Lyžiarske topánky

Lyžiarske topánky

Všetci milovníci aktívneho životného štýlu, ktorí milujú dobiť horské svahy, by si mali vybrať to správne vybavenie. Preto sa môžete sústrediť len na svoje hobby, a nie na nepohodlie v nohách. Výber lyžiarskych topánok nie je ľahký, ale celkom možný.

Tieto topánky vám pomôžu urobiť sen skutočnosťou, urobiť si svoj obľúbený šport alebo zlepšiť svoju techniku.

Hlavné výhody modelov:

 • Trvanlivosť a spoľahlivosť. Takéto výrobky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov s použitím špeciálnych technológií. Čižmy budete môcť používať viac ako jednu sezónu. V tomto prípade musíte správne vybrať produkty, skladovať a používať.
 • Rozlišovanie podľa pohlavia. Všetky modely sú rozdelené na mužské a ženské. Výrobcovia vychádzajú z anatomických vlastností nôh mužov a žien. Preto musíte pre svoju skupinu kúpiť iba topánky, inak existuje vysoké riziko zranenia, nepohodlia a ďalších negatívnych následkov.

 • Efektívne odpisy. Modely sú vybavené prvkami absorbujúcimi otrasy, ktoré pomáhajú znižovať zaťaženie svalov, kĺbov a chrbtice. Zvlášť pri skákaní a úderoch. Môžete jazdiť v radosti.

 • Široká ponuka. K dnešnému dňu sú obchody rôzne modely tovaru. Môžete si vybrať pár podľa svojich predstáv. Štýlové výrobky budú ozdobiť váš vzhľad.
 • Cenovo dostupná cena. Vďaka širokému sortimentu si môžete vybrať cenovo dostupný model bez toho, aby ste zasiahli rodinný rozpočet.

Vlastnosti a výhody

Rozdiel medzi mužmi a ženami

Výrobky musia vyhovovať určitému typu jazdy. Kúpiť produkty by mali byť založené na ich individuálnych parametroch: výška, hmotnosť, anatomická vlastnosť nohy. Preto existujú produkty pre mužov aj ženy. Berú do úvahy všetky vlastnosti určitého pohlavia. Preto je lepšie nezískavať modely, ktoré sú charakteristické pre inú skupinu. V nich budete nepohodlní a takéto produkty netrvajú dlho.

Určite, ktorý model je pred vami vizuálne alebo s pomocou konzultanta v obchode. V každom prípade, pred nákupom, najprv preskúmať sortiment výrobkov a pozrite sa na model sami.

Pánske výrobky majú úzky a vysoký členok, založený na anatomických vlastnostiach nôh. Koniec koncov, zástupcovia silnejšieho pohlavia predĺžili dolnú časť nohy, lýtkový sval je príliš vysoký. Tak, muži také výrobky sú priestrannejšie v členkoch a pätách.

Produkty, ktoré sú určené pre ženy, pozoruhodný pre nízke a široké hriadele. Výrobky majú vstavanú pätu, ktorá pomáha presným otáčkam.

Môžete nájsť modely unisex. Nebudú brať do úvahy funkcie niekoho iného. Odborníci však neodporúčajú nákup takýchto výrobkov, pretože neberú do úvahy fyziologické vlastnosti tela.

klasifikácia

Teraz môžete vidieť rôzne modely, ktoré sú prezentované na pultoch obchodov.

Topánky sú rozdelené podľa špecifického typu jazdy.

Pre tých, ktorí poznajú len základy takýchto športov, je lepšie prestať sa zameriavať na produkty pre začiatočníkov. Sú mäkké, ľahké, ľahko nastaviteľné. Môžete sa pohybovať. Okrem toho sú tieto výrobky oveľa lacnejšie.

Módne modely

V tejto sezóne predstavili dizajnéri množstvo módnych modelov lyžiarskych topánok.

 • Pre freeride

Tieto výrobky sú určené pre tých, ktorí sú pripravení ísť dole na neupravených svahoch, alebo jazdiť na čerstvom snehu. Sú silné, praktické, umožnia dlhú jazdu. Zmena teplotného režimu nie je pre tieto topánky hrozná.Sú vysoko kvalitného prevedenia, majú kovové spony. Spodná časť je otočená naruby, čo vytvára bariéru pre vstup snehu do samotnej spony a jej oddelenie počas zostupu.

 • Pre freestyle

Tieto produkty sú určené pre extrémnych milovníkov, ktorí radi skočia z odrazových mostíkov, kĺzajú po koľajniciach a vykonávajú rôzne druhy trikov. Sole topánky majú vynikajúcu absorpciu nárazov. Môžete si byť istí, že pri každom skoku budú vaše nohy účinne chránené. Je potrebné zvoliť výrobky s kovovými upevňovacími prvkami, pretože plasty nedokážu odolať otrasom a trhlinám v silných mrazoch.

 • vyhrievaný

Pre všetkých aktívnych lyžiarov bude užitočná funkcia vykurovania. Vaše nohy budú vždy teplé, suché a pohodlné. Takéto výrobky sú vyrobené zo špeciálnych tkanín. Funkciu vykurovania je možné nastaviť pomocou diaľkového ovládača.

 • So zadným vchodom

V týchto výrobkoch je manžeta vychýlená dozadu, čím sa otvára batožinový priestor. Dnes sú so zadným vchodom topánky hlavne vstupné alebo nájomné. Sú pohodlné a pohodlné, vyrobené z kvalitných materiálov.

 • Pre začiatočníkov

Ak ste práve na ceste do alpského lyžovania, potom je lepšie zostať na produktoch s minimálnou tuhosťou - 15-60 Newtonov. V rovnakej dobe, ak vaša noha veľkosť je 39, potom je lepšie kúpiť výrobky s tvrdosťou 15-30 Newtonov. V takých produktoch sa môžete naučiť základné manévre, riadiť proces korčuľovania. Potom bude možné prejsť na viac profesionálnych možností.

 • S pašovaním

Je potrebné vybrať modely na základe tuhosti vrcholov. Čím ťažšie je, tým presnejšie je riadenie lyží. Za batožinovým priestorom sa nachádza regulátor tuhosti.

 • ortopedický

Tieto modely majú špeciálne vložky na pevnom ráme. Pomôžu účinne a rovnomerne rozdeliť hmotnosť, znížiť zaťaženie svalov a kĺbov. V takých modeloch sa budete cítiť sebaisto a pohodlne.

 • transformátory

Tieto topánky majú odnímateľný blokátor. Pomôžu relaxovať, prejsť do najbližšej kaviarne. Zároveň nebude potrebné tráviť čas na obliekanie. Základom produktu je jednoduchosť, spoľahlivosť a pohodlie.

 • dieťa

Detské výrobky majú nízke a úzke podrážky, na rozdiel od dospelých modelov. Tieto topánky sú vyrobené z mäkkých materiálov, resp.

Pri výbere modelu, ktorý sa vám páči, vyberte veľkosť, ktorá vám vyhovuje.

Môžete vidieť v tabuľke:

Spojené kráľovstvo Americký muž Nás žena RU

Bod Mondo (cm)

3 5 36 1/3 35 22
3,5 5,5 36 2/3 35,5 22,5
4 6 37 1/2 36 23
4,5 5,5 6,5 38 36,5 23,5
5 6 7 38 2/3 37 24
5,5 6,5 7,5 39 1/3 38 24,5
6 7 8 40 39 25
6,5 7,5 8,5 40 2/3 40 25,5
7 8 9 41 1/3 41 26
7,5 8,5 9,5 42 41,5 26,5
8 9 10 42 2/3 42 27
8,5 9,5 10,5 43 1/3 42,5 27,5
9 10 11 44 43 28
9,5 10,5 11,5 44 2/3 43,5 28,5
10 11 45 1/3 44 29
10,5 11,5 46 44,5 29,5
11 12 46 1/3 45 30
11,5 12,5 47 45,6 30,5
12 13 47 1/2 46 31
12,5 13,5 48 1/3 46,5 31,5
13 14 49 47 32
13,5 14,5 49 1/2 47,5 32,5

Ako si vybrať

V tomto prípade sa uistite, že ste na výrobku vyskúšali, či model nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity. Ak nie, potom môžeme bezpečne prejsť do ďalšej fázy.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať tuhosti výrobku. Z toho, o koľko je jej stupeň vyšší, presun tímu na lyže bude silnejší, to znamená, že budete riadiť proces korčuľovania. Stojí za zmienku. Čím vyššia je tuhosť, tým drahšie topánky budú stáť.

Index tuhosti (od 15-160 jednotiek) je možné vidieť na topánke, štítku, pozri priložený pas. Ak ste začiatočník, potom je lepšie vybrať si produkty s minimálnou tuhosťou (15-60 Newtonov), Ak je vaša veľkosť nohy 39, potom je lepšie kúpiť výrobky s tvrdosťou 15-30 Newtons.Tieto výrobky budú dobre absorbovať každý pohyb, sú pohodlné, ideálne pre prípadné chyby, ktoré sú nevyhnutné pre začiatočníkov. Pre pokročilejších používateľov je lepšie kúpiť topánky s tuhosťou 60-100 Newtonov. Majú viac úprav, pevný a trvanlivý materiál. Ďalší výber produktu bude závisieť od vašich parametrov, miesta jazdy, farebných preferencií.

Ak ste profesionál a vrcholky hôr sa nestarajú, potom, samozrejme, vyberte modely s tuhosťou 100-160 Newtonov a maximálny počet úprav.

Prístup k nákupu topánok, ktoré potrebujete správne. Vyberte si topánky podľa veľkosti vašej skupiny, typu jazdy, indexu tuhosti. Nesprávne zvolená obuv prispeje k unaveným nohám a môže viesť k smutným následkom.Pomocou tvarovania za tepla môžete štandardnú topánku nastaviť na jednotlivé nohy. To možno vykonať v mnohých odborných obchodoch.

Ako sa nosí

 • Obuv musí byť meraná na ponožke. Musí byť tenký a nad topánkou, aby účinnejšie pocítil úsilie nôh a presne prenášal povely na povrch. Urobte si čas a neponáhľajte, keď sa snažíte o topánky. Uistite sa, že vo vnútri topánky sa opakujú obrysy nôh. Mnohé známe značky predstavujú rôzne modely, ktoré sú pozoruhodné pre svoju topánku s určitou šírkou nohy. Líšia sa výškou, objemom nôh, šírkou manžety a podobne.
 • Pamätajte, že výrobky by mali vytvárať len pohodlie a pohodlie nohy. Rozmery rôznych výrobcov sa líšia. Ak máte širokú nohu, potom si vyberte topánky o 0,5 cm viac ako vaša noha. Snažiť sa modelovať je potrebné len stáť, mierne ohýbať kolená, napodobňovať proces korčuľovania. Koniec koncov, keď je zaťaženie nohy rozdelené do šírky, kosti sa mierne rozchádzajú. Preto by ste nemali sedieť pri montáži.
 • Teraz upevnite sponu. To sa robí zdola nahor. Nemusíte pevne utiahnuť. Postavte sa a zatraste nohou vo všetkých smeroch, ohnite, ohnite si koleno. Utiahnite spony. Mali by ste cítiť, že topánky zapadajú po celej nohe. Ak vaše prsty spočívajú na vnútornej strane alebo sú veľmi priestranné, potom ste si možno vybrali nesprávny model. Porovnajte veľkosť, pocítite rozdiel.

Ako vyschnúť

 • Aby produkt mohol slúžiť dlhý čas, musíte ho nielen správne skladovať a používať, ale aj správne ho vysušiť. Neumiestňujte výrobok do blízkosti alebo blízko batérie. Môže to poškodiť suroviny a výrobky sa stanú nepoužiteľnými.
 • Tiež je potrebné si uvedomiť, že je lepšie po odstránení výrobku nechať v chlade v chlade. V niektorých výrobkoch sa používa materiál, ktorý po zahriatí a ochladení nadobúda tvar nohy.
 • V lete stojí za to udržať si topánky na tmavom mieste. Zároveň produkt pevne upevnite. S pokrčenými kúskami papiera je lepšie výrobok pevne neotrieť. Aby výrobok fungoval dlhú dobu, nechodte v takých výrobkoch na asfaltových cestách. Pred vložením výrobku do držiaka je dobré vyčistiť základňu a montážnu plošinu od ľadových usadenín.

Koľko

Široká škála produktov ponúka rôzne ceny. Závisia od dizajnu výrobku. V každom prípade nie sú všetky dobré a kvalitné lyžiarske topánky lacné. Môžete si kúpiť modely a za prijateľné ceny, samozrejme, ak nechcete jazdiť často.

Tí, ktorí chcú zdokonaľovať svoje zručnosti vo svojom obľúbenom športe, by mali mať výrobky s tvrdosťou 90-130 Newtonov. Nákup vám prinesie radosť len vtedy, ak urobíte správnu voľbu.

Užitočné doplnky

Nákup nových lyžiarskych topánok, stojí za to premýšľať o užitočné príslušenstvo, ktoré možno zakúpiť. Prinesú vám nielen pohodlie a pohodlie, ale tiež pomôžu vytvoriť štýlový módny obraz.

Výrobcovia ponúkajú rôzne tašky, obaly, kde si môžete dať topánky a ďalšie veci, ktoré sú dôležité pre školenie. Bude to stojí za kúpu sušičky. Štýlový batoh vám pomôže ľahko a jednoducho prenášať veci so sebou.

Pre aktívne jazdenie je dôležité vybrať správne ponožky, vložky. To možno vykonať aj v profesionálnych obchodoch. Nech je každá jazda len radosťou.

Novinky značky

V tejto sezóne, návrhári predstavil rad zbrusu nových výrobkov, ktoré budú apelovať na všetky módy.

 • dolomit

Taliansky výrobca pri výrobe výrobkov používa špeciálnu technológiu. Pohodlie a praktickosť - základ modelov. Trekingová obuv osloví všetkých milovníkov aktívneho životného štýlu. Nová kolekcia je plná farebných odtieňov, ktoré farebné sivé dni. Pohodlie prináša špeciálne vyrobený blok, odolnú podrážku, odolné materiály, ktoré chránia pred vlhkosťou. Môžete jasne kontrolovať každý pohyb.

 • Technica

Tieto modely sa skladajú z vysoko kvalitných materiálov.Hlavné výhody výrobkov sú v anatomickom tvare päty. Preto výrobky pevne zvierajú nohu, znižujú zaťaženie svalov. Existujú asymetrické výklenky pre členky, dlhá zóna výstupu. Špeciálny konkávny povrch v oblasti prstov podporí lepší krvný obeh. Stielka účinne podopiera strednú časť nohy. Funkčné a pohodlné výrobky oslovia každého športovca.

Systém Ultrafit pomáha prispôsobiť topánku vašim anatomickým vlastnostiam nohy. Odstránenie a nasadenie topánok ľahko a jednoducho, dokonca aj v mrazu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky