Vosk a jeho použitie

Vosk a jeho použitie

O vosku, ktorý produkujú včely, hovoria ako veľmi komplexnú zlúčeninu v organickej hmote. Tento výrobok má pridelené špeciálne upchávky. Pre včely slúži ako stavebný materiál, z ktorého stavajú voštiny a starostlivo skladujú v nich zbieraný nektár, peľ, peľ. Mladý jedinec sa tam vyvíja od momentu, keď sú vajíčka položené maternicou a až po dospelý hmyz.

Vosk označuje ako unikátne potravinárske prísady, tak aj nenahraditeľné liečivé látky. Vosk je produktom života včiel, má jedinečné vlastnosti a je široko používaný v mnohých prípadoch.

Výhody

Tento produkt produkcie včiel je biologicky aktívna látka so silnými baktericídnymi vlastnosťami. Je základom pre výrobu rôznych krémových prípravkov, farmaceutických mastí, kozmetických výrobkov, prípravkov na liečbu prechladnutia, rinitídy a akýchkoľvek alergických prejavov v tele.

Je tiež vynikajúcim nástrojom na hojenie rán, procedúr otepľovania a na celkové hojenie pokožky. Rusi používajú tento produkt pre rôzne oblasti činnosti. Aj keď hlavné sú kozmetické a terapeutické.

V ľudovej medicíne je včelí produkt zo staroveku považovaný za jeden z najmocnejších nástrojov, jeho liečivé vlastnosti sú zrejmé, pretože je užitočný na udržanie krásy a na udržanie zdravia.

Včely možno nazvať skutočným zázrakom, ktorý by príroda mohla vytvoriť. Vďaka týmto malým toilerom dostávame celý rad látok, ktorých výhody sa ťažko preceňujú. Patrí medzi ne:

 • v prvom rade samozrejme - med;
 • peľu;
 • materská kašička;
 • vosk;
 • propolis.

Hmyzové voskové žľazy produkujú tukovú substanciu, z ktorej stavajú svoje malé nádoby - voštiny. Existuje názor, že zdanlivo prírodný vosk produkovaný včelami odkazuje na vedľajšie produkty, to znamená odpad. Je to však mylné tvrdenie, pretože so svojimi liečivými vlastnosťami nie je o nič menej cenné ako med.

Ľudia začali tento včelí produkt používať už dávno, keď objavili jeho farmaceutické a kozmetické vlastnosti. Napríklad vosk bol určený pre zranených na pokrytie rán, čím ich chránil pred vlhkosťou a infekciou. A vďaka antibakteriálnym látkam obsiahnutým v tomto produkte zápal zmizol a rany sa rýchlo zhojili.

typy

Farba včelieho vosku sa môže líšiť v závislosti od rastliny, z ktorej sa peľ zozbieral. Preto nie je nič zvláštne v tom, že niekedy vidíme biely vosk na predaj, niekedy žltý, niekedy je tmavo hnedý a dokonca čierny. Veľmi veľkou raritou je vidieť tento včelí výrobok s narůžoveným nádychom. To je veľmi krásny pohľad.

Táto látka vonia ako med alebo propolis. A ak je v ňom ďalšia nečistota, potom jej vôňa môže zodpovedať. Produkt obsahuje také prírodné zložky ako propolis, peľ včiel, metylovú kyselinu. Mimochodom, s propolis v zložení výrobku môže získať nazelenalý odtieň.

Bez ohľadu na to, akú farbu má tento výrobok, jeho kvalita je vždy vynikajúca. Z každého z nich budú výhody rovnaké, pretože hlavnú úlohu v tomto prípade zohrávajú nečistoty v produkte. Najčastejšie je možné stretnúť sa s produktom včelej vitálnej aktivity žltej alebo hnedej farby. Biela - rarita, je vytvorená v priemyselnej výrobe. Napríklad pri výrobe kozmetiky je biely vosk nevyhnutný pre moderné depilačné produkty, ako napríklad filmový vosk.Biela čiara Natura"V granuliach."

štruktúra

Hustota štruktúry tohto výrobku je pomerne vysoká, ale ak je vystavená priamemu slnečnému žiareniu na dlhú dobu, bude to mať za následok jasnejší tón.

Biochemické zloženie tejto látky je pomerne komplikované. V tomto prípade nie sú malé rozdiely také, ako je oblasť, kde žije hmyz a čo je zahrnuté v ich „diéte“. Všeobecne povedané, zloženie vosku je viac ako tristo látok, rovnako ako vitamíny. Je obzvlášť bohatý na vitamín A: 100 g tohto včelieho produktu obsahuje štyri gramy tohto vitamínu. Táto skutočnosť určuje úspech včelieho produktu v kozmetickej oblasti.

Tento produkt sa nemôže rozpustiť vo vode. Glycerín nepomôže a ani alkohol nebude úspešný. Ale terpentín, chloroform a benzín budú skvele fungovať. Aby sa produkt mohol roztopiť, je potrebná teplota okolo 70 ° C - v tomto stave môže mať vosk akúkoľvek formu.

Kde sa dostať?

Vosk sa získava z voštiny po odčerpaní medu. A na trhoch ich predávajú sami včelári. Okrem tohto výrobku, môžu byť zvyčajne kúpené od nich a všetko ostatné, že včely dodávajú ľuďom. Včelári vám môžu predať pevný kus vosku, alebo môžu ponúknuť jeho postavu alebo sviečku. Dúfam, že skutočný vosková sviečka môže byť kúpená v obchode je malá, bude s najväčšou pravdepodobnosťou niektoré chemické nečistoty vo vosku.

Ako používať?

Terapeutická kompozícia na zbavenie tela celej škály kožných ochorení sa ľahko pripravuje zmiešaním včelieho produktu a niektorých ďalších zložiek.

Dokonca aj miešanie vosku a olivového oleja (olej by mal byť dvakrát toľko), môže byť aplikovaný na ranu. Odporúča sa predošetriť pomocou propolisu alebo peroxidu vodíka.

Na ošetrenie pokožky nôh (mozoly, kuriatka) je najlepšie zmiešať vosk, propolis a citrónovú šťavu (30 g, 50 g a 1 ks). Výsledná kompozícia vo forme koláčov by mala byť pripojená k mozole a niekoľko dní zabezpečená lepiacou páskou. Potom musíte pripraviť dvojpercentný roztok sódy a zjemniť kukuricu v ňom. Teraz sa dá ľahko odstrániť.

Ručná masť sa pripravuje nasledovne:

 • ošúpeme a nakrájame cibuľu (1 ks);
 • smažte s rastlinným olejom (200 ml), kým cibuľa nebude zlatavá;
 • filter (cibuľa už nie je potrebná);
 • vezmite kúsok včelieho vosku s veľkosťou zápalkovej škatule a roztopte ho v oleji;
 • pridať kúsok propolisu s veľkosťou hrachu;
 • hotový prostriedok sa naleje do pripravenej sklenenej nádoby.

Masť bude pripravená po vychladnutí. Je výborným nástrojom na hojenie rán, zmäkčenie a zvlhčenie pokožky. Tento účinok je spôsobený liečivými vlastnosťami tohto včelárskeho produktu, ktorý pomáha ako protizápalové, baktericídne činidlo a činidlo na hojenie rán. Použitie masti tvorí najtenší film na rukách, čo urýchľuje proces hojenia malých poranení a prasklín. Mimochodom, touto kompozíciou môže byť tiež ošetrená zlomená koža na pätách.

Použitie včelieho vosku môže byť nielen vonkajšie, ale aj vnútorné. Je to skvelý spôsob, ako posilniť ďasná, starať sa o vaše zuby a revitalizovať tráviaci trakt. To možno vykonať pomocou špeciálnych žuvačiek, rovnako ako cukríky z vosku a medu.

Takýto chutný liek sa predáva v bežných lekárňach a obchodoch, ale verzia lekárne bude spoľahlivejšia vďaka prirodzenosti výrobku. Včelí výrobok môže mať rôznu kvalitu a pravdepodobnosť, že bude v sklade, stále existuje. Tam boli prípady, že obchod vosk sa ukázalo, že nie je vôbec vosk.

Ak budete žuť včelie bunky, potom ústna dutina bude mať silný antimikrobiálny účinok. Prehltnutie tohto produktu sa neodporúča - nebude stráviteľný.Ale toto je úžasný agent na otepľovanie pre studené a dokonca aj pre sinus - takže sa môžete rýchlo zbaviť choroby.

prechladnutie

Kvalifikovaní lekári sami odporúčajú tento spôsob liečby aj pri bolestiach hrdla, pretože na rozdiel od niektorých liekov to určite nebude škodiť, ale liek príde veľmi rýchlo. Tento produkt vitálnej aktivity včiel je vynikajúcim činidlom na zahrievanie.

Keď dôjde k prenosu tepla, vosk má pozitívny vplyv na ľudské telo. Mierna teplota prostriedku aplikovaného na problémové miesto spôsobuje krvný výtok, čím sa zlepšuje zásobovanie chorého orgánu živinami, čo znamená, že sa obnovuje práca celého organizmu a tiež pohoda osoby. Je to spôsobené zvýšeným prietokom kyslíka do tkaniva a tým, že sa z tela odstránia toxíny a iné produkty rozkladu.

Hojenie rán

Ak si navoskujete ranu na kožu osoby, bude sa hojiť oveľa rýchlejšie ako obvykle, a pokožka na tomto mieste získa pevnosť a pružnosť.

inhalácia

Vynikajúci včelí produkt a ako prostriedok na inhaláciu. Kašeľ a výtok z nosa zmiznú, pomôžu aj pri komplikovanejších problémoch, ale v takejto situácii bude potrebná konzultácia s lekárom, pretože pri obzvlášť závažných ochoreniach môže byť inhalačná liečba kontraindikovaná.

S voskom je možná aj mokrá inhalácia aj suchá - záleží na chorobe. Zvyčajne stačí dýchať v pároch po dobu asi 15 minút denne a robiť to týždeň, aby sa výsledok objavil.

alergie

Alergie často nie sú tak ľahko pochopiteľné. Okrem toho vznikajú otázky o príčinách ich vzniku ao liečbe. Včely sem pomáhajú. Existujú príklady, keď ľudia s rôznymi alergickými prejavmi len žuvali plást a mesiac neskôr sa zbavili problému.

Prvým krokom je upchatie nosa, potom zmiznú príznaky ako bolesť hrdla a vodnaté oči.

Ťažké fajčiarov včelí vosk je tiež schopný riadiť skutočnú cestu, pretože ak budete žuť plást, to vedie k tomu, že v priebehu času človek jednoducho nechce fajčiť už, a môžete tiež zbaviť periodontálne ochorenie v rovnakom čase.

V kozmetike je nevyhnutný aj včelí produkt. Jeho použitie je spojené najmä s kozmetikou pre tvár. Všetky jemnosti práce s týmto produktom boli známe starovekým ženám, ktoré tiež používali kozmetické masti, krémy a dokonca aj vlasové masky. Je známe, že vďaka nim budú vlasy spoľahlivo chránené pred mnohými negatívnymi vplyvmi. Vlasy sa vyživujú a sú silnejšie a pružnejšie.

Ak urobíte vosk na ochranu vašich rúk, môžete chrániť pokožku pred mnohými agresívnymi účinkamiNapríklad spojené s použitím rôznych prostriedkov pre domáce chemikálie. Takéto kompozície sa najlepšie skladujú v sklenenej nádobe. Za podmienok izbovej teploty bude trvanlivosť produktu asi dva roky.

V dnešnej dobe mnohé výrobné spoločnosti už zvládli výrobu liekov a kozmetiky, ktoré sú založené na včelím vosku. To umožňuje nakupovať všetky tieto výrobky bez obmedzenia v bežných lekárňach alebo v kozmetických predajniach. Spotrebitelia sú už dlho schopní oceniť výhody používania tohto výrobku a jeho pohodlie.

Včelí vosk sa používa aj v gynekológii. Používa sa pri výrobe niekoľkých sviečok, ktorých terapeutický účinok je veľmi účinný. Tento liek pomáha pri zlepšovaní laktácie u dojčiacich matiek.

Pre podpažia sa vosk používa ako depilátor. V tomto mieste je možné vlasy odstrániť voskom a je to viac bolestivé ako len ich holenie, ale konečný výsledok bude atraktívnejší, okrem toho sa bude musieť nabudúce opakovať až po mesiaci, alebo dokonca o polovicu.

Nájdené aplikácie pre vosk av každodennom živote. Mastic s dechtom pre starostlivosť o drevené podlahy nie je lacná radosť, ale často trochu mätúce. Preto môžete robiť bez značkových produktov. Na základe včelieho vosku je možné takéto tmely pripraviť nezávisle.

Pre kúpele a sauny, menovite pre ošetrenie plukov v parnom kúpeli, sa najčastejšie používa vosk. Z tohto postupu nie sú povrchy pokryté filmom, ktorý je schopný horieť pri vysokých teplotách. Tento produkt úspešne impregnuje podlahu v parnom kúpeli a nie je z neho klzký - a to je také dôležité tam, kde je vlhkosť vysoká a je veľmi ľahké ju skĺznuť.

Najšetrnejším ošetrením stropného včela v saune by mal byť povrch, na ktorom je teplotný efekt najsilnejší. Je teda možné spracovať všetko voskom v saune - až po drevené vedrá a vane.

Pomôže včelím produktom a starostlivosti o pery. Zvlášť tento druh starostlivosti bude potrebný na jar, keď je na ulici teplá a studená, vlhkosť stúpa, často veľmi veterná. To všetko vedie k tvorbe trhlín na perách, začínajú sa odlupovať a vysušovať. Ale ak si pripravíte balzam na pery na báze včelieho vosku, všetky problémy s pokožkou pier budú vyriešené.

pre insomniacs a pre tých, ktorí sú v stresovej situácii, sa neodporúča opierať sa o drogy, ale kupovať ušné nálevky - revolučnú adaptáciu včelieho produktu. S ich pomocou zmierňujú kŕče krvných ciev a svalov hlavy, ako aj relax po stresových situáciách.

Hygienická rúž tiež patrí medzi produkty starostlivosti ako jedna z odrôd obyčajných rúžu. Základom jeho zloženia je aj včelí vosk. Rozdiel oproti ostatným je v tom, že ho môžu používať nielen ženy, ale aj muži a dokonca aj deti.

Keď veľké, škaredé jazvy prídu na pomoc včiel, alebo skôr ich vosk a olivový olej. Kompresia z tejto kompozície môže urobiť zázrak - koža s jazvami bude vyzerať oveľa atraktívnejšie.

Bol použitý včelí vosk (ako potravinárska prísada E901) a v potravinárskom priemysle. Sú ošetrené citrusovými plodmi, ananásmi, melónmi a iným ovocím. Uskutočňuje sa to s cieľom zachovať plodiny pred kazením, ak je potrebné ich uchovávať po dlhú dobu - napríklad na prepravu do inej krajiny, do ktorej sa ovocie dostanú len za niekoľko dní alebo dokonca týždňov.

Tento výrobok je súčasťou niektorých sladkostí. - v sladkostiach, čokoláde, žuvačke, poleve, ktorá je niekedy zdobená pečivom. Syr v hlavách sa tiež spracúva zmesou včelieho vosku. Takže sa skladuje dlhšie a nevyschne. Dokonca aj v potravinárskom priemysle môže včelí produkt spracovať kávové zrná a orechy.

Výborný postup - masáž vyhrievaným voskom. Využíva špeciálny ochutený produkt, ktorý je predtým privedený na teplotu, ktorá je príjemná pre telo a potom pokračuje priamo na masáž. Tento postup otvára a čistí póry, zlepšuje prekrvenie, zmierňuje bolesti kĺbov a svalov a kŕče. Je to pekný doplnok k akejkoľvek inej masáži a príprave na športové aktivity.

Ako roztaviť?

Keď sa med z plástov čerpá von, roztopí sa v horúcej vode, celá štruktúra sa rozpustí, čo vedie k tvorbe hotového vosku na povrchu hotového vosku s nepopísateľnou vôňou medu, pretože aróma zohrievania sa zvyšuje. Vosk sa ukáže byť na povrchu, pretože voda je ťažšia podľa hmotnosti, to je celé tajomstvo.

Uchovávajte ho na suchom vetranom mieste mimo dosahu vonných produktov alebo jedovatých pachových látok, inak môže byť vôňa a vlastnosti týchto produktov absorbované voskom. Je dôležité si uvedomiť, že sa nemôže zahriať na viac ako 100 ° C, pretože stratí všetku svoju liečivú silu.

Ako miešať s maslom?

Táto zmes sa zvyčajne používa ako vynikajúci prostriedok proti starnutiu, ak sa pokožka tváre stala suchou a vyblednutou.Rovnaké zloženie pomôže pri peelingu, ak je tvár silne zvetraná. Stačí len rozpustiť vosk vo vodnom kúpeli, pridať k nemu maslo a čerstvú šťavu (mrkva, squash alebo uhorka) - celok je rovnaký. Zmes sa musí dôkladne premiešať, potom v teplej forme aplikovanej na tvár po dobu dvadsiatich minút. Potom opláchnite teplou vodou.

Je možné jesť?

Starovekí ľudia nevedeli, čo je zubná pasta, ale keď sa dozvedeli o včelím vosku, rýchlo rozpoznali liečivé vlastnosti tohto výrobku pre ústnu dutinu. Začali ho žuť, pričom si všimli, že týmto spôsobom sa čistia ich zuby a dych sa stáva čerstvejším. Dnes už každý vie, že takéto problémy ako zápal ďasien, sinusitída, faryngitída, tonzilitída sa môžu rýchlo vyliečiť, ak každú hodinu počas 15 minút strávite na žuvanie pol lyžičky zabrusu.

Okrem toho sa dokázalo, že vyplavovanie produktu nie je nevyhnutné, pretože je vynikajúcim prírodným sorbentom a látkou, kvôli ktorej sa stimuluje črevná peristaltika. Keď je produkt v tráviacom trakte, je schopný aktivovať procesy trávenia a potrava sa začína lepšie pohybovať v tráviacom trakte.

Antibakteriálne vlastnosti včelieho produktu majú normalizačný účinok na črevnú mikroflóruzbavuje ho dysbiózy a čistí celé telo (v tomto prípade výrobok funguje ako aktívne uhlie).

kontraindikácie

Stáva sa tiež, že osoba má individuálnu neznášanlivosť na vosk. Ak takýto liečivý prípravok poškodí vaše telo, potom to len hovorí jednu vec - ste na to alergický, takže pre ďalšiu liečbu budete musieť nahradiť nejaký iný produkt.

Ako to môžete urobiť sami?

Aby sa vosk získal nezávisle, voštiny sú vopred vyrezané z rámu. Aj keď v prípade, že riad, v ktorom budú vyhrievané dostatočne objemné, to nemožno urobiť. Bunky sa pridajú do nádrže naplnenej horúcou vodou (približne 70 ° C) a všetko sa dobre premieša a ručne sa zomelie. Cieľom je zničiť plást.

Výsledná hmota sa usadí asi 10-12 dní, ale každý deň je potrebné ju znova premiešať. Fermentácia začína spravidla do tretieho dňa. Proces je sprevádzaný skôr nepríjemným zápachom, takže by sa to malo v lete robiť vonku. Jedlá, v ktorých sú bunky, by mali stáť na slnečnom mieste.

Keď bude 10-12 dní, vezmite si gázový vak a postupne ho naplňte nasiaknutými surovinami. Vrecko sa neustále opláchne pod tečúcou vodou tak, aby obsah bol úplne čistý.

Čisté premyté bunky sa umiestnia do nerezovej alebo hliníkovej nádrže a naplnia sa vodou vo veľkých množstvách. Voda by mala byť privedená do varu a potom všetko variť asi 20 minút. Do tejto doby by malo byť všetko pripravené na stlačenie vosku.

Pre lisovanie potrebujete dvojmetrovú dosku so šírkou 25 cm a hrúbkou asi 30 mm. Na jednom konci by mali byť dosky zabalené do 50 cm dĺžky a 10 do výšky a hrubé (približne 30 mm) tyče rovnakej dĺžky. Vzdialenosť medzi nimi je asi 20 cm, a tak vyzerá spodná časť konštrukcie.

Horná časť je už dosť taká, aby sa mohla dostať do dna, a tyče sa plnia rovnakým spôsobom. Teraz musia byť konce pripojené pomocou rebríka, pre ktorý musíte vyvŕtať otvory. Potom, po zloženej gázy zložené, musíte napnúť asi dva litre zmesi, utiahnite na konci, dať surovinu na doske a stlačiť.

Keď sa vylisujú všetky suroviny, musí sa vyliať studenou vodou a po vytvrdnutí opláchnuť vo vode a poslať na oheň. Roztavený produkt sa filtruje cez dvojitú vrstvu gázy. Teraz bude kapacita dňa ochladzovaná a chránená (musí byť riadne zabalená).

Po všetkých týchto manipuláciách získate kvalitný vosk. Štandardný voštinový rám poskytuje približne 135 gramov produktu s najvyšším vrubom.

Zázraková masť so žĺtkom

Doma, pripraviť takú masť nie je ťažké, pretože všetky zložky v ňom sú pomerne prístupné. Liečba s ním môže byť veľa chorôb. Táto masť sa pripravuje z včelieho vosku (25 g), rastlinného oleja (šálka) a polovíc tvrdého vaječného žĺtka.

Najprv nalejte olej do smaltovaného kontajnera, potom do neho pridajte včeliu prísadu, počkajte, kým sa nerozpustí. Potom pridajte žĺtok. Počas pol hodiny by sa zmes mala podať infúziou. Potom sa musí prefiltrovať cez jednu vrstvu gázy a odstrániť v chlade. Na použitie hotového prípravku sa mierne zahrieva.

Pomocou tejto zmesi sa môžete zbaviť:

 • bolesť žalúdka;
 • zápal prínosových dutín;
 • otitis media;
 • bolestivé hrdlo;
 • gangréna;
 • vredy;
 • ochorenia žien;
 • varí;
 • popáleniny;
 • edém.

Živicový prostriedok

Zázračnú masť živice si môžete pripraviť sami a bude to rovnako dobré ako kúpené. Recept nie je nič zložitejšie. Hotový výrobok obsahuje:

 • borovicový decht (miazga) - 100 gramov;
 • včelí vosk - toľko;
 • olivový olej - pohár;
 • med - dve polievkové lyžice;
 • Propolis - dva gramy.

V prípade, že nebolo možné získať borovicový decht, urobí sa akákoľvek iná miazga ihličnatého stromu. Proces varenia je jednoduchý a krátky:

 • miazga, včelí produkt a olivový olej sa rozpustia a spoja sa metódou vodného kúpeľa. Tieto zložky by sa mali variť približne 10 minút;
 • Teraz pridáme štvrtú až tri zložky - med a toľko ďalších zmesí na ohni;
 • Propolis sa pridáva naposledy, ale potom sa zmes opäť varí v rovnakom čase.

Potom je potrebné umiestniť chladenú masť do pripravenej sklenenej nádoby a zázračnú masť so sapom je pripravená.

Mydlo od nuly

Ťažko povedať, v ktorých oblastiach sa včelí vosk nepoužíva dnes. Ďalšia aplikácia - ako prísada do mydla. Výrobok si zachováva vlhkosť v pokožke, dodáva mu jemnosť a pružnosť, má antibakteriálne a protizápalové účinky.

Koža nevyschne a nepraská. Vďaka včelieho vosku ho film na koži ochráni pred negatívmi zvonku. Tento včelí výrobok má všetky rovnaké liečivé vlastnosti ako med.

Obidva tieto produkty sú už dlho známe, že sú nepostrádateľné v starostlivosti o pleť, pretože to je ako hydratačný, tak aj antibakteriálny účinok. Mydlo zmení penu, pokožka je dobre zvlhčená a stáva sa jemnou a zamatovou.

Kokosový olej mydlo od nuly:

 • mandľový olej - 110 gramov;
 • repkový olej - 170 gramov;
 • kokosový olej - 380 gramov;
 • olivového oleja - 200 gramov;
 • sójový olej - 170 gramov;
 • včelí vosk - 30 gramov;
 • lúh - 150 gramov;
 • voda - 350 gramov;
 • med - 2 poháre.

Ako variť:

 • olej a vosk tavenina a zmes;
 • voda zmiešaná s alkáliou;
 • teplota oboch zmesí sa upraví na rovnakú teplotu a potom sa zmieša;
 • keď sa hmota stane homogénnou - pridajte med, premiešajte a rýchlo položte na formy.

Kým zmes je gél, mala by byť na teplom mieste. Hotový výrobok sa vyberá z formy, narezáva sa a necháva sa stáť mesiac a pol.

recenzia

Najviac nadšené recenzie sú o výrobkoch z prírodného vosku. Tento produkt používajú odborníci, je vhodný ako terapeutické činidlo, ako preventívne a na kozmetické účely.

Liekový produkt sa používa pri príprave liekov - ide o všetky druhy mastí, náplastí a farmaceutických sviečok. Je to spôsobené štátnymi normami pre výrobu týchto liekov, ktoré by mali byť založené na vosku voskového vosku.

Tieto požiadavky sa týkajú výroby a lepkavých náplastí, ako aj špendlíkov a ortuť a mydlo. To isté platí pre farmaceutické masti, či už je to gáfor, vosk, spermacet, zinok alebo akákoľvek iná masť.

Napríklad: masť, liečivé rany, ktoré sú vyrobené podľa GOST 21179-2000, pozostáva z:

 • olivový olej - 1/2 šálky;
 • žltý včelí vosk - 8 g;
 • biely včelí vosk - 5 g;
 • dechtu - 20 g a. \ t
 • čerstvý kravský olej - 1 polievková lyžica. l.

Masť sa aplikuje na gázu a aplikuje sa na bočné miesto. Skladovanie sa odporúča v sklenených nádobách av chlade.

Ďalšie video je o nužitočné vlastnosti a metódy aplikácie vosku.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky