Ako správne aplikovať tiene?

Ako správne aplikovať tiene?

Make-up je veľmi dôležitou súčasťou akéhokoľvek módneho ženského obrazu. S ním môžete dokončiť obrázok a šikovne umiestniť akcenty v ňom. To je veril, že oči - zrkadlo duše, a preto najčastejšie je make-up očí, ktoré venujú najväčšiu pozornosť. Mnohé ženy sa snažia zvýrazniť svoj make-up pomocou tieňov - a tým diverzifikovať svoj módny obraz. Ak chcete make-up oko bolo krásne a dokonale dopĺňajú obraz, musíte vedieť, ako správne aplikovať tieň.

Očné make-up funkcie

Očný make-up je veľmi dlhý a starostlivý proces. Musí sa robiť správne a starostlivo, berúc do úvahy všetky dôležité pravidlá. Hlavným rysom tohto make-upu je, že sa dá použiť na vizuálnu zmenu tváre, úpravu tvaru očí, ich transformáciu.

 • Oči môžu byť vizuálne väčšie alebo menšie., Často make-up umelci používajú rôzne odtiene tieňov, aby sa zvýšila oči.
 • Tiež, ak máte dosť hlboké očiMôžete to jednoducho nastaviť. Pomocou takejto kozmetiky môžete dosiahnuť mnohé vizuálne efekty - napríklad zmeniť polohu očí na tvári. Správne doplňte svoje oči, môžete ich vizuálne usporiadať alebo naopak zúžiť.
 • Ďalším rysom make-up s tieňmi je to Pomocou správnej aplikačnej techniky môžete tento vekový problém skryť ako závesné viečko. Môže byť skrytý a tvár bude vyzerať mladšie a koža okolo očí - napnutá.
 • Make-up funkcie s tiene je, že sa musia aplikovať na špeciálnu základňu. Toto je veľmi dôležité pravidlo. Musí sa dodržať, aby sa kozmetika nevysunula na očné viečka. To platí najmä pre očný make-up v horúcom počasí.

Make-up tiene môžu zmeniť váš vzhľad a dramaticky zmeniť vzhľad. Preto je dôležité dodržiavať všetky odporúčania vizážistov a základné pravidlá pre použitie tieňov.

Druhy make-upu

S pomocou tieňov môžete urobiť všetky druhy očného make-upu.

Veľmi neobvyklý druh make-upu je permanentný make-up. Toto tetovanie perie, ktoré vykonáva špecialista v salóne alebo klinike. Jeho vlastnosťou je trvanlivosť. Špeciálnou ihlou pod kožou sa vstrekujú pigmenty, ktoré ju zafarbia. Váš make-up bude vyzerať ako obyčajný, ale nemusíte ho každý deň obnovovať. Zachránite sa pred zbytočnými problémami. Ale tento make-up nie je veľmi populárny, pretože nie všetky ženy sa môžu rozhodnúť pre takýto postup. To je dôvod, prečo mnohí z nich používajú obvyklé kozmetické tiene, môžu byť použité na vytvorenie rôznych typov make-upu.

Možnosť zakúpenia tieňovej ceruzky, Takéto nástroje sú veľmi vhodné na aplikáciu, vytvárajú pocit mokrého make-upu. Môžete tiež urobiť veľmi ľahký make-up, pomocou drobivý očné tiene. Sú veľmi dobré na koži, aj keď vôbec nie valcovanie, aj keď pre ne nedávate špeciálny základ. Sú skvelé pre všetky druhy make-upu. Takéto výrobky sú univerzálne, ale musia byť aplikované špeciálnou kefou, aby sa nerozptýlili pod očami.

Najobľúbenejšie očné tiene make-up je dymové oči make-up., Tento zaujímavý make-up je kombináciou svetlých a tmavých odtieňov, od mliečnych až po čierne (s prevahou tónov). Takýto make-up zahŕňa túto konkrétnu farebnú schému a všetky odtiene sa plynule menia do seba. Spravidla je to skôr temný druh make-upu, ktorý sa najčastejšie používa na vytvorenie štýlového večerného vzhľadu. Je ideálny pre párty alebo iné špeciálne príležitosti.

Niektorí ľudia dávajú prednosť monochromatický očný make-up pomocou očné tiene. Často končí tenkými šípkami pozdĺž očného viečka. Tento make-up je pomerne jednoduchý a všestranný. Niektorí ľudia radšej maľovať len horné viečko, ale všetci umelci make-up odporúčajú maľovanie na nižšiu, rovnako, pretože to je neoddeliteľnou súčasťou očný make-up s tieňmi. Ak robíte ľahký denný make-up, môžete tento make-up aplikovať len na horné viečko.

Medzi typy make-up tiene zvýrazniť make-up s perímčo je elegantná distribúcia farieb a zmäkčenie okrajov medzi rôznymi odtieňmi. Môžete tiež zvýrazniť obvyklý make-up bez perovania, čo je živšie a chytľavejšie. Ako zvyčajne, make-up umelci neodporúčajú maľovanie viečka bez peria, pretože takýto make-up nevyzerá harmonicky a je vhodný len na vytvorenie odvážneho obrazu.

Ako si vybrať kozmetiku?

Voľba očných tieňov bude závisieť len od vašej túžby.

Môžete si kúpiť pečené tiene, ktoré majú pomerne hustú štruktúru. Sú veľmi kvalitné stlačené a pri ich vystavení sú vystavené rôznym teplotám. Preto sú spravidla perleťové. Sú veľmi pohodlné a ľahko sa používajú, majú textúru, vďaka ktorej sa neotáčajú na viečkach. Upečená textúra umožňuje aplikáciu veľmi jednoduchú a rýchlu.

Najbežnejší typ tieňa, ktorý najčastejšie uprednostňujú ženy - práškové tiene., Spravidla ide o trojfarebné tiene, ale môžete použiť aj dvojfarebnú paletu. Zvyčajne sa palety s dvoma alebo tromi odtieňmi tieňov vyznačujú tým, že tóny z jednej sady prichádzajú v jednom farebnom rozsahu. Musia sa používať spoločne a jemne sa rozmazávajú čiary medzi nimi. Tam sú palety pre denný make-up, rovnako ako pre večerný make-up. Niektoré sady majú kontrastné farby, ale predpokladá sa, že tieto odtiene sa budú používať spoločne - na vytvorenie jasného obrazu.

Mnohí výrobcovia vyrábajú palety s 10, 12 alebo viac odtieňmi. Jedná sa o veľmi univerzálny kit, ktorý môžete použiť na vytvorenie akéhokoľvek druhu očného make-upu. Práškové tiene môžu byť matné a lesklé., Najlepšie je dávať prednosť tieňom s jemným kovovým leskom, pretože sú najlepšie umiestnené na viečkach. Niektoré dievčatá si vyberajú tekuté tiene, ktoré môžu byť prezentované v okrúhlej nádobe alebo v tube so špeciálnym štetcom.

Zvláštnosťou takejto kozmetiky je, že pred jej použitím je nevyhnutné uložiť základňu pre tiene. V opačnom prípade sa veľmi rýchlo zrútia, vo vašich viečkach sa objavia medzery v oblasti záhybov. Takýto druh tieňov dobre spočíva len na suchom nepriehľadnom podklade. Mali by sa vybrať iba vtedy, ak plánujete kúpiť nástroj, ktorý bude slúžiť ako základ pre nich. Spravidla sú tieto typy tieňov prezentované v rôznych jasných farbách a všetky odtiene sú veľmi krásne a bohaté.

Táto kozmetika je ideálna pre každú špeciálnu príležitosť.

Ako sa prihlásiť?

Tiene sú druhom kozmetiky, ktorá musí byť správne aplikovaná, aby sa dosiahol požadovaný výsledok. Najlepšie je používať inštrukcie krok za krokom a postupne používať rôzne odtiene tieňov. Ak sa chcete dozvedieť, ako krásne zvýrazniť tiene očí, musíte si prečítať návod na použitie takejto kozmetiky.

Najjednoduchšou metódou aplikácie, ktorú môžu nováčikovia používať, je stmavnutie horného viečka v blízkosti ryhy. V tomto prípade je vnútorná a hlavná časť storočia odľahčená, vzhľad je otvorenejší a oči sú výrazné. Začiatočníci budú stačiť a pár tónov tohto typu kozmetiky, ale vytvoriť jasnejší profesionálny make-up musíte použiť tri farby. Paleta troch odtieňov je ideálna na vytvorenie večerného make-upu.

Ak chcete, aby dokonalé make-up tiene, musíte dodržiavať určitú schému..

 • Najprv je potrebné aplikovať základný matný prostriedok na očné viečka. Jeho úloha môže vykonávať základ s hustou textúrou, rovnako ako prášok. Základ je navrhnutý tak, aby vyrovnal povrch viečok a zachránil ich pred leskom.
 • Potom musíte začať aplikáciu - z vonkajšieho rohu horného viečka (z čiary, ktorá oddeľuje jej mobilné a pevné časti). Oko by malo byť napoly otvorené. K tomu musíte použiť len tie najlepšie kefy. Tento typ make-upu sa aplikuje špeciálnymi štetcami alebo špongiami - pozdĺž celého záhybu. Všimnite si, že to bude najtmavšia časť vášho make-upu (okrem šípok, ak plánujete kresliť).
 • Potom je potrebné prejsť na používanie svetlejšieho odtieňa tieňov, ktoré musia pokrývať strednú časť storočia. Je lepšie, ak to bude ľahký odtieň matky z perla základného odtieňa. Okrem toho je dôležité používať kozmetiku, ktorá vám vyhovuje typu vzhľadu. Táto farba by mala tvoriť základ vášho očného make-upu. Okrem toho by mal byť kombinovaný s tieňmi, ktoré ste položili na líniu medzi pohyblivou časťou storočia a vrcholom. Pokúste sa vybrať farbu, ktorá je jasnejšia ako prvá o 1 alebo 2 tóny.
 • Potom musíte vziať najľahšie tiene, ktoré sú vo vašej palete., Musia zvládnuť uhlovú časť oka, ktorá je v kontakte s nosom. Je tiež potrebné dať ich pod obočie, aby bol vzhľad otvorenejší. Namiesto svetlých tieňov môžete použiť zvýrazňovač. Tiene s trblietkami sa najlepšie aplikujú na hornú časť očného viečka a tmavé tiene sa odporúčajú na maľovanie čiary pozdĺž ohybu alebo čiary pozdĺž očného viečka.
 • Ďalším krokom je priniesť harmóniu do vášho obrazu., Aby ste to mohli urobiť, musíte jemne zatieniť tiene, čím sa prechody vyhladia a línia sa zjemní. To vytvára efekt svetelného gradientu, ktorý vyzerá veľmi žensky a romanticky. Tieň môžete roztiahnuť nahor alebo na stranu - v závislosti od tvaru očí (najmä ak chcete upraviť ich tvar). Niektoré ženy najprv aplikujú očné linky, ale je to nesprávne, pretože je lepšie maľovať očné viečka ceruzkou nad tieňmi. Linka môže byť tenká a číra a možno širšia, s perím. Môžete zdôrazniť farbu vlasov a odtieň oka, čo spôsobuje líniu rovnakej farby pozdĺž očného viečka. Táto možnosť je ideálna pre brunetky a hnedovlasé ženy.
 • Po zastieraní čiary pozdĺž očného viečka v očných linkách môžete vytvoriť dymový efekt alebo dymové oči, Tento make-up je veľmi módny a relevantný, je ideálny pre vytvorenie večerného vzhľadu. Ak chcete, aby oči boli širšie a vzhľad výraznejší, musíte tiež vytvoriť dolné viečko. Jeho vonkajšia časť by mala byť tmavšia (v porovnaní s vnútornou). Čiara pozdĺž dolného viečka by mala byť veľmi tenká.

Snažte sa používať veľmi svetlé odtiene, inak môžete získať účinok únavy alebo vzhľadu kruhov pod očami. Je potrebné zvoliť svetlejšie a svetlejšie odtiene.

 • Po tom, môžete pokračovať na použitie maskary, a potom - maľovať pery, Je dôležité dodržiavať nasledujúce pravidlo: ak ste jasne zvýraznili oči tienami, je lepšie, aby ste si svoje pery doplnili svetlým odtieňom. Všetci vizážisti odporúčajú zdôrazniť buď oči alebo pery.

Tajomstvo umelcov

Kozmetickí umelci používajú dôležité pravidlá, ktorými sami vytvárajú skutočné majstrovské diela.

Všetci majstri odporúčajú aplikovať tiene na podklad rohože, pretože týmto spôsobom očný make-up trvá dlhšie a make-up leží hladšie a počas dňa sa nevysunie. Okrem toho vám táto základňa umožňuje presne prenášať tieňové tiene. Make-up umelci odporúčajú používať iba vysoko kvalitné tiene slávnych značiek, pretože takéto nástroje sa nerozpadajú a netvoria hrudky.

Ďalšie pravidlo, ktoré treba dodržiavať, je, že tiene musia byť zatienené. Takže môžete drasticky zmeniť make-up a zlepšiť ho. Kozmetickí umelci veria, že perie je hlavným krokom v procese aplikovania tieňov, neodporúča, aby sa zanedbávali. Veľmi zaujímavé tajomstvo, že make-up umelci zdieľať: ak si nie ste istí, či sú nejaké typy očných tieňov sú kombinované, môžete si kúpiť kozmetickú paletu, v ktorej všetky farby budú určite kombinovať. Spravidla sú prezentované v palete dvoch až štyroch farieb. Make-up umelci zakázať použitie pri vytváraní make-up viac ako 4 rôzne farby tieňov. V opačnom prípade môžete pokaziť make-up, takže je veľmi chytľavé a vulgárne.

Takže tiene musia byť zatienené a všetky okraje a prechody medzi rôznymi farbami by mali byť mäkké a hladké. Tento make-up bude vyzerať zdržanlivo a harmonicky.

Všetci umelci make-upu sú jednomyseľní v tom, že to vytvárajú denný make-up perfektne padne kompaktný práškové tienepretože majú veľmi ľahkú textúru. Pre takýto make-up sú perfektné a drobivé tiene.

Ak chcete vytvoriť večerný vzhľad, pre make-up je lepšie použiť tYeni-ceruzka alebo krém-tieňpretože majú mäkšiu textúru a výraznejšie odtiene. Dobre zapadajú do očných viečok a umožňujú vám jasne sa zamerať na oči.

Ďalšie tajomstvo, že make-up umelci podiel je, že nepoužívajú tekuté očné linky pri vytváraní make-up s tieňmi., Spravidla ho nahrádzajú očné linky, pretože je oveľa pohodlnejšie aplikovať na odtiene s farebnými viečkami. Okrem toho môže byť ľahko tienený, čo vytvára efekt oparu. Takže môžete skryť opuchnuté očné viečka.

Všetci odborníci odporúčajú vyzdvihnúť tiene v súlade s typom vzhľadu, ako aj vybrať si ich pre konkrétnu príležitosť (a musíte sa rozhodnúť, či budú vhodné konkrétne odtiene). Vizážisti odporúčajú Nepoužívajte na svetlé make-up tiene vo dnea tiež nepoužívať "jedovaté" odtiene. V opačnom prípade môžete vytvoriť bolestivý vzhľad a pridať bledosť do tváre. Na večer odporúčajú vyzdvihnutie lesklé trblietky.

Bežné chyby

Ženy, ktoré robia make-up prvýkrát alebo v zhone, často robia chyby pri vytváraní make-upu s pomocou tieňov.

 • Jednou z najčastejších takýchto chýb je, že tieto chyby sú nestačí tieň tieňov, Takže dámy pokazia make-up, čím sa stanú vulgárnejšími. Prechody medzi odtieňmi je potrebné vyhladiť, priniesť make-up do ideálu. Na tento účel je potrebné použiť špeciálny aplikátor - špongiu, ktorá sa zvyčajne dodáva v tieni (alebo špeciálnej kefke).
 • Ďalšia chyba pri použití tieňov je to ženy nepoznajú opatrenia. Ukladajú veľa na viečka a ich make-up sa stáva elegantným a prirodzeným, ale vulgárnym a chytľavým. Toto pravidlo môže byť porušené len vtedy, ak idete na akúkoľvek tematickú skupinu. Nielen hrúbka takého povlaku, ale aj jeho plocha bude závisieť od počtu tieňov. Snažte sa dať obočie tieň. Je lepšie ponechať malú medzeru medzi očami a obočím, pretože inak bude make-up poškodený.
 • Ďalšia chyba je, že ženy zanechať veľmi jasný a presný prechod medzi rôznymi odtieňmi tieňov, Používajú kontrastné farby, nie sú zamerané na pravidlá kombinácie. Na správne použitie tieňa používajú niektoré ženy špeciálne schémy. Ale týmto spôsobom nemôžete zlepšiť make-up, a pokaziť, pretože všetky prechody musia byť vyhladené, aby si dokonalý make-up. Táto chyba je tiež kvôli skutočnosti, že ženy tieň tieňov veľmi zle. Všetky farby by sa mali plynulo meniť z jednej na druhú. Musia byť kombinované.
 • Ďalšia chyba mnohých žien je použitie veľmi tmavých odtieňov tieňov na pevnej časti očného viečka, Dali na časť očných viečok nad záhybmi rovnaký odtieň ako na pohyblivej časti, čím sa kazí make-up. Takže vytvárajú efekt bolestivých očí. Použitie príliš tmavé tiene na hornej časti očného viečka, môžete vytvoriť a účinok potopené oči. V žiadnom prípade by sa takáto chyba nemala urobiť, tiene by mali byť ľahšie v smere od pohyblivej časti očného viečka k obočiu. Obočie je najlepšie použiť jasné perlovo odtiene tieňov.
 • Ďalšou častou chybou je, že príliš vysoké v dolnom viečku. Je zrejmé, že má oveľa menšiu veľkosť, takže by sa mu nemala venovať prílišná pozornosť. V opačnom prípade môžete vybrať tmavé kruhy pod očami, ak nie, vytvorte efekt. Je potrebné, aby dolné viečko bolo veľmi tenké a tieň jemne premiešajte.
 • Ďalšia chyba, ktorú umelci make-upu kritizujú veľké množstvo svetlých tieňov na vnútornej strane storočia. Hlavným pravidlom pri použití tieňov je ich objasnenie do vnútorného rohu oka. Mnohé ženy však na túto časť kladú veľmi veľké tiene vo veľkých množstvách, čím poškodzujú tvar ich očí. Preto, aby ste vytvorili elegantný make-up, snažte sa aplikovať čo najmenej tieňov na vnútornej strane storočia.
 • Niektoré ženy tiež robia chybu nesúlad farieb, Používajú očné tiene. Takže oči nie sú zdôraznené - sú stratené v takomto zložení. Najlepšie je zvýrazniť farbu očí s kontrastnými odtieňmi, ktoré pomôžu, aby bol výraz výraznejší.
 • Ďalším bežným omylom, ktorý spravidla pri vytváraní očného make-upu pripúšťajú mladé krásy - používajte veľké množstvo jasných a nekompatibilných odtieňov. Tento make-up nie je vhodný pre denné a večerné snímky. Zdá sa, že si dal na retro party. Snažte sa dodržiavať harmóniu v kombinácii odtieňov a používajte nie viac ako štyri rôzne farby, ktoré by sa mali navzájom dopĺňať. Potom bude váš vzhľad len dokonalý! Nebudete bez povšimnutia a zdolajte všetky vylepšenia vášho obrazu.

Naučiť sa správne aplikovať tiene - v ďalšom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky