Detské lyžiarske topánky

Detské lyžiarske topánky

Lyžovanie je veľmi vzrušujúca aktivita, a to ako pre dospelých, tak pre deti. Čím skôr sa však stanete lyžiarom, tým väčšie sú možnosti, ako spoznať všetky potešenie z lyžovania na zasnežených pláňach a horských svahoch, takže je lepšie začať získavať skúsenosti od detstva.

Mnohí rodičia sa boja o získanie lyží pre dieťa, pretože veria, že aktívne cvičenia v chladnom vzduchu vyvolávajú prechladnutie. V skutočnosti je to úplný klam, pretože zimné športy nielen posilňujú imunitný systém, ale prispievajú aj k správnemu vývoju kostry.

Prirodzene, výber detských lyžiarskych topánok bude musieť brať do úvahy veľa nuansy, pretože pravidlá pre ich výber sa výrazne odlišujú od výberu rovnakej lyžiarskej obuvi pre dospelých. Áno, a faktory, ktoré môžu ovplyvniť výber veľa, a nie sú obmedzené na zručnosti a štýl jazdenia dieťaťa.

Voľba je komplikovaná tým, že deti rôzneho veku určujú úroveň komfortu rôznymi spôsobmi, takže rodičia si musia vyberať lyžiarske topánky takmer intuíciou. V tomto článku sa budeme snažiť hovoriť o zvláštnostiach detských lyžiarskych topánok, spomenúť pravidlá ich montáže a zistiť, ako si vybrať správnu lyžiarsku obuv.

Vlastnosti a výhody

Všetky detské lyžiarske topánky možno rozdeliť do dvoch typov. Prvý typ, ktorý je určený pre deti od 3 do 9 rokov, sa vyznačuje ľahkosťou a mäkkosťou. V takýchto topánkach sa deti zvyčajne len začínajú učiť základy lyžovania, takže hlavný dôraz je kladený na bezpečnosť a pohodlie.

Druhý typ topánky sa zvyčajne nazýva junior, pretože znamená, že dieťa už má dobrý stupeň fyzickej zdatnosti. Tieto topánky kupujú už pre tínedžerov, ktorí už získali zručnosti mladého športovca. Takéto topánky majú dostatočnú tuhosť, preto poskytujú dostatočnú úroveň stability pri zákrutách.

Kritériá výberu

Stojí za to zvážiť, že lyžiarske topánky sa tiež líšia v type dizajnu, a toto číslo výrazne ovplyvňuje výber obuvi pre deti rôzneho veku. Takže, ak si kúpite topánky pre dieťa predškolského veku, je lepšie zastaviť výber na topánkach s jedným klipom, a ak je to pre staršie deti, potom s dvoma. Tuhosť takýchto topánok nepresahuje index 10, zatiaľ čo obuv pre dospelých sa môže pohybovať v rozsahu 150 jednotiek.

Topánky s tromi klipmi by sa mali vybrať, keď veľkosť nohy dieťaťa dosiahne 22 až 26,5. Tieto topánky sú celkom pohodlné a úroveň tvrdosti bola zvýšená na 30 jednotiek. Topánky so štyrmi klipmi sú určené pre deti, ktoré už majú dobrú fyzickú kondíciu. Ich úroveň tuhosti sa pohybuje od 60 do 70 jednotiek.

Módne modely

Najzaujímavejšie je, že existuje aj mnoho modelov detských topánok pre lyžiarov, ale aj dospelých. Líšia sa nielen tuhosťou, ale aj materiálmi, z ktorých sú vyrobené, ako aj úrovňou nastavenia. Zvážte najbežnejšie modely obuvi.

Pre snowboarding

Snowboardové topánky sú určené pre vysokorýchlostné typy lyžovania a mali by poskytovať dostatočnú úroveň stability, pretože mladý snowboardista bude tiež musieť ovládať dosku. Preto by sa tuhosť topánok mala pohybovať od 3 do 7 a mali by byť vyrobené zo syntetických materiálov. Prečo syntetické? Faktom je, že pravá koža zvyšuje hmotnosť topánky, keď je mokrá, a to nie je príliš pohodlné, najmä pre dieťa.

Bežecké lyžovanie

Topánky pre bežecké lyžovanie majú skôr mäkkú a stabilnú podrážku a vyznačujú sa tým, že sa dajú nielen korčuľovať, ale aj chodiť. Tieto topánky sú vždy doplnené modernou izoláciou a pohodlné zapínanie - suchý zips vám umožní rýchlo postaviť model na nohu dieťaťa.

Zjazdové lyžovanie

Tuhosť takýchto topánok začína počítať od indikátora v rozsahu 15 - 30 jednotiek. Lyžiarske topánky poskytujú optimálnu úroveň pohodlia pri náhlych pohyboch a dokonale absorbujú šok. Stojí za to zvážiť, že to bude pre dieťa veľmi ťažké riadiť lyže v takých topánkach, takže by ste si ich mali vybrať, keď má dostatočnú fyzickú zdatnosť.

Velcro

Velcro topánky kiddies vybrať vhodnejšie, pretože šnurovanie bude musieť pokaziť po dobu niekoľkých minút. Okrem toho je to tento uzáver, ktorý vám umožní, aby sa zmestil model topánky vo veľkosti a nie ťahať nohu, čo sa často stáva, keď zviazať šnurovanie. Suchý zips slúži aj ako dodatočná ochrana proti vniknutiu snehu do topánky, jednoducho pokrýva zraniteľné oblasti nohy.

kĺzanie

Takéto topánky budú apelovať na všetkých rodičov, pretože vám umožnia nezaťažovať sa tým, že drahý model lyžiarskych topánok s časom sa stane malým. Hlavným charakteristickým znakom takýchto topánok je to, že sú schopné zväčšovať alebo zmenšovať veľkosť pohybom. To je skutočná spása, pretože odborníci vysoko odporúčajú, aby si kúpili detskú rastovú obuv pre vaše dieťa.

chrbát

Topánky na korčuľovanie sa líšia od ostatných v tom, že sú dosť vysoké a vždy pokrývajú členok. Vzhľadom k tomu, že na ľade sa musí začínajúci športovec vystaviť veľmi vážnym nákladom, topánky na lyžovanie na ľade sú vytvorené dosť tvrdo. Výber takýchto topánok pre dieťa by mal byť založený na šírke nohy a veľkosti, ako aj na ukazovateľoch, ako je materiál a montážne prvky.

farby

Lyžiarske topánky pre deti môžu mať rôznu farbu av tomto prípade nie sú horšie ako dospelí. Zvyčajne takéto topánky vytvárajú svetlé a pestré tóny, takže ich možno jasne vidieť na pozadí snehu. V špeciálnom trende medzi deťmi teraz sú topánky modré, svetle zelené, červené, žlté a oranžové odtiene.

materiály

Vo väčšine prípadov sú moderné lyžiarske topánky vyrobené zo syntetických materiálov rôznych textúr, pretože dodávajú topánke odolnosť a robia ju praktickejšou. Ale v procese výroby takýchto topánok sa používa aj prírodná koža a najčastejšie na vytvorenie vnútorného povrchu topánky. To dáva topánke neprekonateľné izolačné vlastnosti a zároveň zabezpečuje optimálnu úroveň výmeny tepla.

Koľko

Náklady na detské modely topánok pre lyžovanie sa pohybuje od 10 do 100 dolárov. Cena závisí od kvality materiálu, výrobcu, typu topánky, jej dizajnu a pod.

Ako vyzdvihnúť

Vyberte si správne lyžiarske topánky len so zameraním na úroveň ich tuhosti a stupeň fyzickej zdatnosti dieťaťa nie je možný. Pretože obuv pre lyžovanie pozostáva zo súboru najmenších prvkov, z ktorých každý plní svoju funkciu, proces výberu vhodného modelu obuvi pre dieťa je značne komplikovaný. A existuje jeden ukazovateľ, ktorý by sa mal určiť s určitou presnosťou.

veľkosť

Na určenie presnej veľkosti nôh dieťaťa zakrúžkujte nohu na kus papiera a zmerajte dĺžku a šírku stopy. Dostanete tak európsku veľkosť topánok a na zakúpenie lyže by ste mali k výsledku pridať ďalšiu polovičnú veľkosť.

Po prvé, dieťa môže cítiť, že topánka je príliš malá, ale nemali by ste sa ponáhľať na meranie väčšieho modelu. Faktom je, že moderné lyžiarske topánky sú vyrobené z materiálu, ktorý nakoniec lisuje pod tvarom nohy, čo znamená, že po určitom čase si môžete všimnúť, že nepociťujete nepohodlie.

Iné prvky

Je dôležité, aby spony na topánky pozostávali z pevného kovu. Niektorí výrobcovia vytvárajú tento prvok z plastu, ale rýchlo sa rozptyľuje pri prvom dotyku s tvrdým povrchom, takže je dôležité dávať prednosť kovu.

Prepínače na rôzne režimy zvyčajne stoja na všetkých topánkach pre začiatočníkov, ale ak si kúpite topánky pre teenagera, mali by ste si byť vedomí, že musí byť prítomná schopnosť premeniť topánku z režimu „chôdza“ na režim „jazda“.

Ak máte na mysli, že dieťa bude lyžovať v niekoľkých štýloch naraz, potom je lepšie zakúpiť kombinovaný model topánok. To zabezpečí dlhodobé pohodlie detských nôh a výrazne zníži pravdepodobnosť zranenia. Ale čo sa týka značiek, lyžiarske topánky od takých výrobcov ako Spine, Alpina, Nordway a Madshus sú teraz najobľúbenejšie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky