Brazílska manikúra

Brazílska manikúra

Manikúra dáva rukám elegantný a dobre upravený vzhľad. Mnoho žien sa chce naučiť umenie manikúry a robiť to doma. Moderný kozmetický priemysel vynašiel moderné typy manikúry, z ktorých väčšina je bezpečná pre zdravie. Medzi mnohými technikami a technikami môžeme spomenúť brazílsku manikúru, je úplne bezpečná a ľahko použiteľná.

Brazílska manikúra: magické rukavice

Existujú dva typy manikúry - lemované a neohnuté. Brazílska manikúra sa objavila relatívne nedávno, je bezpečnejšia ako iné metódy manikúry. Takáto manikúra úplne eliminuje rezy a menšie odreniny. To je dôvod, prečo ju mnohé ženy uprednostňujú inými spôsobmi.

Táto manikúra má oproti klasike niekoľko výhod. Brazílska manikúra nepotrebuje rezné nástroje, a preto znižuje riziko poranenia alebo infekcie. Nepotrebujete ďalšie vybavenie. Manikúra vám zaberie málo času, nemusíte držať ruku v nútenej polohe celé hodiny. Brazílska manikúra je jednoduchý a jasný postup. Na jeho realizáciu sú potrebné oranžové tyčinky, rukavice z vnútornej strany so špeciálnym krémom, ako aj jednorazové pilníky na nechty. Hlavnou zložkou postupu sú rukavice.

Na čo sú rukavice?

Bez tejto zázračnej zložky nebude brazílska manikúra taká účinná a zároveň bezpečná. Rukavice sú impregnované terapeutickými zložkami, ktoré môžu zvlhčiť pokožku rúk a zároveň posilniť nechtovú platňu.

Zloženie krému

Aby bolo možné plne porozumieť technike manikúry, na začiatku je potrebné podrobne preštudovať zloženie krému pokrývajúceho magické rukavice.

 • Vápnik - posilňuje nechty, robí ich pevnými a silnými. Zabraňuje rozbitiu.
 • Tea tree oil - pôsobí ako antiseptikum, poskytuje pokožke vitamíny a minerály.
 • Polymér - pripravuje nechtovú platňu na následné lakovanie. Môže nahradiť základný náter a odstrániť zápal.
 • Zmäkčovadlá - zmäkčujú pokožku.
 • Witch hazel - podporuje hojenie rán a odrôd.
 • Keratín - vyrovnáva nechtovú platňu, odstraňuje poškodenie.
 • Aplantoín - hydratuje a vyživuje pokožku rúk, odlupuje odumreté častice.

Kľúčové výhody:

 • Manikúra je bezpečná. V technike použitia nepoužívajte ostré predmety. Žiadne rezné a nebezpečné nástroje, ako napríklad v japonskej manikúre.
 • Bieliť nechty.
 • Všetko je sterilné a čisté, všetky predmety sú jednorazové a starostlivo zabalené.
 • Krém takmer nikdy nespôsobuje alergie, len v prípade individuálnej neznášanlivosti niektorých zložiek.
 • Perfektné pre akúkoľvek pleť, hydratujú aj zanedbané.
 • Kombinuje všetky potrebné nástroje. Nepotrebujete olej, teplú vodu, to všetko je už v zložkách rukavíc.
 • Vyživuje pokožku rúk.
 • Odlupuje pokožku, pôsobí ako peeling.
 • Posilňuje nechtovú platňu.
 • Vhodné ako prípravok na stavbu, leštenie gélu alebo bežný lak.
 • Celý postup trvá približne 30 minút.
 • Nevyžaduje špeciálne zručnosti. Všetko je jednoduché a jasné.

nedostatky

Rovnako ako u iných metód, brazílska manikúra má niekoľko nevýhod.

 • Nie je vhodný pre ženy, ktoré cvičia manikúru.
 • V zriedkavých prípadoch, krém spôsobuje alergie. Je potrebné venovať pozornosť zloženiu krému a individuálnej neznášanlivosti.
 • Kvôli znateľnému výsledku by sa mal postup vykonať približne 2-krát mesačne.Neustály nákup jednorazového setu nemusí zodpovedať rozpočtu niektorých kupujúcich. Môžete však zvoliť možnosť rozpočtu.

Jednorazové súpravy

Brazílska manikúra zatiaľ nezískala širokú publicitu. Európske krajiny už túto metódu praktizujú s mocou a hlavnými a domáci majstri s ňou zaobchádzajú chladne. Nie všetky salóny vám budú môcť ponúknuť túto službu. A tých niekoľko salónov, ktoré už vykonávajú takéto procedúry, berú veľa peňazí od zákazníkov. To zahŕňa kúpeľnú starostlivosť, masáž a lak na nechtovej platni.

Avšak, nezúfajte, pretože môžete vykonávať postup sami, priamo doma. Stačí, ak si kúpite jednorazový set v špecializovaných predajniach. Len jednorazová sada obsahuje:

 • Jednorazové pilníky na nechty;
 • Rukavice impregnované špeciálnym krémom;
 • Oranžové palice.

Takmer žiadna manikúra sa nemôže pochváliť takým malým množstvom potrebných vecí.

Ako to urobiť?

Základná technika vykonávania brazílskej manikúry je prezentovaná Vašej pozornosti., Môžete ho ľahko stráviť doma, potrebujete len jednorazový set a nejaký voľný čas.

 • Po prvé, zaobchádzať s rukami s antiseptickým. Môžete si umyť ruky mydlom.
 • Uistite sa, že ste z rúk odstránili všetok zvyškový lak, musí byť čistá. Nie je povolené ani základné pokrytie.
 • Nechty trochu rozrezajte, dajte im požadovaný tvar. Veľmi jemne zatlačte kutikulu oranžovou tyčinkou, aby ju rukavice mohli zjemniť. Hlavnou vecou nie je urobiť náhle pohyby, inak sa môžete zraniť. Doprajte každému takému prstu.
 • Nasaďte si rukavice. Krém môže byť nerovnomerne rozložený. Rozložte ho tak, aby sa produkt dostal na všetky prsty. Neodstraňujte rukavice po dobu asi 10-15 minút, môžete si uchovávať dlhšie.
 • Potom musíte urobiť malý rez na rukaviciach, aby sa uvoľnil klinec.
 • Jemne vyčistite oblasť kutikuly, nezabudnite na jej bočné časti. Ak urobíte manikúru len zriedka, kožička môže zostať. Aby ste ho odstránili, vezmite kliešte a rez. Pôsobiť veľmi opatrne, čo je najdôležitejšie, nedotýkajte sa kože a neberú veľa prebytku.
 • Vyberte si rukavice a ruky. Zvyšky produktu odstráňte papierovou utierkou. Neumývajte si ruky na chvíľu.
 • Stupeň nechty a použiť lak, ktorý potrebujete. Najlepšie je začať so základným pokrytím.

Užitočné tipy

Niekoľko užitočných tipov vám pomôže rýchlo zvládnuť techniku ​​brazílskej manikúry a začať ju používať nepretržite.

 • Odborníci odporúčajú robiť brazílsku manikúru aspoň raz za 2 týždne. To dá vašim rukám dobre upravený vzhľad.
 • Hrubá kutikula vás núti uchýliť sa k rezným predmetom. Dokonca aj zvlhčovač nemusí pomôcť, ale nezúfajte. Po niekoľkých použitiach sa kožička stane mäkšou.
 • Ak chcete obnoviť poškodenú pokožku rúk, odporúča sa nosiť rukavice po dobu asi 3 dní v rade a nie vzlietnuť asi 10-20 minút.
 • Ak chcete posilniť nechtovú platňu, používajte rukavice po dobu asi 5 dní v rade po dobu 10-15 minút. Ak chcete výsledok vyriešiť, zopakujte postup v priebehu 2-3 týždňov.

Najlepšie

Medzi hotovými sadami možno spomenúť niekoľko najlepších. Možno ich ľahko nájsť v každom kozmetickom obchode. Toto je popis možností rozpočtu. Niektoré luxusné výrobky sú tiež uvedené. "SPA Belle Express Brazílska manikúra" - hotová súprava, nahradí postup SPA, nevyžaduje oddelenie, dodatočné úsilie. Intenzívne vyživuje a hydratuje pokožku rúk.

Objavuje sa kupujúcim v malom papierovom obale. K dispozícii v niekoľkých typoch súprav pre manikúru a pedikúru. Vnútri SPA Belle Express Manicure nájdete dvojicu jednorazových rukavíc, plastový piest a nechtovú kefku.

Pred použitím musíte nechtovú platňu vyčistiť z dekoratívnych náterov.Krém na rukavice je nerovnomerne rozložený, je potrebné rozložiť obsah do oblasti pokožky. Výrobca neodporúča odoberať rukavice približne 15-20 minút. Výrobok je vysokej kvality a nízkej ceny. Takýto set dodá vašim rukám potrebnú vlhkosť a posilní nechty vďaka terapeutickým komponentom. Medzi nevýhodami súpravy môže byť identifikovaný plastový posunovač. Môže poškodiť nechtovú platňu a oblasť kutikuly. Postupujte veľmi opatrne alebo použite oranžovú tyčinku.

Medzi nevýhodami súpravy môže byť identifikovaný plastový posunovač. Môže poškodiť nechtovú platňu a oblasť kutikuly. Postupujte veľmi opatrne alebo použite oranžovú tyčinku.

"Provoc Manikit Brazílska manikúra" - oveľa pohodlnejšie použitie. Súprava Provoc obsahuje rukavice, pilník na nechty a oranžové palice. Rukavice sú veľmi pohodlné, emulgované, husté. Na rozdiel od iných súborov nie je potrebné robiť rez. Stačí vytiahnuť vrch rukavíc a prst sa otvorí. Výrobca odporúča držať rukavice približne 10-15 minút. Je to o niečo drahšie ako iné sety.

"BalbCare brazílska manikúra" - skvelá voľba. Po prvej aplikácii vyrovnáva dosku klinca. Súčasťou balenia sú rukavice, pilníky na nechty a oranžové palice. Nevýhodou je neprístupnosť. BalbCare tiež produkuje sadu pre brazílsku pedikúru.

"NK Cosmetic od skupiny Panda" pre brazílsku manikúru “- sú k dispozícii súpravy pre pedikúru a manikúru. Oranžové palice, jednorazové pilníky na nechty a rukavice sú súčasťou balenia kozmetiky NK od spoločnosti Panda Group. Vzťahuje sa na počet možností rozpočtu.

Druhy manikúry

Okrem brazílskej, je potrebné poznamenať, iné, rovnako populárne spôsoby. Brazílska manikúra je považovaná za najbezpečnejšiu z nich, ale všetky metódy by mali byť uvedené pre všeobecné informácie.

 • Japonská manikúra - tento typ manikúry je považovaný za veľmi populárny vďaka použitiu prírodných produktov. Oranžové tyčinky by mali byť vyrobené z čistého dreva, inak sa manikúra nevykoná správne. Súbor by mal byť vyrobený z keramiky a teľacia koža sa používa na leštenie nechtovej platne. Výživné oleje sa pripravujú iba z prírodných zložiek, napríklad včelieho vosku alebo ryžového mlieka. Používa sa na zvlhčenie a odstránenie kožičky. Na predaj nájdete hotový set "Masura" pre japonskú manikúru. Je to oveľa lacnejšie ako procedúra salónu.
 • Prírodný náter - Táto metóda sa nevzťahuje na nechty. Nechtová platňa je pokrytá transparentným biogelom. Je známe, že takýto nástroj neobsahuje chemikálie a škodlivé látky, ale jednoducho posilňuje a chráni nechty. Dnes môžete nájsť biogel takmer akejkoľvek farby.
 • šelak - postup sa vykonáva len so špeciálnym vybavením. Na nechty sa aplikuje špeciálny gél s vlastnosťami laku. Potom sa nechty sušia UV lampou.

recenzia

Brazílska manikúra - relatívne nový postup sa však už podarilo zachytiť fantáziu mnohých dievčat. Postup zhromažďuje rave recenzia z celého sveta. Mnoho dievčat si všimne, že pokožka sa stáva jemnou a zamatovou po niekoľkých použitiach. Neexistujú prakticky žiadne negatívne hodnotenia a prípady alergie na krém.

Brazílska manikúraTo je nový spôsob, ako dať svojim nechtom a rukám dobre upravený vzhľad. Je jedinečná pre svoju jednoduchosť a efektivitu. S týmto zázračným nástrojom môžete dávať svojim rukám efekt salónovej manikúry, za málo peňazí. Okrem toho má manikúra pozitívny účinok nielen na nechty, ale aj na pokožku rúk, čo je veľmi dôležité pre každú ženu.

Podrobnosti o tom, ako urobiť brazílsku manikúru, nájdete na nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky