Masky na majonézu

Masky na majonézu

Krásne bujné vlasy sú nielen prirodzeným darčekom, ale aj výsledkom riadnej všestrannej starostlivosti o ne. Jedným z jeho stupňov je použitie rôznych masiek na kučery. Môžu byť zakúpené alebo varené na vlastnú päsť. Ale nie každý vie, že masky na vlasy z majonézy môžu úplne transformovať prameňov nad rámec uznania k lepšiemu.

Výhody kozmetiky majonézy

Pre mnohých, ktorí sa prvýkrát dozvedeli o používaní majonézy ako prípravku na starostlivosť o vlasy, sa to zdá divné. Ale ak sa pozriete, potom sa tento výrobok skladá z komponentov, ako sú horčica, ocot, citrónová šťava a vaječný žĺtok, a to sú tieto zložky, ktoré najčastejšie pôsobia ako hlavná kompozícia mnohých masiek pre kadere. V majonéze sa kombinujú, takže nie je prekvapujúce, že kozmetika na majonézu sa aktívne používa v takých prípadoch, ako sú:

 1. Obnovenie poškodených, suchých, krehkých a matných vlasov. Pravidelné používanie masiek založených na tomto produkte umožňuje výživné poškodené pramene s potrebnými látkami a stopovými prvkami, ktoré im dodávajú lesk a žiarivosť, posilňujú vlasové folikuly a urýchľujú rast vlasov. Okrem toho, majonéza kozmetika zabraňuje vzniku rozštiepených koncov a neumožňuje, aby sa znovu objavili.
 2. Majonéza môže dokonale nahradiť drahý nástroj určený na umývanie farby z kučier. Všetko, čo potrebujete, je zmiešať tento produkt so špeciálnym mimoriadnym olejom a použiť zmes získanú denne po dobu 10 dní. Počas tejto doby môžu byť pramene odľahčené bez poškodenia o 4-7 odtieňov. Takýto nástroj môže byť použitý v prípadoch neúspešného farbenia vlasov a v prípadoch, keď je potrebné vykonať najjemnejšie bielenie kučier.
 3. Laminovacie pramene sú pre nich určite veľmi užitočným postupom, ale aj drahým. Ale majonéza maska ​​pomôže výrazne ušetriť peniaze na jeho realizáciu. S jeho pravidelným používaním môžete dosiahnuť efekt ľahkých laminačných kučier. A ak tento postup bol vykonaný skôr v salóne, potom pomocou majonézy pre starostlivosť o vlasy, môžete výrazne rozšíriť účinok laminácie na vlasy. Laminátová zmes obsahuje vajce, ricínový olej a majonézu.

Donedávna mohla byť majonéza vyrobená len doma: na základe nákupov v obchode, ktoré boli zakúpené alebo vyrobené doma. Dnes, niektorí výrobcovia na predaj špeciálnu radu výrobkov na báze majonézy.

Prehľad obchodu

Aj keď sa uprednostňujú hotové výrobky z majonézy, je potrebné pripomenúť, že konzervačné látky budú nevyhnutne prítomné v jej zložení, preto je lepšie dávať prednosť výrobkom, ktorých zloženie je čo najprirodzenejšie a neobsahuje veľké množstvo chemických prísad, ako sú parabény, konzervačné látky a kyseliny.

Napriek zjavnej účinnosti používania omáčky na majonézu ako výrobku na starostlivosť o vlasy sa len niekoľko výrobcov rozhodlo vydávať výrobky na základe neho. Nasledujúce dva produkty sú najúčinnejšie, najužitočnejšie a najprirodzenejšie:

 1. Maska majonézy Fresh Line je úplne prírodný, bezpečný a účinný kozmetický produkt. Má hustú a mastnú konzistenciu, ľahko sa rozdeľuje do kučier. Opláchnite ho veľkým množstvom teplej vody pomocou šampónu.Výsledkom použitia takejto masky budú zdravé, objemné, hladké a lesklé vlasy. Zloženie tohto produktu je len prírodné zložky, ako je mlieko, horčica, žĺtky, vitamíny a lecitín.
 2. Nemenej efektívna je maska ​​„Majonéza“ od spoločnosti Tasha & Co. Zloženie je mierne odlišné od predchádzajúceho nástroja, obsahuje med, brandy, horčicu, ocot a olivový olej. A ak maska ​​prvého výrobcu nestimuluje rast vlasov, potom táto funkcia plní túto funkciu. Kučery začínajú rásť rýchlejšie, sú viac lesklé, poslušné a hodvábne a vypadávanie vlasov sa zastaví.

Preferujúc tieto kozmetické výrobky by sa malo chápať, že musia byť riadne skladované, inak všetky výhody prírodných zložiek jednoducho zmiznú.

Majonéza kozmetika, rovnako ako samotný výrobok, ktorý je jej základom, sa musí uchovávať na chladnom mieste a vo vzduchotesnej nádobe., Najlepšie je uchovávať masku v chladničke. Pred použitím odstráňte požadované množstvo z nádoby a mierne ho zohrejte vo vodnom kúpeli. Takže môžete nielen plne zachovať všetky výhody tohto nástroja, ale tiež sa nebojte, že v ňom budú vytvorené škodlivé huby alebo plesne. Nadmerná vlhkosť, ako aj vysoká teplota nepriaznivo ovplyvňujú zložky, ktoré tvoria takúto masku.

Urobiť produkt doma

Ale bez ohľadu na to, aké účinné a prirodzené by boli prostriedky na uskladnenie, maska, ktorá bola vyrobená na základe domácej majonézy, môže priniesť maximálny úžitok.

Príprava tejto omáčky nie je tak ťažké, navyše existuje niekoľko jednoduchých a prístupných receptov. Čas na jeho prípravu trvá maximálne 10 minút.

Pri vlastnom varení je potrebné zabezpečiť, aby všetky produkty boli pri izbovej teplote, najmä pre žĺtky. Olej môže byť použitý ako zelenina a olivový, perfektný a ľanový. Ak to dovolia financie, môže sa použiť kokosový olej, jojoba alebo shi. V tomto prípade je možné použiť súčasne jeden typ a niekoľko kombinácií.

Existujú tri základné recepty na majonézovú omáčku, ktorá sa najlepšie hodí na výrobu masiek na vlasy.

 1. Jeden kurací vaječný žĺtok sa zmieša s lyžičkou cukru a štipkou soli, zmes sa dôkladne premieša a do čajovej lyžičky sa pridá asi 40 g oleja, pričom všetky zložky sa musia neustále biť. Keď sa hmota začne silne zahusťovať, pridá sa k nej lyžička horčičného prášku a dezertová lyžica citrónovej šťavy. Opäť dôkladne premiešajte. Je povolené zmeniť kuracie vajcia na prepelice vajec v pomere 1: 2.
 2. Majonézová omáčka Kefir je ideálna na prípravu masiek určených pre veľmi poškodené, rozštiepené a matné vlasy. Na jeho prípravu je potrebné zmiešať vaječný žĺtok, štipku horčičného prášku, 100 ml kefíru, 50 ml akéhokoľvek oleja a lyžičku citrónovej šťavy alebo octu. Táto majonéza má menej agresívne zloženie a je vhodná aj pre tých, ktorí majú veľmi suchú a citlivú pokožku hlavy.
 3. Najjednoduchšia majonéza je vyrobená z pol pohára masla, dvoch žĺtok prepeličie vajec a dezert lyžice jablka alebo vínneho octu. Všetky zložky sa zmiešajú a šľahajú po dobu 5-8 minút.

Táto domáca majonéza, pripravená podľa niektorej z vyššie uvedených metód, môže byť použitá ako nezávislá maska ​​na vlasy, ale je možné ju zvýšiť pomocou niektorých prísad.

Recepty na masky

Možnosti pre výrobu masiek majonézou na vlasy obrovské množstvo. Najefektívnejšie a najjednoduchšie sú tieto recepty:

 • Kombinácia majonézy s banánom. Tieto dva produkty sa zmiešajú do stavu homogénnej zemiakovej kaše. Pre jedno ovocie s hmotnosťou asi 200 g budete potrebovať 1 lyžicu omáčky.Ale taká maska ​​nie je aplikovaná na vlasové korene a je vhodná pre veľmi suché, poškodené vlasy.
 • Aby boli prameňky nielen hodvábne, žiarivé a zdravé, ale aj aby sa zlepšil ich rast, používa sa maska ​​z avokádovej majonézy. Tri lyžice omáčky a jedna lyžica šťavy z tohto ovocia alebo zemiaková kaša z neho premiešame. Takáto maska ​​vo väčších množstvách sa aplikuje na vlasové korienky a vlasovú pokožku a jej zvyšky sa rozprestierajú po celej dĺžke.
 • Na zosvetlenie vlasov a na ich posilnenie sa používa zmes medu a majonézy, ktorá sa berie v rovnakom pomere. Maska sa aplikuje rovnomerne po celej dĺžke kučier.
 • Zakysaná smotana a domáca majonéza sa ideálne dopĺňajú a maska ​​vyrobená na základe týchto produktov vyhovuje všetkým typom kučier., Na ich prípravu sa tieto dve zložky zmiešajú v pomere 1: 3 a aplikujú sa rovnomerne na pokožku hlavy a celú dĺžku prameňov.

Po jeho aplikácii sa veľmi rýchlo obnovia aj veľmi poškodené vlasy, prestanú sa zamotávať a začnú svietiť a lepšie rásť.

 • Maska vyrobená z rovnakého množstva cibuľovej alebo cesnakovej dužiny a majonézovej omáčky pomôže zvýšiť rast vlasov a zastaví ich stratu. Aby pramene po použití nemali špecifickú vôňu, musia byť opláchnuté vodou s malým množstvom octu alebo levanduľového éterického oleja.

Nestačí však zvoliť najvhodnejší recept na masku, je však potrebné vziať do úvahy niektoré nuansy procedúry, jediný spôsob, ako dosiahnuť požadovaný výsledok bez sklamania.

Pozrite si ďalšie video pre viac receptov na masky na majonézu.

Ako používať

Rozhodnúť sa začať používať majonézu masky k moci vaše kadere, stojí za to zvážiť, že je potrebné vykonať celý kurz. Trvá dva mesiace s frekvenciou používania masiek raz alebo dvakrát týždenne.

Všetky druhy tejto zmesi sa nanášajú len na suché kučery, ktoré nie je potrebné predčistiť. Ak sú vlasy suché, potom sa zmes aplikuje na ich celú dĺžku, vlasové korienky a pokožku hlavy, ak sú kučery mastné, maska ​​sa aplikuje do stredu ich dĺžky a na špičkách. Toto pravidlo sa však nevzťahuje na masky, ktoré stimulujú rast vlasov, aplikujú sa väčšinou na korene a pokožku hlavy.

Je potrebné mať na pamäti a dávkovať použitie tejto kozmetiky. Pre kučery strednej dĺžky je dosť 3-4 lyžice masky. Väčšie množstvo môže viesť k ťažším prameňom a vytvoriť efekt ich drážkovania.

Po nanesení masky musí byť hlava zahriata plastovým uzáverom a navrchu teplým uterákom. Udržujte masku na vlasoch by mala byť asi 35 minút. Ak sa počas zákroku nevyskytnú žiadne nepríjemné pocity, trvanie masky sa môže predĺžiť na jednu hodinu, ale nie viac.

Výnimkou je maska, ktorá sa skladá z jednej majonézy bez akýchkoľvek prísad, môže byť ponechaná na vlasoch v noci.

Opláchnite zvyšky zmesi musí byť veľmi opatrne, uistite sa, že použitie šampónu. Použiť akékoľvek balzam alebo kondicionér nestojí za to, majonéza a tak dokonale zjemňuje kučery a robí ich poslušnými. Najlepšie je opláchnuť vlasy vodou okyslenou octom alebo limetkovou šťavou. Namiesto toho môžete použiť levanduľový éterický olej - 3 kvapky na liter vody. To dodá vlasom extra lesk a zbaví ich špecifickej vône majonézy.

recenzia

Všeobecne platí, že všetky názory na používanie masiek na báze majonézy sú pozitívne. Ženy si všimnú zlepšenie vzhľadu kučier, zvýšenie ich lesku, odstránenie nadmernej suchosti a krehkosti. Podľa nich sa pramene stávajú objemnejšími a poslušnejšími, vlasy prestávajú padať a vlasy celkovo vyzerajú oveľa lepšie.

Negatívne recenzie sa tiež nachádzajú, ale veľmi zriedkavo, a to hlavne kvôli nesprávnemu použitiu tohto nástroja a nedodržiavaniu odporúčaní na jeho používanie. Tí, ktorí dali zmes na korene mastných vlasov, hovoria, že pramene sa začali tučniť ešte viac.Po začatí správneho používania tohto nástroja však boli všetky problémy odstránené.

Preto môžeme bezpečne povedať, že maska ​​majonézy na vlasy je veľmi jednoduchý, multifunkčný a efektívny produkt na starostlivosť o vlasy.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky