Ako tonizovať vlasy?

Ako tonizovať vlasy?

Chcete niečo zmeniť vo svojom vlastnom vzhľade? Už vás nebaví vaša farba vlasov, ale nechcete sa dramaticky meniť? Táto otázka je obzvlášť akútna na jar, keď sa ženy začnú zbavovať teplého a beztvarého zimného oblečenia.

S príchodom teplých jarných dní chcete vyzerať jasnejšie, atraktívnejšie a zaujímavejšie. Okrem oblečenia hrá významnú úlohu aj vzhľad.

Pravdepodobne sa každé dievča aspoň raz v živote rozhodlo o farbení vlasov, ale výsledok vždy nespĺňal očakávania. Aby ste svoje skutky neľutovali a neboli naštvaní, môžete požiadať o pomoc profesionálnych majstrov v kozmetických salónoch alebo kaderníckych salónoch. Ale nie vždy je čas a príležitosť nájsť čas a ísť „navodiť krásu“. Prečo neskúsiť farbenie vlasov doma, a Najlepšie je začať experimenty tohto druhu s ľahšími a dymovými prostriedkami - tonikami.

Vlastnosti a výhody

Kvôli špeciálnemu zloženiu zložiek, tonikum nepoškodzuje vlasy rovnako ako farby s amoniakom. Vlasové tonikum je farbivo, s ktorým môžete meniť farbu vlasov (nie dramaticky, ale pár odtieňov v porovnaní s jej prirodzeným tónom) na niekoľko týždňov. Skvelé pre tých, ktorí sa snažia prvýkrát a ešte nie sú pripravení na kardinálne zmeny, alebo len chcú experimentovať so zmenou svojho vzhľadu.

Výhody tonika na farbenie:

 1. Takmer úplná neprítomnosť amoniaku prispieva k jemnému zafarbeniu a neporušuje štruktúru vlasov.
 2. Prítomnosť vitamínového komplexu v zložení pomáha starať sa o vlasy, vyživuje a hydratuje. Vlasy sa stávajú svetlými, učenými, lesklými, hodvábnymi a jemnými na dotyk.
 3. Možnosť vykonávania experimentov pri hľadaní dokonalého obrazu.
 4. Ak nie je úspešný, môžete rýchlo odstrániť odtieň, ktorý sa objavil po použití tonikum. Pomocou rady používateľov World Wide Web a odporúčaní profesionálnych kaderníkov-stylistov môžete použiť masky na odstránenie výsledného odtieňa alebo na jeho úpravu na 1-2 tóny.
 5. Úspora nákladov.

Nevýhody použitia tónovaného tonika ako farbiva:

 1. Krátkodobý účinok (avšak mnohé dievčatá pripisujú toto kritérium výhodám, pretože vzhľad môžete meniť takmer každý mesiac).
 2. Zlé súčasti alebo nesprávne použitie výrobkov zanecháva stopy na oblečení, ktoré je ťažké alebo úplne nemožné umývať.

Čo je lepšie: farba alebo tonikum

Spravodlivé sex maľovať svoje vlasy z rôznych dôvodov: niekto chce skryť svoje šedé vlasy, niekto chce zmeniť svoj vzhľad, a niekto chce len vyčnievať z masy a uchýliť sa k extrémnym zmenám. Čo si vybrať: farba alebo tonikum? Na farbenie vlasov sa používa tónovací prostriedok aj farba. Líšia sa v stupni bezpečnosti, účinnosti použitia, jasnosti alebo prirodzenosti výsledku.

Ak chcete jasnú a nasýtenú farbu, potom najlepšou možnosťou by bola farba. Je však potrebné starostlivo pristupovať k výberu farieb, venovať pozornosť zloženiu, čítať recenzie a odporúčania stylistov-kaderníkov. Tí, ktorí sa snažia experimentovať, je lepšie používať tonikum. Tónovacie činidlo zvýrazní prirodzenosť a prirodzený lesk vlasov.

7 fotografie

druh

Trvanie účinku závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí typ tónovacieho činidla, ochranná známka a vlastnosti jej výrobkov.

Typy toník:

 1. S miernou expozíciou (pena alebo šampón s odtieňovým balzamom, hydratačný tonic-booster). V priebehu dvoch týždňov sa tónovanie zmyje. Tento typ je skvelou voľbou pre experimentátorky, ktoré hľadajú niečo nové pre sebavyjadrenie. To môže byť blízky odtieň vašej prirodzenej farby vlasov na ich oživenie, alebo skôr odvážne a originálne riešenie (napríklad rôzne tóny ružovej, fialovej, modrej a popolavej).
 2. S hlbokým nárazom (non-čpavkové farby profesionálneho typu), ktoré sú držané na vlasoch až dva mesiace. Neprítomnosť amoniaku umožňuje použitie takýchto farieb aj počas tehotenstva.

paleta

Navrhovaná farebná paleta dokáže uspokojiť želania každej mladej dámy. Pri výbere tónovacieho prostriedku je však potrebné pripomenúť, že rovnaké názvy tónov od rôznych výrobcov môžu priniesť výrazne odlišné výsledky.

Spoločnosti, ktoré vyrábajú tónované balzamy a šampóny, rovnako ako farby, ktoré neobsahujú čpavok, ponúkajú pozornosť modernej spoločnosti nielen prírodné odtiene, ale aj veľmi odvážne možnosti. Chcete prekvapiť ostatných, chcete urobiť šplouchnutie na párty? Neváhajte a vyberte si toniku svetlých a nezvyčajných tónov: ružovú, karmínovú, červenú, fialovú, fialovú, modrú, modrú, neónovo zelenú, svetle zelenú, baklažán, sivú, slivkovú a ďalšie.

Pre priaznivcov prirodzenosti má svoju vlastnú paletu:

 1. pre blondínky - perlový popol, creme brulee, vanilka, perla, dymovo ružová, plavá;
 2. pre brunetky - čierna, čokoládová, zrelé čerešne, zlatý gaštan, škorica;
 3. pre hnedovlasé ženy - mahagón, divokú slivku, červenú jantáru, bordó.

Ako staré môžete použiť

Kedy môžem začať farbiť vlasy? Takáto otázka často znie medzi mladistvými dievčatami. Samozrejme, kvôli svojmu veku, dievčatá často nepýtajú mamičky na radu, ale rozhodujú sami a žiadne argumenty, že farby nie sú bezpečné, nie sú schopní zastaviť ich pri realizácii svojich plánov. V tomto prípade môžete pristupovať k problému inak a presvedčiť dieťa, aby vyskúšalo tonizačné činidlá.

Amoniak je buď úplne chýba v zložení zložky tonikum, alebo je prítomný v minimálnom množstve, takže sa nemôžete obávať, že je škodlivý pre zdravie. Tento nástroj je považovaný za absolútne bezpečný. Môže sa používať aj počas tehotenstva a dojčenia.

Ako vyzdvihnúť

Pri výbere akéhokoľvek kozmetického výrobku, vrátane farbenia / tónovania vlasov, sa musíte zamerať na typ farby vzhľadu. Často na baleniach označený odtieň farby, ktorý bude výsledkom. Ale nezabudnite, že kartón alebo plastová fľaša je len kresba a skutočná farba vlasov môže byť výrazne odlišná.

Často sa ako prostriedok na rast vlasov často používajú aj toniká. Prírodné zložky, ktoré sú súčasťou ich zloženia, aktivujú rast vlasových folikulov hlavy.

Podľa odporúčaní a odporúčaní stylistov, kaderníkov, neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa používania atramentov bez amoniaku alebo tónovacích balzamov / šampónov. Jedinou výnimkou je farbenie perm, henna a basma. Po týchto procedúrach musíte niekoľko mesiacov pozastaviť.

Ako maľovať doma

Môžete plne tónovaný vlasy alebo len tipy doma. Ak je postup farbenia komplikovanejší, musíte použiť služby profesionálneho majstra na správne a rovnomerné sfarbenie. Ale môžete si tónovať vlasy sami.

Zároveň je potrebné pamätať na niekoľko pravidiel:

 1. nie je možné odtieň vlasov po henne alebo basme;
 2. postup sa nedá vykonať na základe nedávno udeleného povolenia;
 3. tónovacie činidlá sa často používajú na maľovanie sivých vlasov (farba môže byť nerovnomerná, možno budete musieť miešať niekoľko odtieňov);
 4. Blondínky si musia starostlivo vybrať tón, aby sa odstránili žltosti;
 5. v prípade neúspešného výsledku (napr. vlasy sa ukázali byť príliš červené alebo žlté, tón neklamal rovnomerne, iný odtieň na koncoch, atď.), ako aj na odstránenie žltosti, červeno-červenej alebo inej farby, často sa uchýlili k ľudovým prostriedkom;
 6. pri farbení obočia nepoužívajte toner na vlasy, umelé vlasy tiež nie sú tónované;
 7. bielené vlasy po tonizovaní sa môžu stať neprirodzenou farbou;
 8. pri maľovaní v jasných farbách by sa mali dodržiavať odporúčania výrobcov.

Ak chcete odtieň vlasy doma, potrebujete rukavice, šampón, pár uterákov, farbiacu kefu, plastovú misu, hrebeň s občasnými zubami a tónovací prostriedok.

8 fotografie

Postup pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Nepoužívajte tonikum na špinavé vlasy. Vlasy je potrebné umývať a mierne osušiť. Na suché alebo mierne vlhké vlasy sa nanáša bezfarebný tónovací prostriedok.
 2. Pomocou špeciálnej kefky naneste prípravok na vlasy a rozprestrite ho po celej dĺžke, aby ste to urobili, potrebujete hrebeň so vzácnymi zubami.
 3. Na udržanie potrebného času.
 4. Opláchnite tonikum teplou vodou, kým voda nebude číra a priehľadná.
 5. Môžete opláchnuť farbené vlasy s citrónovou vodou alebo aplikovať odtieň balzam na opravu farby.
 6. Ak chcete utrieť pleťové tonikum, len utrite vlhkým uterákom. Ak je farba silne „zakorenená“ do kože, je užitočný obyčajný kefír.

Len po dodržaní týchto pravidiel budú vlasy po tónovaní vyzerať krásne. Tón bude klesať rovnomerne a dokonca aj na žltých vlasoch sa objaví krásny odtieň.

Koľko času si ponecháte

Farbenie vlasov sa líši od postupu farbenia, pretože použité nástroje sú pre vlasy bezpečné, nepreniknú dovnútra. Nezanedbávajte však tipy a odporúčania výrobcov, ktoré sú zvyčajne uvedené v návode na použitie.

Pre ľahké tónovanie by ste mali mierne skrátiť časový interval. A ak chcete viac odolné a nasýtené farby, potom môžete mierne preháňať tonikum na vlasy.

Po tom, koľko opláchol

Ženy sa často čudujú, ako dlho tonizuje vlasy. Túto otázku nemožno jednoznačne zodpovedať a pomenovať akékoľvek konkrétne číslo, pretože Účinnosť postupu je ovplyvnená rôznymi faktormi:

 1. typ použitého činidla;
 2. štruktúra vlasov a prírodná (pôvodná) farba;
 3. zvolený odtieň tónovacieho činidla a značky;
 4. spôsob aplikácie tonika (sám doma alebo profesionálni remeselníci v kozmetických salónoch).

Ak chcete predĺžiť účinok tonika, môžete okamžite opláchnuť vlasy teplou vodou s citrónovou šťavou.

7 fotografie

Bude maľovať sivé vlasy

Šedivé vlasy sú najnepríjemnejším momentom, ktorý rozruší každú ženu krásneho sexu bez ohľadu na jej vek. Čo robiť, ak šedo tvrdohlavo "striebro", ale nechcete používať odolné farby, ktoré môžu poškodiť štruktúru vlasov. Na záchranu prídu tonizujúce činidlá.

Podľa štatistík, len 30% sivých vlasov môže byť skrytých pomocou toniky. Samozrejme, mali by ste sa pokúsiť sami presvedčiť, aké efektívne budú tieto prostriedky. Nepočítajte však s dlhým a ohromujúcim efektom. Tonic ako farbivo na vlasy odstraňuje len časť sivých vlasov. Túto úlohu zvládnu aj tie najlacnejšie lieky.

Zakaždým, keď si umyjete vlasy, odtieň sa zmyje a znovu sa objavia šedé vlasy. Nanešťastie sa ukázalo, že ide o začarovaný kruh. Môžete sa pokúsiť uchýliť sa k pomoci drahších prostriedkov známych značiek.Účinnosť maľovania sivej srsti však nezávisí len od typu toniku, významnú úlohu zohráva štruktúra a vlastnosti samotných vlasov.

Najlepšie hodnotené

V súčasnosti je výber rôznych kozmetických prípravkov obrovský. Medzi najobľúbenejšie tónovacie činidlá patria tieto značky:

 1. L'Oreal (L'Oreal) Professional;
 2. Schwarzkopf (Schwarzkopf) Professional;
 3. Estel (Estelle);
 4. Irida (Irida);
 5. ROKOLOR;
 6. Belita (Belita) Lux Color;
 7. Jungle Fever (Jungle Feever);
 8. Acme Color (Acme Color).

Veľmi populárne sú odtiene severskej blond, mountain ash, rovnako ako Manic Panic s čiernou tonikum a ďalšie.

recenzia

Potom, čo sme študovali viac ako tucet prehľadov o účinnosti tónovacích činidiel na farbenie vlasov, môžeme zdôrazniť niekoľko skutočností. Väčšina hodnotení napríklad uvádza, že toniká sú pre ľudské zdravie neškodné. Oni sú tiež cenovo dostupné, nevyžadujú špeciálne znalosti a zručnosti aj pre domáce použitie. Výsledok však vždy nespĺňa očakávania, niekedy tieň nemusí byť rovnaký ako my.

Pri výbere tónovacej látky alebo farby bez amoniaku je dôležité venovať pozornosť výrobcovi a dodržiavať odporúčania kaderníkov.

Ak chcete vyzerať atraktívne a dobre-upravený, musíte venovať pozornosť sebe a sledovať svoj vlastný vzhľad. Krásny účes - záruka úspechu v každom tíme! Preto sa nebojte experimentovať s použitím toník pri farbení vlasov.

12 fotografie
Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky