Opaľovacie mlieko

Opaľovacie mlieko

V dňoch letných prázdnin, naozaj chcem stráviť čo najviac času na slnku, takže potom priatelia, známi a príbuznými by si všimli pekné zlaté opálenie na koži. Tu len zákerné slnko môže spáliť kožu. Namiesto rovnomerného opálenia dostanete zapálenú, sčervenanú pokožku s pľuzgiermi.

Spravidla sa to stáva, ak nepoužívate slnečné mlieko, ktoré chráni telo pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia.

Mlieko na opaľovanie sa vzťahuje na ošetrujúce kozmetické prípravky. Nezáleží na tom, aké paradoxne to môže znieť, prispieva nielen k ochrane pred škodlivým priamym slnečným svetlom, ale môže prilákať dostatok slnka, aby sa zabezpečilo rovnomerné a krásne opálenie. Môže byť určený nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Koža dieťaťa je omnoho mäkšia a môže trpieť viac nadmerným slnečným žiarením.

rysy

Slnečné lúče obsahujú asi desať percent ultrafialového žiarenia, ktoré je schopné účinne pôsobiť na ľudské telo (predovšetkým na kožu). Je nevyhnutný ultrafialový človek, vitamín D je asimilovaný s ním, ktorý „zdieľa“ slnko. Pomáha posilňovať imunitný systém, zlepšuje krvný obeh. Slnečné lúče však môžu mať tiež negatívny vplyv. Nadbytok ultrafialového žiarenia môže viesť k tvorbe aktívnych foriem kyslíka, ktoré ničia tkanivo.

Nadmerné množstvo UV kolagénu sa zrúti, koža sa stáva suchou, pokrčenou, prejavujúcou známky skorého starnutia.

Používanie opaľovacích krémov pomáha vyhnúť sa nielen týmto, ale aj mnohým ďalším problémom. S každým letným slnkom musí byť nevyhnutne UV-ochranný prostriedok. Mala by byť zvolená správne, pretože druhy mlieka sú rozdielne a tiež účinok. Mnoho žien sa riadi módou - bledou pokožkou alebo výrazným opálením.

Takže mlieko je vybrané. Je dôležité si uvedomiť, že nástroj nie je určený na predĺženie času zotrvania pod spálenými lúčmi, ale na ochranu epidermy pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia v určitom časovom intervale. Mlieko má nielen ochranný, ale aj zvlhčujúci účinok.

druh

Najčastejšie sú súčasťou tohto prostriedku nasledujúce zložky: zinok, selén, vitamíny C a E, niektoré zložky, ktoré obsahujú rastlinné bioflavonoidy. Obsahujú tiež tzv. Chemické filtre, ktoré absorbujú ultrafialové svetlo. Stupeň ochrany je úplne iný - záleží na značke, výrobcovi a pre koho je tento krém na opaľovanie vytvorený - pre deti alebo pre dospelých.

Medzi prísady, ktoré tvoria kvalitný výrobok, sú prírodné rastlinné oleje - olivový, avokádo, sezam, sója, kakao. Niektoré odrody sú navrhnuté tak, aby sa účinok opaľovania prejavil počas UV ochrany. Je tu špeciálne telové mlieko, ale len na tvár.

K dispozícii je detské mlieko, je tu ochranný krém a je špeciálne navrhnutý (pre problémovú a citlivú pokožku).

Trh s týmito kozmetickými prípravkami je dnes veľmi široký a rôznorodý. V každom špecializovanom obchode vám kompetentní odborní poradcovia presne oznámia, ktorý liek sa má kúpiť.

Vymenovanie mlieka, ochrana pred slnkom

Ak chcete používať mlieko, ktoré chráni pred horiacimi lúčmi slnka, nie je potrebný špeciálny predpis od lekára. Zakúpené z nástroja obchodu obsahuje všetky potrebné pokyny.Mlieko pre akýkoľvek vek je účinné maximálne dve hodiny, po ktorých je potrebné aplikovať na telo novú vrstvu. V tomto prípade by mala byť koža suchá a prvá vrstva sa aplikuje najmenej dvadsať minút pred odchodom.

Najúčinnejší krém na opaľovanie by mal obsahovať aspoň dve prísady na opaľovanie. Výrobcovia zohľadňujú záujmy zákazníkov s problematickou kožou alebo trpia rôznymi kožnými ochoreniami. Mali by kúpiť drogy len s najprirodzenejším zložením. Nezabudnite, že opaľovanie sa používa aj po spálení slnkom. Aplikuje sa na čistú, suchú pokožku s tenkou vrstvou a je úhľadne rozložená po celom priestore, kde dopadajú slnečné lúče.

Aký by mal byť stupeň ochrany?

Spektrum pôsobenia a ochrany kvalitného výrobku by malo byť od „UV-B“ po „UV-A“ a nemali by sme ignorovať dátumy exspirácie. Nepoužívajte exspirovanú kozmetiku. Mlieko by malo zodpovedať individuálnym vlastnostiam typu pokožky, korešpondovať s fototypom kože.

Pre "I" dokonalé ochranné činidlo s SPF indexom päťdesiat jednotiek. Pre „II“ - dvadsať až tridsať jednotiek, pre „III“ - až dvadsať jednotiek. "VI" - stačia štyri jednotky.

SPF nie je nič iné ako faktor určujúci stupeň ultrafialového žiarenia na koži. Počet SPF je určený vzhľadom na vzhľad pokožky - od začervenania až po začervenanie mlieka. SPF 50 - UV ochrana až 98%. SPF 30 - približne 96-97%. V tomto prípade sa odporúča použiť prvú možnosť pre citlivé oblasti: uši, nos, očné viečka, dekolt. Je účinný aj v prvých dňoch opaľovania.

Kozmetológovia sa domnievajú, že najvhodnejšou aplikáciou ochrany by bolo, keby sa faktor SPF kombinoval so sekundárnym faktorom pigmentácie. Kvalitný nástroj v takýchto prípadoch na obale má špeciálnu značku (napríklad SPF / PPD = 2/3). Pomocou neho si môžete byť istí, že ultrafialové žiarenie nie je hrozné a opálenie sa stane rovnomerným a zlatým.

štruktúra

Ako pravidlo, medzi zložkami obsahujú anorganické zlúčeniny. Môže to byť oxid železitý, oxid titaničitý. Často sa používajú v dekoratívnej kozmetike. Tieto látky neprenikajú cez vrstvy epidermy a slúžia ako „zrkadlo“ odrážajúce slnečné lúče. Na povrchu vytvárajú reflexný film. Účinnosť tohto nástroja prichádza tridsať minút po aplikácii, čo je dôvod, prečo kozmetológovia odporúčajú používať nástroj nie priamo na pláži, ale pred tým, než sa na to.

V niektorých prípadoch výrobcovia dopĺňajú zloženie vitamínového komplexu, majú posilňujúci účinok.

Pre starostlivosť o pleť a vyhladenie vrások, dokonca aj pri opaľovaní, môžete použiť produkt s kyselinou hyalurónovou. K dispozícii je tiež odstredené mlieko - má ľahkú, jemnú textúru, rýchlo sa vstrebáva a je ideálny pre citlivé typy vrstiev pokožky. Môže byť vo forme spreja.

Obľúbení výrobcovia

V súčasnosti je široká škála produktov, ktoré poskytujú ochranu pred spálením. Popredné kozmetické spoločnosti na svete a v Rusku ponúkajú svoje výrobky, sľubujú vysokú kvalitu, spoľahlivosť a bezpečnosť. Môžete si ho kúpiť nielen v špecializovaných predajniach, ale aj v lekárňach. Kompetentní konzultanti povedia rozdiel a podobnosť jednotlivých produktov, vysvetlia prítomnosť určitých zložiek, poskytnú vysvetlenie o používaní kozmetického mlieka pred činením alebo po ňom.

Medzi tými značkami, ktoré sú v neustálom dopyte od kupujúcich a ktorých produkty sa nakupujú pre deti aj dospelých: Avene, Floresan, Garnier Ambre Solaire, Bubchen, Plazan, Babycoccole, Faberlic, Dove, Biosolis, Clean Line, Floresan je vhodný pre citlivú pokožku. Tento nástroj s vysokým stupňom ochrany za slušný poplatok. Biosolis sa používa pre celú rodinu, ale je veľmi vhodný pre detskú pokožku.Výrobok obsahujúci iba prírodné zložky a za prijateľnú cenu.

Prečo používatelia odporúčajú?

Správnou voľbou tejto špeciálnej kozmetiky môžete „zabiť“ dva vtáky jedným kameňom: chrániť sa pred spáleným slnkom a získať dokonalé opálenie. Spätná väzba používateľov vychádza zo základných odporúčaní: mlieko by sa malo vyberať výhradne pre osobné vlastnosti, malo by sa brať do úvahy zloženie a stupeň ochrany. Nekupujte lacné falzifikáty. Ochrana je nevyhnutná nielen pre dospelých, ale aj pre deti!

Ďalší tip na opaľovacie krémy je v nasledujúcom videu:

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky