Úprava tváre

Úprava tváre

Každá žena sníva o tom, že je krásna, ale, bohužiaľ, nie každý z čestného sexu sa môže pochváliť dokonalým vzhľadom. Ako viete, tvár môže mať rôzne tvary: kosoštvorcový, pravouhlý, trojuholníkový, lichobežníkový, štvorcový a oválny. Často sa vyskytuje aj asymetria v tvári a rôznych nedostatkoch. S cieľom oklamať prírodu a skryť všetko, krásky používajú rôzne triky. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zamaskovať, je použiť make-up.

Korekcia tváre s make-upom umožňuje vizuálne skryť všetky chyby a priaznivo zdôrazňuje jej tvar. Okrem toho vďaka týmto technikám v kozmetike môžete rýchlo a ľahko eliminovať výskyt prvých príznakov starnutia pokožky a obnoviť prirodzené kontúry tváre, ktoré sa časom stratia.

Po takejto korekcii sa uvoľnená a ochabnutá koža stáva elastickou, elastickou a tvar tváre získava dokonalý ovál.

Čo je to?

V poslednej dobe, make-up je veľmi populárny, pretože jeho hlavnou úlohou je napraviť vzhľad. Pod korekciou make-upu sa rozumie rad činností zameraných na skrytie všetkých viditeľných nedostatkov v tvári. Vďaka šikovnému použitiu kozmetiky je ľahké zmeniť akýkoľvek tvar tváre, zdôrazniť krásu a tajomstvo ženy.

Proces úpravy sa skladá z niekoľkých etáp, z ktorých je použitie určitých kozmetických prípravkov zvláštne. Veľkú úlohu pri vytváraní obrazu hrá správne zvolený prášok, bronzer, zvýrazňovač a rouge. Bronzer pomáha pokožke dodať prirodzené opálenie. Aplikuje sa na určité oblasti tváre. Spravidla je tento prostriedok uprednostňovaný milovníkmi tmavej pleti.

Existujú dva typy bronzeru: perla (dodáva pleti krásny dúhovitý odtieň) a matný (charakterizovaný prirodzeným tónom). Ak chcete opraviť tvár je veľmi dôležité vybrať správnu farbu bronzer. Vďaka tmavému gamutu môžete ľahko vybrať čelo, lícne kosti, nos a bez veľkých ťažkostí z celej tváre, aby ste vytvorili ideálny oválny tvar.

Pokiaľ ide o zvýrazňovač, používa sa na opravu určitých oblastí pokožky, ktoré potrebujú zosvetlenie. Tento prípravok nie je maskovanie, preto nepomôže zakryť všetky chyby tváre, ale dodá mu žiarivý a svieži vzhľad, ktorý je pre obraz veľmi dôležitý. Aplikuje sa na lícne kosti, čím sa robí viac sochárskym, pod obočím pre výraznosť a zväčšenie veľkosti očí, na hornej oblasti pier, aby sa im dal objem. Rozlišujte medzi suchým, tekutým a krémovým zvýrazňovačom.

Každá oprava by mala byť stanovená, takže po procese tónovania kože je prášková. Prášok dobre vyrovnáva reliéf tváre, krehký, robí tvár hodvábny, hladký, umožňuje tieň svetlé tóny tieňov a červenať. Pre korekciu make-up umelcov radšej používať lesklý prášok v guličkách. Dôležitým miestom v make-up a obsadiť rouge, dopĺňajú obraz sviežosti a nezvyčajné farby.

Blush by mal byť aplikovaný výlučne na "jablká" tváre a nezabudnite vziať do úvahy vlastnosti tvaru tváre.

Vlastnosti a výhody

V modernom svete módy a krásy nemôže robiť bez korekcie make-up, pretože je to jedinečný nástroj, ktorý vám umožní pracovať zázraky. Akýkoľvek defekt alebo chyba kože sa ľahko skryje a tvár dostane požadovaný tvar.Tento proces začína modelovaním a nivelizáciou, preto pripomína prácu umelca, ktorý pri maľovaní obrazu najprv vykoná plátno, potom robí všeobecné náčrty a až potom začne kresliť všetky dôležité detaily.

Korekcia tváre začína aj "primérom", ktorý sa používa ako základný a výživný krém. Táto kozmetika dokonale vyživuje a hydratuje epidermis, umožňuje maskovať drobné chyby. "Všeobecný plán" sa vykonáva pomocou červenania a prášku. „Kreslenie“ tváre by sa malo robiť s jasným objasnením, pričom by sa mali zohľadniť všeobecné odporúčania simulácie.

Vyčnievajúce zóny podliehajú zosvetleniu a všetky ostatné oblasti sú zatemnené, pričom je veľmi dôležité správne dodržiavať korekciu farieb.

Oválna tvár je považovaná za štandard krásy, ale zástupcovia obdĺžnikovej alebo srdcovej tváre by nemali byť rozrušení, pretože tento tvar sa dá rýchlo zmeniť vďaka make-upu. Často to vyžaduje len použitie základného základu a farba pokožky sa okamžite vyrovnáva. Získanie požadovaného tvaru tváre má svoje vlastné zvláštnosti použitia make-upu:

 • Okrúhly tvar. Podlhovastá a podlhovastá tvár je pomocou tmavých kontúr mierne zaoblená, stmavne okraj brady, lícne kosti, chrámy a hornú časť čela. Všetky bočné zóny sú mierne zosvetlené. Blush sa aplikuje horizontálne v širokých líniách. Výsledkom je, že tvár získa potrebné proporcie a opticky expanduje.
 • Pre "polygonálny" tvar (štvorec alebo obdĺžnik) aplikujú korekciu vyhladenia, pri ktorej sa tmavé odtiene make-upu aplikujú symetrickými čiarami sprava doľava a zhora nadol. Oko, nos, čelo a brada sú odľahčené a lícne kosti sú pokryté červenaním. Podobný postup sa vykonáva s obdĺžnikovým aj štvorcovým povrchom, jediná vec, ktorú „štvorce“ vyžadujú tmavšie farby.
 • kosoštvorec charakterizované vysokými formami, ale ak tento vzhľad nezodpovedá povahe krásy, potom hrubé obrysy lícnych kostí možno ľahko vyhladiť make-upom. Ľahké tóny sú prekryté po celej oblasti čela, v niektorých prípadoch v rohoch čeľustí. Zároveň sa červenanie zatieni hladkými pohybmi z chrámov dole.
 • "Hruška" alebo lichobežník. To je tvár s veľkou čeľusťou. Na vyrovnanie proporcií medzi hornou a dolnou časťou tváre sú lícne kosti zatemnené, po ktorých sa na široké čiary aplikuje červenanie. V tomto prípade sa čelo zosvetlí a brada sa zníži korekciou rohov čeľuste.
 • Trojuholník. Hlavnou úlohou make-upu v tomto prípade je zúženie širokého čela a rozšírenie úzkej brady. Tmavý obrys je položený na lícnych kosťach a chrámoch a oblasť očí a čela je odľahčená.

Ako si vybrať kozmetiku?

Na dosiahnutie maximálneho efektu korekcie make-upu je potrebné nielen poznať typ tváre, ale aj vybrať správny make-up. Vďaka šikovnej hre s kvetmi, môžete zúžiť čelo, zdvihnúť nos alebo okolo tváre v priebehu niekoľkých minút. Pre štandardnú korekciu, make-up umelci aplikujú nasledujúcu sadu kozmetiky:

 • tonic;
 • Zvlhčovač pre oblasť okolo očí;
 • Výživný krém na tvár;
 • primer;
 • zvýrazňovač;
 • korektor;
 • Tonálny základ;
 • prášok;
 • Blush.

Je potrebné poznamenať, že všetky kozmetické prípravky sú vybrané v závislosti od typu pokožky a tvaru tváre. Oválna tvár je najideálnejšia, je vo svojich proporciách dokonale proporcionálna a spravidla sa nemusí korigovať. Pre ženy s touto formou stačí zdôrazniť prirodzenú krásu rouge, aplikujú sa na lícne kosti hladkými pohybmi. Mierne osvetlenie strednej časti tváre je tiež povolené. Pokiaľ ide o zástupcov mongolskej a hruškovitej tváre, je pre nich veľmi dôležité, aby si vybrali správny základ, rúge a tiene.

Vďaka kompetentnému make-upu je možné skryť všetky chyby kože a hrubé formy.Aby bol proces vytvárania obrazu vynikajúcim výsledkom, make-up umelci odporúčajú výber kozmetiky v závislosti od typu vzhľadu. Ako viete, make-up umelci podmienene rozdeliť ženy do štyroch hlavných typov: leto, jeseň, zima a jar.

Pre maximálnu harmóniu v obraze, najmä v kombinácii s tónom očí, vlasov a pleti, by sa mal vybrať špeciálny make-up.

Ženy “zimné„Vyznačujú sa prirodzene čiernym obočím a riasami, ružovými perami a bledou pleťou. Preto by takéto dievčatá mali venovať osobitnú pozornosť make-upu na svetlých a hlbokých odtieňoch, okrem žltej farby. Rúž stojí za výber nasýtených tónov a tmavé tiene sú dobré pre oči.

Oveľa menej obyčajné dievčatá “pružina". Majú spravodlivé riasy a obočie, hnedé vlasy a bradu so srdcom. Pre tento typ farieb korekcia make-upu využíva transparentné, jemné tóny. Blush sú vybrané v červených tónoch. Neodporúča sa kozmetika v tmavých farbách, pretože obraz bude neprirodzený.

Pre krásky s farebným typomletné"Vyznačuje sa prítomnosťou krásnej červenej kože, sivými očami a vlasmi akejkoľvek farby." V tomto prípade je make-up vybraný výlučne studený rozsah fialovej, modrej alebo sivej. Čo sa týka záhadných žien "jeseň“, Zvlášť sa odlišujú svojou farbou a výraznosťou. Ich make-up by mal pozostávať výlučne z kozmetiky matných odtieňov, nemôže byť použitý na korekciu tieňa tváre a červenania s moduláciami alebo leskom.

Ako sa prihlásiť?

Samozrejme, že make-up môže pracovať zázraky, pomáha zdôrazniť kontúry tváre, znížiť čelo, vytvoriť efekt plných pier, a rozšíriť oči. Ale to všetko je možné len v prípade, že dievčatá nielenže vybrali správnu kozmetiku, ale aj šikovne ju spôsobili. Preto musí byť krok za krokom vykonaný opravný make-up. Najprv by ste mali zvoliť tonálnu bázu podľa typu pleti. Aby ste sa zbavili veľkých rysov tváre a dosiahli ideálne tvary v obraze, odporúča sa použiť rôzne odtiene smotany - svetlé tóny sú vhodné pre celý povrch tváre, ale tie oblasti, ktoré treba mierne zmenšiť, budú pokryté tmavšími odtieňmi.

Je potrebné mať na pamäti, že každá farba pleti má svoj vlastný tón. Pre správne použitie make-upu je potrebné to vziať do úvahy. Ľahká koža je dobre kombinovaná s prirodzenými a ružovými farbami tonálnej bázy, tmavá koža je v harmónii so žltými a béžovými tónmi a pre ružové môžete použiť olivový gama.

Pod vplyvom vonkajšieho prostredia a veku sa pokožka tváre často stáva sivastou a stáva sa pigmentovanou. Ak chcete vizuálne omladiť a skryť všetky chyby, odporúča sa ľahké odtiene základne.

V make-up je tiež dôležité správne aplikovať prášok. Farebný prášok môže zlepšiť farbu pleti, najmä pre trojuholníkovú a kosoštvorcovú tvár, kde sa často používa korekcia farieb. Priehľadný prášok pomáha vyhladzovať póry a na dosiahnutie efektu opaľovania sa bronzový prášok považuje za dobrú voľbu. Táto kozmetika sa aplikuje niekoľkými spôsobmi, ale najobľúbenejší je prášok pomocou mäkkej kefy. V prípade suchej pokožky, ako aj pri výrobe lesklého make-upu, je najlepšie použiť šluk z prášku, rovnomerne sa pohybuje po tvári a hladko vyhladzuje prášok.

Pokiaľ ide o červenať, ich účelom je simulovať tvár zmiešaním niekoľkých farieb. Aplikujú sa tenkou vrstvou na vrch prášku a potom sa zastierajú štetcom. Ak sa v make-upu použije červenavý tuk, aplikujú sa spontánne alebo prstami.

Makeup umelci tipy

Make-up môže byť navrhnutý ako sám a využívať služby profesionálnych vizážistov. Moderné tempo života a neustály nedostatok času robia z mnohých žien samotnú kozmetiku, takže v takýchto prípadoch by ste mali použiť tieto odporúčania:

 • Pred začiatkom korekcie pokožka tváre sa dôkladne očistí, pomôže vám špeciálny peeling. Po čistení pokožky ju zvlhčite krémom a aplikujte tonálny základ.
 • Základ sa používa v malom množstve. Hrubá vrstva základne bude nielen kaziť make-up, ale aj vrásky expresívne.
 • prášok Použiť na samom konci make-upu. Aplikuje sa špeciálnym štetcom.
 • Na odstránenie príznakov únavy očí a maskovacie "tašky" by mali vybrať korektor. Pomáha skryť jemné vrásky a drobné chyby v epiderme.
 • Blush sa aplikuje výlučne na lícne kosti. Správnosť ich umiestnenia je určená ľahko - líca sú vtiahnuté, výsledný obrys bude hlavným miestom pre červenanie.

Bežné chyby

K dnešnému dňu, korekčný make-up je univerzálny nástroj v kozmetike, ale s cieľom využiť výsledky s jeho pomocou, prosím, s neobvyklým efektom, musíte správne používať kozmetiku. Najmenšie nepresnosti môžu len poškodiť a pokaziť všetko. Napríklad, nemôžete robiť make-up na suchú pokožku, inak dostanete hrozný druh vločiek. To isté platí pre výber základného tónu. Ak chcete urobiť okrúhly tvár, zlá korekcia farieb mu poskytne hrubé funkcie.

Nemôžete spať s make-upom. Táto chyba je veľmi škodlivá pre pokožku. Bez ohľadu na prevládajúce podmienky, kozmetika by mala byť vypraná mliekom alebo jednoduchým umývaním. Nadmerná aplikácia prášku je tiež neprijateľná, pretože uzatvára póry a zvyšuje vylučovanie mazu. Osobitná pozornosť je venovaná maskarke. Riasy musia byť natreté v niekoľkých vrstvách, ale zároveň s mierou. Hrubá vrstva povedie k ich lepeniu a obraz sa okamžite zhorší.

V tomto videu uvidíte proces vytvárania dokonalej kontúry tváre a naučiť sa aplikovať kozmetiku na korekciu tváre.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky