Dámska spojka Bag

Dámska spojka Bag

Populárne druhy

Spojka je miniatúrna kabelka vo forme obálky. Názov tohto modelu pochádza z anglického slova "clutch", ktoré sa prekladá ako "grab". Pôvod spojky pochádza zo starobylých peňaženiek, ktoré boli pôvodne použité na prepravu peňazí a boli vyrobené z akejkoľvek trvanlivej tkaniny na ruky.

V XVI-XVII storočia. Rezanie a šitie začalo stúpať na novú úroveň a peňaženky sa začali vyrábať z krásnych tkanín s použitím drahých kameňov a iných metód dekorácie. Peňaženky existovali až do XIX storočia. Takéto typy spojok ako puzdro a retikuly sú skôr ako moderné spojky. Boli podlhovastého tvaru a popruhu, ktorý sa hodil na zápästie pre pohodlné ponožky.

Mačiatka a posmechy tej doby sa začínajú čo najviac podobať na modernú spojku: majú podlhovastý tvar a sú vybavené špeciálnym popruhom, ktorý sa pohodlne nosí okolo zápästia.

Na začiatku XX storočia. Spojka nemala žiadnu mimoriadnu popularitu, takéto legendy módneho sveta ako Coco Chanel a Christian Dior prispeli k jeho popularizácii. Coco Chanel často nosil retiazku s retikulou a štylizoval kabelku. V roku 1924 jej vévoda z Westminster predstavil kabelku Vanity Case Vanity Case od Cartier. A Christian Dior v povojnovom čase začal vo svojich vystúpeniach používať spojky, čo zabezpečilo skutočnú popularitu tohto doplnku, ktorý sa nezastaví dodnes.

Na dlhom páse

Klasická spojka by sa mala nosiť pod pažou alebo v ruke, chýba jej v detailoch ako popruhy alebo reťaze. Ale moderný život robí vlastné úpravy, a tak teraz spojka nie je len taška na večerné východy, ale aj taška na každodenné nosenie. Modely pre každodenné nosenie zahŕňajú v rozsahu ich predností a praktickosti, takže spojky na reťaziach sa teraz uvoľňujú, takže sa dajú nosiť cez rameno, čím sa uvoľnia ich ruky.

Na reťazi

Spojka na reťazi pochádzala z už spomínanej tašky, ktorej majiteľom bol Coco Chanel. Nosila kabelku na retiazke a hodila ju cez rameno. Táto trubicová kabelka je predchodcom modelu spojky na reťazi. Okrem možnosti nosiť spojku na retiazke cez rameno, je stále elegantný spôsob, ako nosiť spojku tým, že obalíte reťaz okolo ramena.

pletený

Prirodzene, výroba spojok nemohla byť bez uvoľnenia pletených modelov. Pletené spojky vyrábajú mnohí remeselníci ručne na objednávku av jednej kópii. Existujú dokonca aj schémy na pletenie rôznych spojok, takže ihlové dámy môžu vytvoriť originálnu pletenú spojku pre seba.

peňaženka

Peňaženka spojky je celkom miniatúrny model, ktorého formy môžu byť veľmi odlišné: okrúhle a obdĺžnikové a štvorcové. Externe to môže vyzerať ako peňaženka na mince, alebo peňaženka alebo štandardná peňaženka na účty. Peňaženky spojky sú mnohé.

lakovaná Spojka je súčasne považovaná za klasickú aj extravagantnejšiu a odvážnejšiu ako modely z iných materiálov. Vďaka rôznorodosti farieb lakových spojok si môžete vybrať model pre obchodný štýl a pre každodenné použitie. Spojka s lakom bude vždy vyzerať štýlovo a jasne.

transformátor

Transformačná spojka je kabelka, ktorá pri zložení vyzerá ako obálka spojky, a keď je rozložená, môže sa nosiť ako obyčajná kabelka. Transformátory majú štvorcový tvar, v štrbinách môžu byť oválne kovové rukoväte, zatiaľ čo samotná taška sa dá nosiť na dlhom páse. Pohodlie transformátorovej spojky je, že sa dá použiť na večerné východy, ako aj na nosenie v každodennom živote, ako je bežná kabelka.

nočné Spojky modely by mali byť dobre kombinované vo farbe a dekor so zvyškom outfit, dopĺňať alebo byť jasný akcent. Večerné modely sáčkov na spojky by mali byť pokiaľ možno malé, lepšie, ak sú bez popruhu, ale s reťazou, ktorú môžete. Farby môžu byť veľmi odlišné a večer si môžete vziať so sebou brilantné spojky zlatých a strieborných farieb, ako aj spojky v drahých drahých kameňoch, ktoré budú v každodennom živote na mieste.

obálka - model, ktorý sa nelíši vo forme od poštovej obálky a uzatvára na sypkom ventile. Mnohé z moderných modelov obálok sú vybavené pohodlnou rukoväťou umiestnenou na zadnej stene spojky. Na základe farby sa model zmestí do všetkých štýlov, vhodný pre bežné i kancelárske (štandardné farby: čierna, všetky odtiene hnedej, šedej) a svetská (svetlé farby).

Spojková skrinka. Spojková skrinka sa vyznačuje pevným rámom, pričom môže byť akéhokoľvek tvaru, až po tie najvýraznejšie (autá, mačiatka, srdcia). Najbežnejšie spojkové boxy vo forme obdĺžnika so západkou.

Obľúbené farby

V tejto sezóne, okrem klasickej čiernej, béžovej a hnedej spojky, budú v móde odtiene korálovo-červených a modrozelených farebných schém. Farba by mala byť hlboká a bohatá, ako napríklad smaragd alebo zafír. Bohatá šedá bude relevantná na jeseň.

Hlboká farba vína Marsala (tlmená bordová farba s hnedým subtónom) - skutočne módny, elegantný, elegantný a elegantný vzhľad.

biela Spojka sa stala tradičným svadobným doplnkom pre nevestu. Okrem toho biela spojka dokonale zapadne do šatníka jar-leto.

čierna Farba pre spojku je považovaná za klasickú a dokonale zapadá do akéhokoľvek štýlu. Čierna spojka je zaradená do zoznamu základných vecí, ktorých držanie bude plus pre každé dievča. Samozrejme, v prvom rade sú uprednostňované čierne pazúry. Je tiež ideálny nielen pre každodenné nosenie, ale aj pre slávnostné východy, najmä ak máte svetlý outfit.

červená Spojka sa dobre hodí na večerné východy a pre obchodný život, na zrieďovanie striktného kancelárskeho štýlu. Pri výbere červenej spojky pre každodenné nosenie sa uistite, že dobre zapadá do farebnej schémy vášho obrazu.

zelená Spojka, ako aj biela, dokonale zapadajú do obrazov jarnej a letnej sezóny. Tento svetlý doplnok dobre zdôrazní váš jas v každodennom obraze a modely hlbokých tmavých odtieňov zelenej sú ideálne pre večerný večer.

Možnosti veľkosti

Výrobcovia spojok sa už dávno odklonili od klasickej veľkosti spojky 5 x 14 x 20 cm a teraz sú v predaji modely s úplne odlišnými objemami a veľkosťami.

Malí Modely spojok sa tiež odlišujú od štandardných veľkostí, pretože teraz vyrábajú mini spojky, ktoré sú ešte menšie a niekedy sa zmestia do dlane vašej ruky. Takáto spojka je často hustá konštrukcia a podobá sa malej krabičke. Takéto spojky sa najčastejšie používajú na publikovanie, napríklad na červenom koberci.

veľký Spojky dobre zapadajú do každodenného života, obchodného štýlu a príležitostných štýlov. Okrem toho, vzhľadom na ich priestrannosť, môžu niesť viac položiek ako v klasických spojkových modeloch. Pri výbere veľkej spojky nezabudnite na pohodlie, pretože trojrozmerný model nebude veľmi pohodlný na nosenie v ruke alebo pod vašou rukou.

Materiály a povrchové úpravy

Moderné výrobcovia vyrábajú spojky rôznych materiálov pre každý vkus a farbu. Teraz si môžete kúpiť spojky satén, koža, zamat, semiš, satén, kožušiny, rúško, a dokonca aj plast a kov. Pri výrobe kožených spojok sa používajú rôzne druhy kože, od normálnej až po krokodílej kože, pštros, hady. Modely low-end sú prirodzene vyrobené z umelej kože a ekologickej kože.

Čo sa dnes nepoužíva na dokončovanie spojok, teraz sú možné všetky možnosti dekorácie.Spojky sú zdobené strapcami, stuhami, mašľami, perím, kožušinami, korálkami a perlami, kamienkami a flitrami, drahými kameňmi, zlatou niťou, všetkými druhmi spôn, prackami a príveskami. Niektoré spojky od moderných dizajnérov možno nazvať doslovne umeleckými dielami.

Čo nosiť

V prvom rade je potrebné poznamenať, že napriek aktuálnej rôznorodosti štýlových riešení pre spojkové vaky, žiadna spojka nie je vhodná pre športový štýl. Spojky nie sú vhodné ani pre ľudový štýl.

Treba tiež poznamenať, že spojkové vaky sú najvhodnejšie pre jarné a letné sezóny, ako aj pre začiatok jesene. Prirodzene, večerné východy so spojkou je možné vyrobiť kedykoľvek počas roka, ale pre každodenné nosenie nebude spojka vždy vhodná v zime.

Preplnená, nafúknutá spojka - znak zlého vkusu. Snažte sa vziať so sebou len tie najnutnejšie veci, aby vaša spojka vyzerala správne.

„Kabelka by mala mať rovnakú farbu ako topánky“ je úplne zastaraný koncept. Viac pri výbere spojky na farbe topánok nemusíte navigovať. Spojka by však mala byť v súlade so zvyškom cesty.

Nezabudnite, že spojky vyzerajú dobre s topánkami s podpätkami a sandálmi. Baletné byty, mokasíny so spojkou - nie najlepšia kombinácia. Ale určite by ste nemali kombinovať spojku s topánkami, teniskami a teniskami.

Pre jasné lesklé modely spojok stojí za to vyzdvihnúť štandardnú, pozoruhodnú manikúru. S rovnakými klasickými modelmi a farbami môžete ísť s jasnou manikúrou.

Čím zložitejšie sú šaty, tým jednoduchšia by mala byť kabelka a naopak.

Ako si vybrať

Voľba spojky úplne závisí od vašej chuti a potrieb, pretože teraz môžete nájsť obrovské množstvo rôznych módnych noviniek tohto typu kabeliek. Pri výbere spojky zvážte tieto faktory:

  • na aké účely dostanete spojku. Budete ho používať na každodenné nosenie alebo na vonkajšie použitie? Alebo ste podnikateľská myseľ a chcete, aby vaša spojka zdôraznila váš štýl podnikania?
  • Ako priestranný chcete spojku? Takže, aby do nej zapadali len tie najnutnejšie veci a vaša spojka bola len posledným nádychom vášho obrazu, alebo chcete, aby sa do každodennej kabelky zmestili mnohé predmety? Koniec koncov, teraz môže byť spojka zdvihnutá s rôznou priestrannosťou a veľkosťou.
  • požadovaný farebný rozsah spojky, výrobný materiál a jeho konečná úprava. Ak chcete vybrať správnu spojku, na základe týchto pozícií, vyhodnoťte svoj šatník. Ktorá taška najlepšie vyhovuje farbe, textúre a iným parametrom?
  • Chcete štandardný, nevšedný model spojky, značkový tovar, hit sezóny alebo originálny ručne vyrobený?

Novinky značky

V roku 2016 nás módne domy potešili takými zaujímavými modelmi spojok, ako je extravagantná dizajnová spojka Burberry Prorsum, ktorá je priesvitná skrinka. Tento trend sledovali aj značky ako Stella Mc Cartney a Valentino.

Valentino si okrem priesvitného modelu pamätal spojku v tvare motýľa.

Lanvin doplnil dekor spojky drevenými sponami na upevňovacích prvkoch a Giorgio Armani vyrobil spojku v tvare tablety.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky