Spoločenské tanečné kostýmy

Spoločenské tanečné kostýmy

Spoločenský tanec je už dlho zaslúžene populárny. Mnohí diváci prichádzajú na farebné predstavenia: ľahko sa pohybujúce páry vo svetlých kostýmoch sú nádherným zrakom. Rodičia sa snažia identifikovať svoje deti v štúdiu spoločenského tanca, aby získali milosť v pohybe a dobrom postoji.

Zároveň je však dôležité vedieť, že pre triedy a súťaže bude potrebné nielen krásne oblečenie, ale aj kostým, ktorý musí spĺňať prísne medzinárodné štandardy IDSF - Medzinárodnej federácie športových tancov.

Nedodržanie týchto noriem môže byť diskvalifikované. Preto je potrebné vedieť, čo je kostým pre spoločenský tanec a ako by mal vyzerať.

druh

Vzhľadom na to, že kostým musí odrážať charakter a špecifickosť tanečného vystúpenia, existujú v oblasti súťaží dve variácie: pre európsky program a latinskoamerický program.

Okrem toho existujú rozdiely pre rôzne vekové skupiny.

Oblečenie pre európsky tanec (nazývaný štandard) je štylizované ako lopta z XIX storočia. Muži nosia tmavý kabát a motýlik, ženy majú vybavené dlhé šaty a rukavice.

Šaty by sa nemali skladať z dvoch prvkov, ale viacvrstvová organza alebo šifónová spodná časť, svetlé šatky, prepady a ozdôbky nebudú zbytočné.

Ozdoby vo forme peria, boa, prírodných a umelých kvetov sú povolené. Môžete použiť lemovanie a aplikácie.

Treba poznamenať, že počas tanca sa partner často obracia späť na verejnosť a porotu a nachádza sa mierne vľavo od partnera. Preto je vhodné umiestniť hlavné dekory za a na ľavej strane.

Samotné šaty môžu mať akúkoľvek farbu okrem piesku. To neumožňuje výrezy pod pás a hlboké štiepenie, rovnako ako použitie transparentných tkanín pre vložky v týchto oblastiach.

Existuje množstvo požiadaviek a detailov kostýmu. Vhodné topánky, aby zodpovedali šaty s pätou 5-8 centimetrov. Použitie šperkov a šperkov je prijateľné, ale počas tanca by nemali vytvárať traumatické situácie.

Make-up a účes sú tiež prvky kostýmu. Ak sú vlasy dlhé, mali by byť zladené.

Dámske, ako keby lietali vzduchom, šaty z ľahkých tkanín sú najvhodnejšie pre klasický tanec.

Latinský tanec je rýchly, očarujúci, zápalný čin a šaty pre nich sú kratšie, môžu sa skladať z dvoch častí. Tkaniny sa používajú v najjasnejších a bohatších farbách a odtieňoch. Ako dekor sú vhodné sklenené perly, kamienky, flitre.

Kostýmy pre Latiny sú viac otvorené a dokonca aj trochu náročné, ale sú tu aj prísne požiadavky na ne.

Plochy hrudníka a nohavičiek musia byť uzavreté, je neprijateľné používať priehľadné tkaniny.

Dokonca aj keď sukne sú veľmi krátke, stále musia zavrieť nohavice, ktoré by nemali byť vysoko strihané.

Ak sú v obleku dve časti, jedna z nich nie je podprsenkou.

Na topánky však nie sú žiadne obmedzenia.

Pánske obleky sú rovnaké. Používajú sa čierne alebo námornícke nohavice. Môžu byť rozšírené z bedra. Košeľa je tiež čierna alebo tmavo modrá. Biela farba alebo iná farba je povolená, ak je totožná s farbou oblečenia partnera. Tričko musí byť zastrčené do nohavíc.

Tam môže byť pravidelná kravata alebo motýlik, rovnakej farby ako košele.

Pokiaľ ide o účes, je vhodnejšie elegantný strih. Ak sú vlasy dlhé, musia zdvihnúť chvost.

Veľa obmedzení na detský kostým. Čím mladšia je veková skupina, tým viac zákazov.

Farba oblečenia môže byť ľubovoľná, ale bude monotónna, jednoduchá strih. Dĺžka oblečenia sa pohybuje medzi nasledujúcimi hranicami: 10 cm nad kolenom a 10 cm pod kolenom.

Všetky druhy dekorácií a povrchových úprav sú zakázané. Môže byť prítomná len čipka, rovnaká farba ako šaty.

Topánky sú povolené v akejkoľvek farbe, ale päta by nemala presahovať 3,5-5 cm, nosia sa s krátkymi ponožkami alebo matným matným pančuškám.

Nemôžete používať šperky. Tiež komplikované účesy, použitie kozmetiky a make-upu.

Samozrejme, vo výcviku tanečníci nenosia koncertné kostýmy, využívajúc ich zjednodušené verzie.

Oblečenie na tanec je však veľmi dôležité, preto sa rôzne šaty používajú pre latinčinu a pre klasické tance, alebo top s sukňou (krátky pre latinu, tréning pre štandard).

Pre dievčatá mladších vekových kategórií sú vhodné športové plavky so sukňami.

Pánske tepláky sú zvyčajne tričko a pohodlné nohavice.

Topánky by mali byť tanec pre každého.

Módne trendy

Plesové šaty, podobne ako iné oblečenie, sú ovplyvnené módou. Dizajnéri pracujú v tomto smere. Trend je čerstvý a svetlý farby: akvamarín, svetlá mäta, ružová s jahodovým tieňom, mandarinka, víno. Jeden z trendov - kvetinový ornament v cieli.

Pre klasické tance je veľa kompletne uzavretých modelov s trojštvrťovým rukávom. Pre Latinskú Ameriku - skutočný rez od bedra. Asymetria je obľúbená aj pozdĺž spodnej čiary aj pri dokončovaní. Často nájdené dekorácie vo forme strapce alebo flounces, šité v úrovniach diagonálne alebo horizontálne.

Je zaujímavé pozrieť sa na krátke sukne, ktoré sa pretiahnu na zadnej strane a svieži, pretože hojnosť opekačiek. V čoraz väčšej miere existujú veľmi otvorené modely, v ktorých je horná časť a sukňa prepojená tenkým mostíkom. Tieto modely môžu mať často jeden rukáv.

Ako si vybrať

Hlavnou požiadavkou pri výbere obleku by malo byť pohodlné a neobmedzujúce pohyby. Nezabudnite vziať do úvahy vekovú skupinu tanečníka a vziať do úvahy požiadavky na kostým.

Vzhľadom k veľkému množstvu obmedzení pre šaty dievčat mladších vekových skupín zostáva len vybraná ich farba. Vyberte si ten, ktorý bude dievča tvárou v tvár. Vyhnite sa béžovým a pieskovým tónom.

Pri výbere oblečenia pre zástupcov starších vekových skupín venujte pozornosť tej, ktorá pomôže jasnejšie odhaliť podstatu tanca. Byť vedený osobnými preferenciami, vzhľadom na módne trendy.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky