Masky na hustotu vlasov

Masky na hustotu vlasov

Hodvábne, lesklé a husté vlasy - to nie je len známkou dobrej dedičnosti, ale aj výsledkom riadnej všestrannej starostlivosti o ne. A na dosiahnutie takejto luxusnej hlavy vlasov môže pomôcť špeciálne masky pre hustotu vlasov.

rysy

Masky určené na zvýšenie hrúbky vlasov, majú dve odrody. Prvý je zameraný na prirodzené zahusťovanie štruktúry samotných vlasov a druhý prebúdza spiace vlasové žiarovky a vďaka ich prebudeniu zvyšuje hustotu vlasov.

Takéto výživové zmesi môžu byť použité nielen na zvýšenie objemu kučier, ale aj na stimuláciu ich rastu, vzhľadu lesku a hodvábnosti, ako aj na maximalizáciu posilnenia a zahusťovania štruktúry vlasov vďaka zvýšenej výžive.

Tieto masky majú niektoré funkcie, o ktorých by ste nemali byť len informovaní, ale tiež je potrebné ich brať do úvahy. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť požadovaný výsledok pomerne rýchlo.

Hlavnou črtou je, že sa líšia vo svojich účinkoch na pramene. Niektoré z masiek dávajú objem len kvôli odhaleniu škvŕn vlasov, takže to zostane na chvíľu. Zvýšenie hustoty vlasov je len vzhľad, pretože v skutočnosti kučery len získať krátkodobý objem. ,

Druhá skupina prostriedkov podporuje aktívne prebudenie a rast vlasových folikulov, vďaka čomu sa objavuje prirodzená hustota a objem vlákien. Tie isté masky sa používajú na zhutnenie tenkých, slabých chĺpkov, pretože keď dostávajú pravidelnú intenzívnu výživu, pramene začínajú rásť lepšie, sú objemnejšie a lesklejšie.

Druhou črtou je, že tieto fondy majú kumulatívny účinok. Preto, ak potrebujete hustotu vlasov na dlhú dobu, a nie na jeden deň, musíte dokončiť ich použitie.

Pre každý typ vlasov je potrebné zvoliť najvhodnejšiu masku, ktorá pomôže nielen pridať lesk a hrúbku, ale vyriešiť aj niektoré problémy, napríklad zlomeniny, vypadávanie vlasov alebo ich krehkosť.

Tretím znakom je, že všetky samo-vyrobené zmesi používané na zvýšenie hustoty vlasov, by mali byť aplikované na pramene len vo forme tepla. Okrem toho by ste mali zahriať hlavu teplým uterákom alebo šatkou. Len v tomto prípade môžu užitočné živiny preniknúť hlboko do vlasov a pokožky hlavy a správne na nich pôsobiť.

Masky určené pre hrubé vlasy môžu byť pripravené nezávisle alebo zakúpené v takmer každej predajni alebo lekárni.

Obľúbené nástroje obchodu

Mnohí výrobcovia dnes na predaj rôzne masky, ktoré môžu dať kučery potrebný objem, lesk a hustotu.

V súčasnosti značka Planeta Organica je jedným z najlepších. K dispozícii je niekoľko masiek od tohto výrobcu:

 1. "Zlatá ajurvédska" maska má hrubú textúru, veľmi príjemnú a jemnú arómu, ako aj prítomnosť brilantných zlatých inklúzií v samotnom nástroji. Je ekonomicky spotrebovaný a ľahko rozložený po celej dĺžke vlasov, nezachytáva ich. Okrem zvýšenia hustoty kučier, tento nástroj im dáva krásny lesk, svieži objem, a čo je najdôležitejšie, znižuje uvoľňovanie podkožného tuku na hlave. Preto je tento produkt ideálny pre ženy s tukmi.
 2. Smaragdová toskánska maska Ideálne pre majiteľov tenkých a suchých vlasov.Prítomnosť prírodných olejov umožňuje výživné riedené kučery s potrebnými látkami, aktivuje rast nečinných žiaroviek. Výsledkom použitia tohto kozmetického výrobku bude objem, lesklé, ľahké a hrubé kučery.
 3. Ružová thajská maska, rovnako ako ostatné výrobky tejto značky, je vyrobený na základe prírodných surovín. Má veľmi hrubú textúru, príjemnú letnú vôňu, ľahko sa rozdeľuje cez vlasy. Dáva im nielen lesk a hrúbku, ale aj maximálnu výživu a hydratáciu. Ak sú vaše kučery poškodené a obzvlášť trpia zlomenými koncami, potom je tento nástroj ideálny na odstránenie týchto nedostatkov.
 4. "Čierna marocká" maska, určené pre matné, tenké vlasy náchylné k trvalým stratám. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu bude tento výrobok vyrábať priadze hrubé, hodvábne, ušľachtilé, veľmi objemné a mäkké a tiež úplne zastaví intenzívne vypadávanie vlasov.

Prehľad masiek z Planeta Organica nájdete na nasledujúcom videu.

Spoločnosť Planeta Organica poskytla svojim zákazníkom pomerne široký sortiment týchto kozmetických výrobkov. Bieloruský výrobca Bielita-Vittex sa však rozhodol nezaostať a na radosť svojich fanúšikov vydal tieto masky:

 • "Silný a lesklý." Tento výrobok má pomerne hrubú textúru, a preto je veľmi úsporný pri spotrebe. Po ňom sú kučery hodvábne a veľmi príjemné na dotyk. A samotný názov tohto nástroja je plne v súlade s efektom, ktorý má na prameňoch.
 • "Aminoplasty Bielita" na posilnenie, utesnenie a zahustenie vlasov je novinkou od bieloruského výrobcu. Rýchlo obnovuje veľmi tenké, krehké kučery. Nielen zahusťuje a spevňuje prameň, ale aj vyživuje ich, ako aj intenzívne hydratuje. Navrhnuté pre maximálnu starostlivosť o silne poškodené pramene.
 • "Maximálny objem a lesk". Tento kozmetický výrobok je určený skôr na vytvorenie viditeľnej hrúbky vlasov na krátku dobu. Hoci podľa výrobcu, pravidelné používanie tejto masky môže skutočne zvýšiť hrúbku vlasov a posilniť ich.

Ale bez ohľadu na to, ako pestrofarebne opisujú a chvália výrobcov, ich výrobky stále obsahujú konzervačné látky a parabény, ktoré neprinášajú žiadne výhody pre prameňov. Preto môžete na ich výrobu použiť domáce recepty.

Funkcia domáce použitie

Predtým, ako pristúpime k priamej výrobe takéhoto užitočného nástroja, je potrebné presne určiť, aké dodatočné funkcie by mal vykonávať. Presný zoznam zložiek bude závisieť od voľby požadovaného výsledku. Väčšina masiek určených na zvýšenie hustoty prameňov a ich intenzívnej výživy sa vyrába na báze medu, mliečnych výrobkov, olejov, ako aj ovocných a zeleninových pyré. A podobné masky, ale s otepľujúcim účinkom, to znamená, že tie, ktoré navyše stimulujú rast vlasov, sa zvyčajne vyrábajú na báze horčice, alkoholických tinktúr, ako aj cibule a cesnakových štiav.

Všetky vybrané zložky musia byť pri izbovej teplote. Musia byť navzájom dôkladne premiešané, až kým nebude mať jednotný stav a konzistenciu hustého krému.

Aplikujte takéto zmesi len na vopred očistené pramene, je lepšie, ak sú úplne suché alebo mierne vlhké. Pred aplikáciou sa maska ​​musí vždy ohrievať vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre. A po aplikácii sa musí hlava zahriať.

Celkový čas, kedy je zmes vystavená prameňom, je asi 30 minút. S dobrou prenosnosťou a neprítomnosťou nepríjemných pocitov môžete masku držať na vlasoch približne 45 minút, ale nič viac. Opláchnite zmes by mala byť teplá voda, neodporúča sa používať balzamy po maske. Ak bola maska ​​vyrobená na báze olejov alebo ich pridaním, potom by mala byť z vlasov odstránená šampónom.

Na dosiahnutie maximálneho efektu je potrebné vykonať výmenu tohto nástroja.

Kurz zahŕňa 14 masiek, ktoré sa vykonávajú 28 až 30 dní s intervalom 2 až 4 dni. Po tom, musíte dať kučery odpočinok aspoň ďalší mesiac.

Ľudové recepty

K dispozícii je obrovský výber receptov, pomocou ktorých sa môžete stať majiteľom veľmi hustých, krásnych a lesklých vlasov. Najefektívnejšie a cenovo najvýhodnejšie sú:

 • Maska na báze horčičného prášku a tekutého medu. Dezertová lyžica prášku sa zmieša s 3 polievkovými lyžicami vriacej vody, k výslednej kaši sa pridá lyžica medu a štipka cukru, po čom sa všetko dôkladne premieša a aplikuje na kučery. Táto zmes nielenže zvyšuje hustotu kučier, ale dáva im lesk, zastavuje spád a urýchľuje rast.
 • Z drobku chleba môžete urobiť vynikajúcu masku. Ženy s mastnými vlasmi by mali uprednostňovať ražný alebo otrubový chlieb a tí, ktorí majú suché alebo normálne pramene, je možné použiť na výrobu pšeničných výrobkov. Namočte 100 drobkov do pohára teplej vody alebo mlieka, potom sa táto kaša zmieša s 2 lyžicami cibuľovej šťavy a aplikuje sa priamo na kučery.
 • Majitelia tmavých prameňov sú perfektné a masky s kávou. Zvyšujú nielen hrúbku, ale aj zvyšujú farbu a lesk prameňov. Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť zmes rovnakého podielu varenej kávy, medu, brandy alebo korenia tinktúry a medu. Všetky komponenty sa musia dôkladne premiešať.
 • Masky Henna sú tiež veľmi účinné. Najjednoduchšie je pripraviť nasledovne: 100 g bezfarebnej henny a teplého kefíru sa zmieša s konzistenciou hustej kyslej smotany. Potom sa všetko dôkladne premieša a rozloží rovnomerne po celej dĺžke.
 • Majitelia veľmi mastných vlasov a ideálna maska, pozostávajúca z kefíru a vysokého obsahu tuku v éterickom oleji levandule. 3 kvapky oleja by mali byť pridané do pohára teplého fermentovaného mliečneho výrobku, všetko dôkladne premiešajte a aplikujte na celú dĺžku, pričom venujte osobitnú pozornosť koreňom.
 • Maska s vitamínmi umožní nielen dosiahnuť požadovanú hrúbku vlasov, ale aj vyživovať ich užitočnými látkami, zbaviť sa nadmernej suchosti a krehkosti prameňov. Na jeho prípravu je potrebné zohriať 50 ml ricínového oleja, pridať dve kvapky vitamínov A a E, ako aj jednu ampulku kyseliny nikotínovej. Zmes vo forme tepla sa aplikuje hlavne na korene a konce prameňov.
 • Na zvýšenie hrúbky vlasov je potrebné aplikovať zmes troch polievkových lyžíc tinktúry z červenej papriky (možno zakúpiť v lekárni) a jednu lyžicu medu. Táto maska ​​má silný efekt otepľovania, preto by sa mala používať v malých množstvách.
 • Blondínky pomôžu zlepšiť farbu a hrúbku vlasovej masky, pripravenej z 100 g harmančeka, jedna čajová lyžička tekutého medu alebo materskej kašičky a lyžica žitnej múky.

Všetky tieto masky, samozrejme, majú vysokú účinnosť a výhody pre vlasy.

Ešte viac receptov masky na hustotu vlasov - vo videu nižšie.

Expresné recepty

Situácie v živote sú veľmi odlišné, niekedy krásne a husté vlasy, ktoré príroda udelila nie všetkým, sú potrebné tu a teraz. Na pomoc v týchto prípadoch príde maska ​​rýchla akcia. Pripravia sa len pár minút a ich expozičný čas nepresiahne štvrtinu hodiny. Ale keď sa rozhodnete použiť niektorý z nasledujúcich receptov, nezabudnite, že účinok získaný z takýchto masiek bude krátkodobý a nemali by ste ich zneužívať:

 • Rozdrvte pár lyžíc sezamového semienka v mlynčeku na kávu a naplňte ho pohárom vriaceho mlieka, Keď sa zmes ochladí na príjemnú teplotu, naneste ju na korene a nechajte ju sedieť 10 minút, potom ju dôkladne opláchnite.
 • Zmiešajte v rovnakých dieloch tinktúru z červenej papriky a ricínového oleja, aplikujte na celú dĺžku vlasov po dobu 10 minút. Umyte šampónom.
 • Zmiešajte v pomere 2: 1 tinktúru ženšenu a koreňa lopúcha, Výslednú masku naneste na celú dĺžku prameňov a po 15 minútach opláchnite studenou vodou.
 • Olejová maska ​​z 50 ml ricínového oleja a troch kvapiek borievkového oleja, vľavo na prameňoch 10 minút im dodá nielen požadovanú hrúbku, ale aj príjemnú arómu.

Ako vidíte, recepty na prípravu masiek na hustotu vlasov sú naozaj obrovské. Ale ako efektívne sú a aký typ masky je stále najlepší, najzrejmejšia bude kontrola tých, ktorí sa im už podarilo vyskúšať.

recenzia

Väčšina žien, ktoré pravidelne používajú tieto masky, si všimli, že domáce výrobky sú v tejto kategórii stále najlepšie. Na rozdiel od skladových produktov, môžu byť vytvorené nezávisle, s prihliadnutím na vaše individuálne preferencie a chute.

Ale všetky ženy, bez výnimky, poznamenal, že pravidelné používanie týchto vlasových prípravkov skutočne zvyšuje ich hrúbku, štruktúra vlasov sa stáva silnejšou a silnejšou a nové chlpy sa aktívne začínajú rásť. Výsledkom je, že vlasy vyzerajú dobre upravené, krásne, husté a lesklé a samotné pramene sú veľmi mäkké, učenlivé a hodvábne.

Ako nesporné výhody si ženy všimli aj nízke náklady na takéto masky, jednoduchosť ich používania, ako aj dlhodobý účinok počas celého kurzu. Ak hovoríme o tom, ktorá maska ​​je najefektívnejšia, potom pre ženy s tučnými kučeravkami sú vhodnejšie masky s hennou a strúhankou, a pre majiteľov suchých vlasov sú najlepšou voľbou olejové zmesi a masky na báze fermentovaných mliečnych výrobkov a medu. Hoci to všetko závisí od individuálnych vlastností a príležitostí.

Ak hovoríme o negatívnych hodnoteniach o tomto nástroji, sú takmer neprítomné.

Preto môžeme bezpečne povedať, že masky pre hustotu kučier naozaj pomôže získať požadované vlasy.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky