Taška do nemocnice: ako si vybrať zoznam vecí

Taška do nemocnice: ako si vybrať zoznam vecí

Taška do nemocnice: ako si vybrať zoznam vecí

Keď príde čas na zhromaždenie v pôrodnici, mnoho žien sa ocitne v úplnej nevedomosti o tom, čo môžu potrebovať pred pôrodom a po ňom. Ako si vybrať tašku do nemocnice, rovnako ako zoznam vecí a ďalších otázok, budeme uvažovať v tomto článku.

Kedy začať zbierať

Ak žena navštevovala školu budúcich rodičov, potom jej pravdepodobne podali zoznam vecí, ktoré by sa s nimi museli pletiť do pôrodnice. Neodkladajte poplatky za poslednú chvíľu. Koniec koncov, v akej dobe sa pôrod začne, je ťažké predpovedať. Norma je, keď sa dieťa narodí 36 - 40 týždňov tehotenstva.

Budúce mamičky odporúčajú:

  • od 32. týždňa vždy so sebou noste potrebné doklady a výmennú kartu, v ktorej sú zaznamenané výsledky lekárskych vyšetrení počas celého obdobia tehotenstva;
  • Zhromažďovať všetky potrebné veci do 36 týždňov.

V okamihu, keď začínajú prvé kontrakcie, nastávajúca matka nemá na starosti zbieranie vecí. Preto je lepšie pripraviť všetko vopred, najmä ak nie sú blízki príbuzní alebo blízki ľudia.

Prečo v nemocnici nemôže byť s taškou

Doteraz neexistuje jednoznačne definovaný zoznam vecí pre všetky pôrodnice v krajine. Každá zdravotnícka inštitúcia má svoje vlastné pravidlá, ale absolútne každý dodržiava základné požiadavky na dodržiavanie hygienických noriem. Preto žena v práci v kancelárii nebude mať povolené vrecko, ktoré nebude spĺňať tieto požiadavky.

Tašky a iné osobné veci by mali byť ľahko umývateľné. Je kategoricky zakázané držať ženu v odevoch z textilných alebo kožených tašiek, kufrov. Môžu byť nositeľmi infekcií, pretože ich nemožno umývať a dezinfikovať.

Zbierame vrece v pôrodnici - zoznam vecí

Najvhodnejšou možnosťou by bolo zabaliť všetko, čo potrebujete, do priehľadných plastových tašiek. Nemali by byť príliš veľa. Všetky veci sú rozdelené do štyroch hlavných skupín, z ktorých každá je zabalená samostatne:

  • Vrecko číslo 1 obsahuje veci potrebné na pôrod. Zoznam závisí od pravidiel, ktoré sa dodržiavajú v konkrétnej nemocnici. Niekde ich požiadajú, aby si so sebou priniesli všetko, začínajúc papučami a končiac posteľnou bielizňou. V iných inštitúciách poskytujú ženy, ktoré rodia, všetko, čo potrebujú zo svojich vlastných zásob. Teoreticky, pri narodení, možno budete potrebovať košeľu pre mamu, umývateľné papuče, hygienické vložky, tekuté mydlo pre mamu a dieťa. Nezabudnite vziať vodu bez plynu. Aj v tomto balíku by sa mali dať veci pre deti, budú potrebné na obliekanie novorodenca;
  • taška číslo 2 sa skladá z vecí, ktoré sú potrebné na oddelení po pôrode. Tento zoznam je najväčší. Žena bude v nemocnici najmenej tri dni. Bude potrebovať predmety osobnej hygieny, hrebeň, odnímateľné spodné prádlo, ponožky, ako aj vrece na odpadky, toaletný papier a toaletné stolíky na jedno použitie. Na uchovávanie záznamov budete potrebovať pero a notebook. Ak matka vezme telefón so sebou, potom by ste mali vziať nabíjačku;
  • taška číslo 3 obsahuje veci pre dieťa. To zahŕňa niekoľko sád oblečenia, plienky, tekuté mydlo, rôzne výrobky pre starostlivosť o dieťa. Detskí lekári vždy neuvádzajú vlhké obrúsky a vreckovky, v niektorých pôrodniciach sú prísne zakázané av iných sa dôrazne odporúča. Aby sa predišlo konfliktom so zdravotníckym personálom, je lepšie vopred vedieť o pravidlách, ktoré existujú v nemocnici vybranej na pôrod;
  • Taška číslo 4 by mala obsahovať veci potrebné pri vypustení. Tu a oblečenie pre mamu, a elegantný set pre dieťa. Tieto veci sa nemusia okamžite dostať do nemocnice. Nechajte vrece zbierať a príbuzní ho prinesú v správny čas.

Nepreťažujte balíky zbytočnými vecami. Najlepšie je rozdeliť detské oblečenie do súprav a usporiadať ich do samostatných tašiek. Aby ste sa nemuseli hrabať pri hľadaní potrebných vecí, môžete použiť transparentné tašky alebo tašky.

Môžete tiež dať veci do farebných tašiek. Veci mama vo vreciach rovnakej farby, deti - ďalšie.

Dnes na predaj nájdete hotové zostavy pre nemocnicu. Líšia sa cenou a obsahom. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí nemôžu alebo nechcú tráviť čas nákupom všetkého, čo potrebujete.

Tiež pripravená súprava príde na záchranu, ak sa narodenie začalo neočakávane, a nastávajúca matka jednoducho nemala čas pripraviť sa.

Druhy modelov

Tašky, v ktorých sú balené potrebné predmety pre ženu, sa môžu líšiť v dizajne a veľkosti v závislosti od výrobcu. Všetky však spĺňajú hygienické normy a normy kvality.

priehľadný

Vrecko z priehľadného plastu je vhodné, pretože jeho obsah je možné okamžite vidieť. Netreba sa hrabať a hľadať tú správnu vec. V niektorých pôrodniciach sa odporúča používať transparentné tašky, takže je ľahšie zabezpečiť, aby ženy so sebou neprinesli predmety a veci, ktoré môžu spôsobiť šírenie škodlivých mikroorganizmov.

Priehľadný plast nie je veľmi silný, vrecia nebude fungovať dlhú dobu. A nemôžete ich preťažiť.

plastický

Plastový sáčok je trvanlivejší, môže byť použitý neskôr na uskladnenie detských hračiek, na prechádzky alebo na iné účely. Plast sa ľahko čistí a nevyžaduje špeciálnu starostlivosť.

Jedinou nevýhodou plastových vrecúšok je ich opacita. Uľahčenie vyhľadávania potrebných vecí pomôže pri označovaní jednotlivých balíkov s vecami.

Prehľad výrobcov

Dnes existuje veľké množstvo výrobcov, ktorí ponúkajú tehotným ženám ľahší život a kúpu hotovej súpravy pre nemocnicu.

Hartmann (Hartman)

Taška Hartmann od nemeckej firmy. Sada obsahuje jednorazové plienky, dva typy vankúšikov, nohavice na ich držanie, vlhké hygienické vložky a prsné vankúšiky, ako aj jednorazové masky pre návštevníkov.

Toto je minimálny súbor vecí a nástrojov, ktoré žena potrebuje v období po pôrode. Vrecko neobsahuje veci pre dieťa, musí byť pripravené samostatne.

Vyrobené vrecko Hartmann v žiarivo oranžovej farbe. Jeho charakteristický rys je multifunkčný. Vďaka zipsom na bokoch je taška premenená na rohož na zapínanie. To môže byť tiež použitý pri chôdzi alebo turistiku na pláži.

"Fest"

Bitch "Fest" žiarivo ružová. Medzi jej obsahy patria aj základné veci pre matku. Existujú dva typy vankúšikov, nohavíc, vložiek v podprsenke, hygienických vložiek, absorpčných plienok, sterilných masiek a návlekov na obuv.

Taška je vyrobená z materiálu, ktorý sa ľahko čistí. Po prepustení z pôrodnice si ju môžete vziať so sebou na prechádzku, fľaše, obrúsky a iné veci dieťaťa sa označia vo vrecku. Ak je to potrebné, taška "Fest" môže byť rozšírená, a potom sa zmení na miesto, kde sa môže otáčať alebo hrať.

"Vezmem so sebou"

Sada okrem štandardnej sady tesnení, plienok a plienok obsahuje vodu bez plynu pre mamu, jednorazové papuče, detské plienky. Tam sú tiež šampón, žínka, mydlo pre mama a balenia pre vrchné oblečenie.

recenzia

Pripravené zostavy pre nemocnicu, ktoré sú teraz ponúkané ženám, spôsobujú veľa kontroverzií. Väčšina negatívnych recenzií kvôli vysokým nákladom na takéto tašky. Nákupom hotového setu je však žena oslobodená od nákupných ciest a taška môže byť použitá na dlhú dobu pre rôzne potreby.

Ak si kúpite obsah samostatne, ušetríte veľa.

Existujú nároky a plnenie. Pre mnoho žien, nie všetky navrhované boli užitočné, a niektoré veci prišli kúpiť samostatne.Aby ste sa vyhli takýmto problémom, musíte starostlivo preskúmať obsah vrecka.

Dnes existujú rôzne ponuky. Môžete si kúpiť tašku s minimálnym súborom, ktorý bude žena potrebovať, alebo kompletnú sadu, vrátane vecí a oblečenia pre dieťa.

Vrecko so všetkým, čo potrebujete, môže byť veľmi užitočné pre ženu, ktorej tehotenstvo je ťažké. V tomto prípade nie je možné ísť nakupovať a vybrať si svoje obľúbené veci.

Môžete si objednať tašku na internete, niektoré zdroje dokonca ponúknu vybrať si zoznam investícií samostatne a kuriér dodá tovar.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky