Atomové lyžiarske topánky

Atomové lyžiarske topánky

O značke

Rakúšan Alois Rohrmoser - zakladateľ Atomic, ktorý sa objavil v roku 1955. Spočiatku táto spoločnosť vyrábala iba lyže so špeciálnymi kovovými hranami. V roku 1957 Alois Rohrmoser zaregistroval značku Atomic. Existuje legenda, že trojbodová hviezda, ktorá je logom spoločnosti, je prototypom značky Mercedes (Mercedes). Týmto chcel Alois Rohrmoser ukázať, že ich spoločnosť vyrába rovnaké spoľahlivé a vysoko kvalitné výrobky.

Postupne sa začal vyvíjať, vyvíjať nové modely lyží a viazaní. Značka Atomic je veľmi rozšírená. Spoločnosť získala niekoľko špecializovaných firiem, ktoré umožnili rozšíriť sortiment vyrábaného tovaru s využitím najmodernejších technológií. V roku 1989 začal Atomic vyrábať lyžiarske a horolezecké topánky a neskôr sa objavili modely pre snowboarding. Spoločnosť sa tak stala prvou, ktorá vyrába kompletné lyžiarske vybavenie, ktoré spĺňa všetky štandardy kvality a spoľahlivosti.

Vlastnosti a výhody produktov

Lyžiarske topánky atómový sú vysoko kvalitné topánky pre šport, a to nielen pre začiatočníkov, amatérov, ale aj pre profesionálov. Topánky sú vyrobené z high-tech materiálov, ktoré poskytujú pohodlie a neprekonateľnú ochranu. Táto topánka pomáha udržiavať rovnováhu, lepšie a presnejšie riadiť lyže a zmierniť napätie v svaloch nôh aj počas dlhého pobytu na zasneženom svahu.

Hlavnými výhodami Atomovej obuvi sú:

 • Vo vnútri batožinového priestoru sa používa anatomická vložka, ktorá pri zahrievaní nadobúda tvar vašej nohy a umožňuje vám cítiť maximálny komfort;
 • profesionálna obuv má vysokú tuhosť, čo umožňuje lepšiu kontrolu lyží a menšie úsilie na horských svahoch;
 • väčšina modelov má špeciálne vložky, ktoré absorbujú šok a zmierňujú napätie z nôh;
 • obuv môže byť zvolená pre rôznu šírku nôh (úzka, stredná a široká).

Prehľad modelu

Lyžiarske topánky Atomic sú rozdelené do nasledujúcich typov: \ t

 • univerzálne, Sú určené pre milovníkov a sú veľmi obľúbené medzi turistami v lyžiarskych strediskách. Tieto modely sú pohodlné a pohodlné. Topánky majú teplotne riadenú anatomickú vložku.
 • Pre jazdu na zjazdovkách. Topánky používajú profesionáli s ťažkými bremenami a vysokorýchlostným agresívnym jazdením. Topánky sú čo najtvrdšie, noha je pevne držaná. Anatomická vložka má šnurovanie, ktoré zaisťuje dodatočnú fixáciu nohy.
 • Kríž. Tieto topánky majú vysokú torznú tuhosť, ktorá dáva tlak priamo na lyže a umožňuje športovcovi vytvoriť maximálne zrýchlenie.
 • Na korčuľovanie. Jedná sa o ľahšie topánky ako lyžiarske topánky. Obuv sa vyznačuje prítomnosťou tuhých podrážok, čo umožňuje rovnomernejšie lyžovanie počas korčuľovania.

Freeski. Tieto modely topánok sú určené špeciálne na vykonávanie skokov a kaskadérov. Topánky určené pre profesionálov i amatérov.

 • Detské modely. Navrhnuté tak, aby spĺňali anatómiu detských nôh. Topánky umožňujú pevne upevniť nohy dieťaťa, anatomická vložka poskytuje dodatočnú ochranu a pohodlie.

Tabuľka veľkostí

Predtým, ako začnete vyberať lyžiarske topánky, musíte sa rozhodnúť pre veľkosť nohy. K tomu, v každom športovom obchode nájdete stopman. Ide o špeciálnu linku so zastávkami, ktorá umožňuje nielen určiť správnu veľkosť športovej obuvi, ale tiež ukazuje, do akej miery je potrebné zvoliť lyžiarske topánky. Pri kúpe takýchto topánok je nevyhnutné používať toto zariadenie.Vzhľadom k tomu, že veľkosť sa samozrejme líši od obvyklého pre vás. To je spôsobené tým, že topánka je o niečo väčšia ako je potrebné, môže viesť nielen k nepohodliu, ale aj k zraneniu.

Na krabici s topánkami je vždy uvedená veľkosť mriežky zhody: veľkosť podľa stopmetra na stotinu zodpovedá skutočnej veľkosti až do desiatej v európskych a ruských normách. V obchode na meranie nohy, vyzdvihnúť veľkosť topánok vám pomôže predajca-konzultant. Neváhajte požiadať o pomoc, pretože váš život, pohodlie a pohodlie závisia od správnej voľby.

Nastavenie

Pre priliehavé uchytenie na nohu sú k dispozícii svorky, popruhy a ďalšie zámky určené pre konkrétny model. Ak chcete správne nastaviť topánku na nohe, musíte:

 1. Nosenie topánky, udrel päty proti podlahe - takže päta je umiestnená v špeciálnom vrub.
 2. Teraz musíte pevne upevniť vnútornú obuv. Tepelné tvarovanie na nohe je spôsobené teplom vášho tela. Môžete tiež použiť fén na tieto účely, potom topánka bude rýchlo mať tvar nohy.
 3. Následne utiahnite svorky klipu na batožinovom priestore, počnúc zdola. Je potrebné zvážiť, ak máte veľmi úzke holene, začnite sťahovať svorky zo strednej časti.
 4. Teraz musíte zatvoriť všetky upevňovacie prvky a dotiahnuť popruhy. Noha by mala byť pevne fixovaná, ale bez fanatizmu.
 5. Ďalej musíte stáť oboma nohami v topánkach na podlahe, trochu si sadnúť. Skontrolujte, či topánky pevne sedia na nohe, v prípade potreby utiahnite popruhy.

Koľko

V našich športových obchodoch si môžete kúpiť lyžiarske topánky Atomic od 7 000 do 50 000 rubľov. Cena závisí od toho, na koho sú topánky zamerané - deti, začiatočníci, amatéri, profesionáli. Je potrebné mať na pamäti, že vo väčšine športových obchodov sa často konajú promo akcie a zľavy pre stálych zákazníkov. Preto si môžete kúpiť topánky za zvýhodnené ceny.

Ako rozlíšiť originál

Po prvé, Atomic lyžiarske topánky sa vyznačujú prítomnosťou anatomické jazýček, ktorý sedí na nohe pri zahrievaní. Rovnako ako pri výrobe obuvi s použitím novej podrážky, ktorá má v oblasti špičky pružnejšie vlastnosti. Topánky majú mierne predĺženú časť päty, ktorá je spojená s prstom anatomickým oblúkom. Atomová obuv má široké popruhy na suchý zips, ktoré vám umožnia čo najviac fixovať spodnú časť nohy. Hmotnosť topánok je znížená o 200 gramov v porovnaní s inými výrobcami.

recenzia

Väčšina kupujúcich v on-line zdrojoch dáva maximálnu hodnotenie pre lyžiarske topánky Atomic. Užívatelia tvrdia, že topánky sú pohodlné, ľahké, takmer nie je cítiť na nohách. Kupujúci pripisujú mimoriadnu dôležitosť anatomickej vložke, vďaka ktorej sú nohy pevne fixované. Topánky sú teplé a pohodlné, aj keď ste v nich celý deň. Okrem toho väčšina používateľov si všimne rôzne farby topánok. Zo všetkých dostupných recenzií lyžiarskych topánok Atomic nie je jeden negatív, čo znamená dobrú kvalitu a spoľahlivosť topánok.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky