Je možné umyť si tvár mydlom?

Je možné umyť si tvár mydlom?

Domáce mydlo používajú ženy v domácnosti nielen na boj proti škvrnám alebo dezinfekcii priestorov. Niektoré ženy pevne veria, že tento nástroj je ideálny pre čistenie pokožky pred nadmerným mastným leskom, akné a akné. Ale takéto použitie mydla je dosť kontroverzná otázka. Môžem tento nástroj použiť na očistenie pokožky, naučíte sa z tohto článku.

Na nasledujúcom videu sa dozviete viac o pracom mydle.

štruktúra

Použitie mydla na kozmetické účely - to je naozaj kontroverzná otázka. Niekto pochybuje aspoň o niektorých účinkoch tohto výrobku a vzťahuje sa na zvyšky našej sovietskej minulosti, keď normálna kozmetika bola nedostatočná a niekto ju naopak považuje za veľmi užitočnú. Aby ste pochopili, kto bude mať prospech z používania mydla na prádlo, musíte sa oboznámiť s jeho zložením.

Prvý dojem môže byť urobený jednoducho čuchaním. Ostrá vôňa desí veľa dievčat, ktoré sa rozhodnú použiť. Ďalšia vec, ktorá desí dievčatá - príbehy, že tento produkt je pripravený z "mŕtvych psov". Toto je časť pravdy. V skutočnosti, na prípravu mydla používaných tukov živočíšnej výroby.

Okrem toho, zloženie mydla samozrejme zahŕňa chlorid vápenatý.

Táto zložka v kompozícii je pomerne veľa, čo robí výrobok škodlivým pre pokožku v suchej prírode. Nástroj zároveň funguje ako prirodzené antiseptikum. Je veľmi užitočná pre epidermy náchylné na tuk.

Okrem iných zložiek je zloženie mydla pre domácnosť tiež sóda s glycerínom. Vďaka tomu je výrobok vhodný na ošetrenie rôznych popálenín a rán. Je teda vhodný aj na boj proti akné a malému začervenaniu.

Kto premýšľal, že požiada o tvár?

Dievčatá a ženy počas Sovietskeho zväzu začali umývať tvár mydlom. V tejto dobe, veľa starostlivosti kozmetika nebola jednoducho k dispozícii pre mnoho, takže sa snažili nahradiť ho všetkými dostupnými produktmi. Na boj proti mastnej pleti, akné a akné sa objavilo jednoduché umývanie pokožky mydlom. Aj keď zápach bol nepríjemný, kvôli tomu mu dievčatá nevenovali pozornosť.

Potom bola zabudnutá tradícia. Teraz milovníci prírodnej kozmetiky si všimli mydlo, pretože tento výrobok nemá žiadne chemické prísady a všetky druhy škodlivých zložiek. Takže ak máte záujem o bezpečnú osobnú starostlivosť, potom oceníte aj tieto prírodné prostriedky osobnej starostlivosti.

Prínos a škoda

Spočiatku dievčatá považovali tento liek za všeliek na všetky problémy. Používa sa proti mastnej pleti a spomaľuje starnutie. V praxi však tento nástroj tak dobre neovplyvňuje všetky typy pleti.

Takže je mylné veriť, že mydlo pomáha zbaviť sa problémov, ktoré sa u nás objavujú s vekom. Ako prax ukazuje, výrobok nepomáha vráskam, ale skôr prispieva k ich vzhľadu na tvári, pretože koža je vysušená a dotiahnutá.

Vlastnosti pracieho mydla však pomáhajú majiteľom mastných epidermis. Faktom je, že mycie mydlo vytvára na povrchu kože negatívne alkalické prostredie. V ňom baktérie nemôžu prežiť.

To poskytuje pomerne hlboké čistenie, s výsledkom, že nové akné alebo čierne bodky sa neobjaví na tvári.

Takže tento nástroj je užitočný pre aktívne čistenie pokožky a od nečistôt nahromadených na tvári počas dňa a od akné a čiernych škvŕn, ktoré sa môžu objaviť v dôsledku upchatých pórov.A to už zasychá už jestvujúce, po čom sa dajú jednoducho vytlačiť, bez toho, aby to poškodilo tvár.

Mydlo na pranie teda funguje rovnako ako obvyklá antibakteriálna látka, to znamená, že aktívne čistí tvár a bojuje s baktériami. Ale v antibakteriálnom produkte obsahuje povrchovo aktívne látky, ktoré sa tiež nazývajú tenzidy, ako aj sulfáty. Tieto zložky vám môžu uškodiť, pretože ničia štruktúru našej pokožky.

Preto je tento druh mydla oveľa užitočnejší ako antibakteriálne. Odporúča sa aplikovať ho len na čistenie pokožky, ale nie na „zachovanie“ pokožky a boj proti vráskam.

Čo je vhodné?

Iba pre to, aby produkt fungoval, musíte si vybrať kvalitného výrobcu, ktorého výrobky sú vyrábané podľa sovietskych noriem. Príklad takéhoto výrobcu - "Spring". Ale ak nenájdete značku výrobku na policiach, potom sa pozorne pozrite na kompozíciu.

Moderné mydlo ako „Duru“ pre starostlivosť o pleť nebude fungovať. Takýto nástroj vám naopak môže spôsobiť alergickú reakciu, svrbenie alebo len vysušenie pokožky.

Spôsob použitia

Najzaujímavejšou otázkou je použitie nástroja. Pre starostlivosť o pleť to bude stačiť len na pravidelné umývanie tváre mydlom. Ale môžete ísť iným spôsobom. Napríklad čistiť doma peelingom alebo aplikovať mydlovú masku na pokožku.

  • Ak chcete umývať pokožku, aby zostala čistá, musíte pravidelne, V tomto prípade môže akné naozaj odísť. Koniec koncov, mydlo môže rozložiť tuky a voľné upchaté póry pred nečistotami. Koža sa tak stáva čistejšou a činnosť mazových žliaz je normalizovaná.
  • Rovnaký princíp sa vykonáva a domáci peeling. Akné a akné môžu byť ľahko vytlačené von. Na rozdiel od jednoduchého vytláčania, v tomto prípade nepoškodzujete steny folikulu. A infekcia sa ďalej nerozšíri. Po takomto očistení nebudú na koži žiadne akné a škaredé jazvy.
  • Pre takéto čistenie, akné je najlepšie zaobchádzať bodovo. Takže nechcete vysušiť hlavnú časť tváre. Preto pokožka zostane zdravá. Ale ak je veľa akné, a koža, všeobecne, je mastný, potom výrobok možno použiť na celej tvári. Po takomto očistení sa epidermis najlepšie zvlhčí. Na tento účel bude vhodný dobrý výživný krém, vysoko kvalitné oleje alebo produkt na starostlivosť o detskú pokožku.
  • Výrobok možno použiť aj na aktívne bielenie kože. Samozrejme, samotné mydlo nebude stačiť. Ale v kombinácii s inými produktmi udinovye to pomôže zbaviť sa vekových škvŕn alebo ich aspoň znížiť.
  • Môžete tiež vyskúšať špeciálnu masku založenú na tomto nástroji. K tomu budete musieť trieť nastrúhané mydlo a zohrejte ho vo vodnom kúpeli. V procese ohrevu by sa mala objaviť malá pena. Potom musíte do zmesi jemne zaviesť lyžičku jedlej sódy a zmiešať tak, aby sa konzistencia stala úplne homogénnou. Táto maska ​​sa aplikuje na tvár tridsať minút a potom sa zmyje teplou vodou.
  • Na starostlivosť o pleť môžete použiť aj kompozíciu na báze mydla, zmiešanú so soľou. Najlepšie je vziať na tento účel morskú soľ. Maska je pripravená podľa rovnakého receptu ako v predchádzajúcom prípade.
  • Ďalším zaujímavým a účinným receptom je zmes základov s cibuľovou šťavou. Na takúto masku budete musieť zmiešať lyžicu rozpusteného mydla s lyžičkou čerstvej šťavy z jednej cibule. Výsledná zmes sa aplikuje na tvár iba desať minút. Po tom, bude osoba určite potrebovať nielen umývať, ale aj utierať s kockami ľadu.

Všetky tieto masky sú považované za veľmi účinné pre dievčatá s tučným epidermis.

Robiť ich nie je často, ale pravidelne. Po mesiaci týchto postupov okamžite zistíte, že sa stav Vašej pokožky výrazne zlepšil.

recenzia

Ak stále pochybujete o účinnosti tohto produktu, môžete si prečítať recenzie. Dievčatá k tomu vyjadrujú rôzne názory. Ale ak sa nebojí príbehov, ktoré mydlo vyrába z túlavých mačiek a psov, potom si všimnete, že mnohí ľudia tento nástroj naozaj oceňujú.

Niektoré dievčatá ich ticho nahrádzajú všetkými produktmi starostlivosti o tvár a telo. Ak vaša pokožka nie je náchylná k suchu, potom môžete dobre nasledovať ich príklad. V opačnom prípade poškodíte vaše telo a epidermu len zhoršíte. Vo všeobecnosti výrobok dokonale dezinfikuje, robí pokožku menej mastnou a vysušuje pupienky a malé vyrážky.

Pracie mydlo na rozdiel od kozmetických výrobkov naozaj funguje. To je prírodný produkt, ktorý nepoškodzuje pokožku a pomáha pri starostlivosti o pleť nie je horšia ako drahé toniká a prostriedky na umývanie a boj proti akné.

Ale stále väčšina z tých, ktorí používajú mydlo na pranie bielizne, súhlasí s tým, že to nestojí za to, aby to robili pravidelne.

Najlepšie je umyť si tvár z času na čas, aby nedošlo k poškodeniu kože. Po tomto praní je tiež žiaduce, aby pokožka mala plnú hydratáciu a výživu. Na tento účel sa používajú rôzne krémy, oleje alebo dokonca prírodné produkty. Ako posledne menovaný možno použiť krájanú uhorku alebo olivový olej.

Napriek množstvu moderných produktov starostlivosti o pleť je mydlo na prádlo stále dobrou alternatívou pre všetky tieto kozmetické prípravky. Hlavnou vecou je, aby ste to nepreháňali.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky