Hlinené masky na vlasy

Hlinené masky na vlasy

Kozmetická hlinka je známa už veľmi dlho. Často sa používa na liečbu mnohých kožných ochorení a na prevenciu. Ale ešte viac populárne sú výrobky na báze hlinky, ktoré sa používajú na vlasy.

V súčasnosti sa na výrobe takýchto kozmetických prípravkov podieľajú aj najobľúbenejšie značky. Účinnosť ílu je taká vysoká, že dokáže vyriešiť takmer všetky problémy spojené s rastom vlasov a pokožkou hlavy.

rysy

Existuje pomerne málo rôznych produktov, ktoré umožňujú starostlivosť o vlasy. Väčšina z nich je vyrobená z prírodných surovín, takže majú mäkký a pomerne dobrý účinok. Masky na báze ílu si však zaslúžili oveľa väčšiu pozornosť.

Výsledný efekt a kvalita závisí od typu hlinky, ktorá sa používa na vytvorenie nástroja. Je ich dosť veľa a je zvykom rozlišovať hlinenú masku svojou farbou. Hlavnou výhodou takýchto postupov je komplexný efekt, ktorý má pozitívny vplyv nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy.

Hlavným výsledkom je, že každá hlinená maska ​​poskytuje hodvábne a zdravé kučery. Je to tiež núdzový pomocník pre mastné alebo oslabené suché vlasy, rýchle čistenie prameňov pred nečistotami a rozštiepenými koncami, ako aj odstraňovanie lupín.

Íl sa často považuje za liek, preto ho možno použiť aj vo veľmi ťažkých situáciách. Okrem čerstvých a krvácajúcich poranení hlavy nemá prakticky žiadne kontraindikácie. V závislosti od farby, tento liek vyživuje tkanivá tela, uľahčuje odlupovanie hornej vrstvy dermis, posilňuje folikuly, normalizuje kapilárny obeh a mazové žľazy, odstraňuje podráždenie a infekcie.

druh

Hlinené masky sú tiež rozdelené do rôznych typov v závislosti od hmotnosti, ktorá sa v nich používa. Vďaka veľkému množstvu základov môže byť tento nástroj použitý v takmer každej situácii. Bude potrebné pochopiť len to, čo tento alebo tento typ má.

Blue Clay Produkty najčastejšie sa používa v prípade zmeny vodnej rovnováhy organizmu a narušenia prirodzených metabolických procesov. Po prvé, je to vyjadrené v poruche mazových žliaz, takže takéto masky môžu byť úspešne aplikované ženami s tučným typom kučier.

Hlavnými zložkami sú draslík a kaolinit, ktoré zabezpečujú normalizáciu vlhkosti v pokožke hlavy a vlasových koreňoch. Modrý ílový produkt obsahuje aj meď, bróm, železo, zinok, v dôsledku čoho nie sú zosilnené len kapilárne steny, ale zlepšujú sa aj prietok krvi a metabolické procesy.

Komplex komplexu ílu poskytuje hlboký čistiaci účinok. Pozoruje sa baktericídny a antivírusový účinok, eliminuje sa množstvo toxínov. V dôsledku prítomnosti rádia sa tiež výrazne znižuje úroveň vplyvu voľných radikálov z prostredia na vlasy a pokožku hlavy. Je to kvôli tejto jedinečnej vlastnosti modrej hlinenej masky, ktorá sa odporúča pre obyvateľov veľkých priemyselných miest.

Pozrite si ďalšie video o výhodách modrej hliny na vlasy.

Biele hlinené masky tiež dobre dokázané, že čistí pokožku hlavy a vlasov. Vo svojej čistej forme je to prášok so sivastým alebo žltým odtieňom, ktorého hlavnou účinnou zložkou je kaolín.

Tento nástroj sa odporúča aj pre ženy, ktoré majú vysoký obsah tuku.

Hlavnou výhodou je mäkký a hlboký efekt. Kaolín dokonale čistí, odstraňuje huby, a preto je považovaný za najúčinnejší prostriedok proti lupinám, normalizuje mazové žľazy, odstraňuje toxíny a dokonca znižuje bolesť v prítomnosti svrbenia a zápalu.

Viac o výhodách bielej hliny na vlasy nájdete na nasledujúcom videu.

Špecifická farba zelená hlina vzhľadom na vysoký obsah oxidu železitého v jeho zložení. Z tohto dôvodu má tento nástroj veľmi silný adsorpčný účinok. Dokonca aj tie najmenšie čiastočky špiny a tuku sa odstránia z povrchu hlavy a vlasov, v prípade zápalových ochorení sa stratia nepríjemné pachy alebo hnisavé výboje.

Okrem toho, zloženie zeleného ílu je iónové častice striebra a molybdénu. Zohrávajú dôležitú úlohu pri regulácii biologických procesov na bunkovej úrovni. Aktivujú sa všetky prirodzené mechanizmy regenerácie, vďaka čomu sa oddeľujú staré častice vlasov a pokožky a dochádza k úplnému uzdraveniu.

Viac informácií o zelených vlasoch nájdete na nasledujúcom videu.

Marocká hlina, ktorá sa tiež často nazýva čierna, sa používa na hlboký peeling. Obsahuje pomerne veľa častíc železa a uhlíkových vlákien, vďaka ktorým má farbu zodpovedajúcu jej názvu.

Komplex týchto zložiek dokonale čistí kožu a vlasové korene. Pri pravidelnom používaní je tiež zaznamenaný omladzujúci účinok, pretože hlinka pomáha oddeliť staré šupinaté bunky a oddeliteľné vrstvy chlpov. Odporúča sa aj pre delené konce.

Po použití masky marockej ílovité kučery stávajú hladšie, čisté, hodvábne.

Viac informácií o výhodách čiernej hliny nájdete vo videu nižšie.

Ak máte často obavy z alergickej dermatitídy, potom by ste mali venovať pozornosť maske z červenej hliny, Obsahuje veľa medi, iónov železa a možno pozorovať aj malý podiel mangánu.

Takýto rámec je najúčinnejší na boj proti aktívnemu zápalu. Liek je určený na atopickú dermatitídu, seborrhea, časté alergické zápaly na pokožke hlavy, lupiny a mnoho ďalších ochorení.

Ak chcete získať ružová hlina, v skutočnosti stačí zmiešať bielu a červenú. Táto kombinácia komponentov robí tento nástroj ideálnym pre tie prípady, keď je potrebné zlepšiť prirodzenú obnovu vlasového tkaniva.

Ružové ílové masky majú dobrú nutričnú hodnotu, dokonale zabraňujú vypadávaniu vlasov a sú navrhnuté pre suché, krehké, stratili prirodzený lesk kučier.

žltý íl draslík a niektoré prvky železa. Jeho hlavnou výhodou je rýchle a efektívne odstraňovanie nečistôt a mastnoty. Tento typ masky sa najlepšie používa pre mastné alebo normálne kučery, ale suché a krehké vlasy môžu dokonca trpieť.

Okrem toho, na policiach kozmetických obchodov nájdete hliny, ktorá sa ťaží v určitých regiónoch. Napríklad, Bajkal má mimoriadnu popularitu medzi modrými ílami, ale Kamčatka je medzi čiernymi. Je to kvôli zvláštnostiam mikroklímy a ďalších faktorov životného prostredia.

Obľúbené značky

Najjednoduchší spôsob, ako kúpiť ready-made hlinenej masky. Mnohí výrobcovia kozmetiky našťastie ponúkajú pre tento nástroj celý rad možností. Na druhej strane je to práve tento druh rozmanitosti, ktorý môže ženu zmiasť, ktorá sa nikdy predtým nemala starať o svoje vlasy takým spôsobom.

Bohužiaľ, medzi obrovské množstvo značiek sú veľmi priemerní výrobcovia. Ich výrobky sú pomerne drahé, ale prakticky to nemá žiaden účinok. Chápať to nie je také jednoduché. Mnohé ženy sa riadia vlastnou skúsenosťou, vyberajú si masku spoločnosti, ktorú poznajú aj iné druhy kozmetiky.Niekto počúva odporúčania kozmetičiek a priateľiek. V tejto oblasti sa však etablovalo niekoľko značiek.

Séria Elseve od známej spoločnosti L'Oreal je zastúpená nielen rôznymi krémami a čistiacimi prostriedkami, ale aj radom hlinených masiek nazývaných "Mimoriadna Clay Masque". Často sa dajú nájsť aj na štítku "Cenné hliny".

Tento nástroj je najvhodnejší pre mastný typ vlasov alebo pre ženy, ktorých kučery a pokožka hlavy potrebujú dostatočne hlboké čistenie. Maska má veľmi výrazný účinok sorbentu a drhnutia. Je prezentovaná vo forme hotovej zmesi bielej farby so zeleným nádychom, pripomínajúcim konzistenciu peny, s pridaním jablkovej príchute, ktorá takmer úplne preruší vôňu zriedenej hliny.

Medzi pozitívne vlastnosti sa vyznačuje jednoduchosť použitia. Maska je ľahko rozložená na vlasové korienky. Na rozdiel od štandardných drhnutí, nezasekáva sa medzi prameňmi, vďaka čomu dosahuje pokožku hlavy a poskytuje hlboký čistiaci účinok.

Masku možno aplikovať pred umývaním hlavy, vydržať asi 10-15 minút, a je lepšie, aby sa takéto postupy nevykonávali 2-3 krát týždenne.

Indigo "Hair Architect" zo série značky "Indigo style" je najlepšou voľbou pre ženy so suchými a krehkými vlasmi. Hlinené masky od tohto výrobcu sú často označované ako „rekonštrukcia“ alebo „obnova“.

Líši sa od iných analógov s vysokým obsahom keratínu, vďaka čomu je pozorovaný výrazný posilňujúci účinok., Maska vyživuje vlasy, pomáha oddeliť staré vrstvy tkaniva a aktivovať proces regenerácie. Kučery sú hodvábne a hladké, delené konce sú eliminované, takže už nie sú zmätené a získajú prirodzený lesk.

Maska má pomerne ľahkú štruktúru, neznižuje vlasy, takže ju možno použiť na liečbu aj prevenciu vypadávania vlasov.

Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu má riadený účinok na korene, preto je v súčasnosti takáto maska ​​považovaná za najefektívnejší spôsob, ako posilniť a obnoviť kučery.

Za zmienku stojí aj riadok "3 hodnotné íly", ktorý vlastní aj L'Oreal. Zahŕňa kozmetiku pripravenú na báze liečivej kozmetickej hliny a ich zlúčenín. Jedná sa o špeciálne výživné šampóny, masky, kroviny. Taktiež sa tešia veľkému úspechu vďaka svojej efektivite a pohodlnej aplikácii.

Spätná väzba na riadku3 hodnotné íly “od Loreal Pozrite si ďalšie video.

Ako to urobiť doma

Nie vždy je potrebné získať hotovú zmes. Ako sa ukázalo, maska ​​na báze hlinky môže byť vytvorená sama, pretože pre tento nástroj existuje oveľa viac ako jeden recept. Nebudú však prinášať efektívnosť a celková cena môže byť oveľa príjemnejšia.

Okrem toho, pri výrobe masky, môžete použiť tie zložky, ktorých kvalita nespôsobuje žiadne pochybnosti. Ďalšou pozitívnou stránkou je aj to, že sami môžete kombinovať určité zložky fondov, čím dosiahnete určitý efekt.

Masky na mastné vlasy sa zvyčajne vyrábajú na báze zelenej hliny. Mali by mať výrazný čistiaci účinok, odstrániť prebytočný tuk a nečistoty z prameňov a pokožky hlavy a normalizovať funkciu mazových žliaz:

 • Suchú zelenú hlinu zrieďte v rovnakom množstve teplej vody alebo bylinného odvaru, Pridajte 1 polievkovú lyžicu jablčného octu do zmesi a dôkladne premiešajte;
 • Môžete tiež použiť recept s modrou hlínou. Prášková báza sa musí zriediť vodou alebo bylinným odvarom v pomere 1: 1. Uistite sa, že je dosiahnutá pomerne hrubá konzistencia. Pridajte toľko šťavy z čerstvo vymačkaného citróna, rovnako ako 1-2 mleté ​​strúčiky cesnaku.

Modrá hlina je tiež veľmi dobrá pre posilnenie vlasov. Tento recept možno považovať za klasický účinný prostriedok, ktorý je vhodný, ak sú vaše prameňky príliš suché, krehké alebo trpia častými stratami:

 • V základnom prášku pridajte citrónovú šťavu a tekutý med v pomere 2: 1: 1. Výsledná zmes sa môže tiež vtlačiť do žĺtka. Potom zrieďte vodou až do homogénnej hustej konzistencie;
 • Jeden veľký bulharský korenie rozomelie mixér. Pridajte k nej hlinku a kefír v pomere 1: 2. Môžete použiť hlinku akejkoľvek farby, ale odporúča sa, aby bola biela alebo žltá;

Tiež, domáce hlinené masky môžu byť úspešne použité ako preventívne opatrenie alebo urýchliť rast vlasov. Ak ste vždy snívali o dlhých a sviežich kroutí, použite nasledujúci recept:

 • Vezmite 2 polievkové lyžice hliny na jeden postup. Pridajte jednu polievkovú lyžicu oleja z rakytníka rakytníka a lyžičku tekutého medu. Rozdrvte v zmesi žĺtok a zriedte vodou alebo vývarom na hustú konzistenciu;

Recept na výrobu masky z hliny na vlasy nájdete na nasledujúcom videu.

Ako používať

S cieľom správne používať nástroj na základe ílu, môžete dodržiavať odporúčania, ktoré dávajú začiatočníkom profesionálne kozmetičky:

 • Najprv musíte identifikovať hlavný problém vlasov a vlasovej pokožky, a potom zdvihnite nástroj so zameraním na požadovanú farbu ílu;
 • Na prípravu masky vždy používajte čistú filtrovanú alebo prevarenú vodu. Ak ide o suchú hotovú bázu, potom sa zvyčajne zriedi v pomere 1: 1. Hlavná vec, že ​​maska ​​nebola príliš tekutá. Štandardná konzistencia je tá, ktorá sa podobá tuku kyslej smotane;
 • Hoci hlinka nespôsobuje alergické reakcie, je potrebné vziať do úvahy prítomnosť iných zložiek v zakúpenom produkte. Pred použitím hotovej zmesi naneste malé množstvo na vnútorný povrch lakťa alebo zápästia a potom počkajte 15 minút;
 • Najlepšie je aplikovať masku na čisté, mierne vlhké vlasy., Výnimkou sú tie, ktoré výrobca odporúča ako masku pred umytím vlasov;
 • Nástroj je rozdelený na pokožku hlavy a pozdĺž prameňov, od koreňov až po špičky, Potom môžete zakryť hlavu filmom a zabaliť uterákom;
 • Nemali by ste držať masku na vlasy viac ako 20-30 minút, pretože hliny schne pomerne rýchlo a bude veľmi problematické umývať produkt. Pred použitím si prečítajte odporúčania výrobcu;
 • Masku si umyte bez použitia šampónu. Ak to nefunguje, skúste ho použiť čo najmenej! Potom môžete vlasy opláchnuť teplým bylinkovým odvarom;
 • Je potrebné takéto postupy vykonávať pravidelne, ale frekvencia závisí od vášho problému a typu vlasov., Ak vaše pramene trpia zvýšeným obsahom tuku alebo na pokožke hlavy, podráždenie, dermatitída, seborrhea, potom môžete použiť masku 2-3 krát týždenne. Suché a krehké vlasy sú citlivejšie, takže aj vyživujúca ílová maska ​​je vhodnejšia ako raz týždenne.

recenzia

Vždy môžete nájsť skôr protichodné hodnotenia o maskách na báze ílu. Dôvodom je to, že prvý dojem z takéhoto nástroja nemusí byť veľmi príjemný, takže mnoho žien radšej nepokračuje v tomto postupe.

Vlastnosti štruktúry a textúry sú veľmi odlišné od bežných domácich vlasových masiek, napríklad z masla alebo kefíru. Clay je o niečo ťažšie vyschnúť a niekedy nie je tak ľahké ho po zákroku odstrániť.

Avšak tí, ktorí si vyskúšali takéto masky, hovoria, že výsledok stojí za takéto úsilie! V ich účinnosti sú lepšie ako všetky šampóny alebo iné prostriedky na čistenie a posilnenie vlasov.

Okrem toho, hlinka umožňuje v najkratšom možnom čase riešiť také problémy, ako je seborrhea, dermatitída, hojné lupiny a lúpanie, vypadávanie vlasov.

Tiež správne pripravené hlinené masky, za predpokladu, že postupy sú pravidelné, môže poskytnúť veľa priaznivých účinkov v závislosti na jeho farbe. Ide o výživu vlasov, zvýšenie ich rastu, posilnenie folikulov, elimináciu delených koncov a mnoho ďalších užitočných vlastností. V rovnakej dobe, náklady na masku z hliny, najmä ak ju pripravíte sami, je oveľa úspornejšie v porovnaní s inými prostriedkami, najmä vzhľadom na skutočnosť, že nahrádza niekoľko šampónov, kondicionéry a kondicionéry sám.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky