Ako umyť vosk?

Ako umyť vosk?

Pri použití voskových výrobkov sa často stáva, že na tkaninu alebo tvrdé povrchy padajú horúce kvapky. Najmä sa vyskytuje počas používania sviečok, na základe prítomnosti rôznych farbív. V tomto prípade je odstraňovanie vosku aj z tvrdého materiálu pomerne problematické. Ale existuje niekoľko účinných spôsobov, ako pomôcť vymazať škvrnu z rôznych typov povrchov.

riadu

Odstránenie vosku z riadu je najjednoduchšie, pretože škvrna nie je absorbovaná do materiálu. Často sa však stáva, že znečistenie je pomerne pevne priľnuté k povrchu a v tomto prípade by sa mali použiť radikálne metódy. Existuje mnoho účinných spôsobov, ako odstrániť vosk z jedál. Najjednoduchšou možnosťou je použitie plastovej stierky. Na tieto účely môžete použiť malú lopatu na topánky.

Odstránenie parafínovej vrstvy by malo začať extrémnou časťou. To platí nielen pre veľké, ale aj malé kúsky.

Zostávajúce stopy musia byť potom vyhrievané sušičom vlasov. a miesto znečistenia utrite vložkou. Na odstránenie vosku z jedál môžete použiť bežné čistiace prostriedky. Na tieto účely sa často používa tekuté mydlo. Vo veľkej nádobe prevarte vodu a potom do nej vložte špinavé riady. Na panvicu sa pridá detergent a nechá sa 10 minút v ohni. Vyčistené riady dôkladne opláchnite v studenej vode.

Ďalšou dobrou voľbou pre čistenie výrobkov je sóda. Pred použitím plastovej špachtle je nutné odstrániť vosk z povrchu tak, aby zostal len škvrny. Potom nalejte malé množstvo sódy na mäkkú špongiu a zvyšné zvyšky utrite. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade sa riady opláchnu studenou vodou, ale s použitím detergentu.

Na spracovanie krehkých materiálov sa používa horúca para.

Je potrebné variť kanvicu a nasmerovať prúd vzduchu. na znečistenom mieste. Papierové obrúsky sa používajú na odstraňovanie zvyškov parafínu. Po vyčistení opláchnite riad v studenej vode. Upozorňujeme, že táto metóda je vhodná na spracovanie tepelne odolných predmetov.

oblečenie

Ak je vosk náhodne na tkanine, je potrebné použiť niekoľko jednoduchých spôsobov, ako ho odstrániť. Najbežnejšou možnosťou je používanie alkoholu. Ak chcete odstrániť parafín z oblečenia, pod látkovým produktom musíte najprv položiť uterák. Kontaminovaná oblasť by mala byť starostlivo ošetrená alkoholom, potom osušte papierovou obrúskou.

Ak je na oblečení nepríjemný zápach, mal by sa umývať ako obvykle.

Na čistenie textilných výrobkov sa často používa obyčajný prací prostriedok. Malé množstvo zlúčeniny musí byť vtierané do kontaminovanej oblasti. Počkajte niekoľko minút, kým sa škvrna nerozpustí. Potom sa textilný produkt prepláchne v studenej vode. Venujte pozornosť skutočnosti, že ak je vosk vo farbe, je najlepšie opakovať spracovanie, pretože stopa po prvom zmiznutí nie vždy zmizne.

Odstráňte parafín z oblečenia pomocou bežného peroxidu vodíka. Po prvé, pod látkou výrobok musíte položiť plastový sáčok, a potom začať spracovanie sám.

Peroxid sa naleje do miesta znečistenia. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je najlepšie umiestniť ďalší balík. Potom všetko je pokryté uterákom a počkajte asi 1-2 hodiny.

Vosk z tkaniny je možné utierať pomocou bežného písacieho stroja, ktorý používame v každodennom živote. Táto metóda sa používa v prítomnosti nízkeho znečistenia.Režim prania by mal byť zvolený podľa typu materiálu.

nábytok

Pomerne často, keď používate sviečky, kvapky vosku padajú na nábytok. Odstráňte škvrnu z povrchu nasledujúcimi spôsobmi:

  • Použitie peroxidu vodíka;
  • Použitie pracieho prostriedku na riad;
  • Liečba alkoholu;
  • Aplikácia ľadu.

Ak máte v úmysle vyčistiť nábytok z drahých materiálov, je najlepšie použiť špeciálne nástroje na odstránenie voskových škvŕn z mäkkých povrchov. Takéto možnosti sú veľmi pohodlné na použitie doma. Môžete si kúpiť finančné prostriedky v každom železiarstve, náklady sú malé.

Ako odstrániť vosk z nábytku, pozrite si nasledujúce video.

Čistenie kobercov

Ak sa vosk dostane na koberec, môžete ho odstrániť niekoľkými osvedčenými spôsobmi. Najbežnejšou metódou je použitie chladu. K kontaminovanej oblasti pripojte kocku ľadu. Je potrebné počkať určitý čas, kým sa parafín stane tvrdým. Pomocou plastovej špachtle alebo špeciálnej stierky sa z koberca odstránia parafínové kúsky. Najlepšie odstráňte malé zvyšky pomocou vysávača.

Presný opak je použitie tepla.

Na odstránenie parafínových zvyškov z podlahy sa pred-veľké kúsky odstránia nožom (len tupá strana) alebo špachtľou. Pre zostávajúce kontaminácie stoh kus lepenky. Potom na povrchu musíte držať horúce železo. V procese sa vosk začína topiť a držať sa papiera. Treba poznamenať, že tento spôsob sa najlepšie použije v prípade, že povrch koberca bol vopred upravený kyselinou sírovou.

Odstránenie vosku po depilácii

Často sa stáva, že po depilácii sú na pokožke a dokonca aj na vlasoch prítomné zvyšky kozmetického vosku. Na riešenie takýchto problémov je potrebné použiť osvedčené účinné metódy. Ak chcete začať s, stojí za to povedať, že pri kúpe zmesi na depiláciu, obrúsky sú zahrnuté v súprave.

Ich základ je impregnovaný špeciálnou zlúčeninou, ktorá rýchlo odstraňuje zvyšky vosku, a to ako z kože, tak aj z vlasov.

Ďalší dobrý a bezpečný spôsob. používať rastlinný alebo olivový olej. Vatový tampón by mal byť nasiaknutý zmesou, po ktorej by mal byť zotretý z miesta, kde sú voskové zvyšky. Pomocou olejov, môžete nielen zbaviť mrazených stôp, ale aj upokojiť podráždenú pokožku.

Ak chcete odstrániť vosk použiť mastné krémy, ktoré sú prítomné v make-up takmer každej ženy. Prostriedok nielenže pomôže umývať pokožku po depilácii, ale tiež ju zvlhčí.

Stojí za zmienku, že použitie tuku krém zabraňuje vzniku podráždenia. Je potrebné aplikovať prostriedky so silnou vrstvou.

Okrem toho, na vyčistenie kože vosk pomôže špeciálne kozmetické kompozície. Môžu to byť pleťové vody alebo spreje, ktoré sa používajú na dennú starostlivosť.

Spôsoby odstránenia vosku po depilácii nájdete v nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky