na pultoch obchodov a so silnou túžbou môžete urobiť prírodnú kozmetiku aj doma.

Vlastnosti a jedinečné vlastnosti

Každý z nás od detstva vie, čo je med a odkiaľ pochádza. Ale málo ľudí si myslí, že vosk, aj keď táto látka je tiež veľmi unikátne v prírode a, ako sa ukázalo, môže byť veľmi užitočné pre naše telo.

Vosk, ako aj med, vyrábajú výlučne mladé včely, ktorých vek nedosiahol 15 dní. Živí sa peľom a produkty ich spracovania spolu so špeciálnymi enzýmami vstupujú do špeciálnych žliaz na bruchu, kde sa z nich neskôr vytvára drobivý vosk. Je to enzýmy mladých včiel, ktoré robia túto látku pre nás tak jedinečnou.

Okrem toho studený koncentrát takejto látky alebo prírodný ručný vosk v kréme má príjemnú textúru a vôňu. Zvyčajne má ľahkú kvetinovú vôňu, má mierne bledožltý odtieň. Môžete tiež nájsť zelený vosk, čo naznačuje vysoký obsah propolisu v ňom.

štruktúra

Ak hovoríme o výhodách vosku pre našu pokožku, potom by ste mali venovať pozornosť zloženiu tejto látky. Je to jeho jedinečnosť, ktorá určuje takúto nezvyčajnú účinnosť. Zahŕňa asi 50 rôznych biologicky aktívnych látok, ktoré nemajú analógy a sú v skutočnosti nevyhnutné. Samozrejme, neuvádzame ich všetky. Hlavné zložky však možno zaznamenať:

 • Približne 75% môže byť esterov. Tieto látky zabezpečujú čistenie horných vrstiev dermis vďaka svojej špeciálnej atómovej štruktúre a sú tiež dobrým vodičom pre ostatné zložky. To je dôvod, prečo je vosk dobrým kozmetickým základom, ktorý zvyšuje účinnosť akéhokoľvek zvlhčujúceho alebo výživného činidla;
 • Mastné kyseliny, z ktorých väčšina je unikátna. Tieto látky dodávajú pokožke výživu a tiež aktivujú niektoré procesy regenerácie biologického tkaniva. Preto je včelí vosk často predpisovaný pre ekzémy, popáleniny a niektoré ďalšie poškodenia dermis;
 • uhľovodíkov zabezpečenie vlhkosti a výživy tkanív, ich zmäkčenie;
 • Okrem toho zloženie vosku tiež obsahuje zložky, ktoré majú na tele baktericídne, všeobecné čistenie a upokojujúci účinok.

Kedy a ako podať žiadosť

V medicíne a kozmetológii sa včelí vosk používa oveľa častejšie, než by sa dalo myslieť. Považuje sa za možno najobľúbenejšiu prírodnú zložku na výrobu kozmetiky a bylinných prípravkov.

Dokonca aj bežný krém s voskom na pokožku rúk možno použiť na rôzne zápalové a iné patologické procesy:

 • Plesňové lézie kože zápästia, dlaní, rúk, prstov a medzizubných priestorov;
 • Dermatitída alergického aj hormonálneho pôvodu;
 • Predchádzať psoriáze a odstraňovať ju;
 • Ekzém alebo Vitiligo;
 • Vzhľad kŕčových žíl v rukách;

Čistý vosk môže byť najčastejšie použitý ako ďalšia zložka, ktorá zlepšuje priepustnosť iných, závažnejších liekov. Niekedy slúži aj ako základ pre masku alebo komprimáciu. Ak však hovoríme o kozmetickej starostlivosti o pokožku rúk, potom v tomto prípade je vosk sám o sebe veľmi účinným prostriedkom:

 • Obnovuje a udržiava normálnu rovnováhu vody a soli a tuku. Vďaka tomu je možné aplikovať také činidlá pre akýkoľvek typ pokožky;
 • Rýchle hojenie mikrotrhlín a akékoľvek iné, nie príliš hlboké poškodenie dermis;
 • Zjemňuje pokožku na prstochzabraňuje vzniku otrepov, vyhladzuje povrch pokožky;
 • posilňuje nechtová platňa a zlepšuje jej rast;
 • odstraňuje zápal a zmäkčuje ich prejavy vo forme svrbenia, lúpania, začervenania;
 • vyživuje a hydratuje.

Najčastejšie, použitie vosku na ruky s pridaním účinných látok, v závislosti na tom, aký druh účinku, ktorý potrebujete. Voskovacie produkty môžu byť najčastejšie obohatené o prvky ako:

 • panthenol;
 • Vitamíny skupiny E, A, B, C;
 • Prírodné oleje a výťažky.

Panthenol s voskom je vhodnejší, ak potrebujete liečiť ranu alebo praskliny, zatiaľ čo oleje a vitamíny zlepšujú výživu, hydratáciu a čistenie všetkých vrstiev pokožky rúk. Jednou z dôležitých výhod takýchto kozmetických výrobkov je, že v skutočnosti nespôsobujú žiadne nežiaduce reakcie alebo alergické procesy, a preto nemajú žiadne kontraindikácie.

Obľúbení výrobcovia

Doteraz mnoho výrobcov kozmetiky venovalo pozornosť voskom ako ideálnemu základu pre krémy na ruky. Bohužiaľ, mnoho značkových spoločností stráca zo zreteľa originálne prírodné zložky, preferujúc čistú syntetiku. Napriek tomu existuje dosť spoľahlivých výrobcov, ktorých produkty by ste mali venovať pozornosť.

Napríklad krém na ruky s voskom z DNC Je to veľmi populárne. Tento krémový koncentrát je vhodný najmä pre normálnu a suchú pokožku, pretože má veľmi výrazný výživný účinok. Kompozícia okrem samotného včelieho vosku obsahuje veľké množstvo prírodných olejov, esterov, vitamínov skupiny E.

Pozitívny účinok je zaznamenaný po 5-7 prvých použitiach. Koža rúk sa stáva hladšia, hodvábna, čistá, dostane jemnú zamatovú štruktúru.

Ďalší populárny výrobca, ktorý dostáva pozitívne recenzie - "Červená čiara". Zvlášť pozoruhodné Krém "Full Care", ktorej hlavnú časť tvorí vitamín E a včelí vosk. Na rozdiel od predchádzajúceho lieku z DNC to nie je koncentrát. Inými slovami, kompozícia obsahuje vodu, ktorá poskytuje dodatočnú vlhkosť.

Takýto nástroj môže vďaka svojej dostupnej cene nahradiť dva krémy - pre hydratáciu a pre výživu, čo predstavuje ideálnu kombináciu týchto vlastností.

Ako variť sami

Jedinečnosť vosku ako prostriedku na starostlivosť o pokožku rúk je tiež v jeho dostupnosti. Na každom neďalekom trhu, môžete ľahko nájsť prírodný včelí produkt, s ktorým si môžete urobiť domáci krém, ktorý nie je horšia v jeho účinnosti na výrobok z obchodu. Recept na výrobu takého nástroja je veľmi jednoduchý. Budete potrebovať:

 • 2 diely akéhokoľvek prírodného oleja. Najčastejšie sa používa normálna oliva, ale môžete si vziať broskyňu, ľan alebo dokonca ricín. Hlavná vec je, že všetky komponenty sú čisté, čerstvé a vysokej kvality;
 • 1 diel akéhokoľvek kozmetického oleja. Kokos sa odporúča, ale môže sa nahradiť aj jojobou alebo arganom;
 • 1 diel včelího vosku. Môžete si vziať aj propolisový vosk;
 • Vitamín E. Kapsuly alebo ampulky je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni. 200 mg domácej krému bude potrebovať približne 5-6 ampuliek;
 • Na ochutenie si vezmite čokoľvek. éterický olej.

Všetky zložky sa miešajú a zahrieva 20 minút vo vodnom kúpeli pri teplote asi 60 ° C. Horúci krém sa naleje do nádob, ochladí a uloží do chladničky.

Na nasledujúcom videu nájdete recept na výrobu krémov na ruky na báze vosku.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky