Odrody pracovných oblekov

Odrody pracovných oblekov

rysy

Pracovný oblek by mal poskytovať čo najpohodlnejšiu prácu osoby v rôznych oblastiach výroby, byť čo najfunkčnejší a neobmedzovať pohyb. Ak sú v podniku škodlivé faktory, takéto oblečenie by malo zabrániť ich účinkom na telo. Pracovné obleky viacerých odrôd by mali účinne chrániť pred mechanickým poškodením, iskrami, prachom, rozstrekovaním kovu, trieskami. Ak pracujete vonku v chladnom počasí, mali by mať vysokú tepelnú izoláciu, zabrániť prenikaniu vlhkosti a za určitých podmienok mať jasné farby a reflexné prvky.

Pracovné odevy od rôznych výrobcov však majú jedinečné vlastnosti. Napríklad kostýmy zvárača, strážcu alebo predavača, bez ohľadu na značku, sú zvyčajne podobné a povolanie majiteľa môže byť určené vzhľadom na vzhľad zariadenia. To isté platí pre uniformu cestného pracovníka, staviteľa, šoféra, elektrikára a iných špecialít.

Hlavné požiadavky kladené na tento typ oblečenia sú: \ t

 • ochrana pred výrobnými faktormi;
 • kvalitné materiály používané na výrobu;
 • neobmedzené pohyby a praktickosť;
 • voľný strih;
 • štandardný dizajn, charakteristický pre konkrétnu profesiu.

V našej krajine je štandardizácia pracovných odevov. Takéto výrobky musia byť vyrobené v súlade s GOST 27575-87. Môžu existovať mierne odchýlky od absolútneho zjednotenia, napríklad uplatnenie loga spoločnosti.

druh

Stojí za to zvážiť niekoľko praktických a kvalitných značiek, ktoré sú populárne vo výrobe.

 • Spoločnosť Mont Blanc sa špecializuje na výrobu ochranných, lekárskych, signalizačných odevov pre letnú a zimnú sezónu. Hlavnou stratégiou výrobcu je vydávanie spoľahlivých a kvalitných pracovných odevov pomocou špeciálnych technológií v súlade s normami GOST. Zimné vybavenie Suita so širokou kapotou a vnútornou izoláciou vám umožní pracovať vonku v drsnom počasí, chráni pred vetrom a vlhkosťou. Model je tmavo modrá so striebornými reflexnými pruhmi. Kostýmy Hunter tiež predstavujú vyhrievanú verziu s kapucňou na umelé kožušiny a kamuflážne farby. Odroda Mont Blanc je veľmi podobná Luxu, vybavená len kožušinou.
 • Pracovné oblečenie značky Favorite líši sa v kvalitnom tovare z bavlnenej tkaniny s prídavkom polymérov odolných voči vlhkosti, umelej izolácie. Zimný oblek Favorit Mega má žiarivo červené a modré sfarbenie, dodáva sa s holofiberovou izoláciou a semi-puzzle. Práca v zime v ňom bude čo najpohodlnejšia. Model Vlajková loď so skrátenou bundou a nohavicami je určená pre inžinierov a technických pracovníkov v podnikoch. Má pohodlné zipsy. Ide o letnú, nezohrievanú verziu, ktorá je celkom vhodná do priestorov, chráni pred všetkými druhmi škodlivých výrobných faktorov. Svetlosivá súprava Favorite Suite s plášťom a semi-overaly je vyrobená z kvalitnej tkaniny Rodos-Tomboy. Bunda je zapínaná skrytým zipsom. Toto je aj letná verzia.
 • Firma "Sirius" zaoberá sa vydávaním rôznych možností pre priemyselnú prácu a stavebníctvo, rybolov, poľovníctvo a cestovný ruch, rezortné služby. Medzi nimi môžeme vyzdvihnúť oblek so zimnou bundou a semi-overaly Berkut. Je modrý s čiernymi pruhmi, vyrobený z nepremokavého materiálu s hrubou izoláciou.Súprava obsahuje 4 odevy.
 • Letná uniforma pre ženy Popoluška zlatá má svetlomodrú farbu. Bunda je podlhovastá, vybavená gombíkmi a nohavicami s bočnými spinkami.
 • Model pracovného odevu Damašku Je to sada bavlnených nohavíc a zelenej bundy so žltým vrchom. Vybavené hrudným vreckom s klapkou, výstužou v kolenách a lakte.
 • Kostým Legion je pohodlná možnosť zimnej izolácie. Skladá sa z hrubých nohavíc na remienkoch a bundy s umelým kožušinovým golierom, ktorý je vybavený dodatočným vreckom pre rádio. Má tmavomodrú farbu.
 • Model Viking Workwear vytvorené špeciálne pre lov, rybolov a cestovný ruch v drsných podmienkach Ďalekého severu. Maskovacie farby, nastaviteľná odnímateľná kapucňa, vetruodolný pás, zvýšená tepelná ochrana robia tento odev najnevyhnutnejším v agresívnom prostredí.

tkaniny

Na výrobu väčšiny modelov pracovných odevov pomocou štandardnej sady tkanín. Najbežnejšie sú:

 • Greta.
 • Keprovej.
 • Uhlopriečky.
 • Handričkou.

Tkanina greta vyrobené z polyesteru a bavlny. Je schopný dobre zadržiavať vlhkosť, je odolný voči mechanickému poškodeniu, nezráža sa pri stricku a zachováva si svoju farbu. Rôzne farby tohto materiálu sa používajú na vytvorenie nohavíc, sak, semi-overaly na letné pracovné odevy a práce v priestoroch.

100% bavlna Keprová tkanina veľmi pohodlné a šetrné k životnému prostrediu. Dokonale chráni pred hoblinami alebo iskrami, preto je vhodný pre obleky zváračov, sústruhov a kováčov. Používa sa v iných priemyselných odvetviach. Vďaka bavlne po umytí sa trochu posadí, čo treba vziať do úvahy pri výbere veľkosti obleku.

Materiál uhlopriečka tiež pozostáva z bavlny bez ďalších zložiek. Tkanina sa nazýva tak, pretože sa skladá z uhlopriečnych rezov, ktoré sú umiestnené v uhle 45 stupňov k okrajom. Môže byť použitý v podnikoch so škodlivými výrobnými faktormi s vystavením vysokým teplotám, otvorenému ohňu, vlhkosti, mechanickým úlomkom.

plátno je tkanina z vlnenej alebo vlnenej zmesi. Tento materiál sa používa na šitie odevov s kyselinovými ochrannými vlastnosťami. V kombinácii s protipožiarnou vrstvou môže byť tkanina použitá v hutníckych a chemických podnikoch, kde je potrebná ochrana pred vysokými teplotami.

Ako si vybrať

Výber pracovných odevov závisí od nasledujúcich kritérií:

 • ľudská činnosť;
 • sezóna - zima alebo leto;
 • vonkajšie pracovné podmienky;

 • prítomnosť škodlivých a nebezpečných faktorov na pracovisku;
 • Ďalšie požiadavky: signálne reflektory, vrecká, teplo, vlhkosť a elektrická izolácia, ochrana pred chemikáliami.
Pred nákupom by ste si mali vyskúšať oblek a skontrolovať, ako pohodlne sedí na tele, či je povolený voľný pohyb, zákrut, zatáčanie, pohodlná chôdza. Treba mať na pamäti, že pri umývaní mnohých variantov letných uniforiem sa tendencia zmenšovať, takže tieto výrobky musia byť zakúpené s určitou rezervou. V nepoužitej forme by nemali byť 100% priliehajúce k telu, ale mali by byť mierne voľné.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať miestam švov, zapínaniu, rukávom, vreckám. Na kĺboch ​​by mali byť útržky odevu úhľadne spojené, nesmú obsahovať vlákna, ktoré vyčnievajú. Pracovné obleky by sa mali kupovať takým spôsobom, aby nielenže vyzerali elegantne, ale aby poskytovali pohodlie určitej práce počas celej doby používania.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky