Balzam na suché vlasy

Balzam na suché vlasy

Balzam na suché vlasy - vynikajúci nástroj pre vyčerpané, oslabené pramene. Odporúča sa pre lekárov-trichológov, pretože obsahuje užitočné výživné oleje a vitamíny. Balzam zmäkčuje, vyživuje, hydratuje, obaľuje chĺpky, hojí praskliny, mikrodamage na pokožke hlavy. Po tom, čo sa jej prúžky poslušnosti stanú poslušnými, sú ľahko hrebeňové.

rysy

Majitelia suchých vlasov vedia, aké je ťažké sa o ne starať. Takéto pramene sú často zmätené, sotva si zachovávajú svoj štýl, chýba im lesk a objem. S cieľom poskytnúť im náležitú starostlivosť, šampón nestačí. Pre veľmi zle poškodené vlasy, oslabené, pre krehké a rozštiepené konce, je regeneračný, hydratačný a vyživujúci balzam. Je nezmazateľná, preto ideálna pre farebné pramene.

Rovnako ako šampón, balzam je jedným zo základných prípravkov na starostlivosť o vlasy a môže byť použitý po každom praní. Poskytuje pružnosť suchých kučier, jednoduchosť česania a poskytuje ochranu vrátane nepriaznivých poveternostných podmienok a agresívneho vonkajšieho prostredia. Existujú dva hlavné typy balzamov: umývateľné a nezmazateľné. Premyje sa na mokré vlasy a potom sa opláchne. Má výživný a vyhladzujúci účinok. Kučery sa stávajú elastické, dajú sa ľahko položiť.

Neodstrániteľný je aplikovaný na vlhké alebo dokonca suché vlasy, čo zabezpečuje dlhodobý účinok starostlivosti. Balzamy sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali výživnú starostlivosť a obnovili štruktúru poškodených kučier. Pomáha zbaviť sa mnohých problémov spojených s poškodením, vysušením a vypadnutím. Suché pramene dostanú potrebnú dávku vitamínov.

Výživový balzam spravidla obsahuje citrusové antioxidanty a vitamín B5.ktoré pomáhajú vlasom stať sa krásnymi a naplniť ich vitálnou energiou. Rakytník, makadamia, argan a iné rastliny chránia kučery pred poškodením a spôsobujú, že sú elastické. Multifunkčný nástroj dodáva pokožke pokožky potrebné množstvo vlhkosti, ktorá jej zabraňuje odlupovaniu. Vyživuje korene a neumožňuje mikróby ovplyvniť zdravie pokožky.

Prírodné látky, ktoré sú súčasťou kompozície, pomáhajú obnoviť vlasy na bunkovej úrovni, Zvláštnosťou je, že balzamy pôsobia proti elektrifikácii, aktualizujú štruktúru, vyrovnávajú sa s mnohými problémami s vlasmi. Avšak, oni môžu urobiť vlasy mastné, takže budú musieť byť umyté častejšie. Vzhľadom k tomu, že nástroj vyvoláva uzavretie šupín každého chĺpku, kompozícia prenikne hlboko do jej štruktúry a pôsobí lokálne, hydratuje a nasýti vitamínmi.

štruktúra

Šampón je alkalický, čo eliminuje baktérie a znečistenie a balzam je kyselina, ktorá neutralizuje škodlivý účinok šampónu. Hlavnou úlohou balzamu je poskytnúť účinnú pomoc pri vysušení poškodených vlasov. Tento nástroj môže zlepšiť štruktúru prameňov, urobiť z nich mäkšie, zdravé a dobre upravené. Uľahčuje proces česania, obnovuje acidobázickú rovnováhu, chráni pramene pred UV-žiarením, sušením fúkaním, žehlením, znečisteným vzduchom, chlórovanou vodou, horúcim vzduchom a mnohými ďalšími. Zloženie tohto nástroja nie je úplne prirodzené, ale vyvážené.

 • Chlorid cetrimonium. Táto látka je bezpečným antiseptikom. Podporuje ľahké česanie mokrých vlasov a zabraňuje statickej elektrifikácii.
 • Cetearylalkohol. Vytvára zahusťovací účinok v balzamoch, udržuje emulziu v stabilnom stave.
 • Glycerylstearát. Bezpečná látka, ktorá sa používa ako emulgátor na lepenie a prevenciu delaminácie zložiek kozmetických výrobkov.
 • dimetikón, Klimatizačné činidlo, ktoré poskytuje hodvábnosť a ochranu pred agresívnymi zložkami. Poskytuje jemnosť, vhodný majiteľ suchých aj mastných kučier.
 • Olej rakytníkový. Prírodné rastlinné materiály, ktoré posilňujú pramene. Olej prispieva k ich rastu, pomáha pri plešatosti a lupinách. Uzdravuje povrch pokožky hlavy, priaznivo pôsobí na suché kučery.
 • Vitamín A. Potrebný prvok pre zdravý rast, normalizáciu rýchlosti regenerácie buniek a spomalenie procesu starnutia. Nedostatok tejto látky, ako aj iných vitamínov, zvyčajne vedie k lupinám, otupenosti a prasknutiu prameňov.
 • Vitamín E, Vynikajúci antioxidant, ktorý ovplyvňuje rýchlosť obnovy buniek a okysličovanie. Vitamín E sa používa na hladké, hodvábne a zdravé vlasy.
 • Esenciálny olej levandule. Používa sa na prípravu kozmetiky s upokojujúcimi, antifungálnymi a antibakteriálnymi vlastnosťami. Používa sa na prevenciu určitých ochorení povrchu hlavy.
 • panthenol, Používa sa ako liečivé činidlo, používa sa na ochranu vlasov pred negatívnymi účinkami ultrafialového žiarenia a iných vplyvov na životné prostredie. Látka posilňuje vlasy, robí ju pružnejšou a silnejšou, vyživuje žiarovky a zabraňuje plešatosti, hojí trhliny na pokožke hlavy.
 • Glycerín. Prítomný v zložení mnohých kozmetických výrobkov. Dokonale vstrebáva a zachováva vlhkosť, dodáva lesk a pocit starostlivosti, pomáha zbaviť sa lupín a svrbenia povrchu hlavy.
 • Extrakt tymiánu. Má priaznivý vplyv na pokožku hlavy.

Nákup balzam, dávajte pozor na zloženie a komponenty, ktoré by nemali byť v produkte. Medzi škodlivé látky patria parabény, laurylsulfát sodný a minerálne oleje.

Obľúbení výrobcovia

Suché vlasy vyzerajú dlhšie a môžete povedať, že je to ich jediná výhoda. Najčastejšie suché sú dlhé kučery. Prirodzené mazanie (kožný maz) zvyčajne stačí na pokrytie iba niekoľkých centimetrov vlasov pri koreňoch, za predpokladu, že sa pravidelne umývajú. Suché poškodené časti horšie zadržiavajú vlhkosť a živiny. Preto sa takéto balzamy často nazývajú „suché a poškodené“.

 • Jasná. Balzam chráni pred poškodením, obnovuje kučery, vyživuje pokožku hlavy a stará sa o krásu prameňov vďaka komplexu vitamínov, minerálov a živín.
 • Natura Siberica. Prostriedky na dodanie objemu suchým vlasom. Tento balzam sa odporúča pre tých, ktorí často trpia podráždením pokožky hlavy. Je schopný obnoviť aj ťažko poškodené vlasy. Obsahuje extrakt Dahurian šípky, bohatý na vitamín C, ktorý dodáva vlasom zdravý lesk a dlhodobú ochranu. A prírodné rastlinné bielkoviny poskytujú kučery s výživou.
 • TianDe, Balzam obohatený aktívnym rastlinným komplexom účinne vyživuje pokožku hlavy, nasýti vlasy živinami a vitamínmi. Obnovuje štruktúru poškodených prameňov, má regeneračný a hydratačný účinok. Rastlinné bielkoviny prírodných extraktov stimulujú krvný obeh v horných vrstvách pokožky hlavy, posilňujú korene, aktivujú rast a zabraňujú stratám.
 • Viditeľné opravy. Nezmazateľná balzamová kondicionérka na poškodené vlasy od Londa pomáha vyrovnať sa s problémami tupých, neživých, prekrvených kučier. Pravidelné používanie výrobku oživuje vlasy, obnovuje ich zdravie, eliminuje pórovitosť a krehkosť.
 • SYOSS. balzam Syoss "Keratin Hair Perfection" obsahuje veľké množstvo keratínu, ktorý vlasy po každom praní obnovuje. Kučery sú obnovené, mäkké a lesklé.
 • Tsubaki. Zvlhčujúci balzam, ktorý sa stará o vlasy aj vlasovú pokožku, čím ich robí zdravými a poslušnými. Obsahuje olej z kamélie, ktorý dobre preniká do štruktúry vlasového drieku. Aktívne zložky oleja sa živia koreňovou cibuľkou, obnovujú poškodené oblasti vlasovej kutikuly, zlepšujú ochranu krehkých a krehkých prameňov, majú zmäkčujúci a kondičný účinok. Nástroj obnovuje vnútornú štruktúru poškodených vlasov, kompenzuje stratu prirodzenej vlhkosti, zabraňuje vzniku trhlín, zvyšuje pevnosť a pružnosť.
 • Kanebo, balzamy Kanebo obsahujú silné hydratačné zložky: aminokyseliny, olej z hroznových jadier a aloe buničinu. Sójový proteín vyrovnáva povrch vlasov a znižuje krehkosť. S ňou sú vlasy mäkké, tekuté a hydratované, čo je dôležité najmä pre dlhé, suché kučery.
 • Wella, Profesionálny kondicionér balzamu, ktorý obsahuje polyméry. Preniknú do vlasovej štruktúry a chránia farbu pred vymytím a vyhorením na slnku. Dobre podmienky vlasy, dáva lesk a hodvábnosť. Výhody: chráni farbené suché vlasy, je ekonomický, používa sa ako maska.
 • Goldwell. Profesionálny balzam je určený pre ženy, ktoré sú majiteľmi suchých, kučeravých a zvlnených vlasov. Balzam narovnáva zlobivé pramene, chráni pred tepelným pôsobením, vyživuje, poskytuje lesk. Výhody: dobrý rovnací efekt, dáva znateľný lesk, nevyžaduje oplachovanie, je ideálnym nástrojom pred položením. Nevýhody: vysoká cena a neprirodzené zloženie.

Ako si vybrať

Balzam je nástroj, ktorý pomáha, aby sa kučery po umytí mäkké a hodvábne. Samotný proces česania je ľahší a pramene sú menej poškodené. Pri výbere balzamu by ste mali vždy zohľadniť typ vlasov. Je napísané na akomkoľvek kozmetickom výrobku, na čo je určený a aký problém rieši. Prostriedky na suché pramene sú tiež vhodné ako prostriedok na intenzívnu výživu a regeneráciu.

Pri výbere sa zamerajte nielen na výrobcu a cenu, ale aj na zloženie. Mal by obsahovať jojobu, avokádo, argan, bambucké maslo a éterické oleje. Takýto nástroj vyživuje vlasy a obnovuje ich. Balzamy sú skvelé pre starostlivosť nielen o suché, ale aj oslabené, poškodené, rozštiepené, vypadnuté, farbené vlasy.

Ako používať

Výsledok použitia balzamu závisí nielen od kvality výrobku, ale aj od dodržiavania pravidiel aplikácie. Existuje niekoľko spôsobov aplikácie, ktoré sú vždy uvedené na fľaši alebo na obale. Mnoho žien urobí chybu, keď aplikujú hojné množstvo balzamu na vlasy. Výsledkom je nežiaduci účinok. Po tom, suché vlasy vyzerajú špinavé a zanedbané.

Ak použijete balzamový kondicionér, aplikujte ho na tenkú vrstvu po celej dĺžke kučier. Tento postup stojí za to po šamponovaní. Počkajte chvíľu a balzam dôkladne umyte iba teplou vodou. Balzamová maska ​​sa môže užívať vo väčších množstvách a aplikovať na vlhké vlasy. Ak sa v prípade opláchnutia musí nástroj po prvej minúte opláchnuť, maska ​​by sa mala uchovávať desať až dvadsať minút. Tento prípravok sa odporúča používať najviac raz alebo dvakrát týždenne.

Odborníci odporúčajú použitie balzamu, ak nechcete tráviť čas rozpadaním zamotaných prameňov. To platí najmä pre majiteľov dlhých, suchých kučier. Po každom šamponovaní musíte aplikovať balzam na mokré vlasy. Vezmite polievkovú lyžicu výrobku do dlane a aplikujte ju rovnomerne na korene, špičky a strednú časť vlasov.

Rozčesávajte hrebeň so širokými zubami, potom opláchnite veľkým množstvom vody. Na zlepšenie stavu prameňov je vhodné striedať teplú a studenú vodu. Vďaka balzamu dlhé vlasy zjemňujú bielkoviny, lesknú sa, posilňujú ich štruktúru. Po balzamu môžete použiť fén, kulmu, penu. Vďaka dennému použitiu sa vlasy stávajú mäkkými, elastickými a hodvábnymi.

recenzia

Balzamy na suché kučery sa naozaj ukázali ako najlepšie. Podľa posudkov žien, ktoré trpia problémom zmätku, krehkosti, otupenosti prameňov, tieto výrobky intenzívne vyživujú a hydratujú. Stávajú sa mäkkými a poslušnými. Ženy si všimnú, že dobrý liek je balzam od výrobcov. Loreal, organický obchod, Wella, Garnier, Gliss Kur, Syoss, Planeta Organica, Avon, Hodnotenie ukázalo, že dobré balzamy môžu byť lacné. Najviac lacné prostriedky, aby kučery lesklé a mäkké, pridajte lesk, rozlúštiť, zvlhčiť. Z nedostatkov - potom, čo balzam vlasy rýchlo znečistiť.

Nasledujúce video recenziu balzamy na vlasy Oblepikha Siberica (professional).

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky