Lyžiarske topánky SNS

Lyžiarske topánky SNS

Slnečné zimné dni volajú ísť von. Ak chcete ísť samostatne alebo s celou rodinou, je ideálnou voľbou pre zimnú dovolenku. Ale aby ste si naozaj vychutnali lyžiarsky výlet, musíte starostlivo zvážiť výber vybavenia: lyže a hlavne topánky. V našom článku budeme hovoriť o tom, čo by ste mali venovať pozornosť pri výbere obuvi pre bežecké lyžovanie.

Všeobecné odporúčania

Základné pravidlá pre výber lyžiarskych topánok sú rovnaké ako pri výbere inej zimnej topánky. Po prvé, topánky by mali byť skúšané, ak je to možné, ísť a zhodnotiť, ako pohodlné je topánka a ako pohodlná je noha. Je dôležité vopred premýšľať, aký druh ponožiek budete jazdiť a vyskúšať na nich. Či už sú to vlnené alebo moderné termo ponožky, môžu výrazne ovplyvniť výber modelu a veľkosti.

rysy

Lyžiarske topánky nie sú len zimnou obuvou. Ide o športové vybavenie, a preto majú vlastné funkčné prvky. Napríklad rozdiely v upevňovacích systémoch. Medzi najobľúbenejšími lyžiarov dnes patria topánky oboch systémov - NNN a SNS. Obe možnosti majú svojich fanúšikov. Ale v tomto článku uvidíme, aké možnosti systém SNS ponúka.

Označenie SNS znamená Salomon Nordic System a je odvodené od mena francúzskej spoločnosti Salomon, kde bola táto hora vyvinutá. Má tiež niekoľko typov:

  • Pilot - vhodný na korčuľovanie hlavne korčuľovanie
  • Profil - univerzálny, používaný na tradičné korčuľovanie a korčuľovanie.

Treba mať na pamäti, že topánky Pilot môžu byť použité s držiakom „Profil“, ale nie naopak.

Pri výbere topánok si všimnete, že existujú rôzne legíny: kratšie na klasickú jazdu na koni a predĺžené, s fixáciou členku, na korčuľovanie. Okrem toho je prvý typ topánky ľahší a má mäkšiu podrážku. Pre začiatočníkov sú vhodné aj klasické krátke topánky. Skúsenejší športovci, ktorí sa rozhodnú, sa môžu zamerať na svoje preferencie v štýle jazdenia.

Výber modelu

V športových obchodoch nájdete desiatky možností pre výrobcov obuvi. Aby sme sa nestratili v takomto objeme, stojí za zváženie, ako často plánujete vystúpiť na lyžiarsku trať a koľko budete jazdiť.

Salomon vyrába možno najvhodnejšiu obuv pre profesionálnych lyžiarov. Ich výrobky sú vysokej kvality, ale zodpovedajúca cena je oveľa vyššia ako priemer. Pre milovníkov, to môže tiež prísť s jednoduchšie možnosti: Adidas alebo Atomic. Topánky týchto spoločností s náležitou starostlivosťou budú trvať viac ako jeden rok. Pre tých, ktorí len príležitostne vstúpia na trať, môže stáť za to, aby sme sa opierali o low-end modely takých firiem ako Spine, Nordway, Trek Omni.

Dizajn väčšiny modelov lyžiarskych topánok je pomerne tradičný. Pre mužov je to diskrétne farby: čierna, bordová. Vyznačuje sa prísnymi rovnými čiarami. Dámske topánky sa vyznačujú svetlejšími farbami, často s použitím bielej, striebornej, modrej a zaujímavejšej tlače. To isté platí aj pre detskú obuv, kde dizajnéri dávajú veľa fantázie. Dámske a pánske topánky sa však líšia nielen farbou. Zohľadňujú aj rozdiely v anatómii, na čo by ste nemali zabúdať pri výbere lyžiarskych topánok pre seba.

Ak poznáte tieto vlastnosti výberu lyžiarskych topánok SNS, môžete ľahko navigovať v širokom rozsahu a vybrať si perfektnú obuv pre zimnú dovolenku.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky