Mužská manikúra

Mužská manikúra

V modernom svete, dobre udržiavané mužské ruky s úhľadnou manikúrou nikoho neprekvapia. Teraz krásne nechty nie sú znakom ženskosti, ale starať sa o seba a dobre upravený vzhľad. Mnohí muži, ktorí rešpektujú seba samých, sa snažia, aby bol ich vzhľad čo najatraktívnejší na špičkách nechtov.

Čo je to?

Teraz je manikúra pre mužov stále odlišná od žien. Existuje však jednoznačný rozdiel, hoci manická manikúra sa nazýva rovnako ako ženská manikúra. Okrem toho, pokiaľ ide o výkonnosť, nie je to zložitejšie.

Ak dievčatá milujú manikúru a cítia skutočné potešenie z tohto dlhého postupu, potom chlapci zvyčajne nie sú veľmi spokojní s vyhliadkou na strávenie niekoľkých hodín v spoločnosti pána.

Hlavnou črtou manikúry je, že mladí ľudia sa snažia tráviť v salónoch čo najmenej času. Chlapci neradi trávia čas na týchto postupoch žien a snažia sa čo najskôr ustanoviť proces starostlivosti o nechty. Po tomto krátkom postupe nechty vždy vyzerajú elegantne a dobre upravované a tento efekt zostáva dostatočne dlhý.

Ďalším dôležitým bodom je, že dievčatá majú spravidla vyšší prah bolesti ako chlapci. Mnohé postupy sa im zdajú jednoducho nepríjemné, ale nie veľmi bolestivé. Dievčatá pokojne vnímajú orezávanie kutikuly a skracovanie nechtov s ostrými kliešťami.

Okrem toho majú muži hustejšie a pevnejšie nechty, takže postup pri ich starostlivosti trvá oveľa dlhšie ako klasická ženská manikúra. Aj mužské nechty sa ťažko prispôsobujú spoločnému štandardu. Spravidla sa jednoducho prispôsobujú tvaru končekov prstov. To je dosť na to, aby vyzerali elegantne.

Vlastnosti a výhody

Ak chcete získať krásnu manikúru, muži majú tendenciu hľadať pomoc od profesionálov. Dobrá mužská manikúra, vyrobená v klasickom štýle, môže stáť viac ako podobná žena. Ale stojí to za to.

Charakteristické rysy mužskej manikúry sú celkom jednoduché. Po prvé, muži majú inú štruktúru nechtov. Sú hustšie kvôli vysokému obsahu bielkovín a keratínu v mužskom tele. Okrem toho, okolo nechtov doska oveľa hrubšia koža. Postarajte sa preto o kutikulu a nechtová platňa musí byť oveľa aktívnejšia. Navyše, klasický postup môže trvať oveľa dlhšie ako klasická ženská manikúra.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je, že muži musia spravidla dôverovať svojim majstrom. Len v atmosfére, kde môžu úplne relaxovať, môžu sa muži cítiť pohodlne.

Chlapci, spravidla radšej obrátiť na renomovaných profesionálov, aby boli úplne istí, že všetko bude vykonané čo najskôr a na vysokej úrovni.

typy

Mužská manikúra sa líši od samice predovšetkým preto, že sa prispôsobuje tvaru nechta mladého muža. Čokoľvek, čo vyzerá neprirodzene, spravidla odpudzuje dievčatá v mužovi. Preto sa majstri snažia nastaviť tvar nechtovej platne, počnúc tým, čo pôvodne mali. To je dobré, pretože tento postup sa dá ľahko robiť doma, opakujúc obvyklé pohyby pána.

Klasická európska manikúra zahŕňa nielen prispôsobenie tvaru nechtu, ale aj to, aby sa prstom dodal najkrajší vzhľad. To znamená posunutie kutikuly a leštenie nechtovej platne zľahka.

Tiež manikúra je rozdelená do niekoľkých typov, v závislosti na technológii realizácie.

  • Suché. Suchá alebo drogová manikúra sa vykonáva bez nožníc a klieští.Tento názov dostal kvôli tomu, že postup nemusí namáčať nechty, aby sa odstránila kožička. Na túto časť prstov sa aplikuje špeciálny olej. Pôsobí dostatočne rýchlo a potom môžete ľahko vytlačiť kutikulu pomocou jednoduchej oranžovej palice. Hlavnou výhodou takejto manikúry je, že všetko sa deje oveľa rýchlejšie.
  • Mokrý. Toto je klasickejšia možnosť, keď sa ruky umiestnia na niekoľko minút do teplej vody a potom sa kožička odstráni nožnicami alebo kliešťami. Ak je pokožka na rukách stvrdnutá, taká manikúra je dokonalá. To je dôvod, prečo muži najčastejšie volia práve tento typ postupu.
  • Horúce. Tento postup takmer úplne opakuje mokrú manikúru. Jediný rozdiel je, že sa tu nepoužíva jednoduchá voda, ale vitamínové mlieko sa zahrieva na vysokú teplotu. Táto možnosť je vhodná pre starostlivosť o kalenú pokožku rúk alebo tenké nechty. Mužom sa tento postup ponúka oveľa menej ako dievčatá, pretože majú prirodzenejšie a zdravšie nechty.
  • S pemzou. Táto technológia je podobná suchej manikúre. Jediný rozdiel je, že kutikula je odstránená pemzou a nie jednoduchými kefami.

Ak neviete, ktorá verzia manikúry je pre vás najvhodnejšia, môžete sa vždy poradiť s majstrami v salóne.

Vykonávacia technológia

Ak budete robiť manikúru doma, potom musíte poznať základné pravidlá pre vykonávanie tohto postupu. Urobte manikúru doma a muž sám, a jeho druhá polovica. Hlavná vec v tomto postupe je sledovať všetky tipy a postupovať podľa pokynov krok za krokom.

Najlepšie zariadenie pre manikúru doma je, samozrejme, špeciálne zariadenie. S ním to bude oveľa jednoduchšie pre vás nastaviť vzhľad vášho nechtíka. Ale tu budete potrebovať určité zručnosti a schopnosti. A ak sú, potom sa môžete vyrovnať s nechtovou platňou a hrubou kožou okolo nechtového lôžka, a to aj s lacnou manikúrovou súpravou, ktorú si môžete kúpiť v každom kozmetickom obchode.

Pre mužov je najvhodnejší silný, vysoko abrazívny pilník na nechty. Že je schopná vyrovnať sa s pevnou nechtovou doskou akéhokoľvek človeka. Ďalším dôležitým nástrojom, ktorý pomáha dokončiť manikúru pre mužov, je špeciálny leštiaci súbor, ktorý pomáha napraviť povrch nechtov, čím je hladší.

Aby ste tento postup vykonali správne, budete potrebovať aj kvalitné a pomerne ostré pinzety, nožnice určené špeciálne pre manikúru a pevnú oranžovú palicu. Ak nemáte v pláne odstrániť kutikulu, potom palica s tvrdým tipom nebude pre vás užitočná.

Pozrime sa teraz na postup vytvárania dokonalej manikúry krok za krokom. Je dôležité robiť všetko tak správne, ako je to len možné, aby každá etapa bola premyslená a presná.

Ak chcete začať, stačí si umyť ruky dobre teplou vodou a mydlom a osušte si ruky.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať ich nechtom. Po očistení povrchu by mali byť klince opatrne uložené. Táto technika je veľmi jednoduchá. Odporúča sa rezať nechty jedným smerom. Takže budú vyzerať tak elegantne a ako je to len možné. Premiestnite pilník na nechty z jednej strany na druhú a snažte sa nezmenšovať rohy príliš. Ak to neurobíte, nechty môžu jednoducho rásť do kože.

Po podaní nechtov si umyte ruky teplou vodou. Ďalším krokom je starostlivosť o pokožku. Toto je jeden z najdôležitejších momentov celého postupu.

Pridajte vodu do vhodnej nádoby na naparovanie končekov prstov. V tejto teplej vode by mali byť umiestnené špičky nechtov. Je vhodné pridať k jej vhodným aromatickým olejom. To pomôže zjemniť nechtovú platňu. Pre to isté sa odporúča pridať veľmi málo sódy do teplej vody.V praxi táto zložka nefunguje horšie ako produkty profesionálnej starostlivosti. Udržujte ruky vo vode so sódou a aromatickými prísadami len niekoľko minút, a uvidíte sami, že všetko má naozaj pozitívny vplyv na vašu manikúru, zmäkčenie kutikuly a zvýšenie pružnosti nechtov.

Ale ak neveríte ľudovým prostriedkom, potom si môžete vybrať profesionálnejšiu voľbu pre vlastnú starostlivosť a vlastné ruky. Ako také prostriedky sú spravidla produkty profesionálnej starostlivosti. Ľahko korodujú príliš hrubú pokožku a robia ju oveľa mäkšou. Potom, čo držíte ruky v teplej vode s takým profesionálnym nástrojom, kožička zmäkne a ľahko sa odstráni jednoduchou oranžovou tyčinkou.

Majte na pamäti, že celý tento dlhý postup musí byť premyslený a presný. Snažte sa postupovať pomaly, aby ste sa nedotkli najcitlivejších oblastí pokožky špičkou oranžovej tyčinky. Aj keď mužská dlaň vyzerá väčšia a silnejšia ako samica, musíte byť s ňou opatrní. Je tiež dôležité vziať do úvahy skutočnosť, že mužská manikúra sa vždy zdá byť bolestnejšia. Buďte pripravení na nepríjemné pocity a tento postup vás nebude šokovať.

Je tiež veľmi dôležité byť pripravený na menšie zranenia. Ak je vaša pokožka mierne poškodená, neberte ju vážne. Doprajte svojmu mikrotrauma jednoduchým dezinfekčným prostriedkom, ktorý vám ušetrí infekciu a neznepokojujte sa.

Keď je bolestivý proces pohybu kutikuly preč kompletný, môžete pokračovať v spracovaní nechtovej platničky pomocou leštiaceho pilníka na nechty. Takže nechty bez laku budú vyzerať dobre upravené a upravené.

Odborníci odporúčajú, aby ste po ukončení tohto postupu ošetrili ruky hydratačným alebo výživným krémom.

Odborné poradenstvo

Manikérky sú zvyknutí na skutočnosť, že mnohí ľudia odkazujú na manikúru s miernym predsudkom. Zároveň však každý chápe, že moderný, úspešný človek by mal vyzerať reprezentatívne. Zástupcom silnejšieho pohlavia sú ponúknuté najjednoduchšie a najkratšie postupy, ktoré nezaberajú veľa času. Odborníci vám odporúčajú pravidelne sa starať o nechtovú platňu, pretože vám to ušetrí aj čas. Čím je manikúra spočiatku lepšia, tým menej času na jej opravu.

Odborníci tiež radia, aby ste nezanedbávali každodennú starostlivosť o ruky. Ak ich necháte vyschnúť zo suchého vzduchu alebo environmentálnych vplyvov, potom si kúpte krém s neutrálnou chuťou.

Zachráni vás a urobí vaše dlane dobre udržiavané a príjemné na dotyk.

recenzia

Moderné muži oceňujú najjednoduchšiu a elegantnú manikúru. Jedná sa o klasické postupy, ktoré dostávajú najviac pozitívnu spätnú väzbu od silnejšieho pohlavia. Koľko budete s postupom spokojní, závisí od výberu pána. Ak je dobrý a vie, ako robiť svoju prácu, potom nebudete pociťovať nepohodlie.

Na nasledujúcom videu sa dozviete viac o technológii vykonávania manikúry.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky