Ako si vybrať lyžiarske topánky na korčuľovanie?

Ako si vybrať lyžiarske topánky na korčuľovanie?

Zima je považovaná za vynikajúci čas na šport.

V tejto dobe je skvelá príležitosť vychutnať si množstvo lyžovania a korčuľovania. Pre každého lyžiar je neoddeliteľnou súčasťou športového vybavenia pohodlná a pohodlná obuv. V zimných športoch sa rozlišujú dva štýly korčuľovania - klasické a hrebeňové, pre každý z nich je potrebné vybrať si určitý model topánok. K dnešnému dňu, lyžiarske topánky majú štyri hlavné odrody - topánky na korčule, kombinované topánky, chôdza, jogging.

Vlastnosti a špecifikácie

Najviac vzrušujúci štýl v lyžovaní je považovaný za zbavený.

Predtým, ako pôjdete na zjazdovku, musíte si vybrať tú správnu obuv. Profesionálne lyžiarske topánky budú pre zimnú jazdu tou správnou voľbou, ktorej hlavnou vlastnosťou je vizuálne zaoblená špička a prítomnosť hrany. Pri výbere tohto typu obuvi by ste mali venovať pozornosť koeficientu tuhosti. Vyčistené topánky sú tuhšie ako klasické modely.

Lyžiarske topánky sú nielen pohodlné pri chôdzi, ale aj spoľahlivo chránia nohu pred zranením.

Dôležitým prvkom topánky je aj držiak vyrobený z vysoko odolných materiálov. Držiaky sú mechanické, poloautomatické a automatické. Rozdiel medzi nimi je v spôsobe rozopínania a zapínania. Moderné výrobcovia pre bežecké lyžovanie vyrábajú najlepšie modely topánok z prírodných materiálov. Podrážka týchto topánok je trvanlivá, spoľahlivo odoláva treniu, negatívnym vplyvom kolísania teploty a vlhkosti.

Korčuliarske topánky na korčuľovanie majú nasledujúce vlastnosti, ktoré ich odlišujú od iných typov topánok:

  • Prítomnosť vysokej manžety, ktorá pevne pokrýva nohu
  • Vysoký koeficient tuhosti vonkajšieho materiálu
  • Tesné pokrytie nôh
  • Nadmerná dĺžka členka

Čo je lepšie vybrať

Športové topánky pre lyžiarske trate sú prezentované vo veľkom rozsahu.

Pri výbere konkrétneho modelu obuvi, v prvom rade je potrebné venovať pozornosť nielen krásnemu vzhľadu, ale aj tomu, koľko bežeckých topánok váži, aký druh predaja zaberajú. Okrem toho, lyžiarske topánky by nemali vytvárať nepohodlie pri chôdzi, stlačte, rozdrviť alebo trieť mozoly. Dôležitým indikátorom takýchto topánok je schopnosť udržať teplo.

Pred zakúpením lyžiarskej obuvi by ste mali zhodnotiť úroveň športového tréningu.

Pre skúsenejších lyžiarov môžu byť vhodné profesionálne atómové topánky, ktoré sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a pevnou podrážkou. Milovníci takýchto topánok sa neodporúčajú, pretože počas lyžiarskeho prechádzky je možný účinok "spätného rázu". Noví atléti si lepšie kupujú kombinované typy topánok s pohyblivým závesom. Pred zakúpením výrobku sa odporúča najprv preskúmať preskúmanie športovej obuvi, rozhodnúť o štýle jazdy a potom prejsť na výber vhodného modelu.

Ako opraviť

Aby zimná prechádzka na lyžiach priniesla maximálny pôžitok, musíte sa obávať nielen prítomnosti pohodlnej obuvi, ale aj bezpečného upevnenia na nohy.

Lyžiarske topánky majú rôzne systémy uchytenia. Musia sa nevyhnutne zhodovať s viazaním lyží. V prípade, že sú lyže vybavené čelným pohľadom na upevnenie, je lepšie zvoliť topánky, ktorých podrážka má tri otvory. Väčšina moderných lyžiarskych modelov je vybavená NNN a SNS systémami pripojenia.

Správne dimenzované lyžiarske topánky vždy sedia pohodlne na nohách, netierajú sa.Aby sa topánky pevne pripevnili na lyže, musíte manuálne zatlačiť upevňovacie prvky a získať správnu veľkosť. Pre malé veľkosti topánok sa vyrábajú špeciálne typy spojovacích materiálov, ktoré sú navyše vybavené upínadlom. Pri výbere typu upevnenia je najlepšie uprednostniť mechanické upevňovacie prvky, ktoré sú oveľa spoľahlivejšie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky