Ako si vybrať detské lyžiarske topánky?

Ako si vybrať detské lyžiarske topánky?

Výber lyžiarskych topánok pre deti, musíte vziať do úvahy mnoho faktorov. Okrem pohodlia a pohodlia by sa malo dieťa v takýchto topánkach cítiť bezpečne. Dnes je mnoho známych výrobcov zapojených do vytvárania lyžiarskych topánok pre deti, berúc do úvahy všetky potrebné vlastnosti a preventívne opatrenia. Ale najprv sa musíte zaoberať otázkou - aký je rozdiel medzi týmito topánkami od štandardných zimných modelov?

rysy

Lyžiarske topánky sa výrazne odlišujú od bežných topánok, ktoré používame v mestskom prostredí. Rozdiel spočíva nielen vo vzhľadu, ale aj na základe. Keď človek prvýkrát používa takéto topánky, je pocit, že topánky sú stiesnené alebo malé. Ale to je ďaleko od prípadu, pretože hlavným účelom všetkých lyžiarskych modelov je zabezpečiť nohu.

To isté platí pre modely detí, pri ktorých výrobcovia zároveň zohľadňujú pohodlie a bezpečnosť. Špeciálnou vlastnosťou topánok je prítomnosť len jedného klipu. Takáto fixačná možnosť je k dispozícii v lyžiarskych topánkach pre najmenšie deti, ktoré absolvujú počiatočné štádiá tréningu.

Medzi vlastnosti topánok patrí aj:

  • vysoká úroveň pohodlia;
  • noha dieťaťa je pevne upevnená vďaka vysokokvalitnému mechanizmu;
  • vytvárať topánky s použitím hustých a odolných materiálov;
  • Detské modely sú prezentované v rôznych farbách.

Pri pohľade na vzhľad lyžiarskych topánok môžete pochopiť, ako sa líšia od bežných topánok. Takéto modely nie sú určené pre mestské podmienky, ale sú ideálne pre jazdu na svahu. Počas zostupu sa dieťa cíti stabilne kvôli spoľahlivej fixácii.

Ako si vybrať správne topánky pre vaše dieťa

V podstate väčšina moderných detí už lyžuje vo veku 4-5 rokov. Návšteva stredísk v horách, môžete vidieť dieťa v plnej "bojové" vybavenie. A toto je správne rozhodnutie zo strany rodičov, pretože bezpečnosť je jedným z najdôležitejších momentov.

Pokiaľ ide o výber obleku na lyžovanie, treba venovať osobitnú pozornosť topánkam. Nemala by brániť pohybu dieťaťa na svahu, zasahovať do neho alebo spôsobiť nepohodlie. Mnohí rodičia si vyberajú topánky „pre rast“, keďže dieťa postupne dozrieva, a v budúcej sezóne noví dospelí netúžia míňať peniaze na nové topánky.

Toto rozhodnutie je hlavnou chybou, pretože dieťa sa nielen nemôže naučiť stáť na lyžiach, ale zostup bude pre neho skutočným problémom. Topánky sa jednoducho zavesia na nohu, čo spôsobuje nepohodlie a úplný nedostatok fixácie. Lyžiarska obuv musí zodpovedať veľkosti a fyzickým vlastnostiam dieťaťa. Ak teda rodičia nechcú minúť peniaze na novú kúpu v budúcej sezóne, je najlepšie využiť zariadenie na prenájom.

Optimálna tuhosť topánok pre horské lyžovanie

Ďalším dôležitým faktorom je tuhosť topánky. Malo by okamžite vysvetliť dieťaťu, že topánky by mali bezpečne upevniť nohu. Všeobecne platí, že pre mnoho detí, topánky sa zdá byť stiesnené pri montáži, čo sťažuje vybrať najlepšiu možnosť.

Vhodným indikátorom tuhosti topánok pre dieťa je asi 60-80 Nm / stupeň. Je potrebné, aby rodičia vedeli ešte pred odchodom do obchodu.

Najobľúbenejšie modely

Výber obuvi pre dieťa, osobitná pozornosť by mala byť venovaná značke. Najlepšie je dávať prednosť spoľahlivým a skúseným výrobcom.

Roces

Jedným z nich je talianska spoločnosť Roces, ktorá sa špecializuje na výrobu obuvi, korčúľ a dokonca aj valčekov.

Hlavnou výhodou produktov tejto značky je vysoká kvalita.Spoločnosť sa zaoberá tvorbou profesionálnej obuvi.

Pokiaľ ide o detské lyžiarske topánky, vyznačujú sa nielen atraktívnym vzhľadom, ale aj maximálnou spoľahlivosťou uchytenia. Topánky určené pre deti od 8 rokov. Je založený na stabilnom materiáli, upevňovací mechanizmus sa skladá z dvoch svoriek a viac.

atómový

Ďalšia populárna značka, ktorá sa podieľa na tvorbe lyžiarskych topánok, je Atomic. Výrobcovia prezentujú topánky nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Dizajn topánok využíva kombináciu niekoľkých odtieňov, ktoré vyzerajú veľmi atraktívne. Atomic vyrába modely pre nohy akéhokoľvek tvaru a špecializuje sa nielen na profesionálny vzhľad, ale aj na produkty pre začiatočníkov.

V srdci detskej obuvi je kvalitná podšívka, ktorá poskytuje teplo a pohodlie pri jazde. Na vytvorenie hornej časti je použitý odolný plast. V podstate sa držiak skladá z dvoch klipov.

Technica

Ďalším nepochybným lídrom je spoločnosť Techica. Značka sa dlhodobo zaoberá tvorbou kolekcií lyžiarskych modelov a už sa mu podarilo získať uznanie na svetovom trhu.

Spoločnosť sa tiež špecializuje na obuv pre deti. V podstate sú topánky určené pre deti v školskom veku, pretože upevňovací mechanizmus zahŕňa použitie viac ako dvoch klipov. Dizajn v sebe spája niekoľko svetlých farieb, ktoré vyzerajú veľmi pôsobivo.

Ako si vybrať topánky podľa veľkosti

Ak chcete vybrať správne topánky pre vaše dieťa, môžete použiť špeciálnu rozmerovú sieť. Takéto systémy sú prezentované vo veľkých množstvách na internete. Vo veci veľkosti môže pomôcť v obchode, kde budete kupovať topánky.

Predpokladom v čase nákupu je montáž. V ideálnom prípade by mali byť topánky prispôsobené veľkosti nôh dieťaťa. Opýtajte sa svojho dieťaťa, či jeho obuv tlačí.

Ak pôjdete do obchodu bez dieťaťa, alebo si objednáte topánky pomocou internetu, musíte najprv urobiť merania nôh dieťaťa. Na tento účel môžete použiť starý osvedčený spôsob určenia veľkosti - pomocou lepenky a ceruzky. Noha dieťaťa by mala byť orezaná okolo kontúry bez prerušenia čiary.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky