Balzam na vlasy

Balzam na vlasy

Ak chcete vlasom poskytnúť náležitú starostlivosť a zdravý lesk, musíte po každom praní použiť balzam na vlasy. S vlastnosťami kondicionovania a hydratácie je schopný vyhladiť sušené vlasové vločky a výrazne uľahčiť česanie. Len je potrebné zistiť, ktorý balzam si vybrať a ako ho správne používať.

Na čo sa používa

Účelom balzamov v jednom - na zlepšenie stavu vlasov. Prúdiaca voda obsahuje veľa chlóru a šampóny majú veľmi zásadité prostredie, ktoré značne poškodzuje vlasové šupiny. Detergenty tiež sušia a riedia rohovú vrstvu chĺpkov a majú tiež škodlivý účinok na pokožku. V dôsledku toho sú vlasy bez života, krehké a elektrifikované.

Moderné balzamy, okrem starostlivosti, čistia epidermu a kučery od zvyškov nečistôt a šampónov a sú tiež schopné neutralizovať nadmerne alkalické prostredie.

Prvé sa objavili balzamy na normálne vlasy, aby sa zabezpečilo ľahké česanie.

Ďalej rozšírené výrobky pre suché a poškodené vlasy. Oni sú populárne k tomuto dňu, pretože ženy často uchýliť k farbenie a objasnenie. Vlasy sa stenčujú a strácajú prirodzený lesk, takže intenzívna starostlivosť je jednoducho potrebná na doplnenie prírodných prvkov a mäkkosti.

Aj tenké poškodené kučery pomôžu obnoviť produkt vytvorený špeciálne proti krehkosti.

Výrobcovia nezabúdali na starostlivosť o mladé dámy s normálnym typom, ale s osobitnými problémami. Balzamy na kučeravé a kučeravé vlasy, na roztrhané konce, nepoddajné kučery, s účinkom laminácie a narovnávania, boli uvoľnené po celom svete už dlhú dobu.

Všeobecne platí, že pre normálny typ nie je potrebné používať ďalšie ošetrujúce produkty, pretože balzamy sú určené na pomoc práve pre poškodené kučery. Hotové výrobky majú tú výhodu, že majú niektoré zložky v kompozícii, ktoré prispievajú k ochrane pred ultrafialovým žiarením, mrazom a majú tepelnú ochranu. Okrem toho tieto nástroje hydratujú pokožku hlavy a normalizujú mazové žľazy.

Balzamy sú rozdelené do niekoľkých typov:

  • Balzam kondicionér. Nástroj je vhodnejší pre normálny typ kučier. To uľahčuje česanie a dodáva lesk.
  • Balzamový kondicionér. Okrem uľahčenia česania obnovuje vlasovú štruktúru, hlboko vyživuje a chráni pred stratou prirodzeného tieňa pred spálením na slnku. Výsledkom je, že použitie vlasov sa stáva jemným a učeným.
  • Balzamová maska. Prostriedky typu akcie sú podobné zvyčajnej maske na vlasy, ale majú svetlejšiu textúru. Môže sa aplikovať na pramene a skalp. Tento typ balzamu sa vyznačuje špecifickejšími vlastnosťami: zvýšeným rastom vlasov, intenzívnou výživou kučier a epidermy, prevenciou vypadávania vlasov a pod.

Zložky v kompozícii

Je potrebné zvoliť si nástroj založený na potrebách určitého typu vlasov. Takže pre normálny typ je lepšie kúpiť balzam bez silikónu a ďalších prísad. V opačnom prípade môžu byť vlasy ťažšie. Ale táto možnosť je skvelá pre hrubé a porézne vlasy, aby sa mohli upokojiť. Avšak, od aplikovania na korene vlasov by sa mali zdržať, aby sa zabránilo účinku špinavej hlavy.

Vitamíny sú jednoducho potrebné v zložení ošetrujúceho produktu, pretože práve oni majú priaznivý vplyv na vzhľad kučier, stimuláciu rastu a kvalitu pokožky. Hlavné sú A a E. Chráni pred stratou vlhkosti, vyživujú a spomaľujú proces prirodzeného starnutia. Niet divu, že sa nazývajú vitamíny krásy.

Balzamy harmančeka sú schopné poskytnúť jemnosť, hydratáciu, dezinfekciu a dokonca aj odľahčenie. Tento výrobok pomáha obnoviť pokožku hlavy a kučery, dodáva prirodzený lesk a je hypoalergénny.

Oplach vlakom v kompozícii má protizápalové vlastnosti, silné čistiace vlastnosti a normalizuje kyslé prostredie. Táto zložka je napriek intenzívnej akcii veľmi jemná. Vlasy sa tiež stávajú mäkkými a zvládnuteľnými a epidermis obnovuje rovnováhu lipidov.

Kopřiva je prítomná hlavne v prostriedkoch proti lupinám a tiež stimuluje rast prameňov. Prírodné vitamíny tejto rastliny obnovujú lesk vlasov, eliminujú lupiny a svrbenie.

Stojí za zmienku, že čím intenzívnejší účinok je potrebný na obnovu a ošetrenie vlasov, tým zložitejšie je zloženie výrobku. Preto by ste sa nemali báť bylinných balzamov. Nič nemôže nahradiť prírodné vitamíny z rastlinných extraktov.

Pre obzvlášť opatrných občanov vyrábajú výrobcovia výrobky bez parabénov. V skutočnosti malé množstvo konzervačných látok v hotovom výrobku nepoškodzuje vlasy. Inak by sa finančné prostriedky začali príliš rýchlo zhoršovať.

Balzam je sám o sebe bez sulfátov. Sulfáty možno nájsť len v šampónoch, preto oplachovacie prostriedky nemôžu umyť keratín z kučier a poškodiť ich štruktúru.

Pre veľmi suché a veľmi neživé kučery si môžete vybrať kozmetiku s rakytníkom, bambuckým maslom, mandľovým olejom, extraktom z čučoriedok alebo čučoriedok a ďalšími prírodnými plodmi a olejmi. Prispievajú k nasýteniu vlasovej štruktúry živinami a zadržiavaním vlhkosti.

Hlavná kvalita akéhokoľvek typu oplachu - eliminuje elektrifikáciu vlasov.

typy

Balzamy sú sfarbenie, hojenie, vyhladzovanie a účinok laminácie.

Farbenie, alebo odtieň, majú schopnosť dať určitý tón na kučery. Môžete nájsť balzam, aby vaše vlasy svetlé, gaštanové a hnedé odtiene. Výhodou týchto fondov v neprítomnosti amoniaku, poškodenie chemických prísad do vlasov hriadeľa a získanie prirodzeného tieňa a lesk kučery.

Liečivé balzamové opláchnutie bojuje proti lupinám, obnovuje štruktúru prameňov, zvlhčuje ich a robí ich mäkkými. S neustálym používaním sa hroty rozpadajú menej a kučery vyzerajú zdravo a hladko.

Vzhľadom k vysokým nákladom na salóny postupy, dámy uchýliť k použitiu výrobkov s účinkom laminácie. Komponenty pokrývajú každý vlas tenkým ochranným filmom a vyhladzujú vlasové šupiny. V dôsledku toho dostávame zdravé, lesklé a dobre upravené kadere. Dievčatá s kučeravými vlasmi často používajú tieto nástroje na upokojenie nepoddajných poréznych vlasov.

Vyhladzujúci balzam má kumulatívny účinok. Pri neustálom používaní vlasov vyzerá ušľachtilý a esteticky príjemný. Kučery nie sú elektrifikované, lesknú sa a položia si vlasy na vlasy. Takýto nástroj môže prilepiť štiepané konce a otočiť zlý šok kučeravých vlasov na elegantné vlnité kučery.

Zvláštnosťou odtieňového balzamu je, že výrobok nezafarbí vlasy, ale poskytne len potrebný odtieň. Intenzita farby navyše závisí od času expozície.

V prípade bielených alebo bielených chĺpkov je dôležitý balzam zo zlatého odtieňa alebo zosvetľujúci efekt. V profesionálnych obchodoch nájdete mnoho jemných tónov týchto fondov - od bielej až po pšenicu. V súlade s tým je táto možnosť skvelá pre zachovanie farby alebo len pre vyrovnanie tónu počas rastu prameňov.

Tieňovacie nástroje sú dobré pre milovníkov meniaceho sa obrazu. Popri získaní novej farby sa vlasy stávajú zdravými a vyzerajú prirodzene.Len teraz by mali byť zvolené iba odtiene od pôvodnej farby kučier, inak môžete dosiahnuť opačný efekt.

Tipy na výber

Pri tejto príležitosti sa spory opakovane objavili. Niektorí veria, že akonáhle výrobca odporúča použiť balzam so šampónom rovnakej značky, potom jediný spôsob, ako. Iní - nie je nič zlého na používaní rôznych prostriedkov výkonu. Jedna vec je pravda - každý sa rozhodne pre seba, ako má byť. Jedna značka a typ výrobkov však zaručuje efektívnejšiu starostlivosť.

Vyplachovacie produkty pre všetky typy vlasov majú štandardné zloženie. Ale skôr sú vhodnejšie pre normálny typ kučier alebo čo najbližšie k nemu. Pretože hlavnou vlastnosťou takéhoto balzamu je eliminácia elektrifikácie a uľahčenie česania vlasov.

Kozmetický výrobok nemá žiadne kontraindikácie, okrem intolerancie niektorých zložiek v kompozícii. Všeobecne platí, že balzamy nie sú alergické.

To je dôvod, prečo sa na policiach objavil detský vlasový balzam. V mladom veku sa nedá hovoriť o poškodených kučerách, takže nástroj bol vytvorený skôr na ľahké česanie a radosť dieťaťu.

Ako používať

Jediné pravidlo pre zakúpené a vyrobené balzamy osobne - musíte použiť výrobok len na čisté vlhké vlasy.

Pravidelné balzamy musia držať pramene za minútu, a potom umyť veľkým množstvom vody. Existujú však produkty, ktoré sa ihneď po aplikácii umyjú. Ale balzamy-masky musia byť uchovávané po dobu asi 2-3 minút tak, aby chĺpky boli nasýtené vitamínmi a stali sa vlhkými.

Najdlhšia bude mať tonálne balzamy. Takže, pre vysoko kvalitné farbenie a znateľný efekt, musíte pomaly aplikovať produkt na pramene, rozdeľovať hrebeňom tak, aby farba ležala presne. Aby ste sa vyhli znečisteniu rúk, mali by ste používať špeciálne rukavice. Balzam sa musí udržiavať na vlasoch 20 až 40 minút a potom sa opláchne vodou, až kým sa nestane priehľadným.

Niektoré typy expresných prostriedkov, ktoré majú vplyv na 1 minútu, dievčatá "len v prípade" držať oveľa dlhšie. To však nie je úplne pravda, pretože nadmerné vystavenie výrobku neprinesie najlepší výsledok. Bohužiaľ.

Hodnotenie najlepších výrobcov

Pri výbere nástroja môže byť často mätúca cena. Ale nie všetko, čo je lacné, je zlé. Aby sme zistili, ktorý balzam je lepší, stojí za to zvážiť podrobnejšie najobľúbenejšie a najpredávanejšie značky.

"Výkon" Odporúča sa pre suché, matné a krehké kučery. Výrobok obsahuje: pšeničný proteín pre mäkké vlasy, kolagén na zvýšenie pružnosti kučeravej štruktúry, D-panthenol na hydratáciu a ochranu pred sušením, zložky rastlín.

"Revivor" od Bielita-Vitex Poskytuje sa v radoch pre mastné a normálne vlasy, pre lesk a pružnosť, stimuluje rast vlasov a proti vypadávaniu vlasov. Hlavnými zložkami balzamov sú esenciálne oleje, panthenol a bylinné zložky. Stimulujú hojenie pokožky, intenzívne vyživujú vlasové folikuly a pramene.

"Syoss" vyrába pravdepodobne najväčší sortiment kondicionérov pre kondicionéry. Prostriedky sú určené pre bežné kučery, poškodené, natreté, krehké a tak ďalej. Aktívne zložky poskytujú intenzívnu výživu a obnovu vlasov, ako aj hladkú štruktúru poškodených vlasov.

"Balet" továreň "Sloboda" stále vyrába svoj slávny balzam-kondicionér. Výrobok je navrhnutý tak, aby vyživoval a obnovoval kučery, ako aj poskytoval protizápalový účinok na pokožku. Vhodné pre poškodené a farebné pramene a len pre suché vlasy. Tajná zbraň značky je sériový extrakt. Robí zázraky.

Schwarzkopf staral sa o všetky druhy rozmarov vlasov. Značka tiež vyrába balzamy na vlasy a vlasové prípravky na vlasy vo veku.Účinnosť akcie sa dosahuje vďaka obsahu v zložení rôznych olejov, ktoré vyživujú a chránia kučery pred poškodením.

pojem ohromuje množstvom prírodných zložiek v zložení produktu. Výťažky z ovocia sú určené na výživu a obnovu štruktúry poškodených chĺpkov. Silikón vyhladzuje vlasy a robí ju hustejšou. Značka tiež predstavuje obrovský výber odtieňov balzamov pre každý vkus.

kompliment vyriešil problém trochu inak. Balzamy zmäkčujú tvrdosť tečúcej vody a normalizujú acidobázickú rovnováhu epidermy. Pantenol v kompozícii prispieva k intenzívnemu a hydratačnému a obnoveniu štruktúry prameňov. V rade značky sú výrobky pre všetky typy vlasov, s keratínom alebo selénom.

"Sto receptov krásy" používa prírodné zložky, ako sú: jablko, jogurt, med, vaječný žĺtok a ďalšie. Balzamy sú určené na výživu a zlepšenie vlasovej a vlasovej štruktúry. Výsledkom tejto aplikácie sú prvky, ktoré sa stávajú viac učenými a hladšími.

Čistý Vita ABE má účinok proti lupinám. Prostriedky teda normalizujú lipidovú rovnováhu epidermy a kučier, vyživujú, odstraňujú lupiny a svrbenie.

Gliss Kur vyrába výrobky rôznych smerov. Môžete ľahko vybrať redukčné činidlo, balzam odtieňov svetlých a tmavých farieb, s efektom laminácie a pridaním hodvábu. Značka sa zamerala na obnovu a výživné kučery. Vlasy sú naozaj lesklejšie a zdravé.

Garnier od začiatku si prevzala vedúcu pozíciu medzi inými značkami. Balzamy sú k dispozícii na udržanie zdravých vlasov, na zjemnenie tvrdosti vody pri praní, proti lupinám, na rozštiepené konce a iné problémy s vlasmi. Okrem toho nie sú v produktoch žiadne silikóny a kompozícia je dostatočne obohatená.

kora robí vlasy silnejšími a dodáva vlasom pružnosť. Značkové balzamy sa vyrábajú špeciálne pre citlivú pokožku hlavy. Sú chránené pred ultrafialovým žiarením a vystavené prostrediu.

"Kozie mlieko" vyrába niekoľko známych značiek kozmetického trhu. Takáto zložka ako kozie mlieko je veľmi bohatá na vitamíny a biotiku, ktorá poskytuje prirodzenú a účinnú starostlivosť. Znamená hladké fuzzy kučery a hlboko vyživuje vlasový hriadeľ zvnútra.

"Charm" nemá tak širokú škálu produktov na oplachovanie. Prakticky všetky balzamy značky sú zamerané na intenzívnu obnovu vlasovej štruktúry, vyhladzujú a dodávajú prirodzený objem bez váženia, neobsahujú silikóny.

Nivea stará sa o akýkoľvek typ vlasov. Linka obsahuje balzamy na mastné, poškodené, normálne vlasy. Ich hlavnou úlohou je regenerácia a výživa. Popri zdravotných kvalitách môžete vašim vlasom dodať požadovaný odtieň - svetlý alebo tmavý.

"Recepty babička Agafi" preslávené pre najväčšie možné zloženie prírodných surovín. Silné balzamy sú úsporné a vyživujú poškodené kučery. Výrobky určené na obnovu vlasov, urýchlenie rastu vlasov a zvýšenie ich hustoty.

Ako to urobiť doma

Žiadny produkt starostlivosti nie je lepší ako ručný. Domáce balzamy a kondicionéry sú takmer 100% prírodné a zloženie je možné vymyslieť nezávisle od potrebných zložiek. Uvádzame niekoľko receptov na obnovu a výživu produktov:

  • Káva balzam Ideálne na pridanie lesku a tónovania na spálené vlasy. Stačí, ak uvaríte mletú kávu pevne, výslednú hmotu zmiešame s balzamom / kondicionérom a aplikujeme na pramene. Aplikujte na čisté, mokré vlasy. Počkáme asi 20 minút a dôkladne opláchneme teplou vodou. Výsledkom je, že kučery sú vlhké, majú charakteristický tmavý odtieň a získavajú zdravý lesk;
  • Kefírový balzam pre dámy, ktoré chcú hydratovať a obnoviť svoje vlasy v čo najkratšom čase. Len tu je potrebné ju pred umývaním hlavy aplikovať ako masku. Mliečny výrobok môžete používať v čistej forme. Obsah tuku sa volí v závislosti od typu kučier, to znamená pre tukový typ - minimálny percentuálny podiel tuku a pre suchý - najtučnejší produkt.

Hmotnosť Kefiru aplikuje sa na vlasy a masíruje sa do pokožky hlavy. Nechajte masku 30 minút a opláchnite šampónom. Pre veľmi suché vlasy môžete pridať kefír vaječný žĺtok.

Výsledkom takejto masky nie je dlho čakať. Vlasy majú luxusný lesk, konce už nie sú rozdelené a vlasy sú vyhladené.

Masáž lopúcha balzamu normalizuje vodnú bilanciu kučier, zastaví ich stratu a hlboko vyživuje. Lopuchový olej by mal byť mierne zahrievaný vo vodnom kúpeli a aplikovaný na pokožku hlavy, ako aj po celej dĺžke vlasov. Prostriedky možno ponechať 30 minút alebo hodinu. Pre intenzívnejšiu expozíciu, odvážne dámy nechajú masku celú noc.

Olej je dobre opláchnutý šampónom, zlepšuje štruktúru kučier, dodáva lesk a vyhladzuje chĺpky.

Vaječný balzam Od staroveku sa považuje za najlepšie pre suché pramene. A môže byť použitý aj namiesto šampónu. Ako používať je individuálna záležitosť. Hlavná vec je, že musíte umyť vajcia studenou vodou. V opačnom prípade dostaneme na hlavu miešané vajcia, ktoré sa veľmi ťažko vymývajú. Vaječný žĺtok je sklad užitočných prvkov, preto je veľmi vhodný na výživu a obnovu aj „mŕtvych“ farieb na vlasy.

recenzia

Samozrejme, domáce balzamy-masky dostali dlaň. Ich príprava nezaberie veľa času a výsledok je jednoducho úžasný. A napriek módnym reklamám, tým jednoduchšie je zloženie - tým lepšie.

Toto video pomôže určiť výber balzamu na vlasy.

Medzi recenzie na hotové výrobky na masovom trhu možno nájsť veľa a negatívne. Ako, nie dosť dobrý. Ale vynaliezavé krásky často zbierajú hotový balzam podľa typu vlasov a dopĺňajú ho jeho zložkami, ako je napríklad lopúchový olej, vaječný žĺtok, harmančekový odvar a nevyhnutný.

Napriek tomu, aj pri výbere hotových balzamov, musíte venovať pozornosť zloženiu a prirodzenosti zložiek produktu. A čo je najdôležitejšie, výrobok, aby sa zmestili typ vlasov. V opačnom prípade existuje veľká šanca, že nedosiahnete požadovaný výsledok.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky