Karnaubský vosk

Karnaubský vosk

V súčasnosti sa mnoho spoločností zaoberá výrobou dekoratívnej kozmetiky, pri výrobe ktorej využívajú všetky možné inovatívne technológie a komponenty.

Jednou zo zložiek, ktorá je súčasťou mnohých kvalitných kozmetických prípravkov, je karnaubský vosk.

Čo je to?

Karnaubský vosk sa získava z listov palmy Copernicia prunifera, často sa nazýva aj karnauba, palmový vosk, palmová šťava alebo brazílsky vosk. Tento výrobok má výnimočné vlastnosti, pre ktoré dokonca dostal prezývku kráľa vosku.

Palma Copernicia prunifera dosahuje výšku viac ako desať metrov a rastie len v severnej a východnej časti Brazílie. Palmové listy s priemerom jeden a pol až dva metre sa musia zbierať, sušiť niekoľko dní na slnku, vytláčať - vďaka čomu listy uvoľnia vosk, zostane ich rafinovať a objasniť. Niekedy, počas veľmi intenzívneho tepla, vosk vyčnieva nezávisle na vonkajšej strane palmových listov - to je spôsob, akým je rastlina chránená pred stratou tekutín.

Často sa používa v kozmetických výrobkoch ako prírodný emulgátor, ktorý viaže činidlo a sorbent spoločne a navyše je to tiež veľmi užitočná doplnková kozmetická látka.

V kozmetických výrobkoch sa karnauba používa na pridanie lesku do výrobku a tiež na kontrolu štruktúry a viskozity produktu. Okrem toho má zmäkčujúci účinok, dobre udržiava vlhkosť v kozmetike a zaisťuje teplotnú stabilitu kozmetiky. V kozmetických výrobkoch karnaubský vosk často pôsobí len ako pomocná zložka, najmä na zahusťovanie, absorpciu, zadržiavanie vlhkosti a vytváranie lesklého povrchu.

štruktúra

Karnaubský vosk obsahuje estery, mastné kyseliny, mastné alkoholy a živice. Vďaka svojej skladbe sa táto látka môže skladovať a používať celé roky - nikdy sa nezhorší. Karnaubský vosk je veľmi tvrdý a má hustú štruktúru, takže sa musí pred pridaním do kozmetiky roztaviť. Ale vďaka tejto štruktúre látky, ak ju pridáte napríklad do rúže, nebude rozmazaný ani rozmazaný ani v najteplejší deň.

Tento vosk sa nepoužíva v kozmetike v jeho pôvodnej čistej forme, ale dokonale sa kombinuje s inými prírodnými zložkami, napríklad s malým kakaom - táto kombinácia dodá produktu dodatočnú tvrdosť. Všimnite si, že vďaka prítomnosti vlastností silnej odolnosti voči vode v tejto látke sa často používa aj ako olejová impregnácia pre drevené povrchy v stavebníctve.

Výhody

Vďaka svojim vlastnostiam sa karnaubský vosk stane zázračnou pomôckou pre ľudí s problematickou mastnou pleťou. Táto bylinná zložka je úplne šetrná k životnému prostrediu, má štruktúrny účinok, ale neupcháva póry a nevyvoláva vzhľad komedónov. Tento produkt má tiež výrazný antibakteriálny a zmäkčujúci účinok.

Poškodiť telo

Táto palmová zložka sa považuje za úplne bezpečnú - karabíny boli testované a odborníci potvrdili, že nespôsobuje podráždenie, neobsahuje toxíny a je všeobecne neškodný. Copernicus vosk je úplne hypoalergénny. Je oficiálne povolené používať v kozmetike.Aplikácia môže byť kontraindikovaná len pre tých, ktorí prejavujú individuálnu precitlivenosť na tento liek. A samozrejme, karnauba ako súčasť kozmetiky sa používa len externe. Aj keď je táto zložka tiež široko používaná ako potravinárske aditívum, ako aj farmaceutické spoločnosti - na vytvorenie liečivých škrupín.

Využitie v kozmetike

Karnaubský vosk je často analogický s včelím voskom, na ktorý sme zvyknutí, hoci stojí viac a na rozdiel od včiel je omnoho odolnejší. Vzhľadom k tomu, že tento typ vosku, rovnako ako jeho ostatné náprotivky, zmäkčuje a stáva sa pružným počas zahrievania a stvrdne počas chladenia - používa sa v kozmetike ako glazúra a tiež ako hlavná zložka mnohých produktov na odstraňovanie chĺpkov.

A vzhľadom k tomu, že karnaubský vosk je úplne hypoalergénny a má zvláčňujúce vlastnosti - používa sa aj v mnohých kozmetických kozmetických prípravkoch a dekoratívnej kozmetike. Je súčasťou rôznych krémov, mastí, balzamov, opaľovacích prípravkov, rúže a lesku, maskary, očných tienidiel a očných viečok, antiperspirantov. Pridaný do rúže, maskary alebo lesk na pery karnaubský vosk z nich robí lesklejšie, lesklé a veľmi odolné.

Vzhľadom na svoje zmäkčovacie a ochranné vlastnosti sa táto látka vstrekuje aj do kozmetických krémov, ktorých úlohou je zmäkčiť a chrániť pokožku pred agresívnym prostredím.

Je to napríklad súčasť hygienických rúžov, ktoré liečia praskliny na perách, vyživujú a hydratujú pery. Karnauba tiež neumožňuje hromadenie mazu hlavy a používa sa pri výrobe kozmetiky na vlasy a pokožku z prírodných surovín, ako sú najmä vegetariáni.

Palmový produkt našiel svoje uplatnenie aj v parfumérii - používa sa na výrobu aromatických tyčiniek a pevných parfumov. Ak chcete pochopiť, či je táto látka v zložení akéhokoľvek kozmetického výrobku - pozorne si prečítajte jej zloženie, vyhľadajte názov copernica cerifera alebo doplnkovú látku Е903.

Čo rozpustiť?

Keď pracujete, musíte zvážiť teplotu topenia karnaubu - pohybuje sa od 78 do 86 stupňov Celzia. Rozpúšťa svoju horúcu olejovú fázu. Vyhrievajte vosk priamo v nádrži, na tento účel je najlepšie použiť vodný kúpeľ. Ak sa rozhodnete používať tento produkt pri príprave domácej kozmetiky, potom na základe špecifického receptu bude najlepšie olej zohrievať na začiatku, potom do neho pridajte vosk a vložte ho do nádob spolu s olejmi. Odporúčame vám dodržiavať optimálnu koncentráciu látky: až 5% v produktoch starostlivosti o pleť, až 10% v dekoratívnej kozmetike.

výrobcovia

Karnaubský vosk sa často predáva vo forme vločiek, nachádza sa tiež vo forme tyčiniek a práškov. Výroba výrobkov zapojených v mnohých spoločnostiach, najznámejší domáci výrobca - spoločnosť "Zhivitsa". Nemecká spoločnosť Sonax Premiumclass je obľúbená medzi cudzincami.

recenzia

Po prečítaní recenzií na internete môžeme konštatovať, že karnaubský vosk je skutočne veľmi užitočnou kozmetickou látkou. Mnohí používatelia píšu, že sa často stretávajú s touto zložkou vo forme žltých pevných vločiek. Ľudia hovoria, že vosk má príjemnú jemnú, praktickú prchavú vôňu.

Dievčatá píšu, že skladujú karnaubský vosk pri izbovej teplote - hlavná vec v suchej miestnosti a mimo zdrojov tepla.

Najlepšie je uchovávať ho v pevne skrútenom kontajneri pre spoľahlivosť. Na roztavenie tejto prísady dievčatá úspešne používajú bežný vodný kúpeľ a tvrdia, že karnaubský vosk vo forme vločiek sa taví ešte lepšie a rýchlejšie ako včelí vosk. Zároveň má však oveľa lepšie vlastnosti pre našu krásu a zdravie.

Mnoho dievčat tiež kombinuje tento produkt s inými druhmi vosku. Zákazníci tiež písať, že náklady na tento vosk je veľmi nízka, a je asi 300-400 rubľov na 100 gramov. Z tejto zložky, dievčatá produkujú domáce kozmetiku doma - balzamy na pery, rôzne krémy a ďalšie užitočné produkty starostlivosti o pleť. Ako súčasť obchodu sa zákazníci kozmetiky stretli s palmovým voskom v nasledujúcich výrobkoch:

  • rúže;
  • Balzamy na pery;
  • ceruzky na oči a pery;
  • tuhé deodoranty;
  • jatočné telá na riasy;
  • zvlhčovače;
  • Opaľovacie a opaľovacie prípravky.

Kvalita kozmetiky, ktorá obsahuje túto zložku, dievčatá sú veľmi spokojní.

Všetka kozmetika si dokonale zachováva svoju štruktúru. Rúže dievčatá s karnaubou vyniknúť oddelene, ich kvalita je veľmi chválený - nemajú rozmazanie a nešíri ani v období intenzívneho tepla.

A zvlhčovače sú popísané dievčatá ako všeliek pre všetkých, ktorí majú suchú a dehydratovanú pleť. V súhrne možno povedať, že karnaubský vosk je veľmi zaujímavý, užitočný a bezpečný produkt v kozmetike. Takže neváhajte použiť kozmetiku, ktorej je.

Dozviete sa viac o prospešných vlastnostiach karnaubského vosku v nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky