Pánske tašky na rameno sú trendom tejto sezóny!

Pánske tašky na rameno sú trendom tejto sezóny!

V súčasnosti sú takmer všetky pánske tašky vybavené ramenným popruhom, ktorý vyhovuje pohodliu a relevantnosti metódy ponožiek. Pánske tašky na rameno sú trendom tejto sezóny! Môžu sa líšiť tvarom a veľkosťou, štýlom a účelom. Podľa týchto parametrov môžete navigovať výberom vhodného modelu. Každý z nich má svoje meno.

Aký je názov

Podľa mena, pánske tašky cez rameno môžu byť klasifikované nasledovne:

 1. portfólio,
 2. taška tote
 3. diplomat (prípad)
 4. vrecúško (vrecko na pole),
 5. zložka vrecka,
 6. instant messenger (poštový vak),
 7. batoh,
 8. handy,
 9. kabela,
 10. cestovná taška (športová taška, duffel),
 11. kryt vrecka
 12. taktická taška.

Najväčšie a najviac priestranné tašky vybavené ramenným popruhom - toto je aktovka a taška, Aktovka je klasická verzia tašky, ktorá je známa mužom. Má obdĺžnikový tvar a rukoväť. Tieto dve zložky zostávajú nezmenené počas existencie tohto príslušenstva.

Viac priestranná možnosť je taška tote, Možno ho kombinovať s obchodným oblekom kvôli minimálnemu využitiu častí. Vrecko môže byť pravouhlé, štvorcové alebo lichobežníkové.

Na rozdiel od portfólia má notebook viac vreckový vzhľad a dve rukoväte. Zatvára sa tlačidlom, zipsom alebo má otvorený vrch. Tieto detaily pripomínajú jej pôvodný účel ako nákupná taška. Teraz je notebook skvelou voľbou pre služobné cesty.

diplomat - Je to pevný obdĺžnikový papierový sáčok, ktorý možno uzavrieť ventilmi. Najčastejšie sa malá rukoväť používa na prepravu diplomata, ale existujú modely s ramenným popruhom.

Tabletový vak menej priestranný ako portfólio. Táto taška má vertikálny tvar. Môže byť uzavretá veľkou klapkou alebo zipsom. Taška-tableta môže pojať papier formátu A4 alebo mať kompaktnejšiu veľkosť. Používa sa na ležérny štýl.

Priečinok Bag používané na prenášanie papierov. Model má rukoväte a ramenný popruh.

Poštovné suICA rôzne formy so zipsom alebo klapkou, majú široký popruh a niekedy aj rukoväť.

batoh , často obdĺžnikové, nosené za chrbtom. Je vybavený nastaviteľnými popruhmi, rukoväťou, zatvára sa ventilom alebo zipsom.

šikovný - obdĺžniková malá kabelka so širokým, stabilným dnom a niekoľkými priehradkami. Má tuhý tvar a zips alebo ventil.

kabela - ide o cestovnú tašku - kryt na prepravu vonkajšieho oblečenia, posteľnú bielizeň, obleky.

Cestovná taška - Priestranná obdĺžniková cestovná taška. Vybavená rukoväťou, ramenným popruhom a vreckami na prednej strane. Taška sa nosí cez rameno alebo za chrbtom a zatvára sa zipsom.

Puzdro na prenášanie - kompaktná kabelka predovšetkým pre audio a video zariadenia. Dá sa použiť namiesto kabelky, ktorá obsahuje dokumenty a potrebné drobnosti.

Taktická taška - Toto je taška na zbrane a vybavenie. Podľa typu upevnenia existuje niekoľko typov vriec: bedra, cez rameno a pás.

Zo širokej škály modelov je dopyt najviac málo.

Obľúbené modely

Medzi najobľúbenejšie mužské modely patria: tableta, kabelka, batoh, aktovka, taktická taška a taška vojenského štýlu.

Taška - tabletka

Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že tabletová taška vznikla vďaka ére špičkovej technológie a širokej distribúcii prístrojov. Ďalší názov tohto vaku je taška na pole. Odhaľuje historickú stránku jej aplikácie.

Poľné vrece používané v rôznych krajinách, korene siahajú už niekoľko storočí do histórie. Preto existujú len predpoklady o jeho výskyte.Jedna z nich sa týka skutočnosti, že taška na terén je moderná verzia vrecka s husarom.

V našej krajine sa poľská taška používala počas rusko-japonskej vojny. Neskôr je vybavená velením vojenských síl ZSSR. Počet vyrobených poľných vriec bol utajený, aby sa neuvádzala veľkosť veliaceho štábu armády.

Po vojne je vrecúško v uniforme vojakov. Neskôr vstúpi do civilného života.

Taška - Handy

Prototyp peňaženky bol peňaženku. Ale na rozdiel od neho sa peňaženka objavila relatívne nedávno. Prvá potreba jeho vytvorenia padla v sedemdesiatych rokoch. Tesné nohavice prišli do módy a stalo sa ťažké nosiť peňaženku vo vrecku. Na záchranu prišla zväčšená verzia peňaženky s malým remienkom na zápästie. O desať rokov neskôr, táto kabelka vyšla z módy, ale stále si zachováva svoju existenciu.

V našej krajine sa peňaženka objavila začiatkom 90. rokov. Bola súčasťou mužského obchodného štýlu. Postupom času sa modely s ramenným popruhom rozšírili. V súčasnosti je peňaženka skôr príležitostnou verziou pánskej tašky na rôzne drobnosti, ktorá nie je kompatibilná s obchodným štýlom oblečenia.

Taška - batoh

Prvá podobnosť tohto obľúbeného príslušenstva má niekoľko tisíc rokov. Bol vyrobený zo šrotu. Základom boli kožené a lieskové tyčinky upevnené smrekovými doskami.

Vo svojej súčasnej podobe sa batoh dostal z vojenského balíčka. Začiatkom minulého storočia bol vyrobený šitím plachty. V polovici storočia bol pre športovcov vyvinutý turistický batoh. Vzhľad syntetických tkanín a módneho športového oblečenia dal podnet k rýchlemu vylepšeniu batohu.

Teraz je toto príslušenstvo nepostrádateľné pre športovcov, používa sa v každodennom živote, na cestovanie a outdoorové aktivity.

Taška - Aktovka

Pôvodne portfólio vzniklo vo Francúzsku a bolo určené na prepravu dokumentov. Bol to doplnok úradníkov, bankových úradníkov, právnikov. Obdĺžniková taška bez držadiel bola skôr ako priečinok. Neskôr, keď portfólio získalo popularitu, bolo doplnené perom.

Na moderných aktovkách sa objavil popruh cez rameno. Nemusí byť však k dispozícii vo všetkých modeloch. Hlavný účel portfólia zostáva nezmenený. Po prvé - ide o obchodnú tašku na dokumenty a doklady. Má stabilné dno, niekoľko priehradiek a zložené boky.

Klasické portfólio má prísnu stručnú formu. Zdôrazňuje štýl podnikania, dopĺňa a zdobí obraz. Teraz sa však portfóliá stali variabilnejšími. Pre mestský štýl moderného sortimentu vhodného portfólia so zaoblenými rohmi.

Domáce a zahraničné celebrity často demonštrujú svoje spôsoby uplatnenia portfólia. Niektorí ho vezmú na párty alebo predstavenia, iní - na výlet. Portfólio - pamätné príslušenstvo vo filmoch a niekedy hrá hlavnú úlohu vo vystúpeniach.

taktický

Konštrukcia vriec zahŕňa prítomnosť rôznych montážnych modulov. Tašky sú vhodné pre vojakov a poľovníkov, rybárov a cestovateľov. Sú vyrobené z kvalitných materiálov, takže odolávajú drsným poľným podmienkam a chránia obsah pred vonkajšími vplyvmi.

Detaily tohto vrecka sú starostlivo premyslené, čo zvyšuje jeho praktickú účinnosť. Na tento účel sa výrobcovia snažia uplatňovať univerzálny systém spojovacích materiálov a poskytujú rýchly prístup k veciam. Najčastejšie pre výrobu taktických tašiek používa nylon.

vojenský

Tašky vojenského štýlu používajú vojenskí aj lovci a rybári. Vojenský štýl pre mužov je zosobnený odvahou a česť. Hlavnými typmi tašiek v tomto štýle sú batohy, tašky a taktické tašky. Používajú sa na prepravu zariadení, zbraní, streliva, potravín a iných vecí.

Modely všeobecne majú mnoho priehradiek, vreciek na umiestnenie malých predmetov.Pásy sú nastaviteľné pre akúkoľvek výšku a typ karosérie. Kvalita týchto materiálov musí spĺňať prísnejšie požiadavky: odolnosť voči opotrebeniu, odolnosť voči vode.

Muži pri výbere vreciek vždy dbajú na kvalitu výrobku. Pre každý typ tašky majú svoje vlastné, najvhodnejšie materiály.

materiály

Hlavnými materiálmi na výrobu vriec sú prírodná a umelá koža, semiš, prírodné a syntetické tkaniny. Nasledujúce tašky sa často nachádzajú v širokom rozsahu:

plátno

Plátno môže byť prírodné a syntetické.

Prírodná tkanina obsahuje bavlnu a jutu alebo bavlnu a ľan. Prírodné plátno je hygroskopické a trvácne, ale len v suchom stave. Pri interakcii s vodou hnije, sadá a stráca silu. Okrem toho je materiál krátkodobý.

Umelé plátno má v porovnaní s prírodným plátnom množstvo výhod:

 • dlhá životnosť
 • pevnosť
 • hladkosť
 • odolnosť voči hnitiu,
 • zachovanie tvaru a veľkosti.

Podobnosť s plátnom má nasledujúcu textíliu.

plátno

Plachta je vyrobená z prírodnej priadze alebo syntetickej. Zloženie prírodnej plachty je bavlna, ľan a juta. V závislosti od požadovaných vlastností je tkanina impregnovaná na ochranu pred ohňom alebo vodou.

Výhody plachty:

 • šetrnosť k životnému prostrediu
 • pevnosť
 • odolnosť voči opotrebeniu
 • vodotesnosť alebo požiarna odolnosť.

Športové tašky sú vyrobené z plachty. Ale môžu byť použité len počas cestovania. V každodennom živote vyzerajú nerozumne.

polyester

Jeden z najbežnejších syntetických materiálov. Jeho prednosťami sú: ·

 • ľahkosť
 • pružnosť,
 • odolnosť voči opotrebeniu
 • odolnosť voči vlhkosti
 • praktickosť,
 • pevnosť
 • nízka cena
 • rýchlo schne
 • pri praní nestráca tvar.

Nevýhody polyesteru sú: horľavosť a strata farby v priebehu času.

koža

Medzi výhody pokožky patria:

 • vynikajúca hygroskopickosť
 • trvanlivosť,
 • pevnosť
 • plasticity,
 • odolnosť voči opotrebeniu
 • zmierniť.

Okrem toho, pravá koža je vždy relevantná, prestížna a nespôsobuje veľa problémov.

farba

Najobľúbenejšie pánske tašky boli vždy čierne, hnedé a modré. Nové módne trendy pridali do pánskych kolekcií svetlé farby: červenú, červenú, žltú.

Voľba farby vrecka závisí od štýlu oblečenia. Vhodné sú len diskrétne klasické vrecká. V prípade športového oblečenia a bežného oblečenia je možné tašky vybrať v rôznych farbách.

hnedožltý

Škála khaki farieb mužov používa pri vonkajších aktivitách. V tomto ohľade výrobcovia používajú túto farbu v cestovných taškách a batohoch.

biela

Spolu s jasnými farbami, biela nejde z módy. Je dokonca prítomný v pánskych taškách. Spravidla ide o športové tašky zo syntetických materiálov.

hnedý

Ako prísna klasika, hnedá je prítomná v zbierkach slávnych dizajnérov v rôznych typoch tašiek. V tomto prípade výrobcovia vyzývajú, aby sa neobmedzovali na nudný spôsob, ale experimentovali s farbou.

Farba vrecka by mala odrážať farbu oblečenia. Môže to byť oblek, tričko alebo kravata. Ak chcete vytvoriť nový vzhľad, je lepšie použiť tri farby: primárny, sekundárny a kontrastný.

Zostáva len správne zodpovedať farbám. Do hnedej farby zapadajú: olivová, zelená, zlatá, smotanová, slonovinová, biela, sivá, ružová, fialová, žltá a modrá.

modrý

Modrá, podobne ako hnedá, sa aktívne používa na vytváranie tašiek. Použitím modrej farby môžete vytvoriť harmonické kombinácie s bledo oranžovými a fialovými, broskyňovými a svetlými krémovými farbami.

Jasne modrú farbu je možné kombinovať s podobnou sýtosťou červenej, zelenej, ružovej, žltej, striebornej a šedej.

rozmery

Pre každodenné použitie, muži zvyčajne vyžadujú tašku malej veľkosti alebo malé, ak chcete dať len malé veci.Všetky vrecia môžu byť rozdelené do týchto dvoch kategórií.

Malý

Počet malých vriec na každodenné použitie zahŕňa:

 1. vrecúško;
 2. bersetku;
 3. taška - kryt.

malý

Táto kategória zahŕňa tašky, ktoré obsahujú nielen malé predmety, ale aj dokumenty a dokumenty:

 • portfólio;
 • tote;
 • puzdro;
 • Priehradka na tašky;
 • instant messenger;
 • batoh.

Stojí za zmienku, že vrecia v najnovších kolekciách sa trochu zmenšili, najmä to sa vyznačuje tote tašky. Nové modely sú rozpoznateľné iba formou.

Ako si vybrať

Hlavná vec, ktorú musíte rozhodnúť pri výbere tašky je jej veľkosť. Materiál vrecka je vybraný pre oblečenie. Kožené tašky sú vhodné pre tých, ktorí používajú iné kožené doplnky. Pre príležitostný alebo športový štýl si môžete kúpiť látkový vak.

Typ tašky je tiež vybraný na základe toho, čo človek nosí. Pre obchodné oblek by si mal vybrať koženú aktovku. Pre ležérny štýl - taška na tablet alebo posol.

Pri kúpe sáčku je dôležité, aby ste ho starostlivo skontrolovali. Taška by mala mať pohodlný zips, funkčne umiestnené oddelenia, vysoko kvalitné švy bez vyčnievajúcich nití.

Ako sa nosí

Taška s ramenným popruhom sa dá nosiť na jednom ramene alebo cez rameno. Výnimkou je aktovka s opaskom. S oblečením v podnikaní, štýle, je lepšie nosiť aktovku pri rukoväti, aby nedošlo k nedbanlivosti.

Koľko je

Cena vreciek sa značne líši v závislosti od materiálu a výrobcu.

 • Tašky strednej veľkosti stojí od 1500 do 48000 rubľov.
 • Cena portfólií je v rozsahu 14 500 - 55 000 rubľov.
 • Kožená peňaženka sa dá kúpiť za ceny od 6 500 do 13 000 rubľov.
 • Batohy majú veľmi širokú škálu cien: od 2.000 do 53.000 rubľov.

Modely značiek

Tašky známych značiek majú vysokú kvalitu a zvýšený komfort. Medzi nimi sú:

adidas

Vyrába tašky v športovom štýle. V rozsahu najnovších kolekcií:

 • batohy;
 • Športové tašky;
 • Tašky na tašky;
 • Tašky mini;
 • Tašky-organizátori;
 • Tašky pre každodenný život;
 • Tašky na príslušenstvo;
 • Tašky na tenisové rakety;
 • Nákupné tašky.

Každá športová taška Adidas má hlavnú priestrannú priehradku a priestor na topánky alebo laptop a organizátor. Vrecká sú navyše vybavené vreckami na cennosti a mäkkými nastaviteľnými popruhmi.

Niektoré vrecúška obsahujú vetrané bočné steny na dočasné uskladnenie mokrých foriem. Batohy sú tiež vybavené vreckami na laptop, organizátorom a rôznymi vecami. Na prednej strane výrobku sú zaujímavé modely batohov s prídavnou rukoväťou. Rukoväť umožňuje nosiť batoh ako posilňovňa.

Tašky Adidas sú vyrobené z umelej kože, polyuretánu, nylonu alebo polyesteru. Všetky výrobky majú dlhú životnosť a jednoduché používanie.

Nike

Rozsah tejto spoločnosti športový tovar, vrátane tašiek. Môžu byť rozdelené do hlavných typov:

 • batohy;
 • Športové tašky;
 • Tenisové tašky;
 • Vrecia na topánky.

Batohy a tašky Nike majú štandardnú priestrannú priehradku, vrecká na laptop a drobné predmety. Batohy sú vybavené skateboardovými úchytmi. Na výrobu Nike sa používa syntetická koža, polyester, nylon, polyuretán.

armani

Značka Armani vyrába kabelky a batohy z technickej tkaniny a ekologickej kože. Základom zbierky sú:

 • batohy;
 • Bližšie informácie;
 • Tašky na dlhom popruhu,
 • Kurzové tašky;
 • Držiaky na vizitky.

Batohy, jednoduché aj skladacie, majú diskrétne farby a rovnako diskrétny dizajn.

Calvin klein

Stredné vrecia a batohy nájdete v sortimente Calvin Klein. Kolekcia je vyrobená z polyuretánu a polyesteru v čiernych farbách.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky