Lyžiarske topánky so zapínaním NNN

Lyžiarske topánky so zapínaním NNN

S príchodom zimy začínajú milovníci aktívneho športu revidovať svoj inventár a uniformy. Niekto má rád jednoduché a ľahké chodníky, aby sa pomaly pohybovali dole a vychutnávali si neuveriteľnú krásu prírody, ktorá zachytáva tie najzaujímavejšie chvíle vo fotoaparáte. Niekto si naopak nedokáže predstaviť svoj život bez rýchlosti a extrémnych športov. Ale jeden aj druhý potrebujú správne a pohodlné vybavenie. Ak je oblek zodpovedný za pohodlie a pohodlie lyžiara, potom by sa topánky mali vyberať opatrnejšie a pozornejšie. Koniec koncov, správne vybrané lyžiarske topánky prispievajú nielen k pohodlnému lyžovaniu, ale sú zodpovedné aj za bezpečnosť ľudí.

Dnes obchody so športovými potrebami a odevmi ponúkajú svojim zákazníkom širokú škálu produktov od rôznych výrobcov. Aké lyžiarske topánky sú považované za najvhodnejšie pre športových nadšencov? Ako si vybrať? Aké nuansy venovať pozornosť?

Vlastnosti a výhody

Chystáte sa lyžovať? Čo treba urobiť ako prvé? Odpoveď je jednoduchá: vyzdvihnutie zariadenia. A ak sa začiatočníci okamžite ponáhľajú k výberu lyží, študujú neuveriteľne rozmanité a rozmanité pozície ponúkané v obchodoch, potom skúsení fanúšikovia zimných športov sústredia svoju pozornosť na výber topánok. Samozrejme, je dôležité mať možnosť vybrať si správne lyže, ale najprv by ste si mali vybrať topánky. Koniec koncov, pohodlie, pohodlie a bezpečnosť nôh počas lyžovania - to sú kľúčové vlastnosti, ktoré by sa mali dodržiavať pri výbere lyžiarskych topánok.

Lyžiarska topánka - druh spojenia medzi korčuľovaním a lyžovaním. Obchody so športovými potrebami a príslušenstvom dnes svojim zákazníkom ponúkajú veľký výber rôznych modelov lyžiarskych topánok, ktoré možno triediť podľa rôznych kritérií: podľa pohlavia, veľkosti, štýlu lyžovania, podľa typu lyžovania, podľa rôznych technických charakteristík, typu upevnenia atď. d.

NNN a SNS

Pre dobrú priľnavosť topánky a lyže, musíte starostlivo zvážiť voľbu montáže. Existujú dva typy montáže lyžiarskych topánok (teraz nepovažujeme za zastarané možnosti) - to je NNN a SNS. Po preskúmaní množstva informácií o tejto problematike môžeme konštatovať, že oba systémy patria k zariadeniam vysoko profesionálnej úrovne. Nemali by sa porovnávať z hľadiska toho, aký typ montáže je lepší. Oba systémy zaručujú vynikajúcu priľnavosť na lyžiach s topánkami.

 • NNN - systém, ktorý vyvinula nórska spoločnosť Rottefella. Kľúčovým znakom takéhoto upevnenia je prítomnosť dvojice rovnobežných západiek, alebo sú tiež nazývané dorazy, na ktorých spočíva špička lyžiarskej topánky. Vyvinuté štyri rôzne možnosti tuhosti.
 • SNS - systém na upevnenie s bežkami. Má tri stupne tuhosti. Vyvinutá francúzskou spoločnosťou Salomon. Funkcia - topánka sa opiera o jeden centrálny zámok.

Tieto systémy nie sú zameniteľné. Preto by sa pri výbere obuvi mala osoba riadiť výlučne svojimi preferenciami, požiadavkami a želaniami.

Módne modely

Spoločnosti zaoberajúce sa výrobou lyžiarskych topánok ponúkajú moderným milovníkom aktívneho rekreácie široký a rôznorodý výber obuvi. Ak sa domnievate, že kľúčová klasifikácia umožňuje rozlišovať iba modely mužov, žien a detí, potom je tento záver úplne nesprávny.

Existujú dve hlavné oblasti, podľa ktorých možno všetky lyžiarske topánky rozdeliť do skupín:

Podľa štýlu jazdenia:

 • na korčuľovanie;
 • pre tradičný štýl alebo pre kombinovaný pohyb;
 • univerzálny model.

Podľa zamýšľaného účelu:

 • pre bežecké lyžovanie;
 • pre športový cestovný ruch;
 • modely pre profesionálov;
 • pre rekreáciu v prírode.

materiály

Všetci sme zvyknutí na to, že najpraktickejšia a najkvalitnejšia obuv musí byť vyrobená z pravej kože. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na lyžiarske topánky. Samozrejme, ak si želáte, môžete nájsť modely, ktoré sú vyrobené z pravej kože, ale takéto výrobky nestojí za nákup. Po prvé, majú premrštené náklady. A po druhé, ako viete, koža má tendenciu sa mierne deformovať a natiahnuť, čo je v lyžiarskych topánkach absolútne neprijateľné.

Všetky známe značky zaoberajúce sa výrobou a predajom športového oblečenia a obuvi používajú iba umelú kožu (koža), ktorá je na vrchole pokrytá špeciálnymi impregnáciami (na odpudzovanie vlhkosti, pre väčšiu hustotu, so špeciálnou vrstvou izolácie). Nemali by ste však šetriť na lyžiarskych topánkach. Ako sa hovorí, lakomec platí dvakrát. Ak ste si kúpili lacné falošné topánky slávnej značky, potom neočakávajte od nich žiadny nezvyčajný zázrak.

Ako si vybrať

Správne zvolené lyžiarske topánky zaručujú pohodlnú a príjemnú jazdu. Zároveň spoľahlivo fixujú lyžiarsku nohu, čím zabraňujú možnosti zranenia, napríklad pri páde. Treba si vybrať lyže len vtedy, ak ste už získali alebo sa rozhodli pre model topánok.

Kritériá pre výber lyžiarskych topánok:

 • Veľkosť. Vnútro batožinového priestoru by malo zodpovedať veľkosti nohy. V žiadnom prípade neberte model široko alebo dlho, pretože nebude schopný pevne fixovať nohu. Topánka môže byť vložená, časom sa vnútorná výplň trochu potápa a má formu nohy.

Ak chcete vybrať správnu veľkosť, môžete sa uchýliť k jednoduchej metóde: vezmite si kus papiera, položte si nohu a kreslite okolo pera. Vystrihneme „odtlačok prsta“ a spolu s ním pôjdeme do obchodu, kde sa ponúka dobrý sortiment lyžiarskych topánok.

 • Stupeň tuhosti. Ak chcete jazdiť, spoznávať okolie a fotografovať prírodu, je lepšie vybrať si mäkkú obuv, pretože sú pohodlnejšie a pohodlnejšie. Ak pôjdete na emócie a adrenalín v krvi, pôjdete po "čiernych" stopách, potom bude robiť pár topánok s pevnou fixáciou.

Pri výbere lyžiarskej obuvi v obchode je lepšie vyskúšať si model, ktorý sa vám páči a mierne ohnúť nohy, napodobňovať lyžovanie. Je to takto najjednoduchšie pochopiť, takže tento model je tvrdý.

 • Šírka podložky. Priemerné hodnoty sa pohybujú od 92 do 108 mm. Okrem toho, niektorí výrobcovia športovej obuvi začali vyrábať modely lyžiarskych topánok s možnosťou mechanického nastavenia šírky vankúšikov.
 • Typ podošvy: Technológia DIN, Touring, WTR alebo Walk to Ride.
 • Popruh alebo strep na vonkajšej strane topánky. Šírka môže byť v rozsahu od 25 do 65 mm. Čím širší pás, tým bezpečnejšie a pevnejšie upevnenie nohy.
 • Vnútorná časť lyžiarskej topánky by mala byť mierne mäkká, mala by mať tvar nohy a mala by do určitej miery slúžiť ako tlmič nárazov, čo je obzvlášť dôležité pre freestylerov a volných jazdcov, pretože topánky s vysokou tuhosťou nie sú pre nich prijateľné. V takých topánkach môžete zraniť nohu pri vykonávaní rôznych kúskových prvkov.
Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky