Vosk na nechty

Vosk na nechty

Pre takmer každú ženu, jej osobné vizitky je manikúra. Aj keď žena nemá veľký záujem o zdobenie nechtíka lekárskeho, aspoň sa o ne stará, aby ich udržala zdravá a čistá. Niet divu, že dnes v kozmetológii existuje pomerne veľa rôznych nástrojov, ktoré sa používajú ako na nanášanie a odstraňovanie lakov, tak aj na iné možnosti na natieranie nechtovej platne a na každodennú starostlivosť. V poslednej dobe sa medzi nimi stal veľmi populárny prírodný a zdanlivo jednoduchý komponent včelieho vosku.

Čo je to?

Ako základná zložka kozmetického vosku je známy už dlho. Faktom je, že toto je nezvyčajná látka, ktorá je v prírode produktom života včiel, obsahuje veľa výživných a prospešných zložiek. Okrem propolisu obsahuje aj rôzne prírodné živice, karotidy, pigmenty, vitamíny a minerály.

Jedným z hlavných charakteristických znakov vosku, vďaka ktorému je tak široko používaný v kozmetike, je vysoká aktivita a priepustnosť. Je to táto kvalita, ktorá zaisťuje účinnosť výrobkov na báze vosku pre doštičky na kožu a nechty.

Jedinečnosť takejto zložky je doplnená úplnou neutralitou voči organizmu. Napríklad ten istý med môže často vyvolať alergickú reakciu u ľudí s precitlivenosťou, ale s voskom sú takéto situácie skôr výnimkou z pravidla.

Okrem toho prospešné látky, ktoré sú súčasťou výrobkov na báze vosku, získavajú schopnosť akumulovať sa v kožných alebo nechtových tkanivách. Vďaka tomu môžu sa použiť ako na účinnú liečbu akýchkoľvek ochorení, napríklad z húb alebo avitaminózy, tak na profylaktické účely. Vosk tiež robí nechty matným a hladším, čo samo o sebe je príjemným vizuálnym efektom.

Vosk sa najčastejšie používa na utesnenie manikúry a leštiacich nechtík, pretože vytvára ochrannú vrstvu, ktorá chráni povrch dosky celkom dobre pred vonkajšími faktormi až po prach a mastnotu. Vosk je však tiež užitočný pre kožu, napríklad pre nechtovú kutikulu, ktorá sa vyznačuje jemnosťou a jemnosťou, a preto vyžaduje dodatočnú jemnú starostlivosť.

typy

Niet divu, že väčšina výrobcov kozmetiky ponúka svoje možnosti použitia vosku na nechty. Niekedy to nie je úplne úspešné, pretože hmota syntetických zložiek kazí hlavný účinok alebo dokonca môže poškodiť zdravie. Rôzne kombinácie výrobných technológií však výrazne rozšírili súčasný sortiment výrobkov na starostlivosť o nechty. Najbežnejšou formou uvoľňovania je voskový krém, ktorý sa najľahšie aplikuje na nechty a aplikuje sa na preventívnu leštenie a každodennú starostlivosť. V súčasnosti existujú dva hlavné druhy tohto krému:

 • výživný, Kompozícia obsahuje zvýšený obsah rôznych vitamínov, kompenzuje nedostatočnú výživu nechtovej platničky, minerály a stopové prvky, medzi ktorými sú najdôležitejšie vápnik, horčík a zinok.Vďaka vosku dochádza k pomerne hlbokému prenikaniu všetkých potrebných nutričných komplexov, ako aj ich akumulácii v tkanivách nechtov. Táto možnosť kŕmenia je užitočná najmä pre ženy, ktoré trpia nedostatkami vitamínov alebo nedostatkami mikroživín;
 • posilnenie Krémový vosk obsahuje oveľa viac ďalších zložiek, ktoré prispievajú k tvorbe ochranného filmu. Takýto nástroj okrem iného nasýti samotnú nechtovú platňu a robí ju odolnejšou voči poškodeniu, preto ju možno použiť ako na ochranu manikúry, tak aj na preventívne postupy;
 • Pre rast. Kozmetický krém na báze vosku môže tiež obsahovať zložky, ktoré zvyšujú rast nechtovej platničky. Všeobecne platí, že tento nástroj je veľmi podobný výživný krém, ale zloženie môže obsahovať oveľa viac vitamínov a minerálov. Svojimi vlastnosťami je to zvláštna maska ​​na nechty, pretože má skôr výrazný nutričný účinok a aplikuje sa len na krátku dobu.

štruktúra

Obsah nástroja sa môže líšiť v závislosti od výrobcu a zvolenej technológie. Ako bolo uvedené vyššie, zloženie krému alebo gélu určuje jeho základné vlastnosti pre nechtíky. Neoddeliteľnou zložkou, ktorá musí byť vždy prítomná v kvalitných výrobkoch tohto typu, je včelí vosk. Akékoľvek lacné syntetické analógy alebo parafíny sa neodporúčajú na použitie, pretože v najlepšom prípade môžu zaručiť len vonkajší kozmetický účinok leštenia nechtovej platne av najhoršom prípade môžu dokonca poškodiť. Vo všeobecnosti vo krémoch na báze vosku, spravidla Sú prítomné nasledujúce ďalšie komponenty:

 • Estery. Nebuďte prekvapení, ak to budú tí, ktorí budú mať veľký podiel finančných prostriedkov. Vďaka týmto komponentom je zabezpečené najlepšie čistenie nechtov. Rovnako ako priepustnosť všetkých ostatných živín. Čím komplexnejšie estery ste si vybrali, tým účinnejšie to bude;
 • Mastné kyseliny. Niektoré z nich sú nenahraditeľné a sú priamo zahrnuté v zložení samotného vosku. Niektoré syntetické možnosti môžu byť pridané umelo vo fáze výroby krému. Sú nevyhnutné na aktiváciu prirodzených procesov tvorby tkanív a ich regenerácie. Fondy s vysokým obsahom mastných kyselín sú vhodné na rast a spevnenie nechtovej platničky;
 • Stopové prvky a deriváty minerálov. Najčastejšie sa vyrábajú výrobky s obsahom takýchto nevyhnutných látok pre látky na nechty ako vápnik, draslík, horčík a zinok;
 • Uhľovodíky av niektorých prípadoch prírodné oleje. Krém na báze vosku s takýmto zložením je navrhnutý tak, aby poskytoval dodatočnú starostlivosť o pokožku;
 • Vitamíny A, B a E. Potreba zlepšenej výživy nechtového tkaniva. Výrobky s vysokým obsahom týchto zložiek sa odporúčajú pre ženy s poškodenými alebo krehkými nechtami, ako aj v prípade nedostatku vitamínov.

Prečo potrebujete?

Terapeutický voskový krém na báze vosku má pomerne veľký rozsah pozitívnych vlastností. Používa sa nielen na liečbu skutočných problémov, ale aj na predchádzanie možným zraneniam alebo chorobám. Odporúča sa aj v nasledujúcich prípadoch:

 • Ak je to potrebné, spevnite nechtovú platňu a kutikulu, prínosy produktov na báze vosku budú najefektívnejšie, pretože všetky potrebné zložky nielen preniknú hlboko do nechtovej platničky, ale sa v nej aj hromadia;
 • Zlepšiť rast nechtov;
 • Keď sa praskliny, otrepy, viditeľné poškodenie nechtov a okolité tenké tkanivo kože;
 • Tiež veľmi často sa používa vosk na utesnenie aplikovanej manikúry. Tento nástroj je najlepší spôsob, ako zabezpečiť jeho ochranu na dlhú dobu;
 • Leštiť nechty a dať im príjemný matný lesk, čistotu;
 • Na preventívne účely;
 • S príznakmi avitaminózy alebo nedostatku vápnika a horčíka v tele.

výrobcovia

Včelí vosk je taký jedinečný materiál, že prakticky každá veľká spoločnosť sa zaoberá výrobou kozmetiky na ňom založenej. dnes Za lídrov v oblasti kvality sa považujú tieto značky:

 • DNC. Hlavným znakom tohto výrobcu je maximálny obsah prírodných zložiek;
 • Japonský výrobca kozmetiky Masur tiež získal popularitu vďaka vysokej kvalite prírodného včelieho vosku na starostlivosť o nechty a manikúru;
 • Tiež, mnoho žien odporúča finančné prostriedky od spoločnosti. Lor;
 • Osvedčený krém na báze vosku od známeho výrobcu kozmetiky Belweder;
 • Stojí za to venovať pozornosť domácim produktom, napríklad séria finančných prostriedkov od takých značiek ako "Nechty", "Zdravé", "Fytokozmetika", "Spivak";
 • Pre profesionálne utesnenie manikúry a preventívne leštenie nechtov, rad výrobkov z Rio profi.

Kde je na predaj?

Včelí vosk krém je ľahko nájsť profesionálne kozmetické obchody, Okrem toho tieto fondy často prichádzajú počítadlá lekárnípretože väčšina z nich má plné terapeutické a profylaktické vlastnosti. Ak vo Vašom meste nie sú žiadne profesionálne a špecializované predajne, môžete si bez problémov objednať internet na internete.

Ako používať doma?

Jednou z výhod používania vosku a jeho derivátov je to, že leštenie, spevňovanie nechtov a utesnenie manikúry je ľahké urobiť vlastnými rukami bez toho, aby ste sa museli obrátiť na profesionálov.

Ako sa prihlásiť?

Najjednoduchší spôsob, ako používať vosk ako bežný produkt starostlivosti. Stačí, ak si v ruke podržíte malé množstvo krému alebo pasty, aby sa mierne rozpustili, a potom ho jemne rozotrite na každom nechte a kutikule okolo nich.

Okrem toho Samostatnú lamináciu nechtov môžete vykonať pomocou špeciálneho nástroja na báze včelieho vosku. Pred týmto, uistite sa, že odstrániť starú vrstvu manikúry, držať malé prsty v teplom kúpeli. Potom jemne upevnite nechty nožnicami a pilníkom na nechty a potom zopakujte teplý kúpeľ, ale pridajte naň niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Osušte si prsty a opatrne vyleštite nechtovú platňu semišovým buffom, potom na ne naneste malé množstvo produktu a rozotrite ju hladkou stranou buffu.

Takéto preventívne opatrenia sú vhodné pre každú ženu. Obzvlášť sa prejavujú v prípade, že trávite predĺženie nechtov alebo trpia zvýšenou krehkosťou a krehkosťou.

Ako utesniť nechty voskom na nechty, pozri nasledujúce video.

Ako leštiť?

Postup je celkom jednoduchý. Všetko, čo potrebujete, je voskový leštiaci prostriedok alebo len prírodný včelí vosk, obľúbený pilník na nechty, semiš a pogumované nadšencov. Nezabudnite tiež použiť odporúčania:

 • Nechty a kutikulu môžete mierne mierne zjemniť tak, že držíte prsty v teplom kúpeli s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja;
 • Po tom, uistite sa, že orezanie dosky s nožnicami, a potom leštiť ju semišovým buff;
 • Malé množstvo vosku alebo masti založené na ňom sa vtiera do dosky a kože okolo nej. Postup opakujte pre každý klinec;
 • Nechajte si nechty nechať mäkkou pogumovanou stranou pilníka na nechty. Vykonajte postup by mal byť asi minútu. Skontrolujte prstom prstom - akonáhle sa prst na vašom prste začne voľne kĺzať na povrchu, znamená to, že môžete zastaviť leštenie. Nepreháňajte to, pretože môžete jednoducho odstrániť celú vrstvu vosku.

recenzia

Kozmetika na báze vosku dostáva veľa pozitívnej spätnej väzby od žien aj profesionálnych kozmetičiek. K dnešnému dňu neexistujú žiadne analógy, ktoré môžu rovnako dobre kombinovať hojenie, regeneračný účinok a pôsobivý vonkajší výsledok kozmetickej starostlivosti.

Marigold vosk je najúčinnejší nástroj pre nechty a manikúru, ktorý je veľmi jednoduchý na používanie a je k dispozícii všetkým.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky